Skocz do zawartości
Gość musashimm

Sterownik akwarystyczny - Open Source

Rekomendowane odpowiedzi

Mam różne trafka/cewki/dławiki. 1:1 też się znajdą, ostatnio kupowałem takie trafka do interfejsu radiowego na PSK31, he he :(

Co do telefonicznych... pamiętam, pamiętam 0202122, he he :( Wsadzaliśmy takie trafka do naszych modemów w moim QRL.

Trochę się nawet łamię, czy od razu nie wpierniczyć trafka do środka ARM przy złączu BNC. Chyba nawet tak zrobię. Wysłałem kontrolery do kolegów do testów, ale ewentualna modernizacja nie będzie chyba kłopotliwa :D Z resztą dla nich można wykonać przeltokę z trafem i tyż bydzie :)

pozdrawiam

Wojtek

P.S. Ale kurde te sondy zasolenia są cholernie drogie. Ja pitole... :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtopic - Emisje cyfrowe moim zdaniem to przyszłość krótkofalarstwa - choć wielu się to nie podoba. U mnie heheh - zaczęło się niewinnie - od znalezienia w TME wtyczki pasującej do tylnego złącza DIN w moim TS-450. Potem było poszukiwanie w złomie na strychu dwóch starych modemów - coby im trafa właśnie wyrwać. A dalej to już sam wiesz - CQ CQ CQ :( - BTW - w Lesznie siedzi dosyć silna grupa zawziętych RTTY-owców :( QSO robię cyfrowych bardzo mało, ale za to bardzo lubię "podglądać" :D - tak to wtedy wygląda u mnie:

RS.jpg

Lincolna już nie ma - poszedł do ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fajowo :)

A ja pracuję na IC-718 i głównie na PSK31 w HamRadio Deluxe. Zrobiłem trochę QSO z dalszymi krajami, i to QRP 5-8W!

He he:)

Przebywam na 80 codziennie, głownie na F Gienia SP9HFW, lubie jak opowiada o antenach :( he he :( Testuję Antka z moim wielopasmowym przełącznikiem (5 pasm!). Opis wrzuciłem na stronie. Fajno to się z sprawuje z syntezą SP3SWJ tylko na 50MHz SSB cieniutko z mocą. Trzaby końcówkę przerobić. Hi!

Dobra, pojechaliśmy ostro OFF TOPIC :D

Wojtek

SQ3MKG vy73 de SQ9GL


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP3SWJ - znajomy znak :( Współpracowałem z Jarkiem przy projekcie VNA. Projektowałem PCB do tego analizatora:

9e8f1b2c4aa72317med.jpg, ostatecznie odpadłem z braku czasu a projekt dalej ciągnęli i ciągną Jarek i Grzesiek SP8NTH.

Syntezę na DDS +M32 cały czas robię własną i dokończyć nie mogę, a wziąłem się za przeróbkę "murzynka" na 2m z cyfrową syntezą właśnie. Na razie wpakowałem murzyna do tej obudowy, dołożyłem graficzny LCD, enkoder i stanęło... przyjdzie zima to sie dokończy w długie wieczory.

0e81c4433339a7dbmed.jpg

Radiowo obecnie jestem mało aktywny, poza przemiennikiem leszczyńskim ciężko mnie dorwać gdzieś na paśmie. 80tki nie lubię głównie dzięki wszechobecności wszystkowiedzących - znaków nie wymienię przez przyzwoitość ale pewnie domyślasz się o kogo może chodzić...

Dobra bo forum o rybkach a my tu wodę lejemy :D

SQ9GL vy73 de SQ3MKG/m - bo z laptopa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, domyślam się. To Ci panowie, którzy walą po 150W i dają 59+40dB i przegadują się kto ma lepszą modulację nie zważając na ogólnoświatową tendencję do obniżenia mocy w trosce o ochronę środowiska... he he :( A obrócenie magnetyczne ziemi tuż, tuż....

Ładny ten murzynek. Skończ go skończ! Ja rozmyślam o podonym na 2m tylko SSB. Hi!

Dobra, wracamy do solniczek! :(

pozdrawiam

Wojtek

SQ9GL/m - bo też z laptopa! Hi! :D


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko odpowiem... Te PA co oni na ruskich "słoikach" typu GU_xxx posiadają to się 150W nie da wysterować bo za mała moc hehehe. W promieniu kilkudziestu km. mam co najmniej 2 takich o ktróych wiem że po +3kW!! posiadają... Jak gość odpali to radzieckie cudo, to pod deltą poziomą ze świetlówką w ręku można - gdyby nie zdrowie - w gwiezdne wojny się bawić. Rura świeci w rękach !! Niestety nie wygląda na to żeby tendencja do QRP powróciła - trwa za to "wyścig zbrojeń"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he he :( "Gwiezdne Wojny", :( dobre!

Jednak trwa jeszcze batalia o ustawę URTiE która nakłada właśnie ograniczenia mocowe i traktuje stacje amatorskie jak nadawców komercyjnych. Straszny bunt jest. Nie podoba mi się ona, ale z drugiej strony jak to przejdzie, to wtedy cisza w eterze normalnie! QRP RULES!


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Spoko - koniec tematu. Musimy się kiedyś spotkać to pogadamy "na video" - mam w Zubrzycy Górnej rodzinkę i często latem tam bywam więc może uda się gdzieś na neutralnym gruncie spotkać. Starczy już tego QSO - proponuję zatem albo QSY na PW albo SQ9GL de SQ3MKG QRT QRT :(

i wróćmy do tematu bo nas wygonią z forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku paczka odebrana :(

Pierwsze wrażana bardzo pozytywne

Menu naprawdę intuicyjne przynajmniej te podstawowe funkcje ,jak znajdę trochę czasu to po podłączam wszystko i opisze.

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi i program procesora ver.1.0 do ARM:

AQUARM10.ZIP

pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mufti :

Instrukcja obsługi i program procesora ver.1.0 do ARM:

AQUARM10.ZIP

pozdrawiam

Wojtek

Dzięki Wojtek . Instrukcja na pewno się przyda . Wprawdzie nie otrzymałem jeszcze sterownika ale mam nadzieje, że w poniedziałek będzie już paczka u mnie .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki. jeszcze tylko jak ten program procesora ma sie w nim znaleźć? jak ładnie go poproszę to da rade?:(


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć programator - najprostszy to 5-drutowy kabelek - tyle że musisz mieć w kompie port LPT. Ten projekt bazuje na innym procesorze więc Fusebity będą do ustawienia inne - ale poglądowo możesz zerknąć do mnie na portal http://skalar.akwamaniak.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=78:program&catid=45:monta&Itemid=65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kostki na zaprpgramowaną nowym softem - 4 śrubki z tyłu i procek śrubokrętem z podstawki. Ot co :(

Oczywiście ARM jest zaprogramwoany wersją V1.0. :(

@loccutus: Leszek, coś tym linkiem chyba nie tak jest?...

aha, a ISP kurde nie zrobiłem na płycie:( trzeba procek wyjmować.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gniazda ISP na płycie ??

edit - kuknąłem na schemat i widze że to nie jest AVR :( - dlaczego tak sobie utrudniłeś życie ??

zapomniałem - że bez konta na portalu sie nie wyświetli :(

Dlaczego odcinasz eeprom zew tym kluczem - konflikt adresów na magistrali chyba nie jest powodem bo przecież można zmienić adresy pozostałych układów sprzętowo ?

No i nie moge wyjść z podziwu dlaczego uzyłeś '51-ki :D - dałbyś ATTiny44 i miałbyś to samo a procesor lepszy, więcej peryferii płytka mniejsza - tańsza, programowanie łatwiejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można właśnie tego zmienić - adres zapisu zegarka pokrywa się z adresem odczytu EEPROM 24C04 jakbyś nie ustawiał adresy w obu kościach, a to za sprawą 2 bitów adresowych. Z resztą było to wałkowane wiele razy na elektrodzie. I nikt tego nie rozwiązał bo się nie da. Jedynie wrąbac inny eeprom, np. 24C256, ale to droższa kostka i takie tam... Grunt że działa. Z pożytkiem dla innych "odpatrzywaczy" :( :( :D

O 51' to Ci ,mówiłem na priv :) :)

Z resztą, można w każdej chwili zrobić przelotkę na podstawkę, zmieści się i zrobić full wypas :D :D :D

Ale po co ? Przecież nie będę robił z ARM automatu do robienia kawy!

pozdrawiam

Wojtek

P.S. Zamykam wątek. Otwieram nowy o ARM, żeby nie ciągnąć tego wątku w nieskończoność.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm
P.S. Zamykam wątek. Otwieram nowy o ARM' date=' żeby nie ciągnąć tego wątku w nieskończoność. [/quote']

Źródła uwolnione!!!!

3288-logo_opis.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.