Skocz do zawartości
Gość musashimm

Sterownik akwarystyczny - Open Source

Rekomendowane odpowiedzi

@Sebastek: Odpowiedź poszła na priv ;)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti Duży szacun dla ciebie, widać że wiedza którą posiadasz jest PRAWDZIWA.

Nie będę manił, że kupię, bo mam już jakiś komputer, ale wieczny nie będzie, jeśli twoje urządzenie będzie sprawne, to sam fakt że zrobione przez rodaka zmobilizuje mnie do kupna.

Jeszcze raz gratuluję.

Małe pytanko, przyznam się że nie prześledziłem dokładnie całego wątku, ale czy jest możliwość sterowania za pomocą komputera PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docelowo jest taka mozliwość. W projekcie PCB wypuściłem złącze I2C do którego mozna podpiąć cokolwiek. Od razu nie bawiłbym się, tylko podpiął bluetooth albo WiFi albo prościej USB. Problem z 4kB RAM. Już nie ma miejsca na implementację dodatkowego urządzenia. Ale zamierzam jeszcze bardziej zoptymalizować kod i wtedy się upakuje. Na razie jakieś 60% kodu jest w assemblerze, więc te 40% można by upakować ;)

Sprawa się rozwinie, to zobaczymy ;)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli potrzebujesz jeszcze testerów z Śląska to jestem jak najbardziej za, daj znac jakby co:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, na priv proszę ;)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i moze z uk testerow potrzebujesz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe umieszczenie kontrolera na ścianie obiok zbiornika - u mnie się to doskanle sprawdza.

Jeśli ktoś będzie miał już ten kontroler, proponuję tak go zamocować. Najwygodniej ;)

1586-img_1168.jpg


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No proszę konkurencja dla Profiluxa rośnie ;) Gratuluje i dopinguję do dalszego rozwoju komputera ;)

P.S. Jest już Profilux III od jesieni będzie w sprzedaży cały i części do zmiany II w III. Piszę o tym bo chce zapytać o rozwój Aqua Reef Meter. W Profiluxie bardzo podoba mi się to, że jest tak pomyślany, że w miarę pojawiania się nowych wersji można go rozbudowywać bez konieczności kupowania całego nowego komputera wystarczy dokupić części do zmiany, czy w przypadku ARM też się tak da ?

Pozdrawiam ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko :bump1 fiu fiu .....

Gratuluję zapału i wytrwałości wiem z doświadczenia że o to najtrudniej ! Wspomnicie moje słowa - nadejdzie taki czas że o profiluxie nie będziecie chcieli słyszeć :)

Dobra - a teraz moje najnowsze "dziecko" :)

S25.jpg

S15.jpg

Użyłem troszkę większego procesora - Mega644, moduły zasolenia i redox są przewidziane jako osobna płytka ponieważ skalar raczej był i ciągle jest zorientowany pod akwaria słodkie.... Przybyło parę gratów jak widać na fotkach a co za tym idzie lecimy naprzód :)

Możesz już powiedzieć coś na temat przekaźników - kupiłem prawie takie same - NT78 w maritexie i nie podoba mi się ich "niewyraźne" klikanie oraz dosyć spore grzanie cewek.. boje się o trwałość...

ps.

SQ9GL - vy73 de SQ3MKG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze się pochwal co to urządzenie potrafi


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. generalnie jeszcze niewiele bo jestem w trakcie przepisywania softu ze skalara 9.51 + nowości (w tej chwili siedzę i piszę/testuję soft, ale założenia są takie:

-Sterowanie grzaniem/chłodzeniem z możliwością ustalenia stref dobowych o innej temperaturze (np na noc chłodniej)

-Światła dzienne - 2 kanały (z regulacją jasności sygnałem 1-10V)

-Symulacja świtu i zmierzchu światłami dziennymi

-Światła nocne LED z regulacją jasności (fazy księżyca)

-2 kanały timerów z możliwością załączania na okres od 1 sekundy do całej doby. Maksymalna ilość programów (przy założeniu że są to programy 1 sekundowe) aż 1440 (oczywiście nie mylić możliwości z koniecznością ustawiania)

-PH/Redox na 16bitowych modułach ADS - baaardzo dokładny pomiar :bump1

- masa różnych "pierdółek" któych nie wyliczę - typu obliczanie stężeń ppm co2 na podstawie KH i PH, Obliczanie czasu pracy świetlówek, obliczanie zużycia (szacunkowo) energii na miesiac itd..

- komunikacja z PC - Bluetooth i/lub USB na pokładzie (antenkę widać)

- zdalnie sterowana listwa zasilająca a'la profilux właśnie - 8 gniazd 230V teoretycznie po 1600W na gniazdo, z możliwością dodania kolejnych..

więcej nie pamiętam a na bank czegoś zapomniałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skalar trochę ma bajerów ale to kolejna wersja ,a Wojtek w swoim pierwszym projekcie niewiele ustępuje nawet nie chce mi się myśleć co będą robiły kolejne komputery :bump1


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

... nawet nie chce mi się myśleć co będą robiły kolejne komputery :bump1

I to polskie komputery :) ... panowie ... szacun wielki :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Loccutus: Gratulacje! Piękne urządzenie. No ja to nawet nie mam pomysłów jak by to wszystko upchać he he :bump1:) Chyba żeś nie spał przez połowę nocy żeby to wszystko dopracować. Gratuluję :)

Na temat przekaźników powiem tyle, że jestem spokojny. Zastosowałem je zamiast JQC-3FF/012-1ZS, który też się grzeje.

pozdrawiam

Wojtek

SQ9GL

P.S. Widzę, że co drugi akwarystyk, to krótkofalowiec :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leszek

"...obliczanie stężeń ppm co2 na podstawie KH i PH" - czy to znaczy, ze udalo Ci sie wynalezc sonde do pomiaru KH? :bump1


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac: w skalarze bylo cos, ze sie zadawalo kH jako stala i dalej juz latwo :bump1


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o przekaźnikach - te moje są jednak inne więc muszę sam poobserwować.

Elektrody do pomiaru KH oczywiście nie wynalazłem - Mateusz ma rację KH trzeba zmierzyć i wrzucić do sterownika, resztę wyliczy na podstawie aktualnego pH i całkiem skomplikowanego wzoru.

Od jakiegoś czasu moją ambicją jest zrobić coś "na miarę" profiluxa i ku temu się kieruję. O ile z elektroniką nie ma w Polsce żadnego problemu, mamy dostęp do taniej (w miarę) technologii - możemy nawet złocone płytki robić, to jeśli chodzi o obudowy to jesteśmy w Polsce za Murzynami i żeby coś ładnego zrobić trzeba iść do niemca... Moje graty będą pakowane w takie obudowy:

Alu_Topline.JPG

jeszcze nie mam zdjęć listwy zasilającej - jak będą to pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta obudowa. Ona jest aluminiowa, a po bokach plastykowa, czy cała z metalu ?

A co do naszych obudów, to jak już się znajdzie jakąś, to cena jest taka, że lepiej wziąć jak to ładniepowiedziałeś "od niemca" :bump1

pozdrawiam

Wojtek SQ9GL


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to 2 częściowe aluminium w części centralnej, dostępne w kilku rozmiarach szerokości. Boczki są zawsze takie same, występują w różnych kolorach.

1865.gif

Kupiłem kiedyś obudowy firmy OKW - bardzo fajne ale naprawdę sprowadzenie z Niemiec pojedynczej sztuki się nie opłaca - wyszło mnie 180zł za plastikową obudowę.

alu_topline.jpg

Trzeba jednak przyznać że jakość obudów Bopla czy OKW jest naprawdę wysoka. Nasi polscy producenci typu Maszczyk czy kradex można powiedzieć robią szmelc.

BTW - a poznajecie te obudowy ??

Botego.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to Profilux kupuje te obudowy :-)

a co do Bopla to nie ma problemu bo sprowadza je i sprzedaje Mera.

Jak i te obudowy z ostatniej fotki z tego co pamietam

Jednak faktycznie nie sa tanie bo zaleza od kursu euro


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do zasolenia' date=' to prawdę mówiąc sprawa się komplikuje w momencie umieszczenia jednej z pozostałych sond w baniaku. Powodują obniżenie/podwyższenie potencjału. Dlatego niektórzy psiaczą nawet na kupione kontrolery EC, że im przekłamują. Żeby wyeliminować wpływ masy wstawiłem kondensator na niej i pomogło

[/quote']

Może za późno z taką radą ale przypomniało mi się że gdzieś widziałem że był taki problem...

Zawsze zastanawiałem się jak to zrobić żeby uniknąć tego problemu w swoich konstrukcjach i tak samo próbowałem przesuwać potencjał masy i inne karkołomne wyczyny, tymczasem rozwiązanie znalazłem w .... profiluxie :( sprawa jest tak banalna że aż oczywista (najtrudniej zawsze wpaść na najprostsze) - trzeba odseparować galwanicznie czujnik/elektrodę od reszty układu. Profilux robi to wykorzystując optoizolatory liniowe IL300 oraz przetworniczki DC/DC małej mocy do separacji zsilania. Ja mam troszkę inne plany bo mimo wszystko zależy mi na dokładności pomiaru dlatego zamiast IL300 (którego podejrzewam GHL używa tylko z powodu niskiej ceny) i jemu podobnych chcę użyć do testu jakiejś operacyjki izolacyjnej typu HCPL7800 czy może coś bardziej klasy "instrumental" - ciekawe jak to zadziała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w moim ARM zastosowałem na razie tylko kondensator do masy (pomiar odbywa się prostokątem 3kHz). Ale to nie to co ma być. Więc nawet zgodnie z Twoim tokiem myślenia postanowiłem przerobić sondę zasolenia stosując również separację galwaniczną, ale w samej sondzie. Nie wiem, jak zbudowane są sondy GHL, ale wydaje mi się, że albo są proste, czyli platynowe płytki moczy się w wodzie i wprost idą na wejście, albo mają w sobie izolację.

Ja w końcu postanowiłem zrobić trafko w sondzie - pierścinek ferrytowy i nawinąć z kilkadziesiąt zwoi pierwotne/wtórne, albo wykorzystać jakąś gotową cewkę jako trafko. No i pomiar byłby na zasadzie "zwierania" wodą wtórnego, a na pierwotnym przysiadało by napięcie o f~3kHz. Tylko to wzmocnić i wykalibrować. Mam nadzieję, że mój operacyjny coś pokaże na wyjściu :(


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jakiegoś gotowego trafka separującego audio 1:1- trafko próbował bym wyrwać z modemu telefonicznego (mowa o modemie do Pcta któych onegdaj używało się coby po internecie polatać /0202122/ - kto to pamięta ??- ehh to były czasy :( )

W profiluxie izolacja jest w każdym z modułów pomiarowych - zerknij na pdfa od IL300, albo na schemat redox modułu jaki zamieściłem tu na forum. Elektrody są "normalne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.