Skocz do zawartości
krotki

bąble na rozgwieździe :(

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednej z ramion mojej rozgwiazdy piaskowej pojawiły się takie zielone bąble, jakby pęcherze. pojawiły się nagle. co mogło to spowodować i co z tym zrobić?

dsc02376i.jpg


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez miała takie coś kilka tygodni temu, według mnie to forma rozmnazania się (podziału) za kilka dni rozgwiazda pozbędzie się tych pęcherzyków, w międzyczasie pęcherzyk podzieli się na pięć mniejszych (prawdopodobnie ramiona)

ja jeszcze nie widziałem maluchów ale jestem dobrej mysli.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u moich rozgwiazd jak pojwiały sie takie pęcherze to krewetka czyszcząca to zjadała i czyściła do zera, a rozgwiady padały w ciągu kilku dni i zostawały same kończyny pływające osobno po dnie. Jedną na próbe zabrałem do kotnika aby odizolować ją od zwierzaków w akwa ale jej stan się nie poprawia. Nie wiem czy to nie jakaś choroba.

Daj znać co sie stanie u twojej z tymi bąblami


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazda rozmnaża się inaczej chyba,odłącza jedno z ramion i z niego rośnie nowa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozgwiazda rozmnaża się inaczej chyba,odłącza jedno z ramion i z niego rośnie nowa.

Rozgwiazdy i wężowidła rozmnażają się wegetatywnie lub płciowo ale nie widziałem jeszcze nigdzie publikacji żeby się komuś rozgwiazdy w akwarium płciowo rozmnażały (może słabo szukałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie publikacja, ale z naszego forum: http://nano-reef.pl/topic/51601-rozgwiazda-piaskowa-cudak/

Ok ale mi nie chodzi o "proces" rozmnażania tylko o udany efekt końcowy :D. Ten filmik widziałem i sporo podobnych na YT ale nikt nigdy nie napisał "udało się"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tymi bąbelkami szukałem na wielu stronach i nie ma zdjęć co to mogło by być żeby dopasować ,ale nie wygląda to na rozmnażanie


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.