Skocz do zawartości
Przemek

W końcu... LED-y już są...

Rekomendowane odpowiedzi

@witul

-Pewny jesteś że one mają 24W? - sprawdze niebawem, musze zamowic licznik poboru mocy z allegro.

I pewny jesteś co do strumienia? nie jestem, ale widze ze jest DUZO widniej, niz przy HQI.

Nie mam niestety wykresow, bo takie badanie strasznie drogie jest:(

dlugosc fali podaje producent.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykresy spektralne sporządza producent - powinien Ci je udostępnić - sprawdzając użyteczność danego źródła światła w konkretnym zastosowaniu - hodowla roślin, oświetlacze labolatoryjne itd.

Czy możesz zrobić zdjęcie ze zbliżeniem świetlówki wyłączonej, tak aby było widać diody? Coś mi się zdaje że to normlane diody soczewkowe( kąt świecenia np. 25 stopni) o średnicy 5mm (lub około)- wskazuje na to rozmieszczenie diod na płytce na fotce którą pokazałeś - zupełnie inne niż w przypadku sekcji diod smd czy power led. Jeśli to takie diody jakie piszę - to na pewno nie mają one 90 lm/W - ich sprawność jest dużo mniejsza i temp. barwowa nie wynosi 12.000K

Tłumaczyło by to dlaczego musisz dawać tyle niebieskich w stosunku do białych.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie Twoje sa lepsze;) co ma skutecznosc do stosunku bialych do niebieskich? widac na oko ze swiatlo jest lepsze jakosciowo i zgodne z parametrami wzgledem HQI i t5 ktore mialem.

jesli moje HQI ma 10KK to swietlowki na pewno maja 12KK i to widac na oko. a niebieski to juz cudo. akwarium jest bardzo kolorowe

Przemku a Ty ile zalecales niebieskich? 2 niebieskie na jedna biala, to co, masz takie same "zwykle" diody?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witul, 112-200 zł oszczednosci rocznie przy takiej inwestycji to smiech.

Za 10-12 lat wyjdziesz na zero :-)

No ale pewnie jest tak jak pisze Przemek, u ciebie jakos to dziwnie wyszlo.

Po zdjeciach wyglada ze poprostu kiedys miales za malo swiatla :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym pradzie i tylko na samym bialym jest tyle oszczednosci a masz 50% wiecej swiatla - czytaj uwaznie, nie placisz co roku za zarniki i siwetlowki i nie martwisz sie o chlodzenie. dalej uwazasz ze to jest smiech?

wg mnie smiech to cena markowych lamp i placenie co roku haraczu za zrodla swiatla

Przemku nie to zebym podwazal Twoja wiarygodnosc (jesli tak sie poszujesz to przepraszam) tylko ciekawi mnie czy sam robiles testy swietlowek czy dostales wykresy od producenta? jesli sam to gdzie i ile Ci policzyli i jak dlugo musiales czekac?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witul :

pewnie Twoje sa lepsze;) co ma skutecznosc do stosunku bialych do niebieskich?

nie o to chodzi czy lepsze czy też nie. Zapytałem z ciekawości o parametry. Tego typu świetlówki robi m.in sunbtrite - i trzeba ich trochę upchnąć aby uzyskać parametry zbliżone do pl czy sfl. Ze światłem chodzi mi o to, że jeśli sztucznie zaniża się liczbę białych świetlówek dając w zamian niebieskie - to cierpią na tym zwierzaki, gdyż samą aktyniką się nie wykarmią a światła białego będzie za mało - chyba że się da znowu więcej białych i do nich znowu więcej niebieskich - ale to wtedy się po prostu nie opłaca.

widac na oko ze swiatlo jest lepsze jakosciowo i zgodne z parametrami wzgledem HQI i t5 ktore mialem.

powiedz mi chłopie, jak ty na oko stwierdzasz takie rzeczy w dodatku po tygodniu(? a może nawet nie) świecenia? Toż ty pracę znajdziesz w labolatoriach producentów oświetlenia :) A tak serio - różnice dla oka w temp. barwowej pomiędzy np. hqi i ledach o teoretycznie tym samym CT są - ledy są bardziej białe.

Dasz to zdjęcie tej świetlówki? To powiem Ci czy dane diody występują w określonej barwie.

jesli moje HQI ma 10KK to swietlowki na pewno maja 12KK i to widac na oko. a niebieski to juz cudo. akwarium jest bardzo kolorowe

już o tym pisałem - na oko to chłop w szpitalu umarł. niebieski jak niebieski - jeszcze ładniejszy jest royal blue niż 420-450um - dla oka ludzkiego. I w tej wersji ledów co masz nie występuje sort 420-450 - a jedynie ok. 455um. Dlatego pytałem Cię o potwierdzone informacje - z ulotki, opakowania czy czegokolwiek.

Przemku a Ty ile zalecales niebieskich? 2 niebieskie na jedna biala, to co, masz takie same "zwykle" diody?

Przeczytaj proszę dokładnie - przede wszystkim pisałem o diodach 13.000K - i w tym kontekście zalecałem użycie większej ilośni niebieskiego niż białego światła. Natomiast teraz ściągamy już tylko 16.000K - w tej temperaturze barwowej wygląda to normalnie w 1:1. Co do diod użytych w sprzedawanych przez na lampach - są na fotkach, możesz porównać sobie - kąt świecenia, moce, strumień. Diody soczewkowe to naprawdę stara konstrukcja, o dużo mniejszej sprawności niż smd, superflux a o cree nie wspomnę - to przepaść w parametrach.

Wklej tę fotkę.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde bateria mi padla jak robilem ostatnie fotki, gdy Ty pisales swojego posta... dopisz tylko czy sma robiles badania w Polsce czy masz kwitki od producenta.

a ja tu wklejam fotki , swiecone 4x24W 12KK + 5x24W blue + 1x violet, balans bieli auto.

2d06903294f6a0f1m.jpg

d74ca4ab0802ab37m.jpg

chcialbym poruszyc wazna kwestie, podobno im krotsza fala tym ma wiecej energii, i dlatego dociera glebiej w wodzie. i dlatego tez jest mniej swiatla z tej samej mocy im krotsza dlugosc fali. dlaczego koralowce nie dadza rady na samych blue/aktynic?

Przemku jakim programem obraniasz fotki spod aktyniki? Domyslam sie ze pstrykasz RAWy i je dopiero obrabiasz, tak? u mnie surowe wychodza takie niebieskie ze nic nie widac...

niestety moge przetestowac tylko na oko moje LEDY, jak pisalem punkt odniesienia to HQI 10KK + ATI actynic blue


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania światła robi producent - zarówno pod kątem spektrum jak i strumienia(nie jest to wprawdzie najważniejszy parametr) ale także PAR, PUR(w przypadku oświetlenia dla roślin).

Wszystkie informacje dostaliśmy od producenta który zaprojketował i przetestował świetlówki u siebie.

Co do światła i wpływu na koralowce. Wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :)

Jest wiele przyczyn środowiskowych dla których koralowiec zmienia swoją barwę, jednak naistotniejszym i w wielu wypadkach krytycznym jest jakość i intensywność światła które dociera do koralowca. Pod kątem jakości rozumiem intensywność, spektrum, ilość promieni UV. W odpowiedzi na docierające do tkanki koralowca światło zmienia się w niej liczba komórek glonów symbiotycznych(zooksanteli) odpowiedzialnych za przyswajanie światła i w procesie fotosyntezy wytwarzanie aminokwasów które niezbędne są dla koralwoca w procesie wzrostu. W zależności od ilości tych glonów zmienia się barwa koralowca - mniej światła, więcej glonów - barwa bardziej brązowa. Więcej światła(nie znaczy w prostym przełożeniu jaśniej!) - tkanka koralowca staje się jaśniejsza. Koralowiec przy intensywnym świetle "wyrzuca" z siebie zooksantele gdyż za duża ich koncentracja mogła by być dla niego śmiertelna - wytwarzają one bowiem w procesie fotosyntezy tlen który w większych ilościach jest dla korala toksyczny.

Istnieje wiele rodzajów komórek pigmenmtowych(fotosyntezujących) - jak Chla, Chlb, Chlc1, Chlc2 Chld - każdy z nich jest nabradziej "czuły" na fale świetlne o określonej długości - dopiero znajdując się w "preferowanym zakresie" zaczyna działać i wytwarzać aminokwasy.

Stosując same światło niebieskie nie dostarczysz koralowcowi "odpowiedniego" światła, gdyż w zakresie 400-450um "czuły" jest tylko chlorofill a(który wg ostatnich badań w dużym stopniu odpowiada za zieloną fluoroscencję koralowca) , pozostałe zaczynają działać w zakresie wyższym, osiągajac swoje maksima dla np. ok 47--480(z tego co pamiętam) chlorofill b a potem w okolicach 650-670um(chla)

Dlatego na samej "aktynice" nie pociągniesz - oko ludzkie najlepiej widzi światło o długości ok. 630um - i to że akwarium jest jasne pod takim światełkiem , nie oznacza że koralowcom to światło będzie odpowiadać(a konkretnie zooksantelom w tkance koralowca)

ok, kawa wypita - uciekam do porządków.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku czy celowo unikasz odpowiedzi na pytanie czy sam testowales w laboratorium swoje LEDy czy opierasz sie tylko na wynikach podanych przez producenta?

i napisz prosze jak zrobic/obrobic fotki w aktynice, dzieki


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisalem Ci wyraźnie że wszystkie informacje otrzymałem od producenta, łącznie z informacjami o wypadkowej temperaturze barwowej dla poszczególnych partii świetlówek wysylanych do nas. Na nasze życzenie otrzymaliśmy wykresy ze spektometru wraz z wszystkimi informacjami które sa niezbędne aby określić - co to za światło, jakie jest spektrum, jaka, jaka jest skuteczność itd . W tym wątku umieszczałem to dla ktoregoś modelu - musialbyś sprawdzić sobie.

I nie były to gotowe wykresy - tylko sporządzane były na etapie produkcji dla nas, gdy zaproponowano nam użycie w lampach nieco innego modelu diody, w ktorej sort o wysokim ct jest nieco latwiej dostępny(czyli >15KK)

Po co miałbym więc testować dodatkowo u siebie? Nie rozumiem.\

Natomiast pytam czy ty dostaleś JAKIEKOLWIEK dane w postaci pomiarów z spektrometra lub quantumetra(do pomiaru PAR)

Bo jestem pewien że diody niebieskie które masz to nie jest 420-450um - w tych modelach jakie ty masz(mimo że nie pokazaleś, o co Cię prosilem) zdjęcia swietlówki z bliska - nie występują.

Stąd moje pytanie - czy sobie sam tak napisałeś sugerując się naszymi opisami na stronie, czy też możesz gdzieś wskazać źrodło tych informacji.

Co do mocy świetlówek - przy tym modelu ktory masz uzyskanie 24W jest właściwie nie możliwe - ze względu na "gęstość" rozmieszczenia diod jak widzę czy też model który został użyty - ale moge sie mylić - nie widzę dokladnego foto.

nie piszesz nic o zasilaniu i prądzie na ktorym one pracują, ani również czy świetlowki mają wbudowany driver czy też nie. Czy Twoje świetlowki mają plastikowe koncówki i tył(druga strona świetlowki?)

co do fotografii w samej aktynice - nie robię żadnych zdjęć w takim świetle.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pytam czy ty dostaleś JAKIEKOLWIEK dane w postaci pomiarów z spektrometra lub quantumetra(do pomiaru PAR) - zwrocilem sie z prosba o wykresy, czekam na odpowiedz

Stąd moje pytanie - czy sobie sam tak napisałeś sugerując się naszymi opisami na stronie, czy też możesz gdzieś wskazać źrodło tych informacji - takie zamwawialem

Co do mocy świetlówek - przy tym modelu ktory masz uzyskanie 24W jest właściwie nie możliwe - ze względu na "gęstość" rozmieszczenia diod jak widzę czy też model który został użyty - ale moge sie mylić - nie widzę dokladnego foto - nie moge rozebrac swietlowek, bo sa bardzo mocno zakapslowane, natomiast powloka jest chropowata

nie piszesz nic o zasilaniu i prądzie na ktorym one pracują, ani również czy świetlowki mają wbudowany driver czy też nie. Czy Twoje świetlowki mają plastikowe koncówki i tył(druga strona świetlowki?) - pracuja na 230V, maja w srodku przetwornice

co do fotografii w samej aktynice - nie robię żadnych zdjęć w takim świetle.

a jak robiles takie ladne fotki korali/skaly papua ze wygladaja jak golym okiem pod aktynika?

Pozdrawiam,

Witek


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrocilem sie z prosba o wykresy, czekam na odpowiedz - super, jestem ciekaw jak to wygląda

takie zamwawialem - rozumiem, ale nadal jestem ciekaw jakim cudem dostałeś diody które nie są produkowane - stąd moja prośba o zdjęcie, bo przecież nie twierdzę że wprowadzasz nas w błąd - być może to jakiś inny model niż wygląda na tym kiepskim zdjęciu.

nie moge rozebrac swietlowek, bo sa bardzo mocno zakapslowane, natomiast powloka jest chropowata

- nikt nie każe Ci rozbierać - zrób po prostu fotkę o której Ci piszę trzeci raz :)

pracuja na 230V, maja w srodku przetwornice - rozumiem,czy obudowa jest plastikowa/plexi?(chodzi mi o obie strony świetlówki? Gdybyś wkleił normalnie zdjęcie być może nie pytałbym bym o resztę - wszystko było by jasne.

a jak robiles takie ladne fotki korali/skaly papua ze wygladaja jak golym okiem pod aktynika?

aaa, ze statywu

pozdr.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku nie zobaczysz jak dioda wyglada bo obudowa jest plastikowa i porowata od srodka, co rozprasza swiatlo. oba konce zakapslowane, nie chce tego rozbierac.

a dlaczego sadzisz ze to nie jest taki niebieski jak podalem?

dcc74bbe8c411673m.jpg


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy diody led w przypadku własnej konstrukcji tego typu oświetlenia o barwie światła 6000 k w kombinacji z niebieskimi są odpowiednie do oświetlenia akwarium morskiego? jak się rozglądałem nie ma obecnie możliwości kupna w Polsce diod o temperaturze większej niż 6000 k chyba że cree ale tam zakres jest 5000 - 10 000 i są ciężko dostępne.


540 l + 190l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na 112L ile powinienem mieć tych świetlówek i jakich aby było super???


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witul :

Przemku nie zobaczysz jak dioda wyglada bo obudowa jest plastikowa i porowata od srodka, co rozprasza swiatlo. oba konce zakapslowane, nie chce tego rozbierac.

a dlaczego sadzisz ze to nie jest taki niebieski jak podalem?

Coś tam widać :-), powiedz, ile ważą świetlówki? Nie mają z tyłu radiatora aluminowego? Obudowa jest rozpraszająca gdyż same diody są wąsko świecące - stąd potrzeba rozproszenia światła. Ze zdjęć wynika ze to faktycznie diody 5mm.

Co do blue - jeśli niebieskie wyglądają tak samo jak białe - to w tym modelu nie występują o takim spektrum - są tylko tzw. royal blue.

@aetemus12

6000 mogą być nieco za ciepłe - pogadaj ze smithem, on robi z diod power led cree o wyższych temperaturach barwowych, stosunek na pewno 1:3(b:n) - inaczej będzie za żółto.

@pawulon

Jeśli dasz 3 białe 16KK i 3 niebieskie - będzie super - nie wiem tylko jaka długość akwarium.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dobrą wiadomość dla użytkowników świetlówek LED - we wszystkich można regulować jasność świecenia w zakresie od 10 do 100%. Regulacja jasności odbywa się poprzez regulacją napięcia wejściowego - sugerowane przez producenta od 16V do 24V' date=' ale napięcie może również zmieniać się w zakresie od 1V do 24V.[/quote']

Czyli że PWM jak sądziłem. Wiadomość zatem jest bardzo dobra, bo zrobienie taniego Light-Computera dedykowanego do tych świetlówek to nie jest jakaś skomplikowana historia :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na śmierć zapomniałem że miałem do Ciebie dzwonić.

Cały tydzień byłem sam i nie miałem czasu się po głowie podrapać... :/

priva

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mały update:

Niestety musiałem dokonać zmiany aranżacji akwarium w zeszłym tygodniu, pomógł mi Piotr i 6 browarków :tongues

Wielkie dzięki za ekwilibrystyczne wygibasy w trakcie wyciągania skały i koralowców które nie chciały pomieścić się w beczkach i boksach :googleye

Niestety część z nich uległa nieodwracalnemu podziałowi przez połamanie, ale teraz dzięki temu jest więcej na kolejne wzrosty.

Jeśli tak dalej pójdzie, to będe musiał z ledów zrezygnować....

@witul

Nad tym akwarium 600l masz 250W w ledach - które świeciły zamiast lampy t5 zużywającej prawie 750W. Oszczędności jak widać więc znaczne. Do akwarium na dniach dopuszczam w końcu upragnione antiaski, których poprzednie stado zostało wcięte przez tego jegomościa:

4.jpg

A oto fotki po przeróbce - w całości na żywej skale

pozdr

Przemek

1.jpg

2.jpg

3.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa w wersji HD na ledach :googleye


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#@#$%^&

niechcący usunąłem ostatnie wypowiedzi - zamiast edytować swoją

;/

4giveme

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku PODZIWIAM CIE za to, ze udało Ci sie znalezc ledy smd 112 lumenow z Wata. Kogo nie zapytam to sie puka w czolo, ze 90 lumenow to absolutne maks jakie da sie uzyskac, i ze wiecej daje tylko "CREE".

jak ustawiles iso, czas, przeslone i WB do fotek, ktore ostatnio dodales?

wg mnie im mniejszy kat rozproszenia tym lepiej, i z checia bym wolal ledy z gladka obudowa, wtedy cale swiatlo bedzie isc jak najbardziej pionowo w dol i bliki beda kozackie!


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie troche sie zgodze z Witulem, nikt nic nie wie o takich smd 112lm per WAT.

ale moze to marketing producenta, Przemek a kto produkuje te ledy ?

no i jeszcze zapytam, o co chodzi z tym skalami, szybami, koralami w niebieskim?

To tusz czy nadmiar nasycenia w PS ? :googleye

ale z innych... widzieliscie takie fajne lampki LED ?

Podobno odpowiednik HQI 250W mozliwe temp. od 10000 do 16000 ( 10K 12K 14K 16K )

SSL20056.JPG

SSL20057.JPG

SSL20058.JPG


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te fioletowe skaly to autobalans programowy jak sie rawa wywoluje :googleye przynajmniej tak u mnie to wyglada

Smithie fajna lampa sama w sobie, no i btw jak ktos lubi nierownomiernie padajace swiatlo nad bukłakiem


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam teraz za wiele czasu, ale odpowiadając na pytania o diody smd o wysokim lm/w widocznie witul masz słabych informatorów - albo za mocno pukają się w czoło :googleye

proszę bardzo - nawet powżej 120lm/w wg informacji z testów technicznych

http://www.digitimes.com/photogallery/ShowPhoto.asp?ID=3826

120lm/W i nie jest to wynik graniczny.

a o parametrach typu 110lm/w nie piszę - bo większość nowych diod smd tzw high efficiency ma taką sprawność(od dwóch lat na rynku)

google Twoim przyjacielem.

nie chcę się wdawać w dyskusję - bo to jak dysputa nad wyższością Świąt Wielkiej nocy jak nad świętami Bożego Narodzenia.

natomiast jak napisałem Ci witul - wskaż mi proszę gdziekolwiek w sprzedaży diody 5mm(czy podobnej śrenicy) o zakresie 420-450um - a to bardzo istotne, gdyż RB to zwykła niebieska dioda której użyteczność w przypadku hodowli korali jest znikoma.

I nie traktuj tego jako ataku - po prostu byłem zaskoczony Twoimi informacjami, gdyż swego czasu sam szukałem takich modeli - i nie znalazłem.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.