Skocz do zawartości
Przemek

W końcu... LED-y już są...

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie, i jakoś nikt tych linków nie zapodał... ;) a pytałem bo byłem bardzo ciekawy jakie były wyniki testów w skali roku na przykład...

moim zdaniem , ktore wyrazilem w korespondencji prywatnej z jedna z osob, warto poczekac rok półtora z LEDami, zeby po pierwsze zobaczyc jakie sa wynikow dlugoterminowych testow, glownie chodzi o trzymanie parametrow tak naprawde, a nie tylko wg specyfikacji producenta, a do tego tak jak juz kiedys pisalem, imho LEDy dzisiaj sa drogie ze wzgledu na to , ze sa nowoscia, za rok, poltora cena bedzie znacznie bardziej atrakcyjna...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marioromario :

ledy są dla naiwnych:) nikt jeszcze nie sprawdził jaki maja wpływ na korale , najwczesniej można zaryzykować ledy za jakieś pól roku

Powiedzmy że dla ryzykantów ;) fakt ze dopóki nie bedzie LEDów produkowanych przez znane firmy o ściśle określonych, powtarzalnych parametrach, to równie dobrze możemy pytać czy jakaś zwykła żarówka nadaje się do oświetlenia pokoju.

PS A moze ktoś kto dostał już te ledy sie wypowie?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w poniedzałek i nadal czekam... Ale dziś dzwoniłem do reefshop'u i zapewniono mnie iż lampki+zasilacz przyjdą jutro/pojutrze... Co z tego będzie zobaczymy, tylko mam nadzieję, że nie będe zmuszony opóźniać przez taką głupote startu akwa...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

no właśnie, i jakoś nikt tych linków nie zapodał... ;) a pytałem bo byłem bardzo ciekawy jakie były wyniki testów w skali roku na przykład...

Działający od 10 miesięcy zbiornik http://www.exotic-aquarium.com/led.html

Przykładów jest mnóstwo wystarczy zajrzeć na youtub'a.

Ponieważ powoli zbliżam się do zapełnienia skarbonki:) z przeznaczeniem na świetlówki led, mam pytanie do Przemka jak tą nowość podłączyć do zasilacza DC 24V. Cztery blolce, polaryzacja ... może mały kurs elektryczny, bo obawiam się, że moje majsterkowanie doprowadzi do jakiegoś wybuchu. Czy na świetlówkach są oznaczenia + i - żeby wiadomo było co do czego podłączyć? Złe podłączenie grozi spaleniem świetlówki?

Te nowe świetlówki 16000K będą dostępne w opcji 5W?

Liczę i kombinuję, ale nijak nie jestem w stanie wyczarować kaski na wszystkie lampki, więc czy 3 świetlówki 5W do 50L (10L panel) wystarczą - nie będzie za ciemno?

Może w końcu wypowie się ktoś z użytkowników, który już testuje oświetlenie.


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos mi powie gdzie mozna kupic taka obudowe albo sam profil aluminiowy?

Przeciez ktos musi miec w Polsce takie profile jak ta z tej lampy .....

ledmar12.JPG


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze żeby to był gotowy profil. Jestem bardzo przekonany, ze jest to profilowane z blachy aluminiowej lub stalowej, lub innego materiału.

duzy wubor profili jest na www.profmetkol.pl może coś tam się znajdzie


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś już ma oświetlenie, to sobie z wymianą może spokojnie rok czekać. Kupowanie teraz czegoś innego i wymiana za jakiś czas to lekka rozrzutność, a z rachunku ekonomicznego wychodzi, że jednak ledy są w perspektywie czasowej tańsze od t5.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledy to wcale nie nowa technologia, tylko dopiero teraz wreszcie ktos pomyslal aby tym akwarium o

oswietlac. na pewno istnieja na swiecie diody, ktore maja po 10-15 lat i na ich podstawie mozna z duza dokladnoscia oszacowac trwalosc. pozatym trwalosc moze dac sie oszacowac na podstawie zuzycia przez rok lub dwa tak jak czas potrzebny na rozklad tworzyw sztucznych.

tata mi opowiadal, ze gdy wynaleziono pasy bezpieczenstwa w samochodach duzo ludzi sie wzbranialo, ze niby plecy bola, ze krepuja ruchy i ze poczekaja rok,poltora roku i zobacza czy ludziom to nie szkodi. statystycznie wypada ze ktos w tej grupie sie nie dowiedzial...


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver, uwierz mi ze to zwykle profile :-)

Tak samo te do lamp blau, china, ATI, Heilea, AM i wielu innych.

Rozebralem tych lamp kilka, sa ciete na wymiar lampy.

Jedyny problem ze te profile sa dostepne dopiero w China ale nie kupie sobie tony aluminium aby zrobic jedna lampe :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy problem poruszasz. Znalezienie oprawy do lampy led w formacie t5 to nie problem. Natomiast kupienie oprawy na 10 świetlówek T8 to nie wiem czy jest możliwe. A przecież część świetlówek led ma rozmiar T8. Chyba jedynym dostawcą jest Reefshop. Pozostaje chyba DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbitek, jezeli faktycznie nie jest to problem to ja chetnie kupie od ciebie 2 sztuki, a nawet 4'y

ale oprawy a nie gotowe lampy :-)

Szczerze szukam od pewnego czasu odpowiednich profili i u nas w kraju nie znalazlem, niestety firmy handlujace metalami chca sprzedawac tylko od 100kg co by sie nie narobic a zarobic...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc to, miałem na myśli gotowe lampy. Choćby i z Chin. Przy koszcie świetlówek led, koszt chińskiej całej lampy nie jest duży. Natomiast nikt nie przewidywał lamp 10xT8. T8 to ja maksymalnie 4 widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poszukiwaniem profili aluminiowych jest faktycznie problem po prostu brak standardowych, które można by było zastosować, ostatnio w necie znalazłem super profil nadający się do oprawienia emiterów powerled (radiator, miejsce na szybkę, uchwyty pod śruby na boczki) po wykonaniu telefonu okazało się, że to wzór zastrzeżony i kupić się nie da:(

Jak ktoś coś takiego znalazł i chce się tą wiedzę podzielić to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie jak w temacie:)

W końcu... LED-y już są... dzisiaj przyszły. Wieczorem je podłącze bo już ciekawość mnie skręca.

Niespodzianki żadnej nie było...;) faktury, gwarancji czy jakiegoś paragonu też.) Pewnie pakowane na szybko. Ale solidnie zapakowane i dotarły ok.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tamaro,

Jeśli na paczce w foliowej koszulce nie ma odwróconego paragonu - to odezwij się do Irminy (sklep@reefshop.pl) - wyśle Ci rachunek w PDF-ie.

A co do niespodzianki - to miałbyć w paczce kupon rabatowy 10% na zakupy w RS.

Przypomnij się proszę - lub jeśli chcesz to mogę Ci wysłać listem ;)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziś poinformowano ze muszę czekać na ledy jeszcze 6tyg. Poprostu śmiech na sali!!!


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres oczekiwania na świetlówki LED wynosi od 6 do 8 tygodni(wykonywane są one na podstawie naszych testów i poprawek dot. temp. barwowej lub modeli użytych diod). Cała dostawa która przyszła w zeszłym tygodniu została sprzedana nim ją odebraliśmy - i wybranego przez Ciebie modelu nie było już lub nie można było zrealizować Twojego zamówienia w całości.

Dlatego dostałeś informację o terminie następnej dostawy - która powinna być w okolicach połowy lipca.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

Okres oczekiwania na świetlówki LED wynosi od 6 do 8 tygodni(wykonywane są one na podstawie naszych testów i poprawek dot. temp. barwowej lub modeli użytych diod). Cała dostawa która przyszła w zeszłym tygodniu została sprzedana nim ją odebraliśmy - i wybranego przez Ciebie modelu nie było już lub nie można było zrealizować Twojego zamówienia w całości.

Dlatego dostałeś informację o terminie następnej dostawy - która powinna być w okolicach połowy lipca.

pozdrawiam

Przemek

To w końcu są jakieś świetlówki na stanie? Jakie zostały? Interesują mnie 5W 2 białe 16k i jedna niebieska. Nie odpowiadacie na maile:( - to naprawdę robi się śmieszne, żeby czekać na oświetlenie 2 miesiące(!?)


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to będę zmuszony wydać dodatkowo pareset złotych i opóźnić start akwa...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

A mnie dziś poinformowano ze muszę czekać na ledy jeszcze 6tyg. Poprostu śmiech na sali!!!

A moje dziś maja wyjść paczką ;) Dam znać jak zawisną.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszsy świetlówek 5W już nie ma - i następna dostawa będzie w drugiej połowie lipca.

O terminie dostaw i składania zamówień informowałem kilkukrotnie, także w tym wątku.

Pozostały świetlówki 15W i 17W, oraz trochę świetlówek 22W(dużo niebieskich, tylko kilkanaście białych).

Okres oczekiwania jest taki a nie inny z tego powodu, że te modele świetlówek są niedostępne w normalnej sprzedaży i przez producenta wykonywane są pod nasze zamówienia.

Inną sprawą jest to, że świetlówki cieszą sie bardzo dużą popularnością - szczególnie niebieskie które używany są z normalnymi białymi T5 jako aktyniczne zamienniki.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Przemek. Sprawdzałem przed chwila stany na sklepie i 22W niebieskie - brak info. Chce kupić 2 szt. i teraz nie wiem, są czy nie ;), jesli byłbyś tak miły i odłożył mi 2 x 22W niebieskie dał mi znać na priv, zrobił bym Ci przelew.

No ale jest ale ;), wysłał byś mi je do Walii? oczywiscie na moja odpowiedzialność. Zreszta szczegóły do ustalenia bo mam tu firme kurierską która wozi przesyłki w 48h w te i nazat:). Pozdrowienia.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie ma problemu - 22W niebieskie są - napisz do Irminy( sklep@reefshop.pl) - podaj dane czym mamy wysłać, dane do wysyłki itd.\

pozdrawiam

Przemek Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info , mail wyslany. Teraz czekam na szczegoly od P. Irminy, szczegoly wysylki ustale z lokalna firma kurierska i dam znac. Jesli wystapia pproblemy to zlecimy to poczcie polskiej ;).

pozdrowienia tomek


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie techniczne: czy te lampy potrzebują odbłyśników czy może światło jest już odpowiednio ukierunkowane?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.