Skocz do zawartości
Przemek

W końcu... LED-y już są...

Rekomendowane odpowiedzi

mówisz o "nabytym brązie"? W 99% jestem przekonany że to zasługa przedawkowania mikroelementów - po przedawkowaniu abc miałem już kiedyć wzrost syfu na skale(glony, cyjano etc)

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemek powiedz mi czy lampa 11x17W bedzie odpowiednia do aqwa 150x50x50 ? mam teraz 2x150W hqi oraz 2x54W T5.

jesli chodzi o te Ledy to widziałem je u Przemka osobiscie i uwazam ze jest to swiatlo warte uwagi.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy czs na obserwację wydaje mi się że tak naprawdę

dopiero za kilka miesięcy będziemy znali prawdę

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slawomirdyl :

Dajmy czs na obserwację wydaje mi się że tak naprawdę

dopiero za kilka miesięcy będziemy znali prawdę

pozdrawiam

Nie dajmy sie zwariować, nie twierdze, że LED-y nie są przyszłością akwarystyki bo pewnie są, ale tak jak pisze przedmówca- dwa tygodnie to trochę za krótko, aby stwierdzić, że korale lepiej rosną pod LED niż pod zwykłymi T5 lub HQI, myślę że minimum pół roku i okaże się co LED-y potrafią, ale nie po dwóch tygodniach......


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie ma co popadać w ekstazę.

Jednak jest już jeden argument obalony - wiele osób z ktorymi rozmawiałem twierdziło, że owszem, kolory będą ładne - ale nie będzie rosło, bo światła jest zamało.

Nad akwarium wcześniej wisziało ponad 700W(2x250W hqi +4x54 t5), potem przez około pół roku 8x80t5 - a teraz 10x22W - czyli 1/3 tego co wisiało wcześniej.

I tak jak napisałem - mimo że koralowce były mocno zestresowane gwałtowną zmianą światła - to i tak zbiornik "odbił" szybciej niż przy poprzedniej zmianie - hqi na t5.

Lampa wisi już prawie miesiąc(dokładniej 27 będzie miesiąc) - i sądzę że gdyby coś miało się dziać na niekorzyść(bielenie, gubienie tkanki, niedoświetlenie) - to efekty były by już tego widoczne - a na szczęście - "odpukać" - negatywnych skutków nie ma.

@admed2

Sądzę że będzie to za mało światła - zwróć uwagę że wymiary akwarium masz podobne - 150cm(nasz 160cm) długości - i choć pozostaje u nas 40cm niedoświetlonej przestrzeni - to jest to dużo mniej widoczne niż gdyby nad akwarium wisiało 10x54W w t5.

Świetlówki 17W mają tylko 85cm długości - więc na 150cm akwarium będzie to na pewno za mało.

Osobiście przemyślałbym kwestię lampy 10x22W - startując z powiedzmy 8 świetlówkami i pozostawiając sobie miejsce na 2 dodatkowe sztuki - które wystarczy potem tylko wsadzić w oprawki(jeśli będzie taka potrzeba). Operacja będzie prosta - świetlówki pracują na 220V(mają wbudowany driver) - więce żadnych układów zapłonowych nie potrzeba już.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam opinie kilku fachowcow akwarystycznych na temat LEDOW. ich postawa to sie nazywa po prostu obskurantyzm.

Ja nie wiem czemu jeszcze sa watpliwosci... przeciez cyferek sie nie oszuka, PAR to PAR, ilosc swiatla to ilosc swiatla, i zuzycie pradu jest tez takie samo wszedzie i podaje sie je w kWh. nawet temperatura lampy jest wyrazana w stopniach celsjusza i widac czarno na bialym ze sie nie grzeja. i nikt nie powie ze niby "takie samo" ale jednak troche inne to cieplo wydzielane przez lampe. a przeciez tak samo jest z innymi parametrami.

sa w internecie dostepne materialy z testow dlugotermninowych LED+SPS, LED+zielsko - wszedzie wypadaly rewelacyjnie.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Przemek.

Pytanko, kiedy bedziesz mial 22W niebieskie? sa jakies szanse, ze beda w najblizszym czasie ( 2 tygodnie)?

Pozdrowienia Tomek


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu powinno być już po odprawie celnej - i świetlówki będą na stanie.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu tak dlugo? kurier nie robi odprawy podczas frachtu?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witul :

sa w internecie dostepne materialy z testow dlugotermninowych LED+SPS, LED+zielsko - wszedzie wypadaly rewelacyjnie.

mozesz zapodac jakies linki ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

W przyszłym tygodniu powinno być już po odprawie celnej - i świetlówki będą na stanie.

pozdrawiam

Przemek

Czekamy z niecierpliwoscia


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nemezis :
witul :

LED+zielsko

Piszesz o słodkowodnym?

led+zielsko to raczej testy z trawka:p


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te rury 5W wymagają jakiegoś chłodzenia? Czy ilość wydzielanego ciepła jest tak znikoma że nie wymaga chłodzenia?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, czy w tej dostawie będziesz już miał te nowe ledy 16.000K ?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak, będą już nowe LEDy również.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

W przyszłym tygodniu powinno być już po odprawie celnej - i świetlówki będą na stanie.

pozdrawiam

Przemek

Są jakies konkretne terminy odnosnie świetlówek? bo to już prawie miesiac mija....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek chyba na urlopie do końca tygodnia, tak wynika z opisu na stronie ReefShop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martin :

Przemek chyba na urlopie do końca tygodnia, tak wynika z opisu na stronie ReefShop

No tak, ale na podanego zastępczego telefonu nikt nie odbiera. A przy zakupie sądziłam, że dostanę za tydzień, minął miesiac i nadal nie wiem kiedy bedą.. :goofy


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK czekaj juz malutkie chińczyki robią ledy dla Ciebie:strutin strugają szkiełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tu podczepić? Ktoś mi poradzi jakie i ile tych led'ów musiałbym mieć w akwarium 90x55x50(h)? To moje początki, zatem na razie raczej twardych korali nie planuję (potem się najwyżej światła dołoży). Początkowo miało być 4xT5 39W - czy wystarczy zamiast tego 4xLED 17W (2 niebieskie i 2 białe)?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledy są dla naiwnych:) nikt jeszcze nie sprawdził jaki maja wpływ na korale , najwczesniej można zaryzykować ledy za jakieś pól roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.