Skocz do zawartości
guliwer777

Tropic Marin ELIMI-CONTROL PHOSPHATE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Używa ktoś tego, jak się sprawuje co ile trzeba wymieniać i ogólnie co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanko stosuje ktoś bo się zastanawiam jak to się sprawdza ;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem w poprzednim akwarium i byłem bardzo zadowolony ,testowałem tylko z oryginalnym wkładem i efekty były super .Teraz mam kulki więc nie używam :strutin

Jest to chyba najtańsze rozwiązanie z dostępnych na rynku

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić z moim przedmówcą że kulki to najtańszy produkt na rynku.Ja od 3 mieś. w celu zbicia PO4 stosuję Phosphate remover ,fosforany mam na poziomie ok 0,04 ,co tydzień podaję ok3 ml tego specyfiku,a cena za 100ml to zaledwie ok 15zł,wiele osób stosuje już ten produkt,jak na razie bez problemowo,żadnych oznak stresu dla ryb,korali myślę że jest to produkt godny polecenia firmy Microbe lift pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie 118ml kosztuje 35zl,wiec nie wiem @Bioly gdzie Ty kupujesz po 15zl?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj Inmara po ile my kupujemy to w Rybniku w sklepie Octopus,jak na razie ja płaciłem 15 zł za 100 ml,Leoni może również to potwierdzić w nie których sklepach oferują to w poj. 1,9 l w cenie 258zł a to wychodzi ok 13,5 zł


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaku sprawdził się na "5" a stosowałem prawie wszystkie konkurencyjne produkty jak dla mnie to NUMBER ONE

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295123 AquaManiac :

Lepszy nawet niz Rowa?

Moim zdaniem TAK...przewaga tego produktu nad konkurencją polega również na tym że nie trzeba się bawić w różnego rodzaju skarpety czy dodatkowe filtry przepływowe..... po prostu dwa w jednym.....

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mamy "atrament" a jak na razie nie znam jego minusów nie wiem po co stosować inne absorbery,które są jeszcze droższe kilkakrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta słowa @Inmar i @Bioly. Atrament sprawdza się wyśmienicie - skutków ubocznych nie zaobserwowałem. Spadek PO4 natychmiastowy.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295251 inmar :

Odkąd mamy "atrament" a jak na razie nie znam jego minusów nie wiem po co stosować inne absorbery,które są jeszcze droższe kilkakrotnie.

zapomniałem o cudownych "atramentach" w płynie....tych nowości nie stosowałem....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#295251 inmar :

Odkąd mamy "atrament" a jak na razie nie znam jego minusów nie wiem po co stosować inne absorbery,które są jeszcze droższe kilkakrotnie.

Co masz na myśli bo jakoś nie mogę zaskoczyć :waving


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek raz sprobowal atramentu i po baniaku. a mial co pokazac

Wasze wypowiedzi przypominaja wypowiedzi "kulturystow" - co najlepsze na mase. jedni pisza ze metanabol, inni ze deca a ktos inny powie ze najwieksza mase robi sie na zyklym testosteronie. wszak chlopaki maja jakas tam wiedze i wszystkiego (albo prawie wszystkiego) probowali. a lekarz na mase poradzi dobry obiad , SYSTEMATYCZNOŚĆ, czyste powietrze i zero stresu.

rozumiecie aluzje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327927 KIDULT :

Peniek raz sprobowal atramentu i po baniaku. a mial co pokazac

...

o.k. , tzn. nie o.k. że położył akwarium, ale co się stało?

jeśli chodzi o "atrament" wiem tyle co z forum + kilka telefonów, czyli czysty teoretyk ze mnie.

ale z tego co zrozumiałam, przy dużych litrazach, gdzie absorbery nie do końca są opłacalne, atrament dobrze się sprawdzał.

pod warunkiem CZĘSTYCH i DOKŁADNYCH pomiarów PO4. dobranie odpowiedniej dla baniaka dawki i już z górki...

ale pomiar musi być bardzo dokładny, bo lekka "obsuwa" i po akwarium.

więc czy "atrament" jest be? czy zastosowanie nie było do końca odpowiednie?

bo to dwie różne kwestie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo Nika,ja stosuję atrament jako jeden z pierwszych w kraju,dawka dawno ustalona,myślę że każdy powinien ją dobrać do swego baniaka.Pomiar PO4 oczywiście co tydzień,atrament dozuję najczęściej co 3 tygodnie ok 4 ml i jest ok PO4 w okolicach zera ale nie totalne zero,jak dla mnie jest to świetny i prosty środek,o cenie nie wspomnę,ale dozowanie wg producenta wygląda śmiesznie,dawno wywalił bym baniak,parę osób z forum może to potwierdzić pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bioly, nie chcę się wtrącać :waving zwłaszcza, że Ty stosujesz a ja tylko czytam i rozmawiam, ale... czy nie lepiej mniej a częściej?

z tego co "stosujący" mówili, to po dobraniu odpowiedniej dawki, najlepiej było jak rozbijali ją na dzienne lub tygodniowe max., ale powtarzam znajomość własnego zbiornika i dokładny pomiar to podstawa.

a słyszałam, że wiele osób bardzo sobie chwali atrament.

:baby


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat działa ale jak z wiekszoscią róznych specyfików ilosci zalecane przez producenta należy włożyć między bajki.

U mnie Po4 było na poziomie 0,60 i w przeciągu dwóch miesiecy zbiłem ten kosmiczny wynik na 0,10 ale do 00,6 wolałem zastosowć już bardziej znane i bezpieczne produkty takie jak ROWA i Zeostart2, pomiary wykonywane dużą hanią.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może się wypowiem,wydaje mi się,że ten atrament nie stosuje się w małych dawkach tylko raz co jakiś czas.Darek z Octopusa,który to sprowadził,wprowadził do sprzedaży i nam polecał nie jest nowicjuszem,zajmuje się morszczyzną około 15lat.Zakłada i prowadzi zbiorniki morski jak i swój sklep.Ma swoją pracę z której żyje więc akwarystyka jest jego hobby.

Dotychczas nie znam minusa stosowania tego produktu i mam nadzieję,że takiego nie ma.W życiu nie wydałbym 100 zł na Rowę jak jest za kilkanaście złotych inny produkt,dziwię się takiemu małemu zainteresowaniu tym produktem a przecież byle kto go nie produkuje.

Informacja o nie stosowaniu poniżej 0.2 jeśli pamiętam moim zdaniem odnosi się do braku możliwości sprawdzenia PO4 w niższych zakresach,ale w dobie Hanki temat pewnie nieaktualny.

Stosuję ten produkt od dawna,ale nie na co dzień.W ostatnim czasie zaprzestałem podawania z powodu załamania systemu gnijącymi kulkami w wadliwym filtrze,ale jest już ok i podałem następną dawkę aby zbić fosforany.Kulki się rozkręcają i zobaczymy jak będzie dalej.

Bioły je bardzo długo stosuje a jak teraz zmienił oświetlenie z żarników 150W na 250W to po ostatniej wizycie wiem gdzie ludzie będą po szczepki jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, ja pomiary PO4 wykonuję małą hanką,jeżeli fosforany wzrosną mi do poziomu ok0,09 to podaję 4ml atramentu,trwa to zazwyczaj ok 3 tygodnie od ostatniego podania,PO4 spada do poziomu ok0,04-o,05 czyli na pograniczu błędu pomiaru,może faktycznie warto by było podawać częściej mniejsze dawki,zastanowię się nad tym,


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bioly, @Inmar, Wy stosujejecie atrament i to z powodzeniem :yes, więc trzymajcie się swojego planu.

Po prostu, wydaję mi się, że lepsze są mniejsze wahania a co za tym idzie, częstsze podawanie atramentu a w mniejszych ilościach.

ale ja tylko teoretyzuję.

:waving

ps. sama chciałam spróbować, ale tu hanka jest chyba "podstawowym" wyposażeniem, a ja nie posiadam :baby


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z moimi kolegami, specyfik w 100% sprawdzony i najtańszy sposób na rynku- oczywiście jak ktoś robi to z głową!!, spokojnie można go używać bez skutków ubocznych- tak jak napisał @Bioły byliśmy jednymi z pierwszych którzy go zaczęli stosować


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

microbe lift to amerykanska firma. dlaczego cisza na reefcentral na temat atramentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.