Skocz do zawartości
rafal19

[570] moja rafka :) - Rafał19

Rekomendowane odpowiedzi

Wpraszam się na kawę żeby na żywo popatrzeć na baniaczek. Niedługo i w tym Ci miejsca zabraknie :) Hexatenia nie ściga za mocno innych wargatków, bo widzę, że na fotkach już razem śmigają??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy jakas przycinka chetnie cos odkupie :)


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie akwarium ladne,ale kolory sps,ow takie sobie,szczegolnie to widac po Seriatoporze hystrix.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na żywo koraliki mają rewelacyjne kolorki, kiedyś od Rafała brałem korale i jak na razie była to najładniejsza partia korali jakie otrzymałem ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#285532 azja-83 :

Ben_sage poczytaj trochę na temat ryb zanim udzielisz porad

Zanim coś powiesz to precyzuj odpowiedzi, bo o burakach pasternych nie chce mi sie czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318139 Ben_sage :
#285532 azja-83 :

Ben_sage poczytaj trochę na temat ryb zanim udzielisz porad

Zanim coś powiesz to precyzuj odpowiedzi, bo o burakach pasternych nie chce mi sie czytać.

no ja chciałam poczytać ale znalazłam tylko "pastewne" :)

@rafał19, czas na jakieś uaktualnienie, bardzo prosimy o nowe foto!


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie daj się prosić :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_Sage napisałeś "1 minus za mocno oklepana obsada co mam na mysli?: a dalbym zamiast klasycznego zoltka veliferum a zamiast hepatusa cheatodona luluna to tyle.Konkretny skok do przodu."

Nie cheatodona luluna a Chaetodon Lunula i jeśli nie stworzyłeś nowego gatunku to ta ryba nie nadaje się do zbiorników z spa-sami z racji tego że ma w swoim jadłospisie między innymi polipy acropor.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich porostach skubiąca rybka nie powinna byc taka zła.W naturze jest wielka jak kazda veliferum ale w baniaku już sie znacząco kurczy jak wiekszość.

Właśnie przez takich chikenów ta ryba jest dalej mało popularna w PL a potrafią być trzymane nie tylko FO.

Przy odpowiedniej diecie nie zje korali tylko bedzie czasem skubać.

Jeśli mi odejmujesz brak wiedzy przez pomyłke w nazwie to ty musisz być jedynym kozakiem,wybacz.

Ps.są podstawki Rafale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz trochę? Podoba ci się Lunula to OK,ale wyjeżdżać z chikenami to sorki.....

Zresztą sam trzymasz oklepane occelarisy, więc nie wiem skąd te uwagi :/ Może za dużo buraków pasternych? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych ryb

Napisałem swoją uwage/spostrzezenia jak 99% wypowiedzi w tym temacie, jak kazdy mam prawo (nie róbcie off topa w temacie Rafała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_Sage do pewnego czasu ludzie też trzymają imperatory a potem co sie z nimi dzieje, wędrują w baniakach fish only.

Natury nie oszukasz i uwierz mi że potrafią tak ogołocić acropory że potem koralowiec zdycha.

Co do chikenów to pisze się chicken.

Ps. Rafale przepraszam cię za offtop. i gratuluje świetnego baniaka


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mity trzeba obalić.

Nature można oszukać i robi to bardzo wiele osób tutaj i nie tylko :)

A Rafał mi wybaczy bo biore podstawki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja, ...co prawda po kilku wpadkach ale ciągle baniaczek się trzyma. Może po wakacjach jakieś większe zmiany w akwarium nastapią. Puki co kilka fotek...

3-6.jpg

10-2.jpg

8-2.jpg

7-2.jpg

1-11.jpg

5-2.jpg

4-2.jpg

9-2.jpg

2-8.jpg

6-2.jpg

11-2.jpg

13-2.jpg

12-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra baniaczek,


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium. Moim zdaniem jeden z najładniejszych zaprezentowanych na forum. Oglądając zbiorniczek na zdjęciach widać, że masz zachowane fajne "proporcje" pomiędzy zwierzakami oraz ich ilością. Przede wszystkim podoba mi się, że zbiornik nie jest przeładowany koralami i jest w nim miejsce również dla ryb i innych zwierzaków. Śledzę twój wątek od dłuższego czasu i nie ukrywam, że zakładając zbiornik o podobnym litrażu wzoruję się na twoim akwarium. Świetnie, że zachowałeś trochę wolnej toni dla ryb oraz wolną przestrzeń dna pokrytą jedynie piaskiem. Czy dalej stosujesz te same żarniki i świetlówki (chodzi mi o markę)?


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mała aktualizacja :) Do baniaczka doszło trochę nowych zwierzaków, między innymi stadko 1+6 anthias squamipinnis, ukwiał entacmea quadricolor w wersji czerwonej a w zasadzie to dwie sztuki ponieważ podzielił się dwa dni po wpuszczeniu :)

PICT5103.jpg

anthias.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Lekko także zmienił się osprzęt. Lampa HQI została zastąpiona ATI powermodule 8x54, odpieniacz wymieniony z ati bubble master na ATI powercone 250i... fajna maszyna, pieni z 2x lepiej od poprzedniego, ...puki co bezawaryjny - pompa ładnie chodzi, mocno pieni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały bedzie jak porządek zrobię, hehe

Co mi sie jeszcze podoba po wpuszczeniu anthiasów... wreszcie zrobiło sie jak na rafie... dużo rybek :)

rybki.jpg

i jeszcze takie ujęcie samca

anthiassamiec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.