Skocz do zawartości
Kaktus

Rozdymka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak jest z tą rybką?

P5212388

Czy trudna jest w chodowli jak szybko rośnie i czy inne ryby ją nie zamęczą (jest bardzo malutka)

a ja mam zebrasama i hepatusa.

Co powinienem jeszcze o niej wiedzieć?

Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwa w utrzymaniu tylko lubi rurówki i zoa jeść


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaktus mi nie dawno padł canthigaster valentini, czyli ten którego chcesz kupić ,prawdopodobnie na skutek przekarmienia spiruliną , rybka zawsze sprawia wrażenie głodnej więc ostrożnie z tym, ogółem bardzo pocieszna rybka przeważnie przy szybie pływa - śmiała , co do jej diety to mój nawet na rurówki nie spojrzał na ślimaki tym bardziej zoa też nie ruszył, wiesz to zależy wszystko od ryby jaką ci sie uda kupić u kumpla inmara też rurówek nie skubie za to u Ryzia podobno wmuciła w kilka sekund . Jak widać z tym bywa różnie. U mnie był moim ulubieńcem , ale kupie ją jeszcze raz bo naprawdę warto mieć taką rybkę.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z małżami i koralami SPS, LPS nie podjada ich?


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie podjadała , Canthigaster valentini ma w swojej diecie przeważnie drobne skorupiaki , co do małży to nie wiem bo nie mam ale lps i sps zostawi w spokoju, przynajmniej u mnie zostawiła


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z piaskiem? Widziałem gdzieś na jakimś filmie ,że mąci wode grzebiąc w piasku.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że u mnie nic nie mąciła jedynie jak wzięła pare ziarenek z piasku podczas brania pokarmu z dołu , to te ziarenka wypluła, ale tak to nic , dzisiaj byłem u jednego sprzedawcy to widziałem 3 pływały takie więc po wypłacie na bank u niego zaklepie sobie jedną sztukę :clowning,naprawdę prześmieszna rybka,u mnie znalazła sobie jedno miejsce na skale które było jej legowiskiem , kładła się gdy lampy świetlówki już zgasły.

tylko uważaj żeby ja nie przekarmić, bo ta rybka potrafi zjeść dużo to jest taka mała świnka która nie zna umiaru :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa kaktus jak juz kupisz to daj znać na priva ile dałeś za nią , tak z czystej ciekawości :clowning


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zżarła wszystkie rurówki, dwa ślimaki i cynarine, po tym wylądowała w sumpie na szczęście udało mi się ją oddać, bo była blisko spotkania z moją oczyszczalnią


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a krewetek amboinensis i wurdemanni sie nie czepi?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi ostatnio znikły dwie rurówki a nie wiem na co zwalić za to i zauważyłem,że skubie duże wężowidło.Może to ona ?Są jeszcze dwie inne rurówki i tamte mają się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wpuszczniu canthigastera amboinensis zniknela ale boksujaca ma sie dobrze


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzio ja bym raczej obstawiał że boxująca wcieła ta amboinesis


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dobierala sie do amboinensis (czy jak je sie pisze;) ale chyba jej braklo zapalu, bo tylko im wasy poobcinala:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rorowki i drobne slimaki oraz slimaki nagoskrzelne a takrze male kraby i krewetki sa w jej diecie-jadlospisie ale zaznaczam male nie widzialem aby u mnie cos wiekszego ruszala teraz jest u zanjomego i tez jest ok ja swoja oddalem przy przeprowadzce , ale nie z tego wzgledu ze stwarzala mi problemy ale dlatego ze chcialem miec rorowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się podjarałęm tą rybką...

Mam akwa 90x 40szer x 65cm...

W akwa pływa

Zebrasoma Flavenscens

Centropyge Bispinosus

Nemeteleotris magnifica

Chrysiptera Cyanea

3 Chromis Virdis ( samiec alfa mi padł ostatnio :cursin )

Kilka miękkich koralowców...

moge sobie ją sprawic ?? do ilu dorasta ?

To jest rybka typu Kolcobrzuch ? Ze mozna sie zabic jeśli się ją zje ?? ;)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o canthigastera valentini to 10-12cm ,więc do małych nie należy.

A co nie zamierzasz na nią patrzeć tylko zjeść ;) , rybka należy do rodziny rozdymek ,jeśli chodzi o kolce jadowe to ich nigdy nie widziałem nawet gdy ją mocno wystraszysz to nie wystawia żadnych kolców jadowych, rybka bardzo towarzyska, nawet gdy łapy wkładałem do baniaka to podpływała zainteresowana. Jeśli chodzi o ślimaki , rurówki , małe krewetki to książkowo ma je w swoim jadłospisie i z tym bywa różnie, u mnie nie ruszyła niczego takiego od kolegi zaczęła skubać rurówkę.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosiara :

To jest rybka typu Kolcobrzuch ? Ze mozna sie zabic jeśli się ją zje ?? ;)

a co chcesz nakarmić teściowa ?? ;)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie ją sprawie serio ;) Teraz nie mam krewetki żadnej, chyba będę musiał najpierw Krewetke wprowadzi a potem Rozdymke ;) Ja kolce widziałem raz u Kolcobrzucha zielonego ;) Wąż zasysający był bez sitka i po karmieniu przyssało Kolcusia do wlotu, usłyszałem, że filtr brzęczy patrze a on tam bokiem... wyłączyłem filtr, odlepił się, nadął się, kolce takie małe powychodziły na chwile i sruuu oddał obiad do wody... odruch wymiotny, po czym zaczął dalej szukac ślimaków ;)

A co jeszcze jedzą te rozdymki ? Artemia, suche ??


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosiara :

A co jeszcze jedzą te rozdymki ? Artemia, suche ??

Witam. U mnie rybka je artemię, kryl i spiruline. Jak do tej pory nic innego nie zjadła:clapping (chodzi o obsade akwa)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ją zobaczyc ale nie było akurat w sklepie ale będą, wdzięczna rybka według sprzedawcy za około 90złotych ;)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ją jakoś w tamtym tygodniu.

Pocieszna rybka :p od razu śmigała po zbiorniku, wpuściłem ją razem z Chromisem Virdis, Chromis od razu zaczął jeśc.

Mam te inną rozdymkę na Niger się kończy chyba,( ma czarną plamke przy płetwie grzbietowej ) pływa często przy szybie góra dół, szuka na skałkach czegoś i skubie coś tam sobie. Zauważyłem, że łapie tylko większe kąski, mrożonki słabe jeszcze je ale suche wcina pożadnie ale tylko duże kawałki, biore w palce kilka płatków i w wodzie je ściskam i puszczam... nawet jak Centropyde Bispinosus chwyci to rozdymka mu podpieprza jedzonko :)

Póki co jest bezkonfliktowa, pływa sobie własnymi ścieżkami, nie goni za nikim, nikomu nie przeszkadza, neutralna.

Śpi na dnie, podurcza okon i zwija płetwe i kładzie się na brzuch na dno, tak na płasko.

Chciałem sie zapytac chłopaki, jak ze ścieraniem jego pyszczka ? Musi dostawac jakieś ślimaczki czy sama sobie zadba o to ??


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha ! Dzisiaj, przed chwilą widziałem pierwszy raz napompowaną moją Rozdymke ;) taka kulka chwięjąca się z malutkimi kolcami wokół brzuchu ;) powoli zmniejszyła swoją objętosc i dalej pływa normalnie ;)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem canthigastera valentini przez ponad miesiąc, nie zrobił krzywdy żadnej krewetce, ale zniknęły wszystkie małe ślimaki i rozgwiazdy które pełzały po szybach i skałach. Co do rozgwiazd to nie mam pewności czy to była jego sprawka, ale ślimaki z pewnością, nawet jednego dużego wykopał z piasku i skubał zawzięcie, tak że ten próbując uciekać wychylał się ze skorupki a rybka robiła swoje, nie było szans, wydłubał ile się dało, a pozostałości musiałem wywalić.

Ślimakami i rozgwiazdami się nie przejmowałem ale po wstawieniu do akwarium korali SPS, akropory, montipowy itp. prawie od razu wziął się do skubania i po dwóch dniach większość końcówek tych korali była poobgryzana. Widziała go w akcji, wiec wątpliwości nie było - EKSMISJA, na szczęście nie ma najmniejszego problemu z odłowieniem tego pięknego i sympatycznego szkodnika, gdyż właśnie śpi na piasku, lub w jakimś innym odkrytym miejscu, wiec latareczka, siateczka i po problemie. Ja swojego oddałem w komis do sklepu gdzie go zakupiłem. Rybka bardzo ładna, sympatyczna, jest naprawdę ozdobą akwarium, ale to jej zamiłowanie do skubania korali jest niestety uciążliwe. Ludzie z "branży" stwierdzili, że jak zaczęła skubać to już pozamiatane, odwrotu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odkopie...

Jak sie rybka ma do przeplywu wody, raczej cyrkulacja slabsza, czy bez wiekszej roznicy?

No I z uwagi ze w sklepach w wiekszosci plywaja skurczone, to moje pytanie brzmi, kiedy sie pompuje? Tylko przy stresie, czy jak jej sie zachce?

Z gory thx..


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.