Skocz do zawartości
Qbab

Nowa zabawka dla "chemików"

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie, sie zapowiada. Czyli tylko probka wody, bez zadnych odczynnikow? Rozumiem, ze chodzi o jakies elektrody, jak z kalibracja? Moze jakis rzad ceny??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że będzie to "kieszonkowy" spektrofotometr - czyli odczynniki tak, maszyna wyręcza nas w rozpoznawaniu koloru. W sumie najsłabsze ogniwo zostaje wyeliminowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowo_zarażony - elektrody są dobre jeśli obsługuje je ktoś kto się na tym naprawdę zna, nasza metoda pozwala na wykonywanie prawidłowych pomiarów także tym mniej "zakochanym" w chemii :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz rozumiem:) Czyli kupujemy test np delteca na PO4, a to urzadzenie na podstawie kolorku, wyswietli wartosc, zamiast odczytywac ja z karteczki?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, testy są nasze - specjalnie przygotowane, bo pomiar przez nas stosowany jest jednak bardziej skomplikowany niż pomiar koloru jak myśli Gift :( dzięki temu uzyskujemy dużo większą dokładność i rozdzielczość. :( oraz co ważne powtarzalność wyników.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że to nie będzie po prostu odpowiednik starego (ale jarego) Spekola plus elektroniczny pomiar i interpretacja? A będzie wyjaśnienie jak to działa, czy tajemnica producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakiś czas :( wszystko będzie jasne :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem już o tym sprzęcie, czekam z niecierpliwością, może już jakaś kolejka chętnych jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie pisal na ten sprzecik


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab - czy na każdy parametr (amoniak, PO4, itp.) będzie osobna "fiolka" z odczynnikiem czy będzie to jakoś tak magicznie, że pomiar wszystkich parametrów nastąpi z jednej próbki (pewnie nie - ale pomarzyć zawsze można :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze gratulacje. W końcu przestane zastanawiać się czy ten kolor we fiolce to różowy, różowawy, różowiutki czy coś jednak bardziej różowego :( ...oczywiście liczymy że będzie to dostępne dla przeciętnego kowalskiego z akwarium morskim :(

Wiedziałem że coś ci zaświtało po moim temacie "czy testy są tylko dla ciepłych", jak zacząłeś kombinować z robieniem fotek próbek i rozróżnianiu tego w komputerze.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab jakieś newsy ? :googleye


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcję piszę :googleye


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh :tongues Qba daj byle jakąś po chińsku i nikt i tak się nie połapie :waving

Czy już z profesorami policzyliście mniej więcej koszty ?? :googleye


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab jakieś wieści ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletna cisza sie zrobila w tym temacie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już tyle czasu jak Qbab się chwalił i coraz ciszej. Wszyscy czekamy. Qbab bądź człowiekiem daj jakieś newsy :D


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje znać :)

Dawno nie zaglądałem na forum bo mimo, że ogłosili kryzys to praca mnie chyba kocha. Ostatnio zostałem kierownikiem dużego projektu badawczego i nie miałem czasu nawet na czytanie samych tematów forum.

Ale już nadrabiam zaległości, tzn nie w czytaniu forum bo na to nadal nie mam czasu, ale w informowaniu o stanie projektu.

Urządzenie gotowe, cena ustalona (rozmawiałem telefonicznie z Przemkiem i mogę podać (info dla innych moderatorów :) ) iż dla końcowego użytkownika wyniesie 1299 zł. W tej cenie dostanie się urządzenie, oprogramowanie, odczynniki na tzw. "start" oraz specjalna podstawka pod kuwety pomiarowe i pojemniki z odczynnikami)

Poniżej fotki (można komentować :) )

214-img_2478_a2_male.jpg

ogólny widok w czasie pomiarów - na żywo wygląda 100 razy lepiej :)

214-img_2479am.jpg

otwarte urządzenie - widać miejsce na kuwetę pomiarową

214-img_2498am.jpg

podstawka pod odczynniki i kuwety


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, urządzenie super profesjonalne:)już zamówiłem:) jakość wykonania perfekcyjna!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra KUba. Pytania Moje:

1. Jakaś promocja będzie ? :) ( typu dla pierwszych 10 userów zniżka 50 % ? )

2. Na ile pomiarów wystarcza pakiet "start"

3. Jaka będzie cena saszetek później ?

4. Gdzie zamawiamy ?

5. Jaki czas oczekiwania ?

6. Gwarancja na urządzenie ? Ile czasu ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa! Pozwolę sobie dołączyć do pytania SkoczkaPL i zapytać o koszty eksploatacji i dostępność/planowany sposób dystrybucji materiałów eksploatacyjnych? Jak rozumiem projekt rozwija się w KRK, więc chciałbym także wiedzieć czy np. będzie istniała możliwość obejrzenia urządzonka "na żywo"?


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzadzenie ladne:clapping ale cena tez ladna:whip


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Polska ! :) gratuluje produktu !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dany :

Byłem, widziałem, urządzenie super profesjonalne:)już zamówiłem:) jakość wykonania perfekcyjna!

A gdzie zamówiłeś ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.