Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już mowa o modyfikacjach...

To ja chciałem się zapytać jak tam wygląda sprawa kolejnego gniazda?

:)

Edytowane przez wodzek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę finalizuję zobowiązania względem kilku kolegów, również z forum. Dlatego mam trochę pracy z ARM. Mam spore opóźnienia...

Ale skoro poruszano tu temat poprawek, zatem chętnie się ustosunkuję:

1. Moduł LAN - zaplanowałem podłączenie takowego jako opcja - dodatkowy koszt rzędu 50PLN (z tego co się orientuję, tyle kosztuje taki modulik elektroniczny do podłączania procków np. Atmel)

Moduł WiFi to koszt nawet ok.300PLN, oczywiście nie można porównywać tego z kosztem kart WiFi np. do PC, bo tu są inne zasady podłączeń i oprogramowania. W przypadku modułów do urządzeń procesorowych, koszty są niebotycznie większe.

2. Wyświetlacz - będzie możliwość podłączenia dotykowego wyświetlacza zewnętrznego przez port USB.

3. Będzie 6 gniazdo 230V


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę finalizuję zobowiązania względem kilku kolegów, również z forum. Dlatego mam trochę pracy z ARM. Mam spore opóźnienia...

Ale skoro poruszano tu temat poprawek, zatem chętnie się ustosunkuję:

1. Moduł LAN - zaplanowałem podłączenie takowego jako opcja - dodatkowy koszt rzędu 50PLN (z tego co się orientuję, tyle kosztuje taki modulik elektroniczny do podłączania procków np. Atmel)

Moduł WiFi to koszt nawet ok.300PLN, oczywiście nie można porównywać tego z kosztem kart WiFi np. do PC, bo tu są inne zasady podłączeń i oprogramowania. W przypadku modułów do urządzeń procesorowych, koszty są niebotycznie większe.

2. Wyświetlacz - będzie możliwość podłączenia dotykowego wyświetlacza zewnętrznego przez port USB.

3. Będzie 6 gniazdo 230V

Jesli modul LAN bedzie z web serwer to juz rewelacja !!

Ekranik zewnetrzny dotykowy BOMBA !

Dodatkowe gniazdo tez sie przyda :)

Jesli te rzeczy sa mozliwe to juz skladam zamowienie :)

Prosze o wycene na PW :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że projekt się rozwija :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja również się piszę i proszę o wycenę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti - GG


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti może się przyda :)

Arduino

mają tam moduły bt i inne na atmega postawione może taniej będzie :) pozdro


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti - daj znac na maila....


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti@nq.pl

www.sq9gl.com

Co do arduino, to idealne dla kogoś, kto się uczy programować procesory...

jak dla mnie, to już raczej troszkę dalej poszło lata świetlne temu :D


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu moj ARM przestal mierzyc temperature, pokazywal caly czas ten sam odczyt.

Uwzgledniajac wskazowki Muftiego zrobilem tak:

Wyjalem czujke, wytarlem do sucha i opiekalem nad swieczka tak aby ja rownomiernie rozgrzewac. Z obu stron wyciekala przesroczysta substancja. Strlem delikatnie jej nadmiar i poczekalem az calosc wystygnie. Po kilku minutach znow pojawil sie odczyt temperatury, wlozylem czujke do wody, skalibrowalem pomiar i jest ok.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był klej . Rozszczelniło się i zwara się robiła -_-


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od niedawa jestem mam nadzieje szczęśliwym posiadaczem aqua reef meter. chylę czoła ....dla autora.

jednak

pomocy!!!

nie mogę zainstalowac oprogramowania pod windows 7, wszystko robię zgodnie z instrukcją w pliku readme, ale nie widzi pliku dodawanego do windows\system32

drugie pytanie jak podłączyć czujnik poziomu wody...wystaje dwużyłowy kabel który ma temu służyć....i teraz jak? przylutować gniazdo na minijacka? czy pozbyć się go z kabla od czujnika?

może pytania banalne ...ale cóż poczatki nie zawsze są łatwe...:whistle:


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panie i Panowie: czy komuś udało się uruchomić soft do ARMA na WIn7 64 bit? Uruchomienie CMD z prawami admina sypie błędem:

Nie można załadować modułu "c://windows\system32\cfx32.ocx"

A plik jest wgrany tam gdzie ma być czyli C:\Windows\system32.

Wiem, że DarkowiB30 jakiś informatyk pomógł więc może i tutaj się jakiś znajdzie co i mi pomoże?

ARM w wersji 3.30, soft ściągnięty ze strony Muftiego ver. 3.0

Problem rozwiązany dzięki uprzejmości Muftiego.

"Oto wskazówki:1. Aplikacja AquaReefMeter jest jak najbardziej uruchamialna na Windows 7 64-bit. Od początku pracuję w tym systemie i na nim kompiluję program. Jest jednak mały kruczek. Aby uruchomić program wykonaj następujące kroki:- Rozpakuj pliki do wybranego katalogu.- przegraj plik CFX32.OCX do katalogu C:WindowsSysWOW64- uruchom wiersz poleceń w trybie administratora. Czyli wybierz Start->Wszystkie Programy->Akcesoria->Wiersz polecenia. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i uruchom wybierając z menu opcję "Uruchom jako administrator".- wpisz komendę:regsvr32 c:\windows\SysWOW64\cfx32.ocxPo tej czynności zostanie zarejestrowana kontrolka OCX do rysowania wykresów, bez której program do ARM się nie uruchomi.- Uruchom program AquaReefMeter, ale też w trybie administratora (prawy przycisk myszy), aby miał dostęp do portów COM w systemie.(Katalog WindowsSysWOW64 to w wersjach 64-bitowych odpowiednik katalogu System32 z wersji 32 bitowej, bądź Windows XP)."

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam i udało się wgrać ale po wielu perturbacjach z Wojtkiem:

info:

plik OCX przegrywasz do katalogu WINDOWS/sysWOW64

11:35:02

jeśli masz 64-bitowy

11:35:30

i wtedy wydajesz tą komendę

11:35:51

tylko wiersz poleceń musisz odpalić w trybie Administratora, czyli prawym przycskiem myszy

a nie doczytałem też dostałem info od Wojtka !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Wiem, że DarkowiB30 jakiś informatyk pomógł więc może i tutaj się jakiś znajdzie co i mi pomoże?(...)

Ja z Darkiem zdalnie walczyłem, tyle że z profiluxem. Jakbyś chciał jeszcze jakiejś pomocy pisz do mnie na PW.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Premiero, zaraz skrobnę:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos watek jakby zwolnil :)

Czekam na moj komputerek , ma miec LAN wyjscia sterujace 0-10V oraz ekranik dotykowy :)

Ale jak to czlowiek zawsze ma - wciaz mi malo :)

Teraz zabieram sie za lampe LED DIY i kombinuje jakby tu zrobic aby z tego sterowniczka wysterowac kilka barw...

W pacific Sun jest bodajze 6 kolorow :)

Mysle o ciut skromniejszej :

Royal blue

biala

czerwona

UV

zielona

oraz oswietlenie nocne....

A moze osobny modulik , ktory wkladamy do lampy a sterujemy z tego dotykowego ekranika (tylko jakis kabelek z lampy-driverow do komputerka)

Moze podpowie cos autor ? :)


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłaczyłem czujnik- aqua medic...i cała noc moczenia i 78!!! dziwnie mało.

natomiast prosze o pomoc z ph niezależnie do którego z 2 wejśc podłączę cały czas wskazuje 4 i nic sie nie zmienia...przecież nawet przy niepoprawnym skalibrowaniu coś powinno wskazywać...

prosze o odp


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka . Po pierwsze czujnik potrzebuje czasami kilkunastu dni zeby sie ustabilizowac, a po drugie to w swiezym zbiorniku nie spodziewaj sie wysokiego redoxu

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka . Po pierwsze czujnik potrzebuje czasami kilkunastu dni zeby sie ustabilizowac, a po drugie to w swiezym zbiorniku nie spodziewaj sie wysokiego redoxu

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

mas zna myśli redox? to ok...mam ozonator chcę go podłączyć...do tej pory zwlekałem bo czytałem że jak akwa dojrzewa to lepiej dać spokój z ozonatorem i dac biologii działać

ale pH??? jakby sam sterownik nie działał w tym zakresie bo się nie zmienia....testem pH 8,00

moze autor sterownika się wypowie?


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja firmware V3.53

http://sq9gl.com/SOFTWARE/ARM35/AQUARM353.ZIP

- Poprawiona stabilność działania kontrolera

- Usunięte uporczywe resetowanie w trakcie nawigacji po menu (losowe występowanie problemu)

Do władowania firmware zalecam użyć najnowszej wersji aplikacji V3.51

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko :

Jesli chcialbym ustawic wlaczenie oswietlenia nocnego o 23.55 do 9.45 rano to po ustawieniu tych parametrow nie reaguje sterowniczek..... robie cos zle ?

Instrukcja jest jakas dziwna ......(ustawiam przez PC )

Podobnie z temperatura...

nie ogarniam :) znacznie bardziej skomplikowane systemy jakos programuje ....


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko :

Jesli chcialbym ustawic wlaczenie oswietlenia nocnego o 23.55 do 9.45 rano to po ustawieniu tych parametrow nie reaguje sterowniczek..... robie cos zle ?

Instrukcja jest jakas dziwna ......(ustawiam przez PC )

Podobnie z temperatura...

nie ogarniam :) znacznie bardziej skomplikowane systemy jakos programuje ....

W instrukcji napisane jest, że można ustawiać godziny, ale w cyklu dobowym. Oznacza to, że nie da się włączyć wyjścia od 23.55 do 9.45. Należy włączyć od 00:00 do 9.45

Z temperaturą nie kumam o co chodzi? Napisz więcej.

Może jest problem z reagowaniem na zmianę temperatury? Jeśli tak, to na stronie 5 instrukcji, na dole jest tłustym drukiem wskazówka mówiąca m.in:

"Przy ustawianiu zadziałania progu temperatury należy najpierw zjechać do minimum wartość temperatury. Po

tej czynności automatycznie wskoczy wartość 19oC. Wówczas można ustawić dowolnie wartość temperatury

zadziałania."

P.S.

Niebawem opublikuję nowy firmware z opcją programowania tygodniowego (dni od 1 do 7). Oznacza to, że będzie można sobie ustawiać wyjścia w cyklu tygodniowym. Zatem możliwe będzie np. ustawienie załączenia z przejściem przez 00:00, czyli j.w. kolega wspomniał, np. 23:55 do 9:45.

Na tą chwilę nie ma chyba sensu spierać się co do 5 minut różnicy?...

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Cykl dobowy :) Oki juz rozumie tylko jest jedna sprawa taka jak oswietlenie nocne ...... ma sie ono wlaczac minute pozniej niz wylacza sie oswietlenie glowne ?

Po to sa 2 grupy swiatel aby nie robic szoku rybiata :)

A tu im funduje minute szoku-ciemnosci a potem wlacza sie nocne ...toszke nie za bardzo :(

I tu tez wazne - brakuje wciaz wyjscia 0-10V na ,ktore czekam :)

Sprawa temperatury - robie wszystko z PC (po to jest chyba ta mozliwosc) i mam ustawic najpierw 19oC , a potem temperature docelowa ?

Juz tez tak probowalem - brak reakcjii :( Ale zaraz biore sie dalej za kombinowanie :)

Edytowane przez Mariusz1974 (wyświetl historię edycji)

1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mariusz: nie nie ustawiaj minutę później tylko minutę wcześniej - dzięki temu nie będziesz miał tej przerwy bo przez minutę będą się paliły obie grupy.

A co do temperatury to ja mam tak ustawione:

1: T :On->25

Ale fakt faktem że "składnia" tych ustawień nie jest zbyt jasna.

A i jeszcze jedno: zanim zamontujesz sobie listwę z gniazdkami w jakimś trudnym miejscu dokładnie sprawdź które gniazdko jest które. ja tego nie zrobiłem i teraz mam bajzel bo np. lampy 1 to u mnie grzałka:) Mufti pisze o tym w instrukcji ale kto by tam czytał instrukcję?;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.