Skocz do zawartości
Szymon

Szymon, nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

dzis go bede mial, wiec powiem wiecej. To sa jakies dodatkowe szczepy uzupelniajace.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny baniak Szymon (nawet bardziej podoba mi się od poprzedniego:googleye), tak trzymaj i nie przejmuj się tylko rób swoje, pełny szacun dla Ciebie .

Pozdrawiam Piotrek.


465 l.+sump 230 l.Pozostało tylko wspomnienie i pustka w domu!!!

0507-151-131

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj daleki jestem zeby sie czymkolwiek przejmowac, a sprawami zwiazanymi z akwa tym bardziej;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon pewnie bylo o tym juz nie raz, jakie sa wymiary tego baniaka?

A przyzwyczajenie do ryby rozumiem, ja chyba niestety bede musial oddac mojego zoltka w dobre rece bo go "purple" niezbyt lubi :) W sumie to troche smieszne ze pytam cie oddanie nudnej ryby a sam ja posiadam, jednak nasze zbiorniki prezentuja rozne poziomy, ja niestety moge byc "zmuszony" go oddac, ciekawi mnie tez jak twoje dwa zoltki sie dogaduja?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK i Danp - baniak 160\78\65h, setup pozostal ten sam, wiec 10*80w t5 ati, odpieniacz BK300 int., pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2*tunze 6100, filterek rowa od Skiby, balling przez grotecha. I praktycznie to wszystko. (no dolewka;) Woda do przygotowania przez ro i zywice mb20 w filtrze tez od Skiby.

zoltki maja sie dobrze - najpierw byl jeden ale kolega Misiek z Kartuz wyjezdzal na wyspy i sprezentowal mi drugiego mniejszego - najpierw byla mala wojna ale teraz to tacy "koleszkowcy", ze hej. Bardzo lubie te ryby i naprawde dla mnie nie sa nudne. Pewnie, ze sa fajne pokolce, ale jakby zdechla mi ryba za dwa tysie to chyba bym sie poplakal. Wole te pieniazki przeznaczyc na koraliki. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon ile lejesz cycle na swój baniak i w jakich odstępach czasowych, no i masz już ten "dopalacz" co to za cudo jak możesz zdradzić.


465 l.+sump 230 l.Pozostało tylko wspomnienie i pustka w domu!!!

0507-151-131

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dopalacz" to bakterie uzupelniajace, jeszcze tego nie dostalem i nie stosowalem, wiec niewiele moge powiedziec, cycle natomiast leje sporo - raz dziennie z butelki po porzadnym "łyku", poza tym raz na kilka dni po kilka "łyków":) Na szczescie nie mozna tego przedawkowac, wiec wydaje mi sie, ze im wiecej, tym lepiej - zlaszcza przy takim systemie jak moj (system Szymonreef;)) Pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

Olek - tamten system zaczal powoli nie wyrabiac, wszystko zaczelo wygladac niezdrowo, do tego mialem straszna plage majano, poza tym chec posiadania czegos swierzego. Co do korali - nie jest to jeszcze uklad docelowy, wrost pokaze, gdzie dokladnie i jaki koral bedzie sobie stal.

Hm czyli jednak TOTM nie wyglada tak rozowo. Nie wiem czy ktoś zwróci na to uwagę, co powiedzialeś ale to są bardzo znamienne słowa. Nie chcę żeby ktokolwiek potraktował to jako atak na Ciebie, bo to nie o to chodzi, ale widzę teraz że tak naprawdę to wszystko to jedna wielka ściema. NA TOTM dosypuje się piasku, że by ładniej wyglądało na fotkach, nikt nie mówi, że takie to a takie plagi go dosięgają, ważne żeby pokazać jak wspaniały ma się baniak. A gówno tam. Jeśli ktoś z czymś nie walczy niech to powie. Każdy z nas ma z czymś pewnie problem, ale to oczywiście temat tabu. Od razu mówię, ze u mnie pojawiły się i glkony i cyjano i innne badziewie. Co do ceramiki od

Balona to gratuluję. Naprawde niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulivan - akwarystyka to jedna wielka walka - i Ty to wiesz, i jak to wiem a naturalnym jest milczenie na temat niepowodzen. Tak robie ja i wielu znanych mi super akwarystow - nie mam im tego za zle, po prostu tak juz jest i przyjmuje takie podejscie z dobrodziejstwem inwentarza. Pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sulivan

A gówno tam. Jeśli ktoś z czymś nie walczy niech to powie. Każdy z nas ma z czymś pewnie problem, ale to oczywiście temat tabu.

Ja nie walcze i z natura walczyl nie bede bo to nie ma sensu.

Do plenty:

Ostatnio mialem taka plage dino ze nawet jakby ktos to zobaczyl, to by nie uwierzyl ze akwarium moze byc jak gnojowisko. Woda smierdziala jak nie powiem co, glut gruby na centymetr pokryl wszysko, skala korale piach. Nie mialem czasu nawet na zniechecnie, wiec gdzie tam jaks podmianka. Nie zrobilem jej chyba przez 8 lub 10 tygodni. Przyszla pierwsza smierc. Moja turba padla z glodu, jedna ricordea sie po prostu rozpadla......zrobilo sie szambo.

Zmuszony przez smrud podmienilem 1/3 wody, oddesalem caly glut, ale juz przepalinej swietlowki nie wymienilem. I wtedy nastompil cud, od tak po prostu bez zabiegow, kloplowek, zniechecienia czy nerwow. Dino zeszlo w przeciagu tygodnia.Nie ma sladu.Jak nagle przyszlo tak szybko poszlo.

Jest tak sterylnie ze az nie moge uwierzyc - nie walcze i nie bede juz walczyl. Natura poradzi sobie sama jak tylko nie zabraknie mi oleju w glowie cierpliwosci i czasu na obserwacje baniaka.

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm czyli jednak TOTM nie wyglada tak rozowo. Nie wiem czy ktoś zwróci na to uwagę, co powiedzialeś ale to są bardzo znamienne słowa. Nie chcę żeby ktokolwiek potraktował to jako atak na Ciebie, bo to nie o to chodzi, ale widzę teraz że tak naprawdę to wszystko to jedna wielka ściema. NA TOTM dosypuje się piasku, że by ładniej wyglądało na fotkach, nikt nie mówi, że takie to a takie plagi go dosięgają, ważne żeby pokazać jak wspaniały ma się baniak. A gówno tam. Jeśli ktoś z czymś nie walczy niech to powie. Każdy z nas ma z czymś pewnie problem, ale to oczywiście temat tabu. Od razu mówię, ze u mnie pojawiły się i glkony i cyjano i innne badziewie. Co do ceramiki od

Balona to gratuluję. Naprawde niezła.

Myślę,ze wcale z tym nie jest źle. W początkach tego forum nikt nie śmiał się przyznać, że mu ryba wyskoczyła, a co dopiero że ma jakieś plagi albo coś padło. Teraz to naprawdę jest ZUPEŁNIE inaczej.

Oczywiście,ze na konkursy trochę podrasowuje się akwarium-to zupełnie ludzkie. Np idąc do fotografa jakoś się przygotowujesz typu lepsza koszula czy uczesana czupryna.

Kiedyś chciałam zobaczyć starsze akwaria i zaczełam drązyć temat... Okazało się ,ze akwaria dożywają ok 3 lat. Najpiękniejsze są zwykle w drugim roku. Potem natsępuje albo przejscie na większe, albo inny: setup sposób filtracji wymiana skały itp itd. Akwaria w niezmienionej formie powyżej pięciu lat to wyjatki potwierdzające regułę. I teraz tu panuje temat tabu.

Dopiero jak chce się obejrzeć jakieś stare akwarium okazuje się ze takich nie ma.

Dla Szymona wielki szcunek za przyznanie że "system zaczął nie wyrabiać"

:kapelusz :kapelusz

(inna sprawa ,że pewnie nigdy nie dojdę do poziomu tego niewyrabiającego systemu:), )


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa, ze nie bylo czasu na baniak - wedkarstwo pochalnia mnie rowno jak akwa (jak troc bierze to czlowiek zapomina o wszystkim), do tego od niedawna obraczka na palcu, przeprowadzka itd. Jakbym mial czas i checi to bym wyciagnal tamten baniak. Odpuscilem po prostu. Za ten sie wezme, Szymon jeszcze nie powiedzial ostatnego slowa. Jestem tuuuu:):):)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, poprostu kosisz ! Koniec z gruzowiskami 100kg skały do 100l akwarium :-)

Jak wiesz, nie lubie twojego "aptekarstwa" :-) ale aranzacja... pierwsza klasa.

Bardzo mi sie podoba twoja aranzacja - cukierkowa glebia oceanu - niedoscigniony ideal.

Sam ciagle zbieram sie do odpalenia wiekszego akwa i bedzie w podobnym stylu tylko na LR,

styl japonski - cudo, u mnie bedzie dodatkowo "landscape" pomiedzy wyspami :-)

Ciekawe jak ci pojdzie walka z ceramika, trzymam kciuki.

Zizi, co do twoich opinii to tez kompletnie cie nie rozumiem.

Cala zabawa w morskim to wyciaganie kolorków korali i piekna aranzacja, to odroznia od stonowanych akwarii slodkowodnych.

Jadnak jakbym mial TAKI SMIETNIK jak ty w akwa morkim to bym zmienil hobby albo chociaz nie komentowal.

Sorry ale dowalanie sie do jednego z ladniejszych akwa na polskim rynku morszczakow to zgiecie...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, akwa super, aranżacja świetna a ceramika rewelacyjna. Szczególnie gratuluje Ci doprowadzenia w kilka miesięcy zbiornika do stanu z fotek. Wiem co mówię, od kwietnia prowadzę baniak tylko na suchej skale i ceramice (zresztą też by Balon) i dopiero niedawno zaczęło być widać skałę spod różnej maści glonów a u Ciebie czyściutko jak u mojej teściowej w domu (a tam naprawdę błyszczy). Pozostaje tylko życzyć kolejnego TOTM'a - gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith - czy aby sie nie spinasz zbytnio? Pokoj

Tak a'propos - dziedzimy sobie z Grzesiem "RAKO" z Elblaga (po prawej pierwszoligowiec), stwierdzilismy, ze na polnocy nie mamy kolegow akwarystycznych, wiec moze stad ten kawalek, ku pojednaniu calej Polski akwarystycznej:

890-dsc_0008.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=XREYupDQwdI


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, ja jestem mega wyluzowany :-)

Pewnie dlatego pisze co mysle bez gryzienia sie w jezyk czy powinienem :-)

( sam wiesz ... :-) )

ale tak mnie czasem nachodzi :-)

Jeszcze raz gratulacje i nic nie mow, zrob nowego TOTM'a :-)

PS. Celowo ustawiles "talerz" tak wysoko? Ja mam problem ze rosnac przyslaniaja mi acropory...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon usuń te zdięcie bo komornik zaraz do mnie zapuka że opłate za twarzowe podnosi x 10 Pozdrawiam.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, pacna nas obu, nie obawiaj sie:):):)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Szymon, poprostu kosisz ! Koniec z gruzowiskami 100kg skały do 100l akwarium :-)

Jak wiesz, nie lubie twojego "aptekarstwa" :-) ale aranzacja... pierwsza klasa.

Bardzo mi sie podoba twoja aranzacja - cukierkowa glebia oceanu - niedoscigniony ideal.

Sam ciagle zbieram sie do odpalenia wiekszego akwa i bedzie w podobnym stylu tylko na LR,

styl japonski - cudo, u mnie bedzie dodatkowo "landscape" pomiedzy wyspami :-)

Ciekawe jak ci pojdzie walka z ceramika, trzymam kciuki.

Zizi, co do twoich opinii to tez kompletnie cie nie rozumiem.

Cala zabawa w morskim to wyciaganie kolorków korali i piekna aranzacja, to odroznia od stonowanych akwarii slodkowodnych.

Jadnak jakbym mial TAKI SMIETNIK jak ty w akwa morkim to bym zmienil hobby albo chociaz nie komentowal.

Sorry ale dowalanie sie do jednego z ladniejszych akwa na polskim rynku morszczakow to zgiecie...

E tam... ja mam okropny śmietnik, a komentuje. Są gusta i guściki. Przecież nikt nie poddaje w watpliwość wiedzy i pracy Szymona, ale nie wszystko musi się podobać. Dla mnie to nowe już teraz jest 100x ładniejsze od TOTM. A jak hodowałam aiptasie w słoiku to dopiero zaczełam doceniać że jest naprawdę piekna. Owszem wyciaganie kolorów to jedna z metod(celów) akwarystyki morskiej, ale aranżcja i tzw design w morskim leży i kwiczy


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa gusta i gusciki jedni wola to inni tamto jednym bedzie sie podobala zywa skala a innym ceramika:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tmk - dokladnie - pojawiaja sie watki o tzw "plytkiej rafie", "bonsai inspired reef", sa kluby t5, vortech itd itp. Slodka akwarystyka doczekala sie pieknego wydania ze strony japonczykow. czas rozpoczac inwazje pieknego stylu ze strony slonej wody. Wystarczy miec sprzet i troszke doswiadczenia. Polska akwarystyka morska poza nielicznymi wyjatkami sra w pieluchy, mamy swietny start, swietnych akwarystow - na tle reszty swiata wyrozniamy sie w bardzo znaczacy sposob - dwa razy pod rzad totq na zeovicie, totm z mojej strony. To sa naprawde powazne fora. Niewiele trzeba, powaznie. Pozdrowki i dbajcie o swoje baniaki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):)

500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, zdecydowana wiekszosc baniakow jakie znam przezywa to samo, na poczatku idzie super lecz potem zaczyna sie walka wlasnie powoli przestaje byc latwe utrzymywanie tego w ryzach to jest chyba naturalne tymbardziej, ze czesto sa wazniejsze rzeczy od akwa na glowie. Nowy baniak w porzadku, choc starszy imo byl na prawde cudny, swoja droga bez skaly, zeo, czy innych filtratorow, nie boisz sie, ze sam odpieniacz moze nie wyrabiac?

Pozdrawiam z wakacji;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

@szymon, mnie, podobnie jak większości, podoba się twój nowy zbiornik ale nie uważam by był dużo bardziej naturalny niż akwarium Zizi'ego choć prezentują... skrajnie odmienne podejście do tematu. Nie ma się co czarować, bardzo trudno odtworzyć naturę i jednocześnie zachować atrakcyjność wizualną. Chyba jest o to łatwiej w akwarium słodkowodnym. Ja należę do miłośników różnych robali i jestem zwolennikiem różnorodności gatunkowej ale, jak już powiedziano wcześniej, pod względem trudności należy wysoko ocenić twój eksperyment.

No ale przede wszystkim chciałem zapytać czy nie boisz się, że włożenie do sumpa żywej skały będzie zaprzepaszczeniem całej idei nie dopuszczenia do pojawienia się w akwarium niechcianych gatunków? Jesteś zupełnie pewien, że masz "bezpieczną" skałę? Masz jakiś plan awaryjny jeśli zauważysz pierwszą aiptasię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.