Skocz do zawartości
tomko

nano rafa 45l - czas zacząć

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne panie te akwa twoje,rolorki poprawne przyrosty na talerzowych też, gratulacje.

Tomko widze że ty z krakowa, to może znasz pana Bogdana z Sądowej ma bardzo ładne akwa 750L i jemu też korale wychodzą z wody na forum pewnie by był w czołówce ale on woli się chyba nie ujawniac,moim zdniem andrzej i krzysztof mogli by spokojnie z nim stawac na podium, dlatego tak ci pisze o tym bo zauważyłem że twoja digitata czerwona tak samo rośnie jak u niego(chodzi mi o kształt taki kaktusowaty) i ma pdobny odcień kolor.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy :)

Stancor

Tak jak już pisałem byłem, widziałam i potwierdzam akwarium Bogdana zdecydowanie zmieściło by się

na forumowym pudle. A BTW wiekszość szczepek właśnie pochodzi od niego.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium po prostu piękne moje gratulacje możesz się pochwalić nie tylko świetnymi przyrostami ale również genialną aranżacją :)


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mała aktualizacja fotograficzna. Akwarium ma się dobrze. Na Balingu parametry wody wzorowe, więc dobra "atmosfera" służy wszystkim zwierzakom - przyrosty korali znakomite, szczególnie talerzówek (zielona nadaje się do łamania).

Wreszcie mogę obserwować babki - wcześniej chowały się po skałach :)

Pozdrawiam,

tomko

ps. Wszystkie zdjęcia robione telefonem Nokia N82 w trybie makro

3865-1babka1.jpg

3865-1babka3.jpg

3865-1acra.jpg

3865-talerzowki.jpg

3865-1euphylia.jpg

3865-1blazen1.jpg

3865-1grzyby.jpg

3865-1lustro.jpg

3865-1protozoa.jpg

3865-baba.jpg

3865-baba2.jpg

3865-zoa1.jpg


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ladne akwa to i telefonem da sie ladne fotki zrobic :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak, widać w małym też się da:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawet wzbudziłem (znaczy wątek) zainteresowanie! THX.

To na dokładkę jeszcze dwie foty :) Oczywiście też z telefonu!

Pozdr,

tomko

3865-akw11.jpg

3865-akw22.jpg


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Balingiem to naprawdę nie ma żadnego problemu - do tego w małym akwarium wychodzą grosze :) A sama metoda jest naprawde dobra.

Pozdr,

tomko

ps. Dzięki za komplementy dotyczące akwarium :clowning


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przed łamaniem talerzówek postanowiłem jeszcze coś cyknąć.

I oto co wyszło:

3865-dol.jpg

3865-prawybok.jpg

3865-lewybok.jpg

Po dłuższym zaniechaniu zmierzyłem/odczytałem też podstawowe parametry wody:

temperatura 24 st. C

zasolenie 1.024

ph 8,2

kH 8 dkh

NO3 0,0 ppm

Ca 430 ppm

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić ten Ballling to daje ci tam kopa dopiero co mi łamałeś a tu dalej rośnie rośnie rośnie

u mnie niestety ale takich pięknych kolorów jeszcze brak ale może kiedyś i ja się doczekam , a co do twoich talerzówek to już mi się pięknie zalały no ale jeszcze brak im takich pięknych jak u ciebie kolorków

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwa!


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polok

THX

cris6

Tak zdecydowanie, dla stabilności systemu (i bez używania wyszukanej aparatury) Baling to metoda idealna. A to rzecz jasna przekłada się na przyrosty.

A co do kolorków nie łam się, potrzeba trochę czasu aż system się ustabilizuje na dobre a wtedy i kolorki przyjdą.

Choć mniemam, że i mikstury witaminowe coś do sprawy wnoszą (wcześniej Reef Solution a aktualnie GroTech Vitamino M) byle nie przesadzić.

No i światło to podstawa - moje jest raczej idealne pod kolor zielony i czerwony dla innych raczej kiepskawe np. parazoa powinny być jasno żółte a u mnie raczej są żółto-brązowe.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może stoi już większe? :help1 Z drugiej strony szkoda by było likwidować jedne z najładniejszych nano w naszym kraju

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Aktualnie w akwarium brak radykalnych zmian in plus w stosunku do ostatniej fotograficznej aktualizacji.

Stan "pacjenta" stabilny. Do tego połamałem talerzówki więc na razie na zdjęciach nie prezentowałyby się okazale.

Jak będzie się czym pochwalić to na pewno wstawię fotki.

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomko co tam słychać w twoim akwarium, dałbyś jakąś aktualizację. Ciekawe co sie zmieniło u ciebie a może już stoi większe szkiełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

W akwarium kryzys :clowning

Doszedłem do max co da się wycisnąć z takiego litrażu, toteż aktualnie niestety idzie ku gorszemu.

I tak prawie 20 miesięcy funkcjonowania przy takich gabarytach i mieszanej obsadzie chyba należy uznać za sukces.

Apropo koralowców to natenczas wszystko się parzy wzajemnie, a moje poczucie estetyki nie pozwala utrzymywać akwa dalej w takim stanie rzeczy.Toteż po namyśle zapadła decyzja o podjęciu radykalnych działań.

Pozbywam się wszystkich sps`ow bo zwyczajnie mi ich szkoda, a i tak już troszkę ucierpiały.

Nie wiem jeszcze co dalej ale pewnie większe akwa póki co nie stanie, toteż moja rafka zarastać będzie grzybami i zoaskami - może dorzucę jakiegoś lps`a. Zobaczymy.

Narazie więc reorganizacja zatem z góry przepraszam zainteresowanych wątkiem, ale na fotki w nowej/starej obsadzie i aranżu przyjdzie jeszcze poczekać.

Chętnych zapraszam wkrótce na targowisko - jeśli ktoś już byłby szczególnie czymś zainteresowany to pisać na priv, bo nie wiem czy dam radę jutro wystawić wszystko (stan korali zbliżony do poprzedniej aktualizacji fotograficznej).

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomko czyli zaczynasz całkowity restart,będzie na tej samej skale czy zmieniasz na nową.Będziesz szedł w storne doprowadzenia akwa po restercie z 6 strony wątku i pierwszego zamieszczonego filmiku.Chyba wtedy było najaładniej w twoim akwarium.Życze powodzenia po restarcie i na bieżąco pokazuj jak to wszystko rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restart całkowity nie :clowning Zmiana obsady only!

Skała z miękkim inwentarzem zostaje tak jak jest tylko bez sps`ów. Oczami wyobraźni widzę gonioporkę zamiast talerzówek, albo jeszcze ze 2-3 odmiany zoa. Zobaczymy :waving

Najpewniej zostawię akwa na "samopas" żeby całkiem zarosło grzybami i czerwonymi zoaskami.

A w nowym baniaczku, jeśli uda się plan zrealizować o miekkich pewnie zapomne - tylko lps`y i sps`y.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższej nieobecności dla wiernych fanów wątku jak np. marek3232, postanowiłem ostatni raz odświeżyć zawartość, aby zaprezentować aktualny stan rzeczy w akwarium. Jak pisałem wcześniej pozbyłem się ( a przynajmniej tak mi się wydawało :) ) wszystkich sps`ów. Zmieniłem nieco aranżację, wprowadziałem nowe 2 gat. zoa, pozwoliłem skale zarosnąć grzybami, dołożylem ok. 2 kilo suchej skały z Adriatyku - do dzisiaj pięknie zarosła glonami wapiennymi a dla akwa nie miała szkodliwego wpływu. Jak Feniks z popiołów powstała zielona talerzowa monti, choć wydawało mi się, że wyskrobałem ją do cna. Z parametrów wody: NO3 0, Ca 400, Kh 6-8. Setup sprzętowy bez zmian. Cały czas leje preparaty do Ballinga ale w nierównych dawkach - najwięcej wodorowęglanów. Poniżej kilka fotek mojego grzybowiska:

post-9602-0-54768300-1317583077_thumb.jpg

post-9602-0-46720400-1317583121_thumb.jpg

post-9602-0-20197700-1317583129_thumb.jpg

post-9602-0-62888700-1317583134_thumb.jpg

post-9602-0-55097500-1317583140_thumb.jpg

post-9602-0-19707600-1317583512_thumb.jpg

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium bomba a talerzowa po prostu mega boska :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że powyższa aktualizacja była ostatnią. Nadszedł więc czas na krótkie podsumowanie.

Akwarium działało równo 25 miesięcy. Mimo małego litrażu wydaje mi się, iż było dobrym przykładem na to, że przy systematyczczność i zaangażowaniu nawet w takim maleństwie można uniknąc katastrof i stworzyć dobre i stabilne warunki dla zwierząt morskich.

Widać było, że z niezłym skutkiem da się utrzymać sps`y w dobrej kondycji a odpowiednio dobrane rybki też się będą dobrze miały. Z perspektywy czasu myślę, że zbiornik o podobnych gabarytach jest jak najbardziej odpowiedni do rozpoczęcia zabawy z morszczyną. Jedynym problemem jest małe pole manewru - w tej chwili straciłem koncepcję i nie mam już pomysłu co mógłbym jeszcze zrobić żeby urozmaicić co nieco.

Aktualnie moja przygoda z morszczyną zostaje tymczasowo zawieszona :(

Zbiornik wraz z całym osprzętem i zwierzętami jest do przejęcia w całości od zaraz.

Osoby zainteresowane zapraszam do korespondencji na priv. Niezależnie od tego w najbliższym

czasie oferta sprzedaży pojawi się na targowisku.

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.