Skocz do zawartości
tomko

nano rafa 45l - czas zacząć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po dłuższej przerwie związanej z obowiazkami zawodowo-rodzinnymi przyszedł czas na foto-update.

Aktualnie ze zwierzów w akwarium pływają: parasemka, a.percula, 2x a.clarki, 1x amblyeleotris steinitzi,

a w związku z tym, że wygospodarowałem trochę wolnego piasku to doszedł sand dollar i archaster angulatus

Koralowa obsada cały czas taka sama - po dodaniu dodatkowej cyrkulacji i włączeniu kalkwasser sps`y dostały naprawde kopa. Czerwona talerzówka juz prawie odrosła po łamaniu a i akropory też zaczeły wkońcu rosnąć. Skończyły się również problemy z utrzymanie kH - mniemam, że to zasługa kalkwasser.

Dziękuje wszystkim za dobre słowa (rwnież koledze zza oceanu - greetings for brandon429) zachęcające do kontynowania wątku :)

A oto fotki z dzisiaj:

3865-l1.jpg

3865-l2.jpg

3865-l3.jpg

3865-l4.jpg

3865-l5.jpg

3865-l6.jpg

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Rewelacja! Widać, że korale w dobrej kondycji no i te kolory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niebieski !

Wiem, wiem czerwono i zielono aż do wyrzygania :)

Z tym niebieskim to będzie jednak problem, niestety nie mam światła na ten kolor.

Na dole niebieskie grzyby nieśmiale się przebijają ale w stosunku do

pozostałych rzekłbym, że tylko wegetują. Acra na szczycie jak kupiłem była intensywnie jasno niebieska

a u mnie zrobił się granat. Więc Panie Natanie z tego niebieskiego raczej nici :)

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja powiem żółty !

LiZaRd

A to być może jest do zrobienia :)


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna poprosic jakies nowe foteczki


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Nowych fotek narazie nie będzie ale za to jest film :)

Zachęcam do oglądnięcia całości.

Pozdrawiam,

tomko

ps. Dziś wieczorkiem albo jutro wystawie na targowisku małe co nieco, więc zainteresowane osoby zapraszam.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomko moją opinie znasz, bardzo fajny baniaczek:)!. Jedyne co, wydaje mi się że trochę "przegiąłeś" z obsadą rybną jeżeli chodzi o ilość, ale to tylko IMHO.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudy 89

Oj tam, oj tam od razu przesadziłem - widać gdzies na filmie żeby ryby się stresowały? A i parametry wody toże wzorowe :)

:)

A poniżej jeszcze raz 2 linki do moich filmów, co by można prześledzić ewolucję baniaczka z

miękko-lekko-twardego na dość-twardy :)

Który lepszy?

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście podoba się bardziej wersja miękka :) Ale to pewnie dlatego ze bardziej miękasy lubię :)

Ogólnie baniak wypasik.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, ale te zielone zoa to jeszcze chwila i Ci rozepchną akwarium, śliczny zbiornik! Osobiście podobają mi się 2 konfiguracje, ale bardziej jednak 2-ga, szczególnie te "czerwone tarasy"!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomko,piekne sa te talerzowki,kolorki naprawde intensywne,gratki, a z drugiej strony patrz priv,pozdrawiam grzegorz :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd

Tak zielono-czerwono-zółto-niebieskie tarasy z montiporek z lps`ami to opcja na mój następny zbiornik.

Mam nadzieje, że już wkrótce.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś wyżej napisał, że jeszcze trochę i korale zaczną wyłaźić z akwarium - prorocze słowa :)

3865-monti_odrosty.jpg

3865-acra_odrosty.jpg

Od dłuższego czasu korale znacznie przyspieszyły - talerzówek nie nadążam łamać a i na acrach pojawiły się odrosty wreszczie.

Od jakiegoś czasu przeszedłem na Ballinga z magnezem i to pewnie głównie zasługa tej metody - chylę czoła przed osobami, które mnie do tego od pewnego czasu namawiały !!!

To działa, jest tanie i mało upierdliwe i bije się w pierś, że kombinowałem ze wszystkim po kolei, zamiast od razu podejść do sprawy metodycznie. Teraz jestem przekonany, że nawet w tak małym akwa warto stosować :)

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acra też chyba ładnie podrosła, całkiem fajnie, ale już chyba czas na większy zbiornik albo będziesz pionierem emersyjnej hodowli koralowców :)

a preparaty do Ballinga kupowałeś po 1kg czy jakieś mniejsze ilości można dostać w Krakowie?


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogher

Na nowe akwa odkładam już pieniążki :) Chcę zrobic nowy zbiornik tip top, a tego za pare stów się zrobic niestety nie da.

Co do balinga to kupiłem prochy Preisa po 1 kg bo nie mogłem odpowiednich składników namierzyć w sklepach z chemikaliami a koniecznie chciałem kupić osobiście w Kraku - jak byłbyś zainteresowany mogę odsprzedać po połowie :)

Pozdro,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aktualności z akwarium:

Uff o mały włos :) Była by gruba tragedia.

Omało nie zkończyłem swojej przygody z rafką!!!!!!!!!!

Ostrzegam użytkowników grzałki AqualEl EasyHeater! W mojej po 1,5 roku wysiadł termostat

i o mały włos nie ugotowałem zupy w akwariu.

Kiedy ogarnołem sytuację temp. wody 34 st. Cud, że nic nie padło :waving

O mały włos bo zauważyłem mocząc łapy w akwarium przed snem.

Grzałko poszła w kosz i dopiero teraz sie zorientowałem, że właściwie jej nie potrzebuje.

To tyle dobrej nocy.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz mieć wahnięć temperatury w nocy lub podczas dłuższej nieobecności?

Szczerze powiem, że jak na razie to przy zakładaniu nano-rafki największe problemy mam właśnie z poprawnym i stabilnym ogrzewaniem :waving


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksalnie łatwiej utrzymać stałe zasolenie (co przed zakładaniem morskiego wydawało mi się trudniejsze) niż temperaturę ( u mnie rośnie, nie spada ).

Po tym jak Tomko zacząłeś dozować ballinga i chwalić związane z tym rezultaty - zacząłem i ja, i stwierdzam że to był dobry pomysł :waving


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topielec

Przy tak małym akwa nie ma z tym problemu bo woda ogrzewa się od pomp x2, kaskady, a w dzień od swiatła pomimo wiatraczków. W mieszkaniu mam około 20 st. C a po nocy temp wody nie spada poniżej 24. W dzień przy włączonym 1 wiatraku ok 26. Myśle, że takie wahnięcia są dopuszczalne - nie zauważyłem negatywnych skutków, wkońcu w morzach też występują prądy gdzie woda ma różną temp.

Nawet jak spadnie poniżej 24 to napewno jest to mniej niebezpieczne niż nagły wzrost powyżej 30 tak jak było u mnie kilka dni temu!

spirou

Tak, teraz będe namawiał każdego kto chce mieć naprawde stabilne parametry, przynajmniej w zakresie pH, kH i Ca.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czas na ostatnią aktualizacje w tym roku :)

Pozdrawiam,

tomko

3865-a.jpg

3865-b.jpg

3865-c.jpg

3865-d.jpg


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne ! Gratuluje


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.