Skocz do zawartości
Efendi

Pompy Red Dragon CAŁA PRAWDA

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie dziwi mnie jedna sprawa - dlaczego producenci pomp nie zrezygnowali jeszcze z pomp napędzanych silnikami synchronicznymi zasilanymi napięciem sieciowym. SAME z nimi problemy przecież. Wahania wydajności na skutek zmian parametrów zasilania, kłopot ze sterowaniem, bo nie da się w prosty sposób zmienić wydajności i trzeba podpinać do falownika za grube pieniądze, albo dusić bypassem. Do tego 230V pod wodą gdzie mimo szczelności, atestów CE, IP itd STRACH wsadzić łapy do wody jeśli ktoś ma wyobraźnię, albo brak wyłącznika różnicowego w domu... no bzdura przecież.

Od dawna już są silniki BLDC - bezszczotkowe silniki prądu stałego, rzecz idealna do zastosowania w pompie. Można zbudować tani sterownik i zarazem stabilizator, pompa jest bezpieczna bo zasilana niskim bezpiecznym napięciem, w każdej chwili można ŁATWO zaprogramować jej wydajność i wystarczy zrobić to RAZ. koniec machania zaworami, bo o stały poziom wydajności ma dbać sterownik pompy.

Odpowiedź brzmi - to nasza wina :)

takie pompy są - pozostaje jedynie kwestia ich ceny i tu nasze zadanie - popyt kształtuje podaż - jeśli przestaniemy kupować badziewie, producenci dostaną czytelny sygnał - "idźcie tą drogą" :)

Dziś oglądałem sporo takich chińskich produktów - nie wierzę że nie ma ich w ofercie uznanych marek - dlaczego nie przerzucić się na pompy DC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o czym piszecie jest widoczne w wielu roznych branzach.

w wiekszosc przypadkow gonitwa za obnizeniem kosztow i podwyzszeniem zysku - czyli zastosujmy tansze podzespoly,sprzeda sie nasza marka przeciez. oczywiscie czesto jest to wymuszone rosnaca konkurencja tanszych firm najczesciej z produkcja ulokowana w azji czy w innych krajach oferujacych tania sile robocza. no i checia utrzymania swojej pozycji na rynku (liczonej udzialem rynkowym/wielkoscia sprzedazy wzgledem konkurencji). nie mozna jednak tego generalizowac na wszystkie branze, bo jednak w niektorych udaje utrzymywac pozycje (najczesciej droga przewagi technologicznej lub funkcjonalnej) bez obnizania jakosci . tam jednak gdzie taka przewage trudno utrzymac bo konkurencja sie uczy i odkrywa jak wytworzyc to samo taniej (a moze nie koniecznie wytworzyc taniej, ale po prostu sprzedac taniej) i wtedy zaczyna sie kwestia umiejetnego wykorzystania wypracowanej wczesniej marki...

nie sledze cen i nawet nie sprawdzalem jak sie lokuje producent reddragonow dzisiaj wzgledem konkurencji, a jak bylo dawniej. ale moze jest tak, ze stawka sie zaczyna wyrownywac, a konkurencja ma przewage cenowa ? wiec pod znana marka wprowadza sie produkt niewiele tak naprawde rozniacy sie od taniej konkurencji (a czasami nawet to ten sam produkt tylko zmieniony fabryce na żądanie design ??? jak zasugerowal wczesniej @szymon ...), ale za to pod znana i pozadana marka ? a moze to akurat jakas wpadka wadliwej serii ? przeciez zdarza sie najlepszym.

dobrym przykladem z innej branzy jest mercedes - znawcy mowia, ze model w124 (jesli dobrze pamietam) to ostatni prawdziwy mercedes. to co bylo pozniej po polaczeniu chryslerem to porazka. a wszystko to dazenie do obnizenia kosztow wytworzenia i chec konkurowania w nizszych klasach (wprowadzenie serii C - czyli luksus dla biedakow, jak ktos skomentowal, mercedes przestaje byc mercedesem jesli kazdego ma byc na niego stac). kiedy merc byl niemiecki zasada w projekcie z grubsza byla taka : ty inżynier zbuduj samochod o takich a takich parametrach i zeby wytrzymal

10 lat jazdy non-stop bez usterki, a my policzymy ile to bedzie kosztowac w produkcji, dodamy 30% i za tyle sprzedamy. po wejsciu chryslera do spolki zasada zostala zmodyfikowana : ty inzynier masz opracowac samochod o takich parametrach i zeby koszt wszystkich elementow nie byl wyzszy niz 50k$ bo wtedy wiecej klientow go kupi... do tego przeniesienie wiekszosci produkcji poza niemcy i zaczely sie masowe wymiany wybranych podzespolow... branza motoryzacyjna to wspaniale zrodlo takich przykladow : jakosc volvo szczegolnie nizszych modeli po przejeciu przez forda poszla w komin wraz z redukcja kosztow. saab kiedys legenda dzisiaj zwykly szajs. ale trzeba pamietac, ze to wszystko dzieje sie w warunkach konkurencji rynkowej , nikt rozsadny sam z siebie nie psuje sobie dobrego produktu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaziko dobrze napisałeś, właśnie to dążenie do obniżenia kosztów, by dorównać konkurencji, a po co dorównywać? ano po to, że są ludzie którzy kupią tanią chinszczyznę PRAWIE o takich samych parametrach, ale o wiele tańszą, a co gorsza to tych ludzi jest coraz więcej. Bo po co MERCEDES jak inny tam KRZACZEK też będzie jechał setką do przodu, ba nawet palić będzie mniej.

To jest wynik myślenia kategorią, KUPIĘ TANIEJ MNIEJ BĘDĘ MUSIAŁ ZAROBIĆ, czyli mniej pracować, później wychodzi na to, że moje potrzeby są coraz mniejsze, i tak dalej itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,odnosząc się do Twojej wypowiedzi, mam takie pytanie: co obsługuje Twoj zbiornik tzn. jaki sprzęt? Jestes z niego zadowolony?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Dany do której części mojej wypowiedzi się odnosisz, ale bardzo proszę - Eheim, Ati, Tunze, Grotech. Czy jestem zadowolony? Gdybym nie był, zmieniłbym sprzęt.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Oj niejeden taki mit zostanie jeszcze obalony, niejeden...

To odnośnie Twoje wypowiedzi:)

seb :

Nie wiem Dany do której części mojej wypowiedzi się odnosisz, ale bardzo proszę - Eheim, Ati, Tunze, Grotech. Czy jestem zadowolony? Gdybym nie był, zmieniłbym sprzęt.

Jak widać zmieniasz sprzęt na Royala więc jestes zadowolony czy nie?:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licząc z odpieniaczami używam półtora roku pięciu pomp RD. Żadnych uwag, problemów, są niemal bezgłośne i co tu dużo pisać : jestem bardzo z nich zadowolony. Jak widać można mieć różne zdania i oczekiwania, a przecież wpadki zdarzają się najlepszym firmom. Ogólne podniecenie i reakcje na tym forum już znam z innych przypadków, więc podchodzę to tematu z rozsądkiem i jak to mówią czas pokaże. Teraz bowiem należy oczekiwać, że wszyscy się przerzucą na Delteca i przez jakiś czas będzie na topie. Pewnie do czasu aż nie przyjdą rachunki za prąd :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem Delteca i moją "ulubioną" zabawą było ustalanie poziomu w kominie, przypuszczam że przy RD będzie podobnie (przynajmiej tak wynika z waszych opisów), ale podobnie jak @Zbyszek chyba rachunki za energię będą bardziej przyjazne :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany, jak już napisałem jestem zadowolony, odpieniacz który dla mnie się buduje po prostu nie ma odpowiednika na rynku, dlatego będzie zasilany RD, na rynku przynajmniej naszym nie ma pompy która by go obsłużyła, gdyby załóżmy Eheim robił takie pompy to możesz mi wierzyć że nie wybrałbym RD.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie dokladnie tak jest z produktami rd czy bk - moze i doskonale nie sa, ale i tak jedne z najlepszych jak nie najlepsze na rynku - i mozna je kupic albo nie kupic.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

pozwolicie że się doloncze do tematu pompy red dragon 3500.

Jestem na etapie budowy akwarium 130x75x50 i zastanawiałem się nad zakupem ww. pompy, poczym czytam ten opis i sobie myślę ,, no nie" dosyć że droga to jeszcze problematyczna pompa więc zacząłem zastanawiać ok to w takim układzie tunze silence... ciche pompy ekonomiczne dobra znana firma i co? I tam znów skucha bo ludzie piszą głośna (tzw. docieranie nic nie daje).

No i teraz pytanie do Was co kupić żeby było ciche, ekonomiczne (zużycie prądu) i nazwijmy bezproblemowe na tyle ile jest to możliwe.

Pozdrawiam

Danie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

brawa dla górnika :clap:

za odkopanie tematu z 2009r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zakładać x-setny z rzędu ten sam temat?

Daniel, możesz po prostu kupić Jebao w lokalnym sklepie. Jak jest dobrze złożona i się dotrze to jest cicha i bedziesz zadowolony, jak nie to możesz reklamować.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - przemilcze

Daniell - Tunze silence

Bardzo fajne ciche obiegówki


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie brzmi czy to ten sam model co 7 lat temu ? bez żadnych zmian konstrukcyjnych? chyba nie

więc temat jest po prostu nieaktualny / zabytkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Kolega pyta o te pompy więc jeśli ktoś używa może się wypowiedzieć jak to wygląda teraz, zgodnie z regulaminem zabrania się zakładania takich samych tematów, więc jeśli ktoś ma coś do powiedzenia napisze.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przemku i Arturze .. kolega się podpiął pod BARDZO stary temat i prawdopodobnie wyciąga złe wnioski

ale pyta ogólnie o cichą i ekonomiczną pompę :)

a takich tematów już jest sporo - i to aktualnych - więc chyba lepiej było by się tam "podpinać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu, że napisał w temacie sprzed kilku lat. Gdyby zrobił to w 15-tu innych wątkach tylko po to by nabić licznik to co innego.

Rzeczowo przedstawił swój dylemat odnośnie zakupu tej pompy więc należy mu rzeczowo odpowiedzieć.

Nie popadajmy w skrajności bo za chwilę nikt już nie będzie pisać na tym forum.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym podsumowaniem tematu niech będzie to, że autor tego wątku po 7 latach od jego napisania na w sumpie... Red Dragona 8000 ;)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to UPS może i maja czysta sinusoide ale jej amplituda jest równa tej na wejściu upsy nie stabilizuja napięcia tylko zapewniają ciągłość, przekonałem się o tym jak mi urządzenia w serwerowni zaczęły świrowac napięcie w sieci miało 207 V i takie samo było na wyjściu ups. Ups przełączy się. I podbije napięcie dopiero jak na wejściu spadnie poniżej 205V. Czyli.wasze RD z upsem czy bez nadal narażone są na spadki napięć

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie to UPS może i maja czysta sinusoide ale jej amplituda jest równa tej na wejściu upsy nie stabilizuja napięcia tylko zapewniają ciągłość, przekonałem się o tym jak mi urządzenia w serwerowni zaczęły świrowac napięcie w sieci miało 207 V i takie samo było na wyjściu ups. Ups przełączy się. I podbije napięcie dopiero jak na wejściu spadnie poniżej 205V. Czyli.wasze RD z upsem czy bez nadal narażone są na spadki napięć

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Jak byś to napisał rok temu, zaoszczędziłbym sporo nerwów.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś to napisał rok temu, zaoszczędziłbym sporo nerwów.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Paweł mówiłem kup Tunze ;)


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za informacje.

Artur tak tylko do powiem do tego co napisałeś ,,Nie popadajmy w skrajności bo za chwilę nikt już nie będzie pisać na tym forum."

Ja jak zakładem swoje akwarium na samym początku miałem pytania ale dzięki takim Panom jak Marek już tu nie wchodzę chyba że chce coś kupić, i tak taki Pan Marek zamiast nic nie pisać bo nie ma nic do powiedzenia to nie bedzie pisał i się kucił z każdym kto ma inne zdanie zamiast doradzić albo sie nie odzywać.

Ehhh...

Jeszcze raz dziękuje za podpowiedz z pompą Tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.