Skocz do zawartości
UNSU

sunsun JVP-202 opinie Użytkownikow

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ten model JVP-102 dokładnie i to często kontrolujcie izolacje na przewodach


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest poważna sprawa sam mam 2 sztuki teraz zanim wsadzę łapy nędę oglądał kabelki

no i ytzeba reklamować


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP 102 5000 l/h


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#221116 JARO :

JVP 102 5000 l/h

koledzy prosze o rade jak wytlumic przenoszenie drgan na jvp 102 na magnesie masakra w domu wszyscy przeciwko mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic trudnego ja od wewnątrz dałem kawałek gumy pomiędzy pompę a magnes(wycięty z kawałka przeciętego w zdłuż szlaufa akwarystycznego) z drugiej od zewnątrz mozna to samo albo cienką warstwę gąbki(byle niezagrubo z tym wszystkim bo przyczepność straci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe spostrzeżenia użytkowników 202 po dłuższym użytkowaniu? Bo mi tunze 6201 padła i jako że bieda dopadła zastanawiam się nad zakupem 3 sztuk... do 1 pozostałej 6201...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie jvp202 i na razie jestem zadowolony kupione za 80zł szt. (nowe), akwa 130x65x65 a i tak jak jest nieodpowiednio ustawiona to wiry robi z piachu poza tym polecam


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

202 są średnio po 100 zł.za 45 zł to mamy 102.Używam kilkanaście miesięcy 202 i fajnie dmuchają,jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się dowiedzieć co lepiej dokupić bo nie będę ukrywał że mam związane ręce i nogi z PLN mianowicie czy nie lepiej było by wziąć 2x JVP-102/202 czy Tunze 6025 dodam że Akwarium będzie 100x55x40 i korale miękkie tam będą, bo później bym pompy może zmienił jakbym miał te JVP i też się tak zastanawiałem czy te Tunze 6025 nie będą za słabe do mojego baniaka co byście mi doradzili????????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma kasy to bierz JVP-102, dwie sztuki wystarczą,zapłacisz ułamek tego co za Tunze. JVP nie są idealne, u mnie 102 po roku zaczynają już odpadać od szyby i zacinać się,ale przez prawie cały czas były idealne i ciche.

Model 202 u mnie przynajmniej nie jest już taki fajny, dość głośny i często odpada od szyby, poszedł mieszać sól, do tego nadaje się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki za info :)


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jvp to rewelacja, cena do jakości. ten sprzęt jak dla mnie jest swietny.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#343017 inmar :

202 są średnio po 100 zł.za 45 zł to mamy 102.Używam kilkanaście miesięcy 202 i fajnie dmuchają,jestem zadowolony.

do nich dokupujesz sterownik za 350 zł i masz sterowalne JVP

w tej cenie nie kupisz sterowalnych pomp

Sorry

zapomniałem o Aquaelu 10000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwa 150/45/60(h) jakie i ile JVP polecacie?I jak je ustawić,bo dopiero planuję solankę?Dwie 202 na różnych wysokościach i przeciwległych,bocznych ściankach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od tego ile i jak będziesz miał ustawioną skałę.Czasem jeździ się z pompami aby trafić na dobrze ustawioną cyrkulację.W tym czasem może pomóc cierpliwość,przypadek lub jakiś spostrzegawczy morszczak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346242 woldi :

Do akwa 150/45/60(h) jakie i ile JVP polecacie?I jak je ustawić,bo dopiero planuję solankę?Dwie 202 na różnych wysokościach i przeciwległych,bocznych ściankach?

Tak jak Marek napisał zależy to od skały ale i korali jakie chcesz mieć. Jeśli miękkie i LPS'y to ja mam 2x102 + jedna 101 za skałą. Przy SPS'ach cyrkulacja wymagana jest większa. Na początek póki będzie "łyso" w zbiorniku 2x102 zupełnie wystarczą mym zdaniem.

A spróbuj umieścić (jeśli możesz) na tylnej ściance tak by odbijały się od przedniej - niekoniecznie na wprost, będziesz musiał pokombinić z ustawieniami.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#343655 DarekB30 :
#343017 inmar :

202 są średnio po 100 zł.za 45 zł to mamy 102.Używam kilkanaście miesięcy 202 i fajnie dmuchają,jestem zadowolony.

do nich dokupujesz sterownik za 350 zł i masz sterowalne JVP

w tej cenie nie kupisz sterowalnych pomp

Sorry

zapomniałem o Aquaelu 10000 :)

też posiadam JVP ale :baby

no właśnie :)

Aquael 10000 - rewelacja wymiata w porównaniu do JVP , ta cisza ,regulacja , te niskie napięcie i sterownik :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja moze sie wtrace bo przeczytalem cale ta konwersacje i tak naprawde nie rozumiem dlaczego wy tak szalejecie z tymi napedzaczami z tego co widze akwaria sa srednich wymiarow a wy ladujecie po 12000l/h ale po co minimum jest siedem razy na godzinke baniaczek i po co szalec ja mam 450l i wszystkiego mam 6500l/h


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346276 Niejeden z nas :
#346242 woldi :

Do akwa 150/45/60(h) jakie i ile JVP polecacie?I jak je ustawić,bo dopiero planuję solankę?Dwie 202 na różnych wysokościach i przeciwległych,bocznych ściankach?

Tak jak Marek napisał zależy to od skały ale i korali jakie chcesz mieć. Jeśli miękkie i LPS'y to ja mam 2x102 + jedna 101 za skałą

Właśnie o nich na początek myślę i pewnie macie rację,że dużo lepiej obstawić zbiornik kilkoma słabszymi niż jednym mocniejszym JVP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czado to calkiem spokojnie tam u Ciebie, jak masz lpsy i miekasy to w sam raz, nikogo nie przewieje.

Wg mnie jvp 202 to rewelacja, nigdy bym nie kupil niesterowalnej tunze, tylko zawsze wielokrotnosc jvp 202. CICHA i TANIA i 2 lata trzyma minimum.

u mnie jest akwarium 162x82x60 i mam 1x 202, 2 x 102, 1 x tunze 22000 i jest za slabo, mysle czy by jeszcze czegos nie dolozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okolo 15 miekkich i kilka twardzieli i jak narazie wszystko sie buja jakos ale kwestia ulozenia moje akwarium jest szesciokatem i to tez robi roznice bo woda plywa dookola bez spowalniania pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 x 202 w zbiorniku 120 x 70 x 60 i nie ma gdzie lps-a położyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.