Skocz do zawartości
nowy_zarażony

STOZKI GOTOWE!

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarlem do osoby, ktora jest w stanie odlac stozki z plexi do odpieniaczy DIY.

Zeby zakup mial sens i byl oplacalny musze zamowic min 10szt.

Wymiary stozka:

wys 35cm

srednica na dole 20cm na gorze 10cm

bedzie to pelny stozek, na zyczenie moze byc dociety do wymiarow jw.

grubosc scianki 3mm

Jest to stozek o wymiarach podobny do produktow firmy ATB. W Polsce raczej malo znana, w stanach np bardzo ceniona.

Koszt takiego profesjonalnie odlanego stozka to 400zl(sama forma do odlewu tych 10szt to prawi 2tys.)

Warunkiem zamowienia bedzie znalezienie osob chetnych na te 10szt, lub mniejszej ilosci, ale wtedy cena leci w gore.

Do moderatorow: watek wstawiony za zgoda Przemka:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej wielkości akwa można wykorzystać odpieniacz zbudowany z tego stożka? To jak rozumiem, gdyby znalazłoby się więcej chętnych niż 10 to cena leci w dół :clowning?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 - Jestem chętny !!!

Tylko rozmiar - nie za duży? A może tak 18/8/35 albo 18/8/30 ? zresztą wszystko jedno -pisze sie na to.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie za duży, weź pod uwagę że gorę jeszcze zetniesz. Nowy, działaj, kibicuję:clowning szkoda tylko że tak późno, bo ja musiałem ciągnąć zza wielkiej kałuży.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@parman orginalnie przy takim stozku do 300gal czyli ponad 1000l wody.

Czy za duzy? Nie wydaje mi sie, zreszta roznica w cenie jest juz niewielka przy mniejszym stozku.

Czy bedzie taniej? Z tego co wiem forma sie zuzywa i byla liczona na 10-15szt. Potem podobno nie wychodza krystalicznie przezroczyste a lekko mleczne, ale to wyjdzie w praniu:)

@robi nie wiem jak z wysylka, takze zapraszam na PW:)

@seb myslalem o tym juz od dluzszego czasu, teraz mam czas na realizacje:) Jeszcze pracuje nad jedna rzecza, ale o tym pozniej:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pisze 1000%, moge kupic 5 Kurna jakie to dobre powiedzenie cierpliwosc jest wielka cnota.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze jest zainteresowanie, czyli wszystko wypali:) Zdecydowanych zaprawszam na PW.

Na dniach bede mial zdjecia stozkow odlanych "testowo".


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje stożek 6cm góra i 20 lub nawet 25cm dół .dlaczego ? bo będzie większe zainteresowanie, stożek będzie dłuższy i nieco droższy ale z tego kawałka będzie można zrobić większy na górze i mniejszy na dole odpowiednio go przycinając!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi i tak bedzie odlewany caly stozek a otem przyciety na wymiar jak podalem wyzej. Wiec dol 20 po 35cm wysokosci zweza sie do 10cm i potem do zera:)

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolał bym nie obcinany ,wiadomo przy majsterkowaniu okaże się że przyłącze kubka mamy o średnicy 7 lub 7,5cm i co wtedy? a tak każdy przytnie jak mu będzie trzeba.Wiem, przycięty bedzie wyglądał ładniej ale tu nie o to chodzi ,myśle że góry lepiej nie przycinać.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie oto adres do firmy która wam przytnie na wymiar

Jak wlazłem do magazynu to mnie zatkała taki wybór walców

z plexi o różnych średnicach i grubościach ścianek

Jak gadałem z właścicielem to okazało się że jest kilka firm

z Gdańska zajmujące się akwa morską które kupują od niego

walce na odpieniacze miksery itd........

tylko nie wiem czy wysyłają ale w razie problemów

dajcie znać to podjadę odbiorę i wyślę

www.plexikon.pl

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w koncu zdjecia probnego stozka:) NIE JEST TO STOZEK Z OGLOSZENIA.

Wyszedl idealnie moim zdaniem. Zamieszczam, dla zainteresowanych, gdyz nasz stozek bedzie robiony w taki sam sposob, ale oczywiscie bedzie wiekszy:D

868-obraz%20003.jpg

868-obraz%20001.jpg

Zainteresowanych zapraszam jeszcze raz na PW.

Pozdrawiam serdecznie


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad brales wymiary na ten stozek, z pola ryzowego?:clowning

Ja wolalbym zobaczec juz jakis gotowy po ten troche daleki od prototypu.

Jak juz odlejecie jakis na gotowo prosze o zdjecia, bo narazie 400 stowy za Chinska czapke to troche drogo:D

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez złośliwości koledzy hehe.:clowning Zamieszczone zdjęcia miały pewnie na celu pokazanie jakości wykonania . Tak ja to odbieram . Powiem nawet że przyzwoicie to wygląda . Czekam na te faktyczne wymiary .:strutin


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież napisał, że to NIE JEST stożek, który byście chcieli :clowning. Jak kolega 2 posty wyżej napisał chodzi o pokazanie możliwości. IMO jest w porządku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu na ogladaniu obrazkow sie zatrzymal:P Jak byk wielkimi literami napisalem, ze to tylko odlew probny. Chcialem zanim dostane forme pod wlasciwy stozek pokazac jak wychodza w tej technice:) Gotowy stozek podstawa 20cm po 35cm wysokosci zweza sie do 10cm i potem az do zera. Osoby ktore wstepnie sie zapowiedzialy prosze o potwierdzenie, bo jutro wplacam zaliczke.

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie jest zlosliwy, mamy dobry humor. Zobaczylismy probke materialu i jest super. Kazdy kto jest zainteresowany jest kontakcie z kieronikiem projektu i jest wtajemniczony na biezaco.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Koszt takiego profesjonalnie odlanego stozka to 400zl(sama forma do odlewu tych 10szt to prawi 2tys.)

a sprawdzaliscie jakies alternatywne oferty ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko chetnie poznam:) Jak napisalem, chodzi o zakup grupowy.

Obdzwonilem kilkanascie firm w Polsce. Jak juz znalazlem to pytali ile tys szt mnie interesuje:D Odradzam szukania firm robiacych metoda termoformingu, wychodzi badziewnie, grubosc nie jest stala, no i stozek z dwoch czesci.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te stożki są wtriskiwane??

jakość wykonania jest ok

sam materiał kosztuje grosze...

Jak przezroczysty polimer robi się mleczny to może znaczyć, że zawiera więcej fazy krystalicznej a ze zmianą struktury zmieniają się właściwości materiału.

butelkę z PET wystarczy nagrzać do 102 C[nawet trochę mniej jeśli długo będziemy ją wygrzewać] wtedy zrobi się biała i krucha i tak jest z prawie wszystkimi polimerami tylko Tm sie zmienia...no chyba że polimer wogóle nie ma TM... Wyjątkiem jest poliwęglan który nawet jeśli zawiera dużo fazy krystalicznej to i tak jest przezroczysty i jest wtedy kruchy

fajny pomysł tyle że niezbyt opłacalny >> z tego co wiem to formy robi się na kilkadziesiąt tysięcy sztuk albo i więcej >> inaczej nie ma co się bawić... To jest jak robienie 10 sztuk puszek do coli... szkoda czasu [fabryka robi ich 1000000 dziennie]

żeby np dobrać parametry wtrysku trzeba zrobić więcej prób niż 10 [chyba że ktoś jest technologiem wymiataczem a są i tacy...]

idealny pomysł na projekt koła naukowego WAKANS

ale czemu robicie je z plexi[PMMA] a nie np z PETu albo PE, PP??

10 sztuk chyba łatwiej by było zrobić z żywicy epoksydowej albo poliestrowej >> można by było je zabarwić np na czarno albo i nie zabarwiać >> z drugiej strony z tym też by było sporo zabawy


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konradzior, widze , ze masz wiedze profesjonalna : tak sobie mysle, jaki sprzet jest potrzebny , aby cos takiego wyprodukowac ? na allegro sa wtryskarki nawet za 5000zł, na elektrodzie ktos opisywal wtryskarke DIY (ale uwaga, pozory mylą, to było DIY pełna profeska, czyli cos jak odpieniacze Skiby). i stad moje pytanie, bo jak za 10 sztuk trzeba zapłacic w sumie 4000zł , a widze wtryskarke za 5000...? rozumiem forma - to kosztuje, jak kolega zlecil wykonanie obudowy zewnetrzenej do stacji bazowej to koszt formy byl podobny. ale juz koszt jednostkowy wydaje mi sie tu wysoki. no chyba, ze po prostu ma wyrownac straty z tytulu przerwania seryjnej produkcji innego elementu robionego w ilosciach wagonowych...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konradzior

dokladnie wtryskiwane:)

Coz widze, ze jestes specem w tych sprawach:)

Forma na x tys sztuk to wydatek rzedu setek tysiecy zlotych. Gosc ktory sie tym zajmuje mowi ze z takiej formy jak moja mozna wycisnac 10szt gotowych, idealnie przezroczystych stozkow i potrzebuje na to 2tygodni. Na tej podstawie wyliczylem owe 400zl i mysle, ze to dobra cena.

Sadzilem, ze to bardzo prosta sprawa i zrobie sobie szybko, tanio i latwo odpieniaczyk, ale troche inaczej to wyglada w realu:P


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA w końcu jeszcze semestr i może będę inżynierem materiałowym... jeśli Pan dziekan pozwoli a Pan BÓG nie przeszkodzi...

forma to pikuś

materiał też

wtryskarka to jest wydatek

nie ma co kupować byle jakiej wtryskarki bo to strata kasy >> kiepawa wtryskarka = kiepawy produkt

na WIPie w kole naukowym mają taką stara wtryskarkę ślimakową >> ale przy pomocy czegoś takiego raczej nie da rady zrobić takiego ładnego stożka jak na fotce...

u nas na wydziale stoi nowoczesna [kupiona rok temu wtryskarka]. Nie wiem ile kosztowała cle pewnie setki tysięcy zł... >> pełna profeska >> sterowana komputerem 1002 zabezpieczeń... ale i tak można sobie krzywdę zrobić...

nie kręcę się przy polimerach >> tyle co tam miałem laborki... Więc w sumie to nie poznałem się z tą wtryskarką... polimery jakoś mnie nie fascynują...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony chyba właśnie z powodu małej produkcji markowe odpieniacze i inny sprzęt są tak drogie...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.