Skocz do zawartości
nowy_zarażony

STOZKI GOTOWE!

Rekomendowane odpowiedzi

moze poczekacie z tymi stozkami troszke czasu, w poniedzialek odpalam baniak na filtracji typu algaescrubber i jak sie potwierdzi to co pisza na forum algaescrubber.net to odpieniacz sie nie przyda w takim systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę do "Techniki" bo tu ginie, a szkoda :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeglądaliście ostatnio ebay ? panowie z ryżolandu mają za 117 + 60 zielonych chyba odpieniek posklejany na 55 cm tez stożkowy wiec zastanawiam się po co sie bawić w dłubaninę , oczywiście jeżeli całość poskłada fachowiec to zasadność jakaś tam jest , ale jak macie się ubabrać klejem tylko to chyba lepiej kupić gotowca , bo nie ma bata zeby niewprawne ręce posklejały lepiej i wyszło to taniej niż :

*e chyba kpię sobie taki z ciekawości

313023756_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba hobbistycznie. Przy koszcie 400zł za stożek o tych wymiarach (nie mylić z monsterm Seb'y :-) ) ...

kupując to masz gotowy odpieniek, nawet jak mozna sie do czegos przyczepic to latwiej "to" tuningowac niz robic od nowa.

Ja i tak w końcu wybrałem Bubble Magus NAC-7. Gotowy stożkowy z pompą i wirnikiem mesh i igiełkowy i same dobre opinie ( na zachodznich forach ) I też jest na ebay'u. A koszt z przesyłką minimalnie wyższy od stożka.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co poskładał Rafał jest mega maszyną , to co wyjdzie ze stożków tego tematu to max taki jak wkleiłem ( wielkościowo ) ,wiec po co utrudniać sobie życie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, ze chinczyki zaleja nas awoimi cudami. Stozki mialybyc raczej alternatywa dla KZ czy ATB i jakosciowo dorownuja wlasnie im. Nie wiem jak i z czego zolci bracia skladaja te pienidla, ale chyba wole kombinowac samemu:) To troche tak jakby porownywac pompy sunsun z tunze:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa rzeczy co nas otaczają jest zrobiona w chinach ich % raczej nie będzie malał , a stożek to stożek i nie ma bata żeby wyszło wam to taniej , wycinanki walce kółka z wierceniem mocowanie kubka , sam kubek papranie się acry fixem cała akcja może miała by sens rok lub dwa lata temu , Chińczycy szybciej robią niż inni planują i takie są fakty. Jeżeli znowu chcesz cos powiedzieć o chińskiej tandecie , to pisząc właśnie spoglądam na reklamę Pacyfic Sun power led wiec można chyba powiedzieć , że małe żółte rączki ryżobraci sa coraz wprawniejsze :strutin Nowy_zarażony nie napisałem tego żeby dyskredytować Twoje przedsięwzięcie , a raczej żeby naświetlić inna drogę łatwiejszą i tańszą , no chyba że latwa droga prowadzi do ciemnej strony mocy :clowning

*e sunsun wcale nie sa takie złe jedna u mnie śmigała kiedyś obok tunze , korale lepiej nie rosły w prądzie tunze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage cene tego odpieniacza co podal @Konrad robienie stozka nie oplaca sie,za 400zl sam stozek,a gdzie reszta?I nie sadze @nowy_zarazony ze sam zrobisz lepszy.Na angielskim ebayu tez sa do kupienia za 72,79f,wiec zciagniecie ich z tamtad nie bedzie problemem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popieram @nowy_zarażony, to jest znakomity pomysł, lecz nie dla ludzi , którzy mają dwie lewe ręce.Sam kupię od Ciebie (gdy coś zostanie)taki stożek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tu nie chodzi o kwestię opłacalności. To trochę sztuka dla sztuki, to samo było z moim pienidłem, chcialem mieć coś czego nie ma nikt inny, bo patrząc pod kątem opłacalności, czaso i pracochłonnosci to sens całego przedsięwzięcia jest mocno wątpliwy. Ludzie nie takie pieniądze łąduja w projekty o wątpliwym stopniu opłacalności czy wręcz zupełnie pozbawione sensu, jeden z moich kumpli w sam silnik do auta władował ponad 40 tysięcy zlotych podczas kiedy cały samochód jest warty jakieś 15, zapytąlem czy się opłacało - odpowiedział że nie, a czy było warto - było :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wydaje mi sie, ze ten projekt jest i fajny i oplacalny:) Stozek to daza odpieniacz. Z rur czy ksztaltek plexi potrzebne sa nie takie duze ilosci. Ze wstepnych wyliczen calosc ma sie zamknac w 1000-1100zl juz z pompa.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy-Zarażony myśle że przesadzasz z tymi chińczykami. Oni robią to co im zlecisz, dodatkowo robią masę produktów które np. ty używasz codziennie ich produktór w pralce, lodówce czy telewizorze ( oLED ?? :-) )

Pamiętam jak parę miesięcy temu wszyscy krzyczeli że Chińszczyzna to beeee i trzeba kupować sprawdzone europejskie i amerykańskie produkty.... Jak Przemek zaczął ściągać lampy a teraz lampy dla niego robią te same chińskie rączki co wtedy to już nie jest problem. Lampy są super i coraz więcej osób je kupuję. Wystarczyło "wyjaśnić" im parę szczegółow i wyszedł całkiem niezły produkt który porównując do producentów europejskich bije ich na głowe opcjami i ... ceną.

Co do odpieniaczy to też nie masz racji np. Bubble Magus od lat produkuje odpieniacze. Ostatnio coraz mocniej "depcze" po piętach producentom ze Stanów i Europy ceną jak i jakością. Poczytaj wiele pozytywnych opinii o tych odpieniaczach - od modeli do nano rafek po wersje do dużych zbiorników. Sporo odbiorców to klienci ze Stanów czy Australi. Jak rozmawiałem z zaprzyjaźnionym sprzedawcą z Chin, sporo tego idzie też do niemiec, anglii i innych EU.

Sam mam BM105 i jestem z niego bardzo zadowolony. Bardzo dobre wykonanie i jakość akrylu i plastiku, czym już kiedyś pisał THCSkiba. Można się faktycznie przyczepić do użytej pompy ATMAN która ciągnie 6-10W więcej niż aquabee ale to tyle, poza tym Atman to 2500 a nie 2000... Teraz zmieniam swoj odpieniek na NAC-7 aby mieć Cone'a - wyjdzie +/- tyle co stożek.

I takie pienidło masz w cenie podobnej do samego stożka made in poland. A gdzie kształtki, rury na kubek, wyprowadzenia, pompy z mesh'em lub wirnikiem igiełkowym...

Nie wspomnę o wykonaniu, panowie z za wielkiego muru dysponują jednak większym zapleczem do testów odpieńka niż przeciętna osoba z forum ( oprócz skiby :-) )

Za cene podaną przez ciebie ( bez robocizny ) DIY masz 2 takie odpieniacze, więc opłacalne to to nie jest...

Co do samych stożków, chińczyk odleje ci je tej samej jakości co w polsce - ale zrobi to taniej. Z ciekawości wysłałem parę zapytań. Wyszło że przy 10szt+ wyjdzie z transportem sporo taniej... kwestia przemyślenia...

Oczywiście pozostaje to co napisał Seb - zrobienie DIY ... bezcenne. I pod tym podpisuje się obiema rękami...

Seb, a twój odpieniek jest po za konkursem bo....

1. To monstrum !!! :-D

2. W odpienku ukryta jest dusza Skiby ... tego się nie da skopiować, wiedza zbierana latami...

:strutin:):clowning


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DIY zawsze kojarzyło się z tym, że ma być taniej albo lepiej niż coś tam "firmowego" , a jak jeszcze by wyszło i taniej i lepiej to już magia prawie ,w tym przypadku wątpliwe jest żeby wyszło lepiej już nie wspominając , że na taniej to nie ma szans najmniejszych .Sam lubię coś tam poskładać , jak widzę w tym konkretny cel (kilka rzeczy zmajstrowałem wyszły minimum 3 krotnie taniej od oryginału miedzy innymi z plexi , profesjonalne cięcie laserowe kosztuje parę zł , a bez tego się nie obejdzie przy takiej robocie żeby uzyskać odpowiedni efekt ) .Nie jest przecież tajemnicą , że wiekszość pienideł to kopie innych i decyduje praktycznie tylko pompa jak one działają .Sztuka dla sztuki i satysfakcja powiadacie , tylko jaka satysfakcja będzie z tego , że poskładało się kilka plastikowych elementów gorzej i pewnie z 75 % drożej niż ktoś inny tego nie kumam .Możemy też sami robić talerze i sztućce , każdy też może zbić taboret i dostawać odcisków na dupsku mając satysfakcję z tego ,że sam go poskładał :)Na koniec anegdota : mój znajomy przerabiając angola e46 3 lata temu , głowił sie i troił gdzie dostanie uchwyt pod kolumnę kierowniczą , rysował kombinował śmigał od ślusarza do magika trwało to z miesiąc, kto mu taki dorobi i znalazł się chłop , który zadeklarował za 150 zł machnąć ten element , z ciekawości po usłyszeniu ceny za kawałek kątownika zadzwoniłem do serwisu bmw i usłyszałem , ze owszem czas oczekiwania 2-5 dni cena 30 zł :clowning do dziś mamy z tego ubaw , a wy sami musicie jeszcze raz przeanalizować zasadność dzieła :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że trzeba cenić ludzi podejmujących się takiej inicjatywy.

Wszyscy tak narzekacie na to ile przy tym pracy, potu i jakie to drogie. Przy takim założeniu, wiem dosyć ekstremalne porównanie, powinniśmy choćby nawet nie kupować osobno chleba, masła i paczki sera :clowning a raczej zadowalać się gotowymi produktami oferowanymi przez supermarkety. Tylko trzeba uważać, zeby czasem nie przekombinować, bo to co pozornie wydaje się mniej kłopotliwe, tańsze w efekcie nie przynosi porządanych rezultatów.

Ja mimo wszystko stawiam na rozwój Polski, a nie jakiś żółtych władców ryżu :strutin

A to, że jest to odpieniacz robiony "w domowym zaciszu" wcale nie musi oznaczać jakiejś kompletnej prowizorki ! Jak dla mnie rzeczy ręcznie robione są bardziej dopieszczone w szczegółach niż te produkowane taśmowo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe cos pieknego Panowie:) Zakup GRUPOWY. Zainteresowanie na PW, znalazlem osoby chetne na te 10szt i co? Dostaje kolejne wiadomosci o rezygnacji. Zalozylem od siebie niecale 4k zl. Wierzcie, ze dla nie pracujacego studenta to spore oszczednosci. Teraz zrobie ze stozkow wystawe w domu.

pozdrawiam serdecznie doroslych i zdecydowanych kolegow akwarystow i p******e wszelkie kolejne inicjatywy.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem... Trochę niepotrzebnie wdarły się wyliczenia, koszty, itp... Powiem Wam jak to się skończy - może jedna osoba kupi gotowy chiński odpieniacz, a gdyby wszyscy którzy deklarowali kupili stożki to każdy prędzej czy później wydłubałby pienidło, czy to sam czy z pomocą kogoś kto wie co jest pięć w tym temacie. Gdybym wyszedl z tego samego założenia, to nie miałbym maszyny ktorą mam. Wię przekornie mimo że nie deklarowałem, wezmę jeden stożek, może coś ciekawego się z niego urodzi :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb kurcze nie chcialem zeby sie ktos litowal:p, po prostu przykro mi. Zdaje sobie sprawe, ze stozki predzej czy pozniej sie rozejda, bo to dobry wyrob po prostu i nie bede stratny, tylko zostaje kwas. Ktos sie zapowiada na 100% i co? Wycofuje sie bo nagle przypomina sobie o istnieniu chin. Zal.pl:P


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Nowy_zarazony tak jak pisalem na PRIV. Pyatlem o wymiary, odpowiedziales, rozmiawialem z Rafalem powiedzial ze 9cm gora bedzie ok, potwierdziles. Gdybym ja wylozyl kase za kolegow sprawa wygladala by inaczej. Czuje sie odpowiedzialny ale sam kolekcji nie chce miec.

Jeden napewno biore co tez juz Ci napisalem bo wstyd by mi tez bylo zawracac Skibie gitare i tracic czas.

Prosze u numer konta kase wysylam jutro


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litość? A co to?:clowning chcę stożek bo mam na niego plana, a że jestem onanistą skimmerowym to moja sprawa:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy one będą?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 10dni mam obiecane. Straszny nawal pracy maja tam na hali, ale mam nadzieje ze bedzie w terminie.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla kaszana :clowning Wstyd Panowie,tak sie nie robi.

Wlasnie dlatego nialem w d..e grupowy zakup miernikow Hanny w Stanach.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.