Skocz do zawartości
nowy_zarażony

STOZKI GOTOWE!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po rozmowie z Rafalem ktory wstepnie zaproponowal Tunze 9420.040. zaczalem grzebac w sieci w poszukiwaniu szczegolow. Ale przy okazji wizyty w sklepie dostalem najnowsza broszurke z pruduktami Tunze i po tym co tam zaobaczylem (wszytskie szcegoly na temat pompy z igielka) podniecilem sie:playing Dlatego tyle o tych srednicach.

Nawet kiedys przy okazji uslyszalem rozmowie kolezanek ktore tez cos o srdenicy czy obwodzie, ale czujac temperature rozmowy chyba nie gadaly o stozkach z plexi:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah pompa to psk2500 czyli jaknajbardziej dostepna i w przystepnej cenie:) Odpieniacz to 840 v2.

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myśle o PSK 2500 myśle że są lepsze od tunzea moja bierze 1000 L powietrza.Teraz mam odpienek DIY ATI ALE NA ŚREDNICY 18 CM a srednica rury w kubku 9 cm.chodzi idealnie.Mam zamiar dać ten stożek , wylot też 9 cm noi i PSK 2500.Co o tym myślicie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem na razie jest taki ze nigdzie nie mozna dostac igielki do PSK.Przynajmniej w Polsce


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego igiełka w PSK ? Na igiełce wydajność spada do 700 L powietrza! Tylko zaraz nie rozpisujcie się o wybijaniu planktonu ...jedyny mankament tej pompy to czyszczenie wirnika "mesch" co 5 - 6 tyg.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad średnicy rury reakcyjnej to akurat 90tka to taka uniwersalna średnica i nie trzeba odrazu pompy o wydajności 1000L/h powietrza. w Deltecu APF600 pompa ma tylko 450l/h i ta średnica jakoś sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wirnik sie nie rozlatuje? Np jak wpadnie jakis kamyczek, albo jak zacznie sie obierac i wkreci sie na oske. Ja i tak czuje ze u mnie taki wirnik zapcha sie jedzeniem po kilku dniach. Zaleta niefoto:D

Jaka jest opinia o mesch-ach


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mesh w BM250 i chodzi bez problemu:) Niestety szybko sie strzepi i trzeba wymieniac co jakis czas.

Co do igiel to nie martwcie sie:) Zrobimy import ze stanow i wyjda nawet taniej niz meshe.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie czekam na przesylke pieknego rozowo-fioletowego wirnika iglowego do PSK z USA, zobaczymy jak przyjdzie jak dziala :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#221793 MateuszD :

ja wlasnie czekam na przesylke pieknego rozowo-fioletowego wirnika iglowego do PSK z USA, zobaczymy jak przyjdzie jak dziala :)

Też bym kupił orginalny ,moge zapytać gdzie kupiłeś ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tu:

http://www.reefspecialty.com/p407/ATB-Sicce-Pinwheel/product_info.html

bo maja o wiele tansza przesylke niz SWC, tam naliczyli chyba ze 40usd w najtanszej opcji za sama wysylke statkiem z terminem 2 misiace :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SWC są porąbani, ja zapłaciłem za przesylkę od nich do stanow (z Kanady) 60$

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD

Witam! A jaką wersję wirnika kupiłeś: small czy large? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem large, te 2 waty wiecej mysle ze przezyje :clowning

do takiego wirnika przydalaby sie pompa z przezroczysta obudowa, a najlepiej jeszcze podswietlenie wirnika :reading


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmawiacie o wszystkim tylko nie o najważniejszym czyli o stożku nadal jest 1 sztuka a może się rozmnożyły :clowning czekamy na finał Zakup:tongues


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akvarius bijesz piane czy zamowiles jeden i sie niecierpliwisz:D

Watek zostal przeniesiony z targowisaka do dzialu technika.

Narazie ja wierze ze to bedzie poczatek Wielkiej Polskej Produkcji a nasze pomysly to tylko prototypy w ktore akwarysci wsadza pasje i zaangazowanie. To nie inwestycje jak w przypadku firym ktore nastawione sa na profity.To co robi Mateusz bedzie pienic, a juz napewno wpienia innych:D Jak zamowiles jeden to cierpliwosci.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy:tongues


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak udaje sie klejenie na tych stożkach nie ma problemu z mikropęknięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223826 BartY :

jak udaje sie klejenie na tych stożkach nie ma problemu z mikropęknięciami?

A kto klei ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt:P Do 15tego maja byc gotowe. Przepraszam, ze tyle to trwa, ale nie przypuszczalem, ze pojawi sie z tym tyle problemow. Gratulacje dla wytrwalych, na pewno sie oplaci:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadam tadam tadam!!

Dziekuje za cierpliwosc. Po wielu dniach prob, nauce na bledach, oto gotowy stozek:playing:) Zmiana materialu i poprawienie form przynioslo oczekiwany rezultat:) Zabieram sie za przegladanie wiadomosci na PW i skontaktuje sie z osobami, ktore zapowiedzialy sie jako pierwsze. Zapewniam, ze kazdy zainteresowany dostanie swoj stozek, tylko po raz kolejny prosze o cierpliwosc. Nie kazdy odlew sie udaje, nie zawsze material jest dobrze wysuszony etc.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de823df0c24db326.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a2d63f328e3b216.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c39eeea7c534c3e5.html

Stozek jak widac nie jest przyciety, takze kazdy wlasnym sumptem moze dociac do zadanej srednicy.

Cena zostaje 400zl+koszt wysylki(dla tych 10szt, jezeli bedzie zainteresowanie pojedziemy dalej: ).

Srednica na dole 20cm, gora ok 9cm i 35cm wysokosci. Scianka 3mm Taki wymiar dalo sie wyciagnac i takie tylko sa na sprzedaz.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile toto ma średnicy z cieńszej strony ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednica na dole 20cm, gora ok 9cm i 35cm wysokosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest grubosc scianki?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.