Skocz do zawartości
nowy_zarażony

STOZKI GOTOWE!

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że z informacjami o Chińskich produktach miało to mało spólnego. Standardowe zachowanie, na obietnice wszyscy biorą do poki nie przychodzi dzien przelewu...

Zasada jest prosta przy takich zakupach - wpłacasz kasę masz zarezerwowane. A tak, to jest to palcem na wodzie pisane.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak mowisz Smith.Jak zbierze sie grupka chetnych do zakupow z Chin,bedzie podobna sytuacja.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze powstrzymujcie sie z komentarzami, bo nic to nie zmieni. Stozki BEDA, a jezeli ktos chce pisac o odpieniaczach z Chin, czy kupowane na e-bay czy tez jak dokonywac zakupow grupowych prosze zakladajcie swoje watki i bedziemy dyskutowac. Spekulacje co sie komu oplaca a co nie sa nie na miejscu. Uda sie albo i nie. W kwesti stozkow opcja jest tylko jedna.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o gotowych odpieniaczach miały decydujące znaczenia moim zdaniem, ale dość już. Nowy, zmieniam zamówionko na dwa stożki:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigwalker, ale po co sie zbierac - ja zamowilem sobie sam - 1 szt.

Seb, ale to jak? Nie wolno mowic jak jest? Chyba jak sie osoby zapisywaly to wiedzialy za ile stozek a za ile gotowe odpieniacze i ile wyjdzie zrobienie odpieńka na tym stożku? To jedynie swiadczy o braku wyobrazni lub "znajomosci tematu" deklarujacych sie osób.

Może za dużo osób myślało o zakupie stożka i już .. sam będzie pienił :-)

Sam chętnie kupił bym sobie taki stożek i podłubał DIY ( wiesz że lubie :clowning ) ale nie za tą cenę.

Wiem że tyle kosztuje wyprodukowanie stożka, rozumiem to, nie zmienia to faktu że osobiście przy DIY staram się aby super efekt był połączony z zaoszczędzonymi pieniędzmi i satysfakcją. A w tym wypadku po prostu mi to nie wychodzi. Jednak jest to tylko moja opinia którą wyrażam na publicznym forum. Każdy sam decyduje.

Tak było przy dolewce, tak było przy dozowniku. Tak nie było przy lampie i kupiłem od chińczyków, tak nie było przy pompach i kupiłem u chińczyków. Małych odpieniaczy zrobiłem już chyba z 5-6 szt. ale zawsze wychodziło taniej niż oryginał.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie taniej i jeszcze gwarancja bedzie. I nie Chinski produkt tylko Polska rakieta. Nie liczy sie sam ksztalt stozka, ale dobor srednic, moc i jakosc pomp z ktorymi bywa roznie. Na ebay ciezko wlasnie znalezc wymiary stozkow i Chiny niczego nie gwarantuja co najwyzej 3 miesiace.

SmithPL przeprzaszam nie odbierz mnie zle. Szczerze, jezeli dla Ciebie sie nie oplaca sie nie kupuj i prosze nie komentuj bo to watek w dziale technika a podobne komentarze nawet na targowisku sa zabronione.

Ps.

A wiedza jaka sie zyskuje przy DIY bezcenna.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja:)

Forma juz gotowa, Pan technik robi proby zeby ustalic parametry wtrysku. Nie znam sie na tym, ale mowil ze troche mu zejdzie:) te 10szt mam miec gotowe w przyszly piatek, najpozniej w poniedzialek.

Wylany bedzie caly wysoki stozek, takze kazdy dotnie sobie do jakiej wysokosci chce.

Dodam tez ze do kazdego stozka bedzie fakturka vat:) Takze w koszta firmy jako wazon mozna wbic:P

Zostalo jeszcze kilka szt, takze zapraszam na PW.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stozki wyszly rewelacyjnie:) Jutro wieczorkiem beda juz u mnie w domku, zrobie fotki i porozsylam dane do przelewow:)

Pozdrawiam serdecznie


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz nie pyknales zadnych zdjec komorka?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co za koszmar, nic nie pilem i nie palilem a dzis w nocy mi sie snilo ze ktos sie wlamal na zaklad u zajumal wszytskie stozki:cry


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Super robota

Mysle ze cirpliwosci zainteresowanym wytarczy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że coś się dzieje, ostatnio wlaśnie myślałem czy dojdzie do finału :) jedno pytanie tylko mam, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale czy one nie miały być takie że góra miała być w szpic do samego końca i każdy miał ściąć sobie wierzchołek na tyle, jaka srednica górna będzie mu pasowala? Bo przy tym kształcie, wydaje mi się że w stosunku do wysokości, u góry średnica może być za duża, ale to tak tylko "na oko".

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko na tej fotce jeśli podstawa ma 20 cm to góra 10 - 11 cm a to chyba za dużo ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gora 10cm jak narazie, ale za to jest zamknieta, wiec mozna teoretycznie wkleic kazda rure. Oczywiscie to by byly polsrodki. Walczymy jeszcze z forma(cholernie ciezka w obrobce) i mam nadzieje ze wyciagniemy ja finalnie do 8cm. Niestety okazalo sie, ze stozek do szczytu to znow wieksze koszta:(

A z drugiej strony czemu nie 10??:) ATB ma wlasnie 10cm i daje rade:)

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuje "Gora 10cm jak narazie, ale za to jest zamknieta, wiec mozna teoretycznie wkleic kazda rure." oj nie , nie: progowe zmniejszenie średnicy w odpieniaczu stożkowym niszczy całą idee stożka !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca... W założeniu miał to być stożek zamknięty do samej góry, ni chodzi o to żeby robić kopię ATB, tylko zrobić materiał na odpieniacz jaki kto sobie wymyśli. Moim zdaniem 10 czy 8 cm to dużo...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218067 nowy_zarażony :

Gotowy stozek podstawa 20cm po 35cm wysokosci zweza sie do 10cm i potem az do zera.

Mati te wymiary to strasznie wazna sprawa


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to jest problem. Na poczatku napisalem jaki wymiar bedzie. Poczatkowo mial wlasnie byc wylany stozek caly i potem obciety, bez mojej wiedzy "technologia" sie zmienila i finalnie dostaje takie stozki jak zamowilem.

Postaram sie jeszcze powalczyc z forma. Cholernie ciezko sie to obrabia.

Planujecie rury mniejsze nic 9cm?? Pytam z ciekawosci, nie bede Wam wciskal stozkow, ale wydaje mi sie ze to graniczna wielkosc rury i nikt nie zrobi 1cm:P.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że nokomu nie będzie potrzebne 1 cm ale jakieś 7 - 8 nie więcej


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze nich mnie ktos poprawi w tym co udalo mi sie zrozumiec o odpieniaczach tak na moj rozum i z krotkich rozmow ze Skiba

Przy wiekszej srednicy rury reakcyjnej popma nie ubije piany na tyle zeby przelac ja do kubka wiec beda potrzebne dwie lub jedna mocniejsza. Jezeli bede probowal sobie pomoc podnoszac poziom wody w sumpie to odrazu spadnie mi ilosc zasysanego powietrza. Jezli podniose sobie poziom wody w komorze odpieniacza to cisnienie supa wody spowoduje spadek wydajnosci pompy w przeplywie wody. Wklejanie jakis redukcji w celu zmniejszenia zrednicy burzy cala idee stozka. A jezeli bedzie sie tam zbieralo powietrze tworzac babel?

I w tym tkwi cala zabawa z odpieniaczami. Synteza srednic rur, ich wysokosci w poloczeniu z przeplywem wody i iloscia zasysanego powietrza,poziomem wody i moca pompy. A wydaje sie ze to tylko kawalek plastiku ktory ma pienic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nowy_zarażony, że wzorowałeś się na tym odpieniaczu "Small Cone Skimmer" tu znalazłem http://www.atbskimmers.com/products/inventory.php?category=Cone%20Skimmers , a do niego przewidują pompę o mocy 50W, która pobiera 800 ltr/h powietrza. Jeśli zrobiłbyś mniejszą średnicę góry można by zastosować słabszą pompę, ale kosztem zdecydowanie mniejszej wydajności odpieniacza. Duża średnica zgodna z rozmiarami wzorca sugeruje zastosowanie równie mocnej pompy co w oryginale. Czy brałeś pod uwagę, jaką pompę wykorzystać w odpieniaczu zbudowanym na tym stożku, dostępną na naszym rynku?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.