Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja.

Wczoraj dotarły do mnie szczepki od kolegi z forum, otrzymalem 2 szczepki montipory digitaty, czerwonej i zielonej, clavularie fluo-green i pare krzaczkow 2 gotunkow xenii, dostalem rowniez wyzszy glon halimeda.

dsc02170y.jpg

dsc02171a.jpg

dsc02172p.jpg

dsc02173x.jpg

dsc02174j.jpg

dsc02167ux.jpg

odratowana przybiera na tkance :reading

dsc02168m.jpg

Przerobilem dzis takze moje oswietlenie, tak, zeby osobno wlaczala sie aktynika, a w poludnie dopiero biale do niej dolaczalo, tak samo pod wieczor, biale gasnie, a jeszcze przez 2 godziny pali sie niebieskie, o 24 gasnie i zostaja niebieskie ledy. Dorzucilem takze maly wentylatorek 8x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem dziś tubkę PATTEX S.O.S. Super Klej Power ŻEL i wziąłem się za klejenie korali, póki co jest wszystko ok.

Zdjęcia dodam jak tylko na nowo zwierzaki się uspokoją i pokażą swoje wdzięki :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecane zdjęcia.

dsc02256m.jpg

dsc02258f.jpg

dsc02259k.jpg

Clavularia fluo-green, mam nadzieje, ze ten gatunek sie przyjmie i bedzie wkrotce ladny trawniczek :)

dsc02260po.jpg

Tubki są pojedzone, dlatego nie wystawiaja w tej chwili wszystkich polipów.

dsc02261ex.jpg

Na tym zdjęciu nad czerwonym zoa widac małego - chyba- turbo. Biega po calym akwarium tego z kilkadziesiąt.

dsc02262tn.jpg

Trawniczek :)

dsc02263aa.jpg

Gratis od sklepu REEF SHOP :) rośnie jak szalona :)

dsc02264k.jpg

dsc02265.jpg

Grzybki :) wkrótce będą również i czerwone.

dsc02266d.jpg

Bliźniaki quadri :waving zdjęcie wyedytowane tak, żeby widoczny był w miare rzeczywisty kolor ukwiałów.

dsc02267j.jpg

Niesamowita ryba, je z ręki, strasznie fotogeniczna :waving

dsc02269j.jpg

I jej ulubione obserwatorium.

dsc02270k.jpg

Troszke inny grzybek, montipora digitata red i jakaś sinularia.

dsc02271y.jpg

Montipora digitata green, fotka slabej jakości, obie szczepki są jakieś 2 tygodnie chyba (czerwona 3cm, zielona 4cm), póki co ładnie sie otwierają, sa na nie szanse :)

dsc02272tc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś zdjęcia moich ZOA w zbiorniku, oto co miałem do tej pory.

Wszystkie szczepki od kolegi z forum, Michała od cytrynówki :strutin

dsc02302zg.jpg

dsc02303b.jpg

dsc02304i.jpg

dsc02305jt.jpg

Przejechałem się wczoraj do Warszawy z moją drugą połówką. Nie udało się umówić z żadnym z forumowiczów, ale mimo to powróciłem z kilkoma szczepkami ZOA, niektóre naprawdę ładne. Mam nadzieje, że będą ładnie rosły. Oto zdjęcia.

dsc02278m.jpg

dsc02301q.jpg

dsc02307s.jpg

dsc02308a.jpg

dsc02309j.jpg

dsc02310z.jpg

dsc02312g.jpg

dsc02306sb.jpg

dsc02311y.jpg

Następna będzie Łódź, a później Gdynia :googleye

DALEJ SZUKAM CAULASTREI, NAJLEPIEJ Z OKOLIC!

MAM TEŻ NA WYDANIU JEDEN UKWIAŁ, PEŁNO WĘŻOWIDEŁ I RHODYMENIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczepki wylądowały już na skałkach :strutin

dsc02365q.jpgdsc02367g.jpg

dsc02370bn.jpg

dsc02366k.jpg

NO3 - 0

leje wodke w ilosci 0.1 ml/24h

witamina C kropla na tydzien

Zastanawiam sie nad zastosowaniem mleka, chocby 0.1ml/24h tak jak wodke, tylko np. lac wieczorami. Chcialbym sprobowac glownie z mysla o zoa i clavularii, nie wiem, moze monti tez pomorze i xenii. Jak narazie brak jakichs konkretow zwiazanych z ta metoda. Moze Wy doradzicie? :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś małe przemeblowanie, a wszystko w celu utworzenia 2 półek na podopiecznych. Jak narazie woda mleko, jutro korale wróca na miejsce i pod wieczór zrobie ostateczne zdjecia, a teraz przedstawiam te z pola walki.

dsc02371c.jpg

Moja druga połówka, widać, że powoli się wciąga, jeszcze trochę a założy swój baniak jak nie będę jej pozwalał na prace w moim :strutin

dsc02372d.jpg

A to już po, do jutra woda powinna się wyklarować.

dsc02374bq.jpg

dsc02376iu.jpg

Tu widać 2 półeczki.

dsc02377j.jpg

dsc02379np.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko...:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kolorków trochę brak, ale w lipcu dojdzie jakieś nowe życie, więc mam nadzieje, że będzie lepiej. Jak widać na zdjęciach wszędzie pełno małych tubek :strutin największe maja już 1cm :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce na forum pojawi się baner zaprojektowany przeze mnie dla firmy Tropic Marin, trochę auto-reklamy, jeśli ktoś byłby zainteresowany sporządzeniem jakiegoś projektu zapraszam na PW.

Opisze może jak wygląda mój dzień ze zbiornikiem. Wstaje rano, zaczynam od podania mleka, UHT 2.0%- 0.2ml, zazwyczaj po tym idę do pracy, po powrocie przygotowuje pół kostki mrożonej artemii w osobnym pojemniczku z odrobiną wody z "tenka". W tym samym pojemniczku rozmrażam dwa małe kawałeczki krewetki, które wcześniej odcinam. Wlewam nieco artemii bezpośrednio do zbiornika, po to, by tubki się obudziły i rybki co nieco skubnęły. Zostawiam później to tak na godzinkę. Biorę, mam taką szklaną rurkę z wężykiem, pipetkę, nabieram do niej pokarmu i rozprowadzam nad tubkami, tak, by każda mordka dostała swoją porcję, resztą która wypłynie i nie trafi w żółte macki, zajmują się błazenki i gobiodon. Na koniec biorę kawałek krewetki i podsuwam ukwiałowi pod otwór gębowy, ten po chwili zamyka się ze zdobyczą w środku.Pod wieczór przed spaniem wlewam do akwarium 0.2ml wódki. Wsio! Oczywiście do codziennego rytuału należy dodać uzupełnianie wody, czyszczenie kubka z odpieniacza, wyczyszczenie szyb z nalotu. Ponadto raz w tygodniu dolewam kropelkę jodu i kropelkę witaminy C. Ostatnio trochę zaniedbałem podmiany wody, ale teraz będę starał się co tydzień 10% sporządzić.

A propos soli, będę ją zmieniał, do tej pory stosowałem Tropic Marin pro Reef salt, a teraz spróbuje sił z Bio Actif, czekam na paczuszkę.

W tym miesiącu powinno też pojawić się jakieś nowe życie.

Jeśli chodzi o stosowanie witaminy C i mleka zauważyłem dość szybki przyrost zoa. W ciągu jednego tygodnia przy każdej pojedynczej szczepce pojawił się malutki grzybek, mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

Parametry w normie, NO3-0 co jest dla mnie zaskoczeniem, przy tak obfitym karmieniu i braku regularnych podmian. Stani vodka method robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lizard,gratuluje pieknych szczepek zoa, pojedynczy grzybek zoa ma wiecej kolorkow niz niejeden wyrosniety okaz spesa ,szkoda iz jest u nas dostepnych tak malo odmian barwnych,a jak juz sa to trzeba placic kupe szmalu,takie nasze morskie hobby,zycze powodzonka i jak najwiecej radosci wam dwojgapasjonujacej morszczyzny,pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć które udało mi się dziś ustrzelić.

dsc02401gm.jpg

dsc01367p.jpg

dsc02400j.jpg

Ulubieniec wśród moich zoa.

dsc02399vx.jpg

dsc02398s.jpg

dsc02397a.jpg

dsc02396n.jpg

Dziękuje Grzesiu, mam nadzieje, że szczepki szybko rozrosną się i będę mógł wysłać do Ciebie paczuszkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Łukasz Ładny zbiorniczek :) . Widzę że przyjęły Ci się szczepki. Co do clavularii to na pewno ta Ci się przyjmie. U mnie rośnie jak szalona. Ale uważaj na nią bo jest przepiękna ale jest też szalenie inwazyjna. Niektórzy mieli z tym koralem problem z wyplenieniem bo ma tendencję do "oblewania" skały. Ja ją mam już długo, i panuję nad nią w stu procentach, bo rośnie sobie na nie dużej skałce którą dam radę w każdej chwili wyjąć i ewentualnie przyciąć odrosty. Nie wyobrażam sonie jakbym ją miał mieć na moim głównym gruzowisku, które jakbym chciał wyciągnąć to bym trochę lasu musiał połamać.

Pozdrawiam Robert.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Bardzo ładnie :)

Mała uwaga - odpuśc już kupowanie zwierząt ba jak Ci akwa zaskoczy to będziesz miał taką gęstwine jak u mnie i będzie problem, tym bardziej, że na rynku byki w odwrocie :)

na korale z odzysku mały popyt :)

Pozdr,

tomko

ps. A i pozdrwo połówkę :yes


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nikel, clavularia zaskoczyła tym razem :) Mam nadzieje, że u Ciebie wężowidła i grzybki również dobrze się mają.

Tomko, planuje powiększenie zbiornika do 126 l min. także mogą rosnąć, póki co nie ma żadnego zagrożenia, a i z powiększeniem nie trzeba się śpieszyć. :)

W niedziele nowa dostawa zoa od Grześka :) będę myslał o tym, żeby powoli pozbywać się miękkich, dość mam już cielistych beżów i różu, który przeważa w zbiorniku i nijak z jego ograniczeniem. Choć dziewczyna bardzo tego nie chce, jeden z sarco dostał nawet od niej imię Kiki i ciężko będzie chyba z wydaleniem tego osobnika :)

Chciałbym pójść w zoa, favia, euphylia, caulastrea, moze blastomussa, do tego grzybki, może jakieś ricordee no i dwie tubki,a to co zostanie niech zarośnie pięknie zielona clavularia. Do tego ukwiały, dwa quadricolory, zielony i czerwony. Parka błazenków, gobiodon okinawae i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już z miekkich się wyleczyłem, jedyne które mi sie podobaja to niebieskie grzyby, zoanthusy, clavularia i jak bym miał wieksze akwa to

xenia pulsująca ale na odzdielnej skałce.

Mój plan na przyszłosć to ok 200 l wysokie i szerokie akwa tak żeby 150 HQI z 2x t5 było w sam raz, lps`y, zoa, monti talerzowe wszelakiej maści -

wszystko z jednej strony na strzelistej górze skały a po drugiej stronie piaszczysta laguna a i duuużo ryb tyle ile sie da i sporo ziemno-piaskowych stworzeń z babkami na czele.

Pewnie tych 200 l braknie szybko.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc02395z.jpg

Jeśli będę już na swoim to wtedy też walnę jakąś 200, póki co muszę gnieść się w 52 litrach. Ewentualnie przeniosę się do ciut większego- 126 litrów, bo wtedy mógłbym jeszcze wykorzystać stary zestaw Tunze dokupując tylko jedną pompkę cyrkulacyjną, modernizując oświetlenie, trochę skały piachu i wsio. Później to 126 mogłoby służyć jako sump :)

A tak serio, to marze o akwarium z hepatusem, zebrasomą i parką ocellarisów to jest moja wymarzona obsada, nic dodać, nic ująć.

Dla ciekawostki 2 linki z pięknymi zoa.

http://www.neptunescove.net/Zoas_page.php

http://www.neptunescove.net/zoaspage2.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wstałem, dziś obudził mnie Grzesiek telefonem, że szczepki jadą już w pociągu, bodajże 2gi wagon z tego co pamiętam no i o 10:30 powinny być. :) Więc wstaję, zjem jakieś śniadanie i pędzę na dworzec. :) Zdjęcia będą jak wrócę.

//

Wróciłem :) zoa już są po aklimatyzacji, powoli zaczynają się otwierać :)

aktualne zdjęcie

dsc02439mt.jpg

Dzieki Grześ, sa super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa nprawde piekne! U mnie sie swietnie rozrasaja, ale pozosaja bardzo dobne. Czy to taka cecha tej odmiany? To samo z zielonymi z zotymi tipami


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu trochę pogrzebałem w zbiorniku, mam nadzieję, że tak już zostanie. Na dole po prawej przy niebieskim tle jest miejsce na koral - niespodziankę, który dostane jeszcze prawdopodobnie w tym miesiącu. Rozdzieliłem również ukwiały, teraz sa na dwóch osobnych podstawkach, bez żadnych dziurek do których mogłyby się chować, oby tylko rosły, dalej karmie je krewetkami. Wieczorem zrobie jakieś dokładniejsze zdjęcia. Oczywiście grzebiąc trochę zmąciłem wodę.

dsc02444ic.jpg

dsc02445s.jpg

dsc02446ez.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzyka musi być koniecznie tak jak zatrzymanie reklamy w stopce,wyimaginowane kolory polipów


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zatrzymanie reklamy? Dlaczego wyimaginowane? robiąc zdjęcia tuby kręcę tylko jasnością a zdjęcia robione w trybie V+, który ma oddawać w miarę wierny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272847 LiZaRd :

Dlaczego zatrzymanie reklamy? Dlaczego wyimaginowane? robiąc zdjęcia tuby kręcę tylko jasnością a zdjęcia robione w trybie V+, który ma oddawać w miarę wierny kolor.

Lizard - bez urazy, ale jak klikam na twój topic to coś fruwa, mruga, wali po oczach, a jak już robisz fotki to chociaż posegreguj, a nie wrzucasz wszystko jak leci - nieostre foty, ogólnie bez gustu :)

Podsumowując - akwarium masz fajne, a sposób jego prezentacji... bez komentarza.

PozdrT

P.S. może byś używał opcji edytuj, a nie walisz post pod postem


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.