Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

#299225 Natan :

nowa tubka jak widzę Aurea, mniej grymaśna niż faulkneri.

z ta dużą wszystko ok jest ? bo jakoś te górne polipy troszkę dziwnie wyglądają.

zapodaj foto gorgonii z lewej strony jak się otworzy :D

Duża od jakiegoś czasu grymasi, ale już jest lepiej, otwiera się w miarę normalnie, wcześniej bywało, że cały tydzień się fochała. Mam nadzieję, że wróci do poprzedniej kondycji, staram się poświęcać jej teraz dużo czasu.

Co do gorgonii to jak tylko się otworzy porobię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w akwa coraz więcej kolorów! Fajne te niefoto!:D pozdro


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ cudowna ta holthuisi!!! cudowna


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszło parę nowych zwierzaków od Oliviera z Krakowa, akurat trafiłem bo 18.11 mieli dostawę :)

Mam kilka, może kilkadziesiąt, szczepek mega kolorowych ZOA

Montipora - biały pień i mocno różowe tipy

Montipora - biały pień, i niebieskie tipy

Upragnionego Gobiodona okinawae

Ukwiał dla błazenków Heteractis magnifica- biały wpadający w seledyn z czerwono-fioletową stopą, wkopałem go w piach, teraz czekam i pilnuje czy to miejsce aby na pewno mu się spodoba, nie chce, żeby poparzył korali.

Zdjęcia już wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już czekam na szczepki "Montipora - biały pień, i niebieskie tipy" :-)

Pokaż akwarium w trochę innym świetle .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z błaznów już siedzi w ukwiale, mam nadzieję, że 2-gi szybko podłapie o co chodzi. Nawet w nocy jeden z błaznów nie rozstaje się z ukwiałem.

dsc00242p.jpg

Przyczepiłem już szczepki zoa do skały, mam nadzieję, że będą ładnie rosły, jak już będzie co fotografować, to porobię jakieś zdjęcia, ukwiał wkopał się na środku plaży, mam nadzieję, że tam też zostanie już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300986 spirou :

pokaż zoa, pokaż zoa :googleye:yes:whip

hehe nie ma Michał, niech podrosną :) ale opisze, mam różowe środki i żółte polipy, brązowe polipy długie jak u parazoa i czerwone oko w środku, złoto stalowe z długimi polipami, żółte środki i czerwone polipy i inne :D wszystkie w ostrych kolorach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tą monti!:googleye z góry mówię że piszę się na szczepki bo coś mi mówi ze to wyglada rewelacyjnie:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dendronephthya ma się świetnie, Scleronephthya może trochę gorzej bo przez przypadek oderwałem spory kawałek korzenia już na starcie, ale mam szczepki które prężnie rosną, tak jak już ktoś napisał, jak koral pada dobrze jest porobić mniejsze, te dadzą sobię radę :googleye

Nowa gorgonia dalej grymasi, zrzuca skóre, ale już powoli wystawia malutkie białe polipy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekne wszystko-bez zmian - warto wiec ciebie nasladowac:clapping narazie teoryzuje i rozmyslam nad tym co umieszcze w moim 160l systemie. bez dwoch zdan za kiedys tam... chcialbym miec sun coral-a. czy zechcialbys sie troszke wysilic i napisac kilka zdan/uwag/spostrzezen co do wymagan,karmienia itp? nie wiem czy tutaj czy w innym miejscu (dziale?) bede bardzo wdzieczny.


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, ale gdzie zdjęcia montipor :googleye Zbieram się w sobie żeby Cię nawiedzić wreszcie :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u Grześka (grzegorz.p) i miałem możliwość oglądać jeden z piękniejszych zbiorniczków jakie do tej pory widziałem :) Oczywiście nie obyło się bez wymiany szczepkami i tak też przywiozłem kilka szczepek pięknych ZOA :) Zdjęcia już wkrótce. Dostałem też zestaw kroplówkowy, chyba wreszcie zrobie automatyczną dolewkę. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Moje błazny odkąd zamieszkały ukwiał nie pozwalają mi wsadzić ręki do akwarium i tak wsadzając szczepki musiałem jedną ręka pukać w jeden bok, a drugą ręką ustawiać szczepki po drugiej stronie akwa, nie pomagało nawet zgaszenie światła, czy taka agresja może świadczyć o tym, że przygotowują się do pierwszego tarła? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Czekam na zdjęcia zoa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ukwiala to raczej nie o tarło chodzi.Jak pracowałem w sklepie mielismy dostawe błazenki ok 1 cm i tez broniły ukwiała po paru dnaich jako swojego domu.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tą sobotę udałem się w długą podróż, bałem się gdziekolwiek jechać z powodu złych warunków panujących na zewnątrz, ale w końcu zdecydowałem, że raz kozie śmierć! Pobudka o godzinie 3 rano, taksówka i wio na pociąg do Katowic (4:13). W Katowicach przesiadłem się na pociąg do Warszawy (6:09), czas spędzony na dworcu umilali awanturujący się "mieszkańcy dworca". Wsiadłem do pociągu, zaczęło się super, cieplutko, Pani przyjechała całym wózkiem z napojami, ciastkami, kawa, herbatą, pociąg ruszył.

dsc00393sg.jpg

Po około 30 minutach jazdy usłyszałem przez radio, że ogrzewanie pociągu uległo awarii, prosimy o ubranie kurtek i czapek, będą wydawane ciepłe napoje etc. Pięknie, na początku nie było źle, ale po kolejnych 30 minutach temperatura w przedziale spadła do -8..

dsc00396pa.jpg

Tak też dojechałem do Warszawy wysiadając na stacji WSCHÓD. Przemarznięty postanowiłem dalszą drogę pokonać taksówka i tak o godzinie 10 byłem już na miejscu :) Fotorelacja z samego konkursu w innym dziale :)

Sam powrót do bielska nie wyglądał lepiej.. Najpierw godzina czekania na pociąg na stacji WSCHÓD, która w tej chwili jest remontowana, kasy na polu w barakach etc. bajka- no w końcu Stolica :D Pociąg do Katowic wyjechał z moją osobą na pokładzie o 17:13. Nareszcie było wszystko w porządku, ogrzewanie było i, i to chyba najważniejsze, bo straszliwie wymarzłem się na dworcu. Ale szczęście nie trwało długo bo przed Sosnowcem pociąg się zatrzymał.. otrzymaliśmy komunikat, że przed nami 2 lokomotywy przyspawały się do trakcji i awaria będzie usuwana do rana :banghead.. Ostatecznie pociąg dojechał do Katowic przez Mysłowice i o godzinie 22:47 miałem pociąg do Bielska-Białej. W domu znalazłem się o godzinie 1 nad ranem! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

No to miałeś wesoło ;p Teraz wrzucaj zdjęcia akwarium, szczególnie zoanthusów! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę przerzucał się na nowe szkiełko, bardziej kompaktowe, ale to czas pokaże. Póki co kilka odmian udało mi się ustrzelić, jak widać miejsca powoli brakuje, ale kolorów coraz więcej :)

dsc00435v.jpg

dsc004430.jpg

dsc00447d.jpg

Ulubiony!:)

dsc004550.jpg

dsc00488h0.jpg

dsc00456s.jpg

dsc00459wb.jpg

dsc004640.jpg

dsc00467y.jpg

dsc00476bu.jpg

dsc00479j.jpg

dsc00482do.jpg

dsc00485aq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta Twoja rafka, oj ładna...

Możesz napisać z jakiego źródła masz babeczkę?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Na jaki litraż się przerzucasz? Świetne te zoa(a twoja ulubiona odmiana - BAJKA!) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.