Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zamówiłem sobie pompkę Koralia Nano Evolution 900l/h, która zastąpi 350l/h Aquael'a.

Akwa bez zmian, wszystko pięknie się rozrasta, oshimai zamieszkał w Actina equina i siedzi już w nim 3ci dzień :nono Nawet na noc się nie rozstają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem nową pompkę którą zakupiłem u Marcina oczywiście :) Sprawuje się świetnie! Nie przypuszczałem, że będzie tak malutka i tak cicha, przy tym wydajna i cenowo bardzo atrakcyjna :) Nowe korale są na magnesach co bardzo ułatwia ich osadzanie w zbiorniku.

Właśnie jestem w trakcie wgrywania na youtube filmu o mojej Lybii tesselata, który chyba w pełni przedstawia jej zachowanie.

Kręci się po całym zbiorniku, jest bardzo ciekawska i na filmiku widać jak podchodzi Oshi'ego :D robi tak z wszystkimi mieszkańcami, polecam tego zwierzaka każdemu kto nie ma zbyt dużego zbiornika w którym poprostu się nie zgubi.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd

Popracuj nad balansem bieli i dawaj poglądową fotkę całości :)

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nabyłem :) Teraz siedzę w biurze, ale myślę, że wieczorkiem coś pofoce :)

Dostałem do aparatu kartę SanDisk Extreme HD Video 4GB co umożliwi mi kręcenie filmów w HD do 60 minut :)

Całkowitym zaskoczeniem było dla mnie, że Sony i karty SD, podobno już się przeprosili i kończą z monopolem na własne karty, mam na myśli wszystkie rodzaje MemoryStick :)

Foto-aktualizacja już wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych funkcji tego aparatu na pewno wymienie to, że w ciągu jednej sekundy robi 3 zdjęcia o różnych balansach bieli, tzw. Ustawienia Bracketingu.

Przetwornik CMOS Exmor R sprawia, że nawet przy słabym świetle zdjęcia wychodzą znośnie.

Szerokokątny obiektyw 25 mm z zoomem optycznym 10x (Obiektyw serii G).

Inteligentny tryb panoramy czyli automatyczne łączenie serii zdjęć w obraz o bardzo szerokim kącie, testowałem, klikasz- przesuwasz aparat i wychodzi taka długa panoramka, fajne, nawet troche takiego fisheye'a można zrobić- może kiedyś wykorzystam heh.

Film Full HD 1080i ! Trzyma ostrość przy zbliżeniach !

Więcej zdjęć zrobię dziś wieczorem, albo jutro, teraz odbija się okno - zmora fotografii morskiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem sie czy bedziesz mial jeszcze sile przed snem odpalic na chwile kompa, zważywszy ze masz na 7am do pracy :]

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#298773 luft :

zastanawiałem sie czy bedziesz mial jeszcze sile przed snem odpalic na chwile kompa, zważywszy ze masz na 7am do pracy :]

Pozdro!

hehe to jest jak nałóg :D dobra już idę :D

Do jutra !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem świetlówki na nowe, wpadam do sklepu zoologicznego, tam podbija do mnie sprzedawca i po chwili rozmowy dowiedziałem się, że też morskie, że też nano-reef, że @dieter25 :D Świat jest mały, nawet ten posolony :D

Więc dziś wsadziłem nowe świetlówki HAGEN'a PowerGLO 14W i dostałem od Krzyśka nową gorgonię, szczepki ZOA i.. i.. krewetke symbiotyczną która już polubiła się z Oshimaiem. Nie wiem jeszcze jaki to dokładnie gatunek, ale myślę, że wkrótce razem sprecyzujemy.

Podsumowując wczorajszy kraków, dostałem szczepkę czerwonej monti, ricordee florida, kilka szczepek ZOA, żółte paraZOA, clavularie, może coś jeszcze pominąłem, ale na pewno wymiana udana i myślę, że chłopaki są tak samo zadowoleni jak ja :D

Może wieczorem walnę jakąś fotę całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa jak odgonić wiecznie głodną krewetkę od tuby, bo potrafi skubana nawet jej wyrwać żarcie jak już się zamknie...

ta gorgonia chyba za mała jest na karmienie artemią? :D

a ukwiał się nie otwiera :D

przestawiłem go do rogu, może światlo go stresuje, wczoraj wieczorem był przez chwilę napompowany


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do krewetek, miałem to samo - dlatego ich nie mam w tej chwili :D

Ja gorgonie karmię Reef Pearlsem i jajami krabów, ale czasami zdarza się, że złapie artemię.

Co do ukwiału musisz kombinować, na pewno przestanie się fochać.

Daje jakieś takie zdjęcia, w końcu obiecałem.

dsc00152q.jpg

kliknij by powiększyć

dsc00179w.jpg

kliknij by powiększyć

dsc00182iy.jpg

kliknij by powiększyć

dsc00155t.jpg

kliknij by powiększyć

dsc00162.jpg

kliknij by powiększyć

dsc00167gx.jpg

kliknij by powiększyć

Myślałem, że nic już z niej nie będzie, a tu proszę.

dsc00170e.jpg

kliknij by powiększyć

dsc00173fq.jpg

kliknij by powiększyć

Nowa krewetka, jeszcze nie wiem co to za gatunek, okupuje euphylię.

dsc00176k.jpg

kliknij by powiększyć

Odpowiedzialna za porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard, powiedz mi jak ta babka Ci się sprawuje. Nie rozrzuca za bardzo piasku po skałach?

I widzę nową fajną gorgonię, tą po lewej. Gdzie kupiłeś jeśli nie tajemnica?

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299079 radek911PL :

Lizard, powiedz mi jak ta babka Ci się sprawuje. Nie rozrzuca za bardzo piasku po skałach?

I widzę nową fajną gorgonię, tą po lewej. Gdzie kupiłeś jeśli nie tajemnica?

Pozdrawiam

Radek

Babka jest świetna, nie pyli nic, a nic, podskakuje sobie w miejscu i stroszy płetwy, wykopała sobie jedną jamkę i do niej ucieka jak coś puknie :D Przekopuje piasek, ale przy tym jest bardzo delikatna, nic nie unosi się w toni. Działa inaczej jak inne babki, bierze piach do pyska i przy dnie zostając przesiewa go, nie pływa z piachem w gębie i nie rozsiewa po akwa :D

Gorgonie kupiłem dziś u Krzyśka @Astronatus Ocellatus za 20zł, ma jeszcze jedną piękną, tylko dla mnie za dużą, ma może 30x30cm inny gatunek jak ten mój, ale kolorki podobne, może Krzysiek napisze co to dokładnie jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Krewetka może być Periclimenes brevicarpalis a na pewno któraś z Periclimenes. Powiedz jak Ci idzie utrzymanie czerwonawej gorgonii (3 fotka w tle) ?? Co jej najczęściej wpada w polipy ?? Ja swoją kupiłem w nie najlepszym stanie ale nie widzę żeby odżywała tak jak inne NPS'y.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299113 thomash666 :

Ta babka to Signigobius biocellatus, według tego co piszą na RC trudna do utrzymania, zmuś ją do jedzenia mrożonek, albo padnie z głodu...

Zjada mrożonki :D to, co spada na piach. Narazie jest w świetnej kondycji :D Przestrzegasz mnie, bo przeczytałeś to teraz na RL, czy miałeś do czynienia z tą babką? Mam nadzieję, że jej dobrze, ale przyjrzę się dziś jej brzuszkowi dokładniej, nikt tak świetnie nie czyści piachu.

#299120 lukiblack :

Witam,

Krewetka może być Periclimenes brevicarpalis a na pewno któraś z Periclimenes. Powiedz jak Ci idzie utrzymanie czerwonawej gorgonii (3 fotka w tle) ?? Co jej najczęściej wpada w polipy ?? Ja swoją kupiłem w nie najlepszym stanie ale nie widzę żeby odżywała tak jak inne NPS'y.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Jest chyba najłatwiejsza w utrzymaniu, jeśli chodzi o te gorgonie które teraz posiadam, zjada bardzo chętnie jaja krabów i Reef Pearls, bardzo często zdarza się również, że gorgonia łapie artemie, mój okaz wyjątkowo łatwo się prowadzi. Co do krewetki, to cały czas ją ciągnie do Actiny w której siedzi oshimai, ale zauważyłem, że jak tylko Oshimai zobaczy, że ta się dosiada - momentalnie ją przegania wymachując dużymi szczypcami :D Mam nadzieję, że krewetka znajdzie swoje lokum na wyłączność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299136 LiZaRd :

Zjada mrożonki :D to, co spada na piach. Narazie jest w świetnej kondycji :D Przestrzegasz mnie, bo przeczytałeś to teraz na RL, czy miałeś do czynienia z tą babką? Mam nadzieję, że jej dobrze, ale przyjrzę się dziś jej brzuszkowi dokładniej, nikt tak świetnie nie czyści piachu.

Przestrzegam bo mam. Kupiłem, dopiero później wnikliwie czytałem. Moja mrożonek nie je, niemniej brzuch wychodzi z zapaści... kibicuję jej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299186 thomash666 :
#299136 LiZaRd :

Zjada mrożonki :D to, co spada na piach. Narazie jest w świetnej kondycji :D Przestrzegasz mnie, bo przeczytałeś to teraz na RL, czy miałeś do czynienia z tą babką? Mam nadzieję, że jej dobrze, ale przyjrzę się dziś jej brzuszkowi dokładniej, nikt tak świetnie nie czyści piachu.

Przestrzegam bo mam. Kupiłem, dopiero później wnikliwie czytałem. Moja mrożonek nie je, niemniej brzuch wychodzi z zapaści... kibicuję jej...

Moja też nie rzuca się na pokarm jak podaje, ale filtruje piach wnikliwie, a na nim zawsze jakieś jaja krabów osiadają, narazie wygląda zdrowo i będę jej pilnował bo wyręcza mnie z czyszczenia piasku, jest świetna, a przy tym śliczna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.