Skocz do zawartości
ozim

Największe porażki w akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

U mnie to było tyle porażek, że można by książkę napisać: "Encyklopedia akwarystycznej głupoty". Na głupocie człowiek się najwięcej uczy.

Też mam schizę ze wstawaniem w nocy. Często wydaje mi się, że coś chlupie. Często też wstaję w nocy bo zdaje mi się, że może larwy się wylęgły i coraz częściej dobrze wyczuwam ten moment [obserwacja w akwarystyce to podstawa]... Najgorzej jest jak pojadę na wakacje [wyjazdy dłuższe niż 3 dni nie wchodzą w grę - Przydał by się jakiś sąsiad akwarysta morski, który ogarnia "jak to działa".]. Nie wyobrażam sobie, że nie mieszkam w tym samym budynku, w którym mam swoje akwaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kilkukrotne zalanie salonu- drewniany strop, i mój genialny pomysł żeby ustawić beczkę w pokoju bo nie chce mi się do łazienki po wodę chodzić

2. Wymieszanie Chemicleana z AlgeaXem w trakcie walki dino- natychmiastowy zgod mandaryna

3. Lepienie korali pod wodą(spora ilość) bez wcześniejszego przepłukania kleju. Efekt: gdyby nie podmiany poleciałyby mi wszystkie LPSY. Przez prawie 10 dni nie otwierały mi sięw ogóle Euphyliie, Turbinaria ,zoasy pokurczone pomarszczone. Na stałe poleciała tylko i aż Echinopchylia ale jaka...Fiolet w żółtych tipach

4. Na początku przygody z krewetkami słodkowodnymi nie zabezpieczyłem odpowiednio filtra, zmieliło praktycznie całą populacje. W sumie to tyle :whistle:


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium jakos idzie, ale w wannie stracilem hodowle 10-ciu lat - grzalka byla za slaba (w lecie). :ouch:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jak możesz rozwiń, bo po całodniowym zakuwaniu na jutrzejsze egzaminy mam ograniczoną zdolność rozumienia :thumbsup:


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jest naprawdę świetny, przeczytałem i zanotowałem na co uważać :)


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją porażką było powierzenie montażu akwarium osobie, której się wydawało, że wie sporo w tym temacie, co spowodowało dwumiesięczne opóźnienie w starcie, dodatkowe koszty, sporo nerwów. Pozytywnym aspektem tego jest to, że teraz wiem znacznie więcej o akwarystyce morskiej niż dwa miesiące temu, kiedy pokładałem zaufanie w kimś kto miał niby wiedzę. Więc jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam :D


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taką największą wpadką było wyprodukowanie filterka do polimerów gdzie posklejały mi się kulki i zgniły załatwiając przy okazji sporo korali.Ryby przeżyły wszystkie.Tych mniejszych na szczęście nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotne zalanie osmozą łazienki w tym parkietów spowodowało dużą niechęć rodzinki do akwarium.Zegar Gardena zamontowany na kran faktycznie jest bardzo dobrym pomysłem.Po przeniesieniu akwarium do drugiego pokoju parkiet pod szafką był cały czarny od soli,nie udało się go scyklinować co mi jest często wypominane.Obecnie jestem namawiany przez rodzine do podłożenia pcv pod akwarium co by się wiązało z rozmontowaniem obecnie stojącego akwarium.Podszedłem ich psychologicznie i obok akwarium ustawiłem wiaderko z mopą,w trakcie prac kłade na podłoge gruby karton. Obawiam się troche lata ponieważ obecnie mieszkam na poddaszu ,a w lato zawsze jest tam gorąco.Chyba będe musiał zainwestować w klimatyzator nawet taki przenośny.A to wiążę się niestety z wydaniem dodatkowej kasy


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ATARI

największą moją porażką to prace przy akwarium po alkocholu ehhh już nigdy więcej no i to dla mnie to dopiero porażka heh

zresztą takich porażek jest dużo w sieci.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATARI, na czym polegały te porażki? bo ja po alkoholu często nabieram chęci do grzebania w gratach akwariowych i wtedy idzie mi najlepiej!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją jak narazie największą porażką było to ,że tak póżno znalazłem to forum

Jak już połowę rzeczy kupiłem przy starcie akwa :)


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ATARI

ATARI, na czym polegały te porażki? bo ja po alkoholu często nabieram chęci do grzebania w gratach akwariowych i wtedy idzie mi najlepiej!

a głównie na tym że raz mi wpadła butelka wódki do akwa :wallbash: kiedyś po pijaku wyjmowałem lampe hqi 150w z wody bo mi sie zachciało zmiany jej wysokości heh dobrze że mam różnicówke.raz po wódzie przestawiałem koralika i mi cała konstrukcja rąbneła misternie układana przez 5godzin wrrr masakra.PP pozdrzwiam porażkowiczów :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie bylo mniej tragicznie...

Porazka bylo zostawienie w akwa padajacej Cycloseris (taka pomaranczowa fungia) bo gdzies przeczytalem ze nawet jak padnie to moze z niej wyrosnac sporo malych - wizja stada pomaranczowych talezykow byla silnijesza niz zdrowy rozsadek ... i niz polowa korali w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o porażkach to i ja dołożę swoją.

Wyjeżdżałem na urlop i wiedziałem, że woda z dolewki wystarczy mi na jakieś maksymalnie 10dni.

Wcześniej stawiałem dodatkowe pojemniki i robiłem naczynia połączone. Ale skoro do osmozy miałem blisko to wpiąłem tam zawór elektromagnetyczny i sterowałem nim tak jak pompą dolewki.

Wszystko było super i układ zdał pomyślnie test. Przypuszczam, że przez ponad dwa tygodnie dolewka działa dobrze.

Niestety jak to w życiu bywa... pech się zdarzył. Czujnik poziomu wody się nie wyłączył i woda z osmozy lała się ciurkiem do akwarium.

Możecie się domyślać co się stało. Akwarium się przelało, życie padło... i tak zakończyła się moja przygoda z morszczyzną.

Dodam jeszcze, iż czujnik poziomu wody działa. Stycznik się chyba wówczas zawiesił. Po tej szkole wiem, że w grę wchodzą minimum dwa czujniki poziomu!!

PS

Kompletuję sprzęt. Już wkrótce stanie nowy baniak. ;-)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadio też wracasz? Ostatnio jakaś plaga panuje, wszyscy starzy wyjadacze wracają do hobby :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwięksaz porażka?

Przekarmianie + kilka innych głupot co skończyło się napsaniem tego tematu:

http://nano-reef.pl/topic/41339-moja-prywatna-kampania-przeciw-dino/page__pid__397502__st__40#entry397502


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory moją największą porażką była sytuacja z wybieraniem glonów. Strasznie dużo mi ich wyrzuciło więc razem z żoną postanowiliśmy je odessać. Ja na dole regulowałem przepływ wody do wiadra a moja kochana wężem jeździła po skałach. Po skończonej udanej operacji gdzieś zaginął mi mandaryn. Jak się domyślacie biedak poleciał do kibelka. Tydzień czasu chodziłem ja struty do tej pory mi go brakuje. :-(


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zostawiłen na wakacje akwarium rodzinie......3 miesiące wracałem z parametrami do normy.

2. Kupiłem fajne młodziutkie naso elegance, podobno każda ryba wie że Naso ma 2 kolce................... Mój hepatus nie wiedział...

Narazie tyle, cały czas sie uczę pełen pokory.

P.S.

Stani wywaliłem biobale z komina..... :vava: ale myśle o siporaxie w sumpie :nuke:


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zagotowałem zbiornik, wyjechalem na kilka dni, przyszly nagle niesamowite upały i baniaczek osiągnął 33-34 stopnie. Na szczescie to bylo tylko nano 25 litrow, nie wyobrazam sobie, jak musi smierdziec jesli takie cos spotyka zbiornik np. 500 litrów :) Ja to w masce sprzatalem, inaczej nie dalo sie w ogole wejsc do pokoju. W zbiorniku bylo sporo kolorowych zoanthusow, i to byla wtedy dla mnie strata niepowetowana, i jak do tej pory najwieksza porazka.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.