Skocz do zawartości
ozim

Tridacna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko o to super stworzonko czy się dokarmia tzn czym się żywi, czy dużo światła no i oczywiście jak z cyrkulacją.

Wiem że najlepiej położyć ją na piasku i nic poza tym.

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je wczoraj widziałem w erybce w zbiorniku głównym poukładane w szczelinach skalnych i na półkach.Dwa razy się przymierzałem do zakupu,ale nie chcę mieć nic na piasku więc zrezygnowałem.Ale po wczorajszej wizji zastanawiam się.Dp pytania się dołączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B. duzo swiatla. One w naturze leza czasami 20 cm pod powierzchnia.

Miejsce na piasku jest dosyc niebezpieczne, bo niektore robale zrobia sobie od dolu uczte. Lepiej na lekko wkleslej skale. Mlode potrafia sie same przymocowac.

Ja niczym nie dokarmiam a mimo to rosnie na glebokosci 35 cm pod zernikiem HQI 250 W.

W miejscu gdzie lezy, cyrkulacja nie jest silna.

Przed kupnem warto sprawdzic jak reaguje na ruch nad soba. Powinna blyskawicznie reagowac przymknieciem (niekoniecznie calkowitym). Jesli nie reaguje lub jakos leniwie to lepiej jej nie kupowac.

Nie za bardzo tez pasuje do zbiornikow z rybami lub krabami karmionymi miesem muszli...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie mozna klasc na piasku. tridacny w naturze zyja na skale i sie do neij przyczepiaja. uwazaj na skoki kh, jak cos bedziesz kombinowac z twardoscia to ja bym nie ryzykowal wiecej niz jeden stopien na 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kidult, czemu niemożna tridacny na piasku wstawiać? Większość przydaczni jakie widziałem właśnie stały w akwariach na piasku. Moja żyje na piasku i ma sie świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz sie przyczepi do szyby(dna),jak bedziesz chciał ją przestawic to bedziesz miał problem.Niewskazane jest jej odrywanie lub odcinanie.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już sam zgłupiałem rzeczywiście słyszałem opinie że może coś ją od spodu podjadać ale na zdecydowanej większości fotek baniaków które widziałem leżała na piasku dlatego myślałem że tak będzie najlepiej. Czym ona się żywi tak z ciekawości zapytam.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w głównej mierze tridacny czerpią substancje odżywcze z symbiozy z zooxantellami które żyja w jej tkankach - czyli potrzebujemy dość mocnego światła; można tez dokarmiać planktonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226676 ozim :

Mam pytanko o to super stworzonko czy się dokarmia tzn czym się żywi, czy dużo światła no i oczywiście jak z cyrkulacją.

Wiem że najlepiej położyć ją na piasku i nic poza tym.

pozdro

Witam

Moje żyją na piasku prawie od początku zbiornika czyli ok 4 lat więc szkody to jej raczej nie czyni, kolejna też jest na piachu od ok 2 lat. Są ładnie otwarte i cały czas rosną :D Musi mieć sporo światła.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tym osobom kto chce sprobowac hodowli przydaczni gatunek- derasa spp-najlatwiejsza,hippopus troszke trudniejszy oraz squamosa ,malze te ja utrzymuje pod t5 na dnie z widocznymi przyrostami (1watt na litr), co do maxima sp polecam duzo swiatla halogen,ledy,lub duzo t5 ,maxima jest najdelikatniejsza,przy zakupie jak wczesniej bylo powiedziane malz musi sie zamykac,warto rowniez- najlepiej w nocy podniesc malza, obrocic i sprawdzic przy pomocy latarki czy nie maja pyramid snails - zdjecia tych pasozytow sa w necie, dodam ,ze mozna je rowniez znalezc na slimakach Astrea turbo ,przydacznie wymagaja stabilnych warunkow -wysoki wapn,stabilne ph ,lubia troszke azotanow i karmienie fitoplanktonem pozdrawiam seweryn


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat

Dziś kupiłem tridacne i zauważyłem że siedzi koło niej krab pustelnik. Mam dać mu eksmisje? Czy jest bezpieczny dla niej.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat

Dziś kupiłem tridacne i zauważyłem że siedzi koło niej krab pustelnik. Mam dać mu eksmisje? Czy jest bezpieczny dla niej.

Nie ryzykowałbym tylko eksmitował go.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie poskubał muszlę i poszedł dalej . Jak go jeszcze raz zobaczę przy muszli to wyprowadzka.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie poskubał muszlę i poszedł dalej . Jak go jeszcze raz zobaczę przy muszli to wyprowadzka.

Spokojnie. Jak małża zdrowa to poskubał ją z ciekawości albo na muszli było coś co go zainteresowało.

To nie są naturalni wrogowie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę wyczyścił muszlę i poszedł. Małża nawet nie zamknęła się wtedy.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też krab niby czyścił z glonu. Jak się zorientowałem to już było za późno, miał wygryzione stopę. Najciekawsze jest to że małża była z krabem 3 lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sam nie wiem co robić chyba krabik pójdzie do kogoś innego.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sam nie wiem co robić chyba krabik pójdzie do kogoś innego.

Ja bym niestety od dał krabika,dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mam wyjścia. A jest ze mną od poczatku.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do małży. Kupiłem tridacne jakiś miesiąc temu położyłem na skałce i obsypałem piaskiem. Dość szybko się przykleiła a dziś widzę ze jest odklejona i kilka robaków siedziało pod nią. Czy to ich sprawka czy odkleił sie bo jej coś nie pasowało?

Nikt nie ma pomysłu? Czemu sie odkleiła?

Jeszcze znalazłem coś takiego koło małży.niewiem czy to jakiś ślimak? Bo dziwnie sie rusza. W miejscu. A jak małża sie odczepiła to na kamieniu był taki ciągnący się glutek.

post-24338-0-26733300-1476129166_thumb.jpg


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.