Skocz do zawartości
inmar

Czas na moje-Już ponad 3 lata

Rekomendowane odpowiedzi

No trzeba przyznac ze zbiornik robi wrazenie,jak to robisz ze nigdzie na szybach nie ma glonow,ja swoje skrobie ale i tak wychodza na nowo,najbardziej w rogach,walka z wiatrakami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik.:)

Gratulacje. Tak trzymaj.

Też jestem ciekawy jak walczysz z glonami.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyczyścił przez zrobieniem fotki? :) hehe żarcik :) , zbiornik naprawdę fajny widać ,że wszystko ma się super ,jak miękkie reagują na ledy ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: nic tylko z wędką usiąść na kanapie :) akwarium super. Glony? z tą twoją armią pokolców to glony nie mają prawa bytu :)


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie odpiszę.

Glony u mnie nigdy nie rosły,nawet na starcie.Jeśli chodzi o czyszczenie szyb to mam na daszku nad ledami zestaw różnych akcesori do ich czyszczenia czyli żyletka na długiej rączce w dwóch wersjach,czyściki pływajace dwa rodzaje i taką packę do czyszczenia dużych powierzchni.Lubię czyste szyby wiec robię to co dwa dni wiec skrobać nie trzeba a wystarczy przetrzeć.

U miekasów na razie nie zauważyłem żadnych zmian w żadną stronę za to acropora,którą mam kilkanaście miesiecy i dawno zrobiła się prawie czarna od 3-5 dni odżywa i górne części zrobiły się intensywnie zielone.

W tej chwili dozuję Grotecha ABCM po 0,7ml rano i wieczorem po kolei każdego innego.Balling odstawiony bo robię podmiany teraz 35L co tydzień na soli Praisa i Ca,Mg i Kh w górnej części skali.Sól zakupiona była w ilosci 25kg i własnie mi się kończy.Nową zakupię TP bio actif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zbiorniczek pierwsza klasa :kapelusz

Czekam na więcej fotek , przydała by sie jakaś aktualizacja :)


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245507 Lukkask :

No zbiorniczek pierwsza klasa :kapelusz

Czekam na więcej fotek , przydała by sie jakaś aktualizacja :)

Te fotki są z wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh ten sailfin, pomarzyc mozna. Zbiornik rewelacja, wiecej fotek by sie przydalo.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245514 inmar :
#245507 Lukkask :

No zbiorniczek pierwsza klasa :kapelusz

Czekam na więcej fotek , przydała by sie jakaś aktualizacja :googleye

Te fotki są z wczoraj.

Przy takim zbiorniczku stanowczo za mało i za stare te fotki :clowning

Więcej jeśli mogę prosić :)


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar bardzo podoba mi się Twoje akwa, moim zdaniem jedno z najładniejszych na forum :googleye


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem.Zrobię jakąś aktualizację,choć po wprowadzeniu polimerów baniak przeżywa trudne chwile.ale ogólnie jest faknie.Dziś doszedł nowy mieszkaniec

d38ba537742c3438med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być aktualizacja?

Dla takiego ładnego baniaka, to co najmniej 5 fotek powinno być, żeby się liczyło. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik marzenie, ucieszyła mnie informacja, że nie miałeś wielkich problemów z glonami na starcie, to znaczy że mamy w mieście dobrą wodę.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253843 Amnor :

To ma być aktualizacja?

Dla takiego ładnego baniaka, to co najmniej 5 fotek powinno być, żeby się liczyło. :)

Źle się wyraziłem,zrobię aktualizację,ale z powodu wyżej wymienionych na razie tylko fotka nowego mieszkańca.Ciekawe czy przeżyje ta gąbka bo do domu jadąc okazało się,że mam dziurawy worek przez co ok 20 min. była prawie bez wody a jak wiadomo nawet przekładając ją trzeba to robić w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253891 RA345 :

to już nie jest tak sterylnie i czysto?wina polimerów ?

Na na pewno stan przejściowy,w końcu to rewolucja w baniaku i musi się coś dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na odświeżenie mojego tematu.Jak wiadomo czytającym walczę cały czas z fosforanami i ustabilizowaniem innych parametrów wody na właściwych poziomach.

Moje dzisiejsze parametry to NO3-2 PO4-0,10 Mg-1380 Kh-9,6 i Ca-390,niskie choć co chwilę zwiększam dozowanie.Ballinga dolewam pompami dozującymi.Aktualnie leję po 80ml bez magnezu a Grotecha ABCM po 0,5 ml dziennie.Co kilkanaście dni 1-2 krople samego jodu.

Polimery cały czas chodzą i mam ich około 1 litra pomieszane stara i nowa formuła.

Sprzedałem jakiś czas temu dużego pokolca a straciłem nawet nie wiem kiedy mandaryna,krewetkę i babka,która krótko u mnie zagościła.Doszedł za to send dollars ok 10cm średnicy,fajnie przerabia piasek.

Hydraulika jakoś się ustabilizowała i już nic przy niej nie reguluję.

Niedawno akwarium przeszło generalne przemeblowanie z wyjęciem wszystkich korali,skały i pisaku.Część skały poszła do sumpa reszta została inaczej ustawiona za pomocą Wojtka.Piasek dokładnie wypłukałem pod bieżącą wodą (sporo syfu w nim było) i włożyłem z powrotem (nigdy nie robił za żywego)Był totalny roz...,ale wszystko przeżyło.Przemeblowanie poprawiło cyrkulację w baniaku i zarazem filtrację.

2f40152258fe96f0med.jpg

b960989d153fbf06med.jpg

138eca639bf6ce46med.jpg

7d6240c127a1cd0amed.jpg

294fac05667da8c5med.jpg

137a3c278741b738med.jpg

606bd0205a1a86b5med.jpg

e8538d4b163555femed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowych fotek.Te akwarium w szafce to stara dolewka grawitacyjna a nowa jest w pawlaczu jako automatyczna.W łazience tylko przyłącze wodne a reszta schowana,po drodze nic nie widać.

Mija właśnie 2 lata istnienia mojego baniaczka.Całą wiedzę zawdzięczam temu forum,czyli WAM.Specjalna dedykacja też dla Leoniego,który przez GG odpowiedział mi na 200 tyś. pytań.:strutin

e8216bea3898b313.jpg

7350d43c53d8cd60.jpg

46140c99d8c3e435.jpg

9588ad9af2207a39.jpg

1beb5e0556bda4f5.jpg

8d66b409bd6cb3a8.jpg

332dd70e03648ba1.jpg

2f8287514029ddc7.jpg

0a08bfb9ad87c102.jpg

ed28a8a32e8a85ea.jpg

54c8b0ed50370ec6.jpg

9217e5f83da8b582.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak bez zdjecia ogółu nie ładnie :nono


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az oczy mi sie swica:-))))) piekna sprawa! piekny zbiornik! caly czas kompletuje (wlasciwie dopinam) swoje 130+30sump. nic tylko Was sie sluchac i za dwa lata takze podziekowac:-)))


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze parametry to NO3-0,01 PO4-0,03 Ca-430 Mg-1480 Kh-8,2 Ph- 8,02 Ballinga nie leję równo bo jakoś dziwnie magnez stoi w miejscu od dawna choć go nie dodaję,wapna leję ok 60 ml dziennie,tyle samo leję NaHCo3 i soli bez soli.Codziennie rano 0,5ml ABCM Grotecha.Raz,dwa razy w tygodniu kroplę,dwie jodu.Dalej kulają mi się kulki,ale podaję tak raz na 3 tyg. "atramentu" 3ml.Świecę tylko ledami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.