Skocz do zawartości
inmar

Czas na moje-Już ponad 3 lata

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie a ze trochę glonu na skale to nic ważne że korale rosną i wybarwione ładnie, a może podzielisz się informacją jakie plagi zwalczałeś i co pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich problemów na szczęście nie pamiętam,ale było cyjano na które pomógł chemiclean zapodany niestety późno bo miało samo odejść i odeszło z kilkoma koralami,był problem z polimerami bo zrobiłem sobie dziadowski filterek i część kulek zgniła w nim załatwiając mi połowę korali.Był problem z skałą,która nabita była fosforanami.Generalnie teraz moje akwarium przechodzi szczyt swojej świetności.Jeśli ktoś byłby chętny to mogę sprzedać szczepki montipory digitaty zielonej i czerwonej,seriatopora hystrix i stellata.Inne korale dopiero się rozrastają i wolałbym ich nie przycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik, przemyślana kompozycja. :clap:


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę piękny baniak, a na żywo wygląda dużo lepiej.

Dzięki za pogaduchy


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Super zdjęcia a wężowidła królują na każdym zdjęciu :thumbup: .Żal takie akwarium likwidować :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrna chata, ale wypas!

Gratulacje Inmar! Przede wszystkim tej "zdrowej upierdliwości" w doglądaniu wszystkiego. Na prawdę piękny zbiornik, zatyka dech w piersiach!

Czekam na Twój nowy baniak. Qrde, ale będzie dopiero się działo! :)

Podjechałbym do Ciebie głównie po Seriatopory, jak by się złamały, tak bym wziął :D

Z resztą cokolwiek byś połamał, to bym wziął. Cena nie gra roli :D

Tylko po nowym roku dopiero, bo się nie wyrobię.

Przy okazji Marku - od Bielska którędy do Ciebie najlepiej się jedzie, na Pszczynę, czy na Skoczów, albo jak?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę fajny i zadbany zbiorniczek, nie szkoda Ci go zlikwidować ?


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie płacz ,nie płacz Marek teraz dopiero bedziesz miał ogromny pojemnik :whistle:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiorniczek tylko pozazrościć.Trzymam kciuki za nowy projekt tam dopiero będziesz miał pole do popisu.Pozdrawiam Roman :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Marku - od Bielska którędy do Ciebie najlepiej się jedzie, na Pszczynę, czy na Skoczów, albo jak?

Trasa Bielsko -Jastrzębie można przez Pszczynę i przez Skoczów,ta druga lepsza bo nowa dwupasmówka.W piątek wychodzą wszystkie korale,2-3 stycznia wychodzi skała,zostanie część ryb,które nie weźmie kolega z koralami.Niestety dziś rano zastałem mojego salariasa nadzianego na seniatoporę,nie wiem jakim cudem to zrobił a jeszcze dzień i by miał nowy dom.Może to samobójstwo ?

Dzięki Wszystkim za miłe słowa,fotki wszystkie robiła moja córka lat 14.Wężowidła mam dwa czarne i zielone prawie trzy lata.Te czarne ma chyba 30cm.Na jednym z zdjęć widać też ogórka morskiego,który mozolnie przeżuwa piasek.

Żal sprzedawać,ale powiedzmy,że skończył się pewien etap i nastał długo odkładany remont mieszkania(ostatni był 15 lat temu !) a wiecie jak się robi remont z baniakiem,którego nie można ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już to wcześniej i powtórzę. Marku - gratuluję wytrwałości. Miałeś trochę tych przejść z baniakiem, ale efekt końcowy jest baaaaaaaardzo miły dla oka. 3mam kciuki za Twój nowy projekt. Cały czas śledzę postępy :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wiadomo - cool :)

Ale szacun za foty które to bardzo mnie sie podobaja, kolorowe, ciekawe kadrowanie.

Pozdrów zatem córe i pogratuluj :), szkoda ze info o zdjęciach wycięte z własciwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian,chodzi ci z jakimi ustawieniami zostało zrobione zdjęcie ? Aparat to Nikon D5000 z kitowym obiektywem i chyba na automatycznych ustawieniach,robione z marszu chyba w ciągu góra dwa tygodnie.Przyrosty korali są duże,szczególnie montipor.Ballinga leję 340ml dziennie.Jeśli miałbym dalej ten baniak to musiałbym skręcić oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie.Leniuch wyjął aparat z szuflady :thumbsup:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek piekne akwarium, korale wybujane. 3 lata wytrwalosci, a czytajac watki latwo nie bylo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium :) Jak widać - pod LEDami - można :D

Gratuluję :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, naprawdę piękne to akwarium. Z przyjemnością się to ogląda.

Ostatnie które tak mi się podobało to było akwarium które kiedyś pokazał- kiwi.

Bardzo podobają mi się talerzówki.

Pytanie – widzę że coś łazi po nich. Czy to wieloszczety się na nich opalają ?- jeśli tak to rasowe jakieś, wyglądają jak drut kolczasty.

A długie są? I nie boją się tak wylegiwać na widoku?

Ja mam jednego i cichociemny jakiś bo b. trudno go zauważyć. A Twoje to tresowane jakieś chyba .


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że akwa w świetnej kondycji, wszytko kipi. Żal przekładać bo szło w stronę lasu..

Ale co tam z twoim doświadczeniem pociagniesz i większe.

Powodzenia!


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.