Skocz do zawartości
radek911PL

[375 l] Rafa Niefoto - radek911PL

Rekomendowane odpowiedzi

Ok oto obiecane zdjęcia. Robione teraz w dzień więc troszkę się w szybach poodbijało :) Jak nic nie będę robił wieczorkiem to dorzucę jeszcze jedne.

p3283137.jpg

p3283148.jpg

p3283147.jpg

p3283146.jpg

p3283143.jpg

Co do Blue Berry to w sumie sam nie wiem co mogę napisać. Napewno to że moja nie lubi silnego prądu i stoi w miejscu o umiarkowanym prądzie. Światło raczej nie ma znaczenia i to chyba tyle.

Tak jak pisałem wcześniej do akwarium dwa razy dzienni dodaje suche pokarmy (rano i po powrocie z pracy) a wieczorek karmię mrożonkami. Choć karmienie Blue Berry nie należy do łatwych. Koral chyba lubi robić na złość i często już kiedy rozmrażam jedzonko najnormalniej zamyka się w przeciągu dosłownie minuty, zostawiając otwarty jeden, dwa polipy. Muszę wtedy nakarmić je i czekać, aż znów cała się pootwiera :) taka to złośliwa piękność jest. Ale ten koral tak chyba ma, że w ciągu dnia otwiera się i zamyka na zmiany.

Weźmy choćby zdjęcia. Kiedy wcześniej pisałem, że zaraz wrzucę była pięknie otwarta, coś się zakręciłem i jak wróciłem z aparatem to już nie został otwarty nawet jeden polip :) Wstydziła się czy jak. Podejrzewam, że za godzinę znów się cała otworzy :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki. Jak na moje oko to Twój zbiornik ma się coraz lepiej i jeszcze tylko brakuje w nim pełnej obsady a miejsca i pola do popisu masz bardzo dużo.

Blueberry nie jest najtrudniejszą gorgonią ale do łatwych nie należy a co do gatunku Anthogorgii mozna spotkać różne formy barwne i w tak duzym zbiorniku jak twój fajnie wyglądały by ze dwie,trzy odmiany.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca jest tak różowo. Jutro zamawiam dodatkowy absorber na amoniak, azotany i azotyny, bo te parametry choć na niewielkim poziomie to jednak są cały czas wykrywalne. Przypuszczam że to może być przyczyną, że moja tubastrea nie otwiera się w pełni jak kiedyś.

Ponadto rozważam nowy sump, w którym znajdzie się miejsce na filtr glonowy, ale to jeszcze zobaczę.

Co do obsady to powoli powoli kolekcja będzie się powiększać :) Jest jeszcze wiele korali, które chciałbym mieć.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek rózowo nie jest bo nie masz jeszcze korali różowych:clowning

Mysle że tuby jako ostatnie reagują na gorsze parametry wody, u mnie dendro napompowne jak cholera a mam dwie tuby które na przemian albo otwarte albo zamkniete przez dłuższy czas.

Jesli można to się zapytam czy robisz w niefoto podmianki na swieżej solance czy lejesz wode z drugiego baniaka.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianki robię ze świeżej solanki. Choć teraz zamiast 10% podmieniam tylko około 25 litrów czyli nieco więcej niż 5% raz na tydzień, czasami dwa :) Po podmianie dozuje też zawsze bakterie.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam :strutin

Po sporej przerwie w relacji z prowadzenia myślę, że nadszedł czas na małą aktualizację. Tak jak już pisałem w innym temacie musiałem eksmitować większość ryb. Długo kombinowałem co mogło być powodem że tubastree się nie otwierają. Stosowałem absorbery by polepszyć jakość wody, przestawiałem je z kąta w kąt pod raz większą, raz mniejszą cyrkulacją, to znów więcej światła, by później ustawiać je w cieniu. Nic jednak nie dawało efektu, aż w końcu pomyślałem, że nie pozostaje nic innego jak ryby (szkoda że tak późno o tym pomyślałem). Najważniejsze! Tuby odżyły :) Niestety czarno-zielona dostała mocno w kość, niewiele jadła, straciła część tkanki, ale polipy pozostały. Teraz codziennie robię jej kąpiel w jedzonku poza akwarium i powoli zaczyna odżywać. Niektóre polipy wystawiają już macki i same chwytają sobie papu, inne tylko rozdziawiają mocno gęby i czekają, aż je nakarmię :) Zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą, ale jestem dobrej myśli.

Przy okazji karnej eksmisji ryb i krewetki, akwarium zyskało nowe ułożenie kamyczków. Tu gratulacje kierować do Grzesia bo to jego nowe akwarium mnie zainspirowało do obecnego ułożenia skał. Bez Centropygi ze skał wyszło też troche glonów wyższych :) Z życia w sumie przybyła tylko jedna gorgonia, ta powieszona do góry nogami.

Z ryb w akwarium pozostały Chromisy, Hexateania, Kauderni oraz babka. I myślę że taki zestaw już pozostanie. Zwiększę jedynie ilość chromisów i ewentualnie dodam Anthiasy. Chyba, że znacie jeszcze jakieś gatunki na 100% nieszkodliwe przy koralach niefoto, bo chyba po ostatnich przejściach wolę nie ryzykować z niczym niesprawdzonym. Chodzą mi jeszcze po głowie krewetki Thor Amboinensis ale boję się, że będą tak samo nachalnie jak czyszcząca wyrywać pokarm z polipów. Ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi??

A poniżej wklejam parę fotek jak to wszystko teraz wygląda :) Miłego oglądania:

p5233163.jpg

p5233162.jpg

p5233161.jpg

p5233159.jpg

p5233158.jpg

p5233157.jpg

p5233155.jpg

p5233152.jpg

p5233151.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz jeszcze miejsca :strutin kiedy Ty to zapelnisz :)

a jak miękasy nps ?

ryby - chrysus; gramma loreto; nemateleotris decora / magnifica

sexy shrimpy - mam jedna od jakiegos czasu i jest wszystko ok, nie meczy korali, nie wyrywa zarcia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt miejsca jest sporo i trochę napewno zajmie obsadzenie wszystkiego. Ale powoli do celu :strutin

Co do miękkich to cały czas żyją ale tak słabo się otwierają. Jakoś chyba nie mam ręki do nich, albo jakiś taki felerny egzemplarz mi się trafił. Mam ochotę spróbować z Dendro, ale na razie jakoś nie trafiłem nigdy w sklepie jak byłem.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem ostatnio u Ciebie, że to stosujesz. A powiedz mi gdzie można je kupić bo jakoś nie znalazłem.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sexy shrimp duża pakuje się na korale (podobno zoa) i wyrywa im jedzonko jak coś w nie wpadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niedawno skończyłem wieczorne karmienie, a że aparat leżał na stole to na szybko strzeliłem parę fotek. Na początek zdjęcia czarnej Tubki, która jak widać odżywa i ma się coraz lepiej. Cierpliwość przy codziennym karmieniu poza akwarium zostaje nagrodzona i koral odżywa :)

11843527.jpg

35593507.jpg

Druga tubka też ma się lepiej choć ona znacznie szybciej zareagowała na pokarm i nie wymagała "reanimacji" poza akwarium. Tak czy siak cieszy fakt, że obie wracają do zdrowia.

26645583.jpg

Jeśli chodzi o Blue Berry to bardzo ładnie się otwiera i nawet zrobiłem sobie szczepkę. Karmienie jej wymaga dobrego poznania korala, bo chwila nieuwagi i momentalnie się zamyka, jakby na złość dosłownie.

78113442.jpg

Od kiedy w akwarium nie ma Centropygi, gdzie nie gdzie pokazują się glony, dodając trochę zieleni do akwarium. Jak za dużo podrośnie to pokolce mają radochę :) bardzo im smakuje.

34820798.jpg

Babka w swoim domku, który opuszcza tylko w porze karmienia

47615978.jpg

Ślimaczki

42310495.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

środkową skałę na jakiej zasadzie układałeś ? kleiłeś kamyki? rurki?? czy jeszcze coś innego?


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuń cyjano z blueberry, bo ją szybko oblepi.

jak swoją karmisz ? jaki ma prąd ?

ja poniosłem klęskę 2 razy z blueberry, ale spróbowałem jeszcze raz ze szczepka którą mi odciął TOmek z eRybki.

i od miesiąca jest bardzo ok - otwarta 20 g na dobę - prąd wody - średni silny od tyłu pokarm raczej przy włączonych pompach, przy wyłączeniu pomp na tuby czasem się szybko zamyka, pokarm to mix drobnica/śrendica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan

No właśnie się waham czy ruszać to cyjano bo jest na tej nóżce i się nie powiększa już dłuższy czas. Boje się że jak ruszę to się rozprzestrzeni.

Ja swoją karmię raz dziennie mrożoną drobnicą przy wyłączonych pompach i dwa razy dziennie wlewam rozpuszczone suche pokarmy do akwa więc coś tam sobie też pewnie złapie. Mrożonkami robię jej taki deszczyk :) i jest to pierwszy koral który dostaje jeść, bo po wyłączeniu pomp faktycznie lubi się szybko zamknąć, jak nie poczuje jedzenia w polipach :) Moja stoi w raczej spokojnym prądzie.

I moja też jest z eRybki, więc może po prostu tędy droga do sukcesu. Może mają lepszego dostawce czy coś.

@Daimen

Przez środkową konstrukcję przebiegają rury spływu i powrotu i do nich mocowałem skały na opaski elektryczne.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka foto aktualizacja i idę spać. Na zdjęciach widać dwa nowe korale :waving Miłego oglądania:

taką osłonicę znalazłem przed chwilą:

p6153285.jpg

ślimaczek

p6153276.jpg

moja Blue Berry

p6153273.jpg

pierwszy z dwóch nowych mieszkańców :) Astrogorgia

p6153268.jpg

p6153267.jpg

babka

p6153265.jpg

p6153259.jpg

p6153255.jpg

p6153253.jpg

p6153250.jpg

strzykwa

p6153247.jpg

osłonice

p6153239.jpg

p6153226.jpg

p6153216.jpg

i drógi nowy mieszkaniec

p6153213.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba korale kupiłem w eRybce w Zabrzu. Astrogorgia była w sobotę jeszcze jedna. Żadnych bąbli ani glutków narazie nie widzę, a gdyby się pojawiły to co to oznacza ??

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko mała foto-aktualizacja.

p7073317.jpg

p7073320.jpg

p7073321.jpg

p7073322.jpg

p7073325.jpg

p7073326.jpg

p7073328.jpg

p7073330.jpg

p7073336.jpg

p7073338.jpg

p7073340.jpg

p7073341.jpg

p7073343.jpg

p7073352.jpg

p7073354.jpg

p7073356.jpg

p7073357.jpg

p7073359.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz ładniej ci się wypełnia i zarasta,co to jest na 10 fotce? :)

twoja blue berry to nr 1 wsród gorgoni na forum,niezły kolorek jeżowca,gdzie kupiłeś?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo :) Co to jest na 10 fotce, to szczerze mówiąc nie wiem. Wyrosło samo na skałce, a że mi się podoba to sobie nadal żyje.

Jeżowca zamówiłem na allegro. Nemo miało 3 na sprzedaż, dwa są już u mnie :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Dzisiaj zlikwidowałem swoje krewetkarium i oddałem wszystkie żyjątka do Trzmiela. Na miejscu moją uwagę przykuł jeden koral na którego już długo polowałem. Jest w akwarium parę godzin a już ładnie się napompował i ochoczo zajadał mrożonki :) A wygląda tak:

rizo.jpg

i na dokładkę parę fotek pozostałych mieszkańców:

chery.jpg

menel.jpg

tubaq.jpg

xenia.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka jaką przed chwilą zaobserwowałem w akwarium. Mój ślimaczek chyba postanowił wydać na świat potomstwo. Szkoda że inne nie poszły w jego ślady.

75705781.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.