Skocz do zawartości
radek911PL

[375 l] Rafa Niefoto - radek911PL

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej miałem jedną ledową ale taką jak w ReefShopie są w ofercie, białą, plus do tego 2 T5 aktyniki i było jaśniej. Jednak tamto światło nie dawało takiego efektu jak obecne i kolory też moim zdaniem są teraz fajniejsze.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Chciałem się pochwalić, że od dzisiaj moje "dziewczynki" doczekały się kolegi. Pojechałem do "Trzmiela" po mrożonki i załapałem się na naprawdę fajną dostawę, w której to właśnie przyjechał wspomniany wyżej samczyk Anthiasa. Kusił mnie jeszcze białobrody lub lineatus, ale bałem się, że może podskubywać mi korale, więc poprzestałem tylko na squamipinnisku :) Także jak ktoś ma ochotę to polecam bo rybki fajne tłuściutkie.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lineatusów z Trzmiela pływa już u mnie :)

I naprawdę jest "tłusty" :)


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

I jednak nie wytrzymałem. Pisałem ostatnio, że prawa strona mojego akwarium niezbyt mi się podobała, ale nie miałem zacięcia, żeby coś zmieniać. I pewnie tak by zostało nadal gdyby nie fakt, że w piątek byłem w "Trzmielu" i zakupiłem sobie kolejną gorgonię :strutin I tu zaczął się problem gdzie ją postawić. To zmobilizowało mnie do małych zmian. Oto jak teraz prezentuje się baniaczek. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej. Teraz jestem zadowolony :(

37760165.jpg

i nowa gorgonia

87485272.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze parę fotek :strutin

62360465.jpg

43374653.jpg

81124592.jpg

69441055.jpg

37328096.jpg

69639488.jpg

93998204.jpg

32805103.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek911PL,naprawde piekny zbiorniczek,robi niesamowite wrazenie,mnie osobiscie interesuje kwestia twoich swietlowek ledowych,mam identyczne jak ty[obie z erybki-biala i niebieska],jak swieca razem tylko one ,wszystko w akwa jest koloru RDZAWEGO,wszystkie moje zoantusy sa wyblakle ,jest ogolnie mroczno[do zaakceptowania],bliki to juz inna bajka-naprawde super ,mam jeszcze dwie t5 ktore od razu wlaczam[rowniez biala i niebieska] ,i wtedu wszystko nabiera odpowiednich kolorow,napisz szczerze jakie byly twoje pierwsze wrazenia jak odpaliles same swietlowki,czy rczej poprostu potrzeba mi oraz koralom czasu na wyeksponowania ich "naturalnych" kolorkow,napisz prosze cos wiecej,pozdrawiam grzegorz

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeśli o mnie chodzi to ja akurat uważam że te LED'y właśnie wyciągają ładnie kolorki. W moim odczuciu przy poprzednim świetle właśnie, kolorki były mniej intensywne. Zresztą sam widzisz jak korale wyglądają na zdjęciach. Fotki oddają rzeczywistą barwę, nie podkręcałem zdjęć w żaden sposób, ani na kompie, ani w aparacie. Starałem się oddać faktyczny wygląd korali.

Ciężko mi coś Ci poradzić. Moje LED'y wiszą około 30 cm nad taflą wody. Świetlówki zamocowałem na samym środku akwarium.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zabrzu dostałem nowy model podstawek pod szczepki :)

pb204475.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kolejna gorgonia trafiła tydzień temu do baniaka. Trochę była zagłodzona, ale już ładnie się otwiera. Oto ona:

67328972.jpg

... i całość

96184791.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne akwa. Robi juz niezle wrazenie..... A z innej beczki.... czym przykleiles ta gorgonie do skaly bo jak mniemam nie wyciagales calego kamienia z wody tylko klejenie pod woda bylo?

pzdr

Zbyszek


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejem Aquamedica. A kleiłem właśnie poza akwarium :googleye Ta skałka dała się łatwo wyciągnąć bez rozbierania całej konstrukcji.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek

15257669.jpg

34616992.jpg

38517384.jpg

70152658.jpg

30835882.jpg

68687947.jpg

93484464.jpg

99275040.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Po większej przerwie myślę że czas na małą aktualizację. Niestety tym razem bez zdjęć bo nie bardzo jest co pokazywać. Akwarium prezentowane w tym wątku przestało istnieć. Pisałem kiedyś o problemach jakie miałem po zmianie soli, do tego jeszcze eksperymenty z absorberami i parametry zaczęły szaleć. Myślę że mogło się do tego przyczynić jeszcze gruba warstwa piachu (syfu było w nim przy wyciąganiu strasznie dużo) i brak możliwości ustawienia sporej cyrkulacji. Na dokładkę doszedł remont który z planowanego tygodnia - półtora przeciągnął się do blisko dwóch miesięcy w trakcie których akwarium wegetowało w tymczasowym zbiorniku w kuchni u rodziców. To wszystko sprawiło że kilka korali odeszło niestety na wielką rafę.

Była to jednak dla mnie pewna lekcja, przemyślałem kilka spraw i zaczynam przygodę z niefoto na nowo. Na razie nie ma za bardzo czym się chwalić, powoli dokarmiam te korale, które przetrwały rewolucję i jak tylko wrócą do dawnej kondycji i akwarium zacznie wyglądać tak jak to sobie wymyśliłem z pewnością zaprezentuję wam swój nowy baniaczek. Tak na zachętę jedna fotka pustego jeszcze baniaczka.

83544446.jpg

Kosteczka o wymiarach 80cm x 80cm x 70cm wysokości.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.