Skocz do zawartości
radek911PL

[375 l] Rafa Niefoto - radek911PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę, że przydałby się mały foto-uodate historii mojego zbiornika. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy zaszły w nim pewne korekty w ułożeniu skał. Jako że poprzednia "obudowa" komina jakoś niespecjalnie mi się podobała, po obejrzeniu kilku zbiorników zdecydowałem się na małe zmiany. Tym razem podszedłem do zagadnienia na spokojnie i przygotowałem sobie wiertarkę oraz opaski zaciskowe, aby móc nadać skałom bardziej przestrzenny wygląd. Efekt moim zdaniem jest znakomity choć będę musiał dokupić jeszcze parę malutkich płaskich skałek aby pozasłaniać całkiem rury idące wewnątrz konstrukcji.

Co ro korali to wielkich zmian nie ma. Doszła fioletowa Menella, oraz moim zdaniem jeden z najpiękniejszych korali "Blue Berry".

Z ryb z kolei doszły dwa Anthiasy (ostatnie w sklepie, stąd tylko 2 na razie) oraz sympatyczna rybka Sphaeramia Nematoptera.

Dla urozmaicenia dopuściłem jeszcze Strombusa oraz małą żółtą strzykwę.

Ale także samo akwarium wypuszcza coraz to nowe żyjątka. Pojawiły się dwa nagoskrzelne ślimaki Elysia (glonożercy), Piękna pokaźnych już rozmiarów białą gąbka, całe kolonie rurówek i to 2 gat., niefotosyntezujące grzybki oraz inne malutkie gagatki, które też cieszą oko :strutin

Nie będę Was już dłużej przynudzał i pokażę dzisiejsze fotki. Smacznego:

Widok ogólny na akwarium:

p3063036.jpg

p3063034p.jpg

p3063029.jpg

p3063028.jpg

p3063027.jpg

p3063025.jpg

p3063038.jpg

Imageshack coś się zwiesił :/ jak zacznie znowu działać dorzucę resztę zdjęć.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Sphaeramia Nematoptera czy to prawda, ze ta rybka jest b.malo ruchliwa? slyszalem, ze obiera sobie ulubione miejsce w zbiorniku i potrafi stac nieruchomo czasami tylko podrygujac pletwami. nie moglem sie jej dopatrzec na zdjeciach :strutin

calosc piekna! :)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Zachowuje się dokładanie jak Pteragpogon Kauderni. Jedyny większy ruch jaki wykazuje to w trakcie karmienia.

I reszta zdjęć:

makro

p3063055.jpg

p3063053.jpg

p3063048.jpg

p3063043.jpg

p3063073.jpg

i zdjęcia z góry

p3063071.jpg

p3063068.jpg

p3063066.jpg

p3063065.jpg

p3063072.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny baniak! :kapelusz

Super Ci wszło to ułożenie skały.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radziu powiedz mi jak to zrobiles ze twoja arabica nie ma swoich typowych nie otkankowanych końcówek? uchyl rąbka tajemnicy może ja coś babram ;/

pozdrawiam i gratuluje baniaka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astronus Ocellatus powiedz mi o którym mówisz koralu bo ja po nazwach to tak słabo operuje :/


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nic szczególnego z nimi nie robię. Staram się karmić codziennie, podmianka co tydzień, odpieniacz na dość mokrą pianę i to chyba wszystko.

Co do karmienia to wygląda ono tak:

- rano przed wyjściem do pracy rozpuszczam w strzykawce jakiś suchy pokarm i wlewam do akwarium.

- po powrocie z pracy ponownie rozrabiam trochę suchego pokarmu i wlewam do akwarium.

- po jakimś czasie jak korale się ładnie pootwierają przynoszę sobie mrożonki dla ryb i korali

Pozatym na zdjęciu nie widać ale moja też ma końcówki bez tkanki.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem. Piękna Tubastrea Sp. Jako że to jej drugi dzień w akwarium to jest jeszcze trochę nieśmiała i polipki ma pochowane, ale wczoraj w trakcie wieczornego karmienia delikatnie zaczęła się otwierać więc myślę że będzie dobrze :)

Oto fotki:

13197889.jpg

27045626.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny okaz trafiłeś:) widze że nie ma ubytków tkanki co oznacza że jest w dobrej kondycji.

Czekam na zdjecia z wystawionymi polipami i gratuluje nastepnch mordek do karmienia.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tubka powoli przyzwyczaja się do nowego miejsca. Co prawda nie jest jeszcze w pełni otwarta, ale zaczyna jeść i sporo powiększyła swoją objętość :clowning Myślę że będzie dobrze.

A oto fotka z przed 5 min.

tubka.jpg

A i przypomniało mi się :googleye Może nic wielkiego ale jednak cieszy. Moja akwariowa kolonia ukwiałów powiększyła się dziś w nocy z dwóch na trzy, czyli można powiedzieć że zostałem ojcem :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczeła wystawiać polipy to bedzie dobrze a jak do końca się otworzy i zacznie jeść to bedziesz miał przepieknego korala ale głodomora jeszcze lepszego.

No i gratulacje z ukwiałowego potomstwa.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Witam wszystkich w ten pierwszy wiosenny dzień. A żeby zrobiło się jeszcze bardziej wiosennie i kolorowo to parę zdjęć dorzucę :)

31609962.jpg

80936415.jpg

57924662.jpg

90708355.jpg

52867639.jpg

41954662.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba podobaja mi sie te korale niefoto...ale te karmienie, to nie dla mnie za leniwy jestem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie ostatniego zdjęcia co to jest? też mam takie "kwiatki" u siebie:)

zbiornik super:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lizard, kurcze jakoś w kierunku Bielska to się totalnie nie wybieram, więc Chyba nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Ciebie na jakąś wymianę Handlową przy piwku u mnie :)

@Dragon, te małe "kwiatki", o które pytasz, są to niefotosyntezujące grzybki Corynactis. Mi dostały się takie mało kolorowe, ale w necie możesz poszperać i zobaczyć w jakich innych barwach występują. Z drugiej strony za darmoszkę to dobre i takie zwłaszcza, że pasują jak ulał do profilu mojego baniaczka :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info a w normalnym baniaku przezyja? mam ich ze dwa na jednej skalce, ktora w dodatku jest obrosnieta gabkami i rorowkami:) fajnie to wyglada..:) od kilku miesiecy je mam :) tak sie jakos z nikad pojawily


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi czegoś zoltego w akwa, moze zoltka?

Urzekło mnie twojego akwarium komentow nie pisalem od dawna ale tutaj nie dalo sie przejesc obojetnie

Naprawde pieknie akwa.

ps.rybki nie wyskocza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :)

Co do żółtego koloru to fakt nie ma go za wiele, zwłaszcza na zdjęciach, ale jednak gdzieniegdzie akcenty są w postaci:

wargatka Halichoeres Chrysus,

garbika Amblyglyphidodon Aureus,

babki Cryptocentrus Cinctus

strzykwy Colochirus Robustus,

oraz mojej Tubki, która ostatnio zaczyna marudzić z niewiadomych mi powodów i nie wystawia polipów tak jak wcześniej.

Co do Flavesens z kolei to słyszałem, że może podgrzać właśnie Tubastree, więc choć bardzo chciałem ją właśnie kupić, wolałem nie ryzykować.

Rybki jak narazie nie próbują latać. Jedyna, która z akwarium wyszła była Gorgasia Preclera. Miałem nadzieję, że jak już znajdzie sobie miejsce w piasku to będzie tam grzecznie siedzieć, niestety okazało się inaczej. Choć to jeszcze nie moje ostatnie słowo jeśli chodzi o te ciekawe ryby. Jak finanse pozwolą, to chciałbym trochę poszerzyć akwarium (obecne 50cm nie pozwala na ciekawe aranżacje) tak do 80 cm, zrobić wtedy jakiś kołnierz nad akwarium i spróbować raz jeszcze hodowli tych rybek. Zrobię wtedy sporą plażę pośród skał, na której będą mogły tworzyć swe ogrody :).

Jeśli już jesteśmy przy temacie ryb to z akwarium eksmitowałem mojego "delfinka" Gomphosus Varius. Skubaniutki nauczył się, że znacznie łatwiej wykraść pokarm z polipów niż latać za nim po akwarium. Problem jednak zrobił się taki, że gdy przepływał koło Diody lub Blue Berry i to nie w porze karmienia, tak na wszelki wypadek sprawdzał czy akurat nie mają jakiegoś smakowitego kąska dla niego. Powodowało to stres u korali i choć bardzo mi się on podobał, cieszy teraz oko w drugim akwarium.

To by w zasadzie było na tyle jeśli chodzi o zmiany. Do sumpa wrzuciłem dodatkowo garść spagetti w koszyczku przymocowanym na przyssawki do szyby ponieważ nie mam miejsca na refugium. Ale tak właśnie dojrzewam teraz aby zrobić większy sump i zrobić sobie filtr glonowy z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek a może jakieś foto całości byś zapodał.

A co do doboru rybek to cieko znaleść jest jakiś fajny kompromis.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stego co pamiętam fajnie to Łukasz opisał(na "zaprzyjaźnionym" forum) co można za rybcie w niefoto 3mac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248519 Robert K :

Radek a może jakieś foto całości byś zapodał.

A co do doboru rybek to cieko znaleść jest jakiś fajny kompromis.

Ok wrzucę fotki za chwilę tylko szyby poczyszczę :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek musisz mi opowiedziec troche o swojej Bluberry bo mi za cholero z tym koralem nie idzie:banghead


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.