Skocz do zawartości
Amnor

[250l] Oceanarium - dzień po dniu, krok po kroku...

Rekomendowane odpowiedzi

Artur160 & Brunon

No więc Pterapogon nosi tą ikrę i jakoś nie chce... urodzić. W każdym razie jak tylko się coś wykluje, to chrzcimy - Brunon jako chrzestny stawia! :clowning Przynajmniej pierwszą kolejkę...

Dzień 177 - 09.08.2010

Wakacje trwają, a wraz z nimi moja walka z cyjano. Na szczęście chwilowo ustąpiło lenistwo, które skutecznie utrudniało mi aktualizację dziennika. :tongues

W każdym razie po upływie kilku tygodni i kolejnych 2 podmiankach wody, parametry zaczynają wyglądać przyzwoicie. Te zmierzone wczoraj to:

PH - 8,02

KH - 8,0

NO3 - 10

Ca - 400

Mg - 1260

ORP - 255

Zresztą poprawę widać również po kondycji korali - no może poza zamęczoną przez Premnasa Catalaphyllią - choć wciąż mam nadzieję że po zmianie miejsca (daleko od ukwiału, a co za tym idzie i od napastliwego Błazenka) jeszcze odżyje. Ukwiały zresztą też niechętnie dochodzą do siebie, ale myślę że to akurat ma związek z wciąż wszechobecnymi cyjanobakteriami - po każdym czyszczeniu dna oba zwierzaki zdają się kurczyć w sobie.

Co do samego cyjano, to próbowałem już chyba wszystkiego i ostatecznie postanowiłem, że pozostało mi już albo przeczekać, albo sięgnąć po chemię... Chyba przeczekam.

W każdym razie umotywowany coraz lepszą kondycją korali, postanowiłem zapełnić powstałą po awarii filtra lukę w ekosystemie. W tym celu odwiedziłem dziś Marcina ze STARFISH (w sumie to prawie do niego dopłynąłem, bo po drodze było takie oberwanie chmury, że czułem się jak w akwarium) i zakupiłem co następuje:

Caulastrea echinulata

4406-tn_275.jpg

Cycloseris tenuis

4406-tn_276.jpg

Favia sp. 04 i Zoanthus sp. 25

4406-tn_277.jpg

Lobophyllia hemprichii

4406-tn_278.jpg

Symphyllia agaricia

4406-tn_279.jpg

A tak wygląda całość.

4406-tn_280.jpg

4406-tn_281.jpg

4406-tn_282.jpg

Niech was nie zmyli czyste dno - układając korale oczyściłem je z cyjano. Normalnie jest wkurzająco brązowe i glutowate. :( Mam tylko nadzieję, że nie na zawsze...


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiclean zastosuj i bedzie po cyjano.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś zastosowałem chemiclean i dało radę.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mimo glutów ładne:)

Niedługo też odpalam podobny litraż:tongues

#276621 Amnor :

Artur160 & Brunon

No więc Pterapogon nosi tą ikrę i jakoś nie chce... urodzić. W każdym razie jak tylko się coś wykluje, to chrzcimy - Brunon jako chrzestny stawia! :clowning Przynajmniej pierwszą kolejkę...

Rozumiem, że ja też "chrzczę"?:(


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek & W32darWin

No więc ChemiClean zakupiłem i nawet chciałem użyć w zeszłym tygodniu przed podmianką, ale akurat wtedy zauważyłem, że plaga zaczęła powoli ustępować. W związku z tym odłożyłem stosowanie chemii na inną okazję (oby nigdy). W każdym razie z dnia na dzień jest coraz lepiej - skały już czyste, 60%-70% dna też, ale dziadostwo trzyma się niestety jeszcze na samym przodzie akwarium. Mam nadzieję, że za kilka dni będzie po problemie.

Artur160

No to trzymam kciuki za odpalanie. Daj znać co i jak. :clowning

Co do chrzczenia, to raczej będzie to stypa po narybku, bo zaraz po wylęgu reszta ferajny miała ekstra ucztę. Ale warto byłoby zorganizować jakieś spotkanie poznańskich morszczaków.

Dzień 202 - 03.09.2010

Pogoda się skończyła, więc nie ciągnie mnie już w weekendy poza Poznań i mam w końcu trochę czasu żeby zaktualizować dziennik i odrobić zaległości na forum.

W zasadzie od ostatniego wpisu niewiele się wydarzyło - z ważniejszych rzeczy to chyba tylko połowiczny sukces w walce z cyjano. W każdym razie baniak z dnia na dzień zaczyna wyglądać coraz lepiej i mam nadzieję, ze ta tendencja się utrzyma. Tak do końca nie wiem co spowodowało, że brązowe świństwo w końcu postanowiło ustąpić - moim zdaniem najbardziej prawdopodobne są dwa czynniki - zmiana soli (mieszam teraz Preiss'a z TM w proporcji 50/50) bądź skrócenie cyklu świecenia o 2 godziny i zmiana barwy światła na 16.000 K.

Poza tym wciąż walczę z wysokim NO3, a do tego, od czasu zwiększenia karmienia korali, również z PO4. Parametry z dziś to:

PH - 7,99

KH - 8,3

NO3 - 25 (albo i więcej :))

PO4 - 0,17(Hanna)

Ca - 400

Mg - 1290

ORP - 322

Po kilkumiesięcznych doświadczeniach z BIOPellets muszę powiedzieć, że wcale nie są takim doskonałym rozwiązaniem jak się początkowo wydawało. W związku z tym postanowiłem trochę wspomóc filtrację biologiczną przy wykorzystaniu kolejnych 'cudów nauki' - PURIGENU i ChemiPure Elite. W tym celu Rafał K. skleił mi filterek przepływowy na spływ (dzięki wielkie :)), który wygląda tak oto:

4406-tn_283.jpg

4406-tn_284.jpg

Oprócz 250ml węgla zmieściło się w nim około 150ml PURIGENU i około 330ml ChemiPure (oraz kilka gąbek). Filtr jest nieco za duży jak na mój litraż i w związku z tym nie mogę go zapełnić wkładami, przez co nieco w nim 'chlupie'. ;) Na razie się przemęczę, a za miesiąc, podczas wymiany węgla, pokombinuję z większą ilością gąbek żeby go wyciszyć. W każdym razie dziś został zamontowany i za kilka dni okaże się czy to rozwiązanie się sprawdzi. Na gorąco mogę jedynie powiedzieć że w godzinę po jego podłączeniu redox podskoczył z 299 do 320 (co normalnie trwało tydzień), czyli jakiś tam efekt już jest.

Oprócz tej niewielkiej zmiany technicznej, nastąpiły tez zmiany w obsadzie. Pojawiło się kilka nowych korali, ponieważ zauważyłem, że od jakiegoś czasu te które miałem zaczęły rosnąć i zdradzać oznaki polepszającej się kondycji.

W zeszłym tygodniu dokupiłem Fungia sp. 03

4406-tn_285.jpg

i od Brunona dostałem piękną Montipora foliosa (dziękuję :p)

4406-tn_286.jpg

Jak widać znajduje się ona na pograniczu 'strefy wpływów' brązowej plagi, ale mam nadzieję że jakoś to przetrwa do czasu aż gluty całkowicie ustąpią.

Poza tym dziś nabyłem kolejne trzy SPSy:

Acropora echinata

4406-tn_287.jpg

Acropora maryae

4406-tn_288.jpg

Pocillopora damicornis

4406-tn_289.jpg

Nie mam pewności co do gatunków, więc jakby co, to mnie poprawcie.

A całość prezentuje się obecnie następująco:

4406-tn_290.jpg

4406-tn_291.jpg

4406-tn_292.jpg

4406-tn_293.jpg


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej, jak zwykle fotki piękne no akwa super. Tez walcze z brazowymi nalotami :-)

Tez mysle zeby zastosowac do tego co mam jeszcze chemi pure i wegiel - nad kulkami mocno sie zastanawiam.

Czy pod to cudo co zamontowałeś da się jakąś pompkę podpiąć?

Amnor a nie widzę na fotkach brata bliźniaka mojego ukwiała - gdzie się chowa? mój sie znowu podzielił :-)

Ja bede musiał zaczac walczyc z nieproszonymi goścmi - krabami - mam ich kilka :-) - może masz pomysł jak się ich pozbyc bez demolki?

Jak tam ARM? wymieniłęm procek z poprawkami świeżymi od Muftiego na nowy i wkońcu mogłem dołożyć elektrodę zasolenia która zadziałała.

ps. co do spotkania morszaczkow na piwko sie pisze :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bo się już zacząłem martwić, czy aby nie miałeś jakiegoś załamania systemu, i dlatego nie piszesz :clowning. Dobrze że wszystko gra.

A - płukałeś ChemiPureElite przed włożeniem do filtra? On generalnie mocno "dymi", dobrze mu zrobi przepłukanie. No, chyba że wypłukuje się w ten sposób jakieś magiczne składniki :); ale na zachodnich forach tez zalecają "rinse the bastard well in cold water" :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za spsy:)

Co do spotkania też się piszę;p

I piszę się rówineż na szczepkę tej talerzowej od Brunona, ale to za jakiś czas..:clowning


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj...! kolego nie słuchałeś ... , piękne korele zwłaszcza pocillopora , lecz bardzo wrażliwa !

pozdrawiam - jadę na Costa Brava- jak wróce idziemy na PYFKO.


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* Syciu

moje krabiki zostały kiedyś rozdrobnione przez 3 centropygi, ale na dużego kraba trzeba zapolować nocą !!

potrzebny zestaw:

1.latareczka z czerwonym światłem.

2.narzędzia do mordowania krabów ( polecam skrzynkę narzędziową z garażu tam się coś znajdzie ).

3.butelka wina albo dwie żeby do rana starczyło.

4.kolejny dzień wolny od pracy ! ( kac )

*Artur160

mówisz masz !!! - mam jeszcze kilka szczepek owej montipory , jeśli życzysz sobie taką mieć - zapraszam po 20.09. do siebie - dostaniesz w prezencie !!!

*Amnor

Akwarium coraz piękniejsze ! :clowning

pozdrowionka !


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syciu

Filtr zaprojektowałem z myślą o podłączeniu do spływu, bo mam mało miejsca w SUMPie i kombinowałem jak je najlepiej wykorzystać. Myślę jednak, że Rafał może spokojnie skleić coś podobnego z przeznaczeniem pod pompę - wszystko zależy od tego czego potrzebujesz i ile masz miejsca.

Ukwiał też mi się podzielił - jest (a w zasadzie są, bo siedzą obok siebie) na wszystkich zdjęciach, tyle że kiepsko zniosły załamanie systemu i nie wyglądają zbyt efektownie, więc łatwo je przeoczyć. Do tego Błazenek nie daje im spokoju, bo po podziale i po tym jak sam trochę podrósł, nie mieści się już w żadną z 'główek', jednak z uporem nie chce tego faktu przyjąć do wiadomości i bezustannie próbuje sie wciskać to w jedną, to w drugą. Wygląda jednak na to, że ukwiały powoli dochodzą do siebie, bo coraz ładniej się pompują. Może coś z nich jeszcze będzie.

Co do Krabów, to Brunon już Ci podpowiedział - ja słyszałem że świetnie sie sprawdza kij z wbitym na końcu gwoździem.

A do Muftiego będę się musiał odezwać, bo też by mi się przydała poprawiona wersja procesora. :)

Piwko zorganizujemy po powrocie Brunona, czyli po 20 września. :p

ZenonPL

Na szczęście więcej załamań nie było - to raczej lenistwo i nieodparta ochota aby wykorzystać każdą chwilę pięknej pogody nie pozwalały mi na systematyczne update'y.

A ChemiPure przepłukałem oczywiście - ale i tak trochę zmącił wodę. Na szczęście po kilku godzinach była już krystalicznie czysta. ;)

Artur160

Ja też trzymam za nie kciuki. ;) Trochę się obawiam jak to z nimi będzie, ale próbować trzeba. Przynajmniej jest motywacja do większych staran. :D

Brunon

Słuchałem, słuchałem... tyle że może nie wszystko spamiętałem. :D Ale najważniejsze, że baniak znów idzie w dobrym kierunku. :D Udanych wakacji - pstrykaj fotki, to pokażesz przy piwku. A co do Montipory, to już coś wymyśliłem - podejrzewam, że Ci się spodoba. :clowning

Ewaise

Dzięki. :D Cieszę się, że nie tylko mi się podoba. :) Tym bardziej, że wciąż nie potrafię zrobić takich zdjęć, które w pełni oddałyby kolory (z głębią nawet nie próbuję), a tym samym faktyczny obraz akwarium.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunon jak zostanie coś jeszcze to tez przydatne :-)

Czekam na hasło - piwko i się stawiam


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Syciu

MONTIPORY ci u mnie dostatek - ile chcesz tyle dostaniesz.. :clowning

płacisz PYFKIEM !!! hihi

do zobaczenia po 20.09. ja już lece do Hiszpanii :p

para bailar , para beber , para follar.... viva la Espańa !

hasta luego Amigos !


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaj

A dziękuję. :)

syciu & Brunon

Trzeba powoli chyba zacząć myśleć o kolejnym piwku. :)

deepinside

Kurde, jakoś ostatnio nie mogę się zmobilizować do regularnego opisywania postępów i porażek. :)

Obiecuję, że w przyszłości będę się starał bardziej, ale co z tego wyjdzie, to się okaże. :)

Dzień 239 - 10.10.2010

W akwarium nastąpiło ostatnio kilka zmian w obsadzie - niestety spowodowanych kolejną 'katastrofą ekologiczną'.

Trzy tygodnie temu wyjechałem na wakacje, a przed wyjazdem postanowiłem pokleić nowe i stare korale, żeby kraby i ślimaki nie robiły bałaganu i kłopotu moim rodzicom, którzy mieli się baniakiem opiekować.

Użyłem do tego celu jak zwykle kleju Reef Construct by Aqua Medic. Fakt, że trochę tego klejenia było, ale woda nawet nie zrobiła się mętna. Jednak mimo tego w kilka godzin po zakończeniu prac porządkowych padła pierwsza krewetka - Lysmata amboinensis - wtedy nie skojarzyłem jeszcze tego faktu z klejeniem (uznałem że padła ze starości) i następnego dnia wyleciałem do Hiszpanii. Po powrocie okazało się, że w między czasie padła również druga amboinensis, dwie Lysmata boggessi oraz kraby Mithraculus sculptus, Neopetrolisthes ohshimai i prawdopodobnie Lybia tesselata. Oczywiście padlina została w baniaku, co dodatkowo spotęgowało niekorzystny wpływ toksyn z kleju.

Skończyło się na tym że parametry znów poleciały na łeb, na szyję (NO3 > 50, PO4 - 0,28, ORP < 300), co pociągnęło za sobą oczywiście śmierć wszystkich SPSów oraz dramatyczne pogorszenie się kondycji kilku LPSów (te pojechały do sanatorium do Szamotuł - może uda się je jeszcze odratować).

W każdym razie po 2 tygodniach od tego zamieszania parametry znów wracają do normy. Dzisiaj wyglądały następująco:

PH - 7,86

KH - 7,7

NO3 - 25

PO4 - 0,07(Hanna)

Ca - 410

Mg - 1440

ORP - 421

sól - 1,0255

Trochę mam problem z niskim pH (szczególnie rano), które w dodatku systematycznie się obniża, ale w tym tygodniu pokombinuję z jakimś wkładem stabilizującym.

Co do wkładów filtracyjnych natomiast, to jestem już pewien że BIOPellets nie działają - przynajmniej u mnie. Dopiero jak dołożyłem drugi filtr z PURIGENEM, Chemi Pure Elite oraz węglem nastąpiła poprawa parametrów - na samych kulkach wciąż się pogarszały, bez względu na to ile i czym karmiłem.

Również jestem prawie pewien że lampa LED Black Python (przynajmniej z tej generacji, z której ja kupiłem) nie nadaje się do akwarystyki morskiej. Myślę, że to też było jedną z przyczyn kłopotów z SPSami, a i pewnie z co bardziej światłolubnymi LPSami.

Tydzień temu postanowiłem odsłonić okno, jako że woda się już nie grzeje nawet kiedy słońce ostro operuje i od tego momentu zauważyłem praktycznie natychmiastową i bardzo dużą poprawę kondycji wszystkich koralowców.

Ponieważ wymiary mojego baniaka uniemożliwiają mi przejście na świetlówki, a HQI też nie jest rozwiązaniem, które do mnie przemawia, będę musiał wykombinować coś innego - może jakaś lampa DIY na diodach Cree.

Tyle narzekania, a teraz klika zdjęć ryb:

4406-tn_295.jpg

4406-tn_296.jpg

4406-tn_297.jpg

4406-tn_299.jpg

4406-tn_300.jpg

4406-tn_301.jpg

4406-tn_302.jpg

Kilka fotek makro:

4406-tn_303.jpg

4406-tn_304.jpg

4406-tn_305.jpg

4406-tn_306.jpg

4406-tn_307.jpg

4406-tn_308.jpg

4406-tn_309.jpg

4406-tn_310.jpg

Gorgoniowy kącik:

4406-tn_311.jpg

W tej części akwarium wszystko rośnie jak głupie - tam przez cały czas padało światło słoneczne. Widać nawet te kilkanaście minut odpowiedniego oświetlenia dziennie robiło różnicę. Szkoda że nie skojarzyłem tego wcześniej.

4406-tn_312.jpg

I druga strona akwarium - tutaj dobrze trzymały się tylko Ricordea i Zoa. Mam nadzieję, że po odsłonięciu okien skończy się już wyjmowanie martwych korali z tego kawałka mojej rafki.

4406-tn_313.jpg


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako oswietlenie mozesz zastosowac 8x24w. Mam podobne wymiary i takie swiatelko DIY mam u siebie, wydaje mi sie ze jest OK. Tylko wiadomo koszta sa inne:(

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Lampy nie zmieniaj,doloz 2x24w t5 i bedzie ok.

2)Moim zdaniem przesadziles z rybami 3 pokolce i Anthiasy to nie jest obsada do akwarium 250l.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289386 Amnor :

syciu & Brunon

Trzeba powoli chyba zacząć myśleć o kolejnym piwku. :)

Mi dwa razy nie mów :-) jak co piszę się

co do pH - ja rano tez mam niskie - okolo 7,70 ale tez nie zawsze i nie wiem z czego to wynika bo generalnie mam rano okolo 7,9 do 8 a wlasnie czasami takie pod 7,6


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspomniał Peniek lampy nie zmieniaj tylko musisz dołożyć więcej światła dla SPSów jeden BP 120W to za mało... I obsada moim zdaniem za duża jak na 250L:waving


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor, współczuję. Kibicuję bardzo Twojemu baniakowi, bo obsadę LPSów, bezkręgowców i innych cukiereczków masz (po części miałeś :) ) fantastyczną, a do tego kształt szkiełka bardzo ciekawy i niesztampowy. Mam nadzieję, że się nie poddasz. Powodzenia w stawaniu na nogi!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amnor, A ja uspokajam Cię z tą obsadą. Co prawda nie jest mało, ale ja też mam podobnie i to od ponad pół roku i spoko wszystko żyje. Nie chciało mi się prześledzić całego wątku, więc nie wiem jakiej soli używasz? Do większej obsady polecam TM BA. U mnie się sprawdziła.

ORP koło 300 nie jest takie złe. Jakby spadło poniżej 270 to by już znaczyło coś nie tak. Spadki pH rano to norma. Wysokie NO3 świadczy o olbrzymiej robótce bakterii, więc tylko podmianki i będzie dobrze.

Jutro-pojutrze wyślę Ci procesor z nowym softem do ARM, bo na śmierć zapomniałem. Zagonionym byłem ostatnio... :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.