Skocz do zawartości
Przemek

Phobos - pierwsze zdjęcia...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z wielką przyjemnością przedstawiam pierwsze, oficjalne fotografie lamp z serii Phobos/Deimos. Lampy te są hybrydami LED i lamp T5 - powstały na skutek zainteresowania rynku oświetleniem które pozwałało by na połączenie zalet lamp LED (bardzo duży strumień, PAR, żywotność) - oraz dodatkowej "suplementacji" świetlnej w zakresie niedostępnym dla LED - jak np. Fiji Purple, czy też Philips TLD 03.

Tak powstały lampy Phobos(dwa palniki LED) oraz Deimos - 3 palniki LED - o mocach palników 100 i 140W.(2x39Wt5)

Phobos - długość 900mm (100 i 140W), 1200mm(100i 140W) - 2x54W T5, Deimos 1500mm - moc 100 i 140W.(2x80WT5)

W trakcie opracowania jest lampa Deimos 1800mm (4 palniki), 4x39W T5(dwie w "szeregu").

Lampy wyposażone są w dotykowy wyświetlacz LCD TFT 5", interfejs bluetooth dla sterowania z PC.

Sloty na T5 opcjonalnie mogą być ściemnialne - zdecydowaliśmy w "standardzie" używać stateczników nieściemnialnych - pozwala to uniknąć kłopotów z właściwym wstępnym wypalaniem lamp itd.

Lampy oczywiście mają taką samą funkcjonalność jak te z serii Black Python BTEX oraz BP Master.

Zastosowano ultraciche wentylatory znanej firmy Thermaltake - tylko 17db!

Oficjalnie dostępne w sprzedaży od 10 lutego (poza wersją 1200mm - która dostępna będzie od końca lutego).

Byłbym zapomniał - dziękuję bardzo wszystkim tym którzy przyczynili się do zdobycia przez naszą lampę Black Python BTEX tytułu najlepszego produktu z dziedziny oświetlenia akwarystycznego w 2009r(wg czytelników portalu ReefBuilders.com). Udało nam się pokonać takich gigantów jak Aquaillumintation, PFO Solaris,ATI, Faunamarin czy też Arcadia..

Wiele głosów pochodziło z Polski, ale dziękujemy także naszym zagranicznym partnerom i Klientom!

Jeszcze raz dziękujemy..

pozdrawiam serdecznie

Przemyslaw Cybulski

A oto i "clue" :p

PS. Pierwszy model testowy trafia do pewnego szczęśliwca już w poniedziałek - serdecznie Go pozdrawiam... :p

phobos_1.jpg

phobos_2.jpg

phobos_3.jpg

phobos_4.jpg

phobos_5.jpg

phobos_6.jpg

phobos_7.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne :kapelusz a w jakiej cenie benda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za roznica jak wyglada, zapodaj wykres dystrybucji swiatla :p

PS. dlaczego lampa od spodu czarna a nie srebrna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233710 KIDULT :

co za roznica jak wyglada, zapodaj wykres dystrybucji swiatla :p

PS. dlaczego lampa od spodu czarna a nie srebrna ?

Nie zapodam.

Bo ma jedną nóżkę bardziej. Co to za pytanie? :p

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233690 pol :

Bardzo ladne :kapelusz a w jakiej cenie benda??

Phobos w cenie od około 5500zł, Deimos w cenie od około 7500zł.

Zależy od kursu EUR/PLN.

Regards

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie bardziej z serii estetycznych.

Zakładam że nie wszyscy mają zabudowane akwaria i że taka lampa może wisieć na widoku.

Czy przewidujecie dodanie jeszcze jednej opcji kolorystycznej ? Bo po mimo że czarne jest ładne, to ni choroby nie praktyczne i byle pyłek na tym widać. ( moja żona wymyśliła meble w kolorze Venge - o masakro :p )

Więc prosto z mostu: Będą inne kolory ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidujemy jeszcze srebrny - ale jednak lampy nieco tracą na wyglądzie w tej opcji.

Co do kurzu - powłoka z której są wykonane sprawia że kurz jest dużo mniej widoczny niż na lampach z lakierem błyszczącym.

Na życzenie właściwie możemy wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL - za dopłatą.

podrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233717 Przemek :

Na życzenie właściwie możemy wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL - za dopłatą.

A to cenna informacja.

A co to powłoki wykonania. Nie ważne z czego jest, ważne że widać i samo nie spadnie - trzeba wycierać :goofy

Mnie osobiście też czarne się bardziej podobają ale dobrze że jest alternatywa.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, wg mnie warto pomyśleć o innym umieszczeniu wyświetlacza np. na czole lampy.

Wyświetlacz jest, przy wyższym zawieszeniu (i braku drabinki), praktycznie nie do obsługi- robi się z niego drogi gadget.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233734 Jacek123 :

Przemku, wg mnie warto pomyśleć o innym umieszczeniu wyświetlacza np. na czole lampy.

Wyświetlacz jest, przy wyższym zawieszeniu (i braku drabinki), praktycznie nie do obsługi- robi się z niego drogi gadget.

U mnie w ogóle nie był by widoczny bo moja wisi pod specjalnym daszkiem,ale za bardzo nie widzę innego miejsca w tej lampie na ten wyświetlacz.

Słyszałem,że jest dodatkowy wyświetlacz do lamp led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233687 Przemek :

Zastosowano ultraciche wentylatory znanej firmy Thermaltake - tylko 17db!

Przepraszam że się wtrącam.

W temacie wentylków coś tam wiem, tak jak wy wiecie o morszczynie :goofy

Przyjrzyj się Cooler Master wentylator Ultra Silent 13 dB 120x120mm symbol producenta: SAF-S12-E1 może trochę droższe ale będzie jeszcze ciszej.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co płacić za dodatkowy wyświetlacz, przy następnej zmianie projektu warto go przenieść na przód lampy.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyswietlacza sie praktycznie nie kozysta, jeszcze jak jest programowanie przez komputer/bluetooth to juz calkiem wyswietlacz to gadżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... powiedział gość, który ma Ledy z dotykowym LCD. Sorry ale nie wiesz o czym piszesz. Prosty przykład - przychodzi do mnie kumpel i chce zobaczyć jak wygląda światło o innej CT. I teraz jak uważasz, biegnę po laptopa, wyszukuje BT, paruje urządzenia, uruchamiam soft i gmeram, czy po prostu podchodzę do lampy i przykładam palucha w 3 miejsca ?? Kolejny przykład z placu boju. Wchodzę do pokoju i słyszę że lampa szumi wentylatorami.. a nie powinna. Co jest kurde... moment - coś w ogóle w pokoju gorąco jak diabli - do kaloryfera i rzutem oka widzę że szanowna małżonka znów rozkręciła na maxa. I co teraz - po laptopa, parowanie, łączenie itd.. czy podchodzę do lampy przyłożyć palucha w 3 miejsca ??

Może i gadżet ale ten akurat bardzo przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus ma rację, dotykowy wyświetlacz ma usprawnić obsługę a nie świecić w sufit!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,że przydatne,ale umiejscowienie trochę niefortunne,każdy ma lampy wysoko więc bez taboreta się nie obejdzie.

Wiem,że zrobienie takiej obudowy z wyświetlaczem z przodu na pewno podroży ją.

A jak wygląda ten dodatkowy wyświetlacz,jak jest z lampą połączony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się umieścić tego LCD w przednim skosie lampy - on jest po prostu za duży. Jak wygląda - ano jak mocno przerośnięty LCD z telefonu, połączony do komputera lampy 20 żyłową taśmą. Osadzony na 4 słupkach które fachowo nazywają się "nitonakrętkami"

Zdjęcie z testów:

p1030074l.jpg

Proszę absolutnie nie sugerować się widoczną treścią, bo to co widać to raczej nie jest screen softu z lampy tylko fotka z pierwszych testów .... pewnego urządzenia. I tyle musi wystarczyć :goofy Po prostu nie mam innej foty tego LCD a padł mi aparat więc nie mam jak zrobić fotki jak to wygląda w lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus następna lampa led będzie miała odczyt PH i ORP ? Ale ta technika pedzi do góry :goofy Takie cacko to juz pewnie lekko z 10000zł bedzie kosztowac.Wszystko w jednym jeszcze trochę będzie :goofy


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna lampka.

Jeśli chodzi o stronę techniczną to IMO pytanie KIDULT'a o kolor spodu nie jest bez sensu. Gdyby lampa była srebrna to część odbitego od powierzchni wody światła skierowana by była znowu do dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233860 loccutus :

napisałem' date=' ale powtórzę - kto powiedział że to screen ze softu lampy ??

[/quote']

No tak zapędziłem się w czytaniu :goofy


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, generalnie w Phobosie przewidziany został w standardzie taki właśnie LCD. 240x128px monochromatyczny, dotykowy (resistive panel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajna lampka :goofy fajnie że wreszcie jest jakiś konkretny polski produkt! Trzymam kciuki za rozwój polskich LEDów! W przyszłości z pewnością skorzystam :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalar był sterownikiem który przeszedł bardzo długą drogę ale powiedzmy sobie szczerze nie był nigdy przeznaczony na potrzeby akwarystyki morskiej. Dzięki Skalarowi zebrałem olbrzymi bagaż doświadczeń na temat jak zrobić ale przede wszystkim co brzmi może dziwnie - jak nie robić sterownika dla morszczaków. Lampy LED mają pierwszeństwo i chwilowo nie ma mowy o rozwinięciu prac nad komputerem, ale myślę że stać nas na dokończenie projektu, i wprowadzenie na rynek urządzenia które spełni oczekiwania użytkowników i narobi troszkę pozytywnego zamieszania. Ale to jeszcze nie ta pora. Może za kilka miesięcy :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.