Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie ruch wody jest o wiele za mocny.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek zmniejsz o połowę bo tak to masakra :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i racja, w sumie nie za wiele mam granulek na moje jakieś 210 l wody dałem 120 ml

... to jak teraz

http://www.youtube.com/watch?v=ckHjgOkHOdk

... jeszcze za dużo ? :D


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja w swoim akwarium filtrację z użyciem BioPelletek rozwiązałem w ten sposób:

http://www.youtube.com/watch?v=9Uqfdog7Wgc

muszę jeszcze trochę wyregulować przepływy (na jednej pompie pracują dwa filtry BioPelletki i węgiel)

i powinno być OK

Akwarium mam świeżutkie ledwie miesiąc więc pewnie za jakiś czas będzie widać efekty pracy BioPelletek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251278 Przemek :

Oczywiście, że możlwia jest w pewnych sytuacjach denitryfikacja w warunkach tlenowych - ale nie na tych peletach.

Może nie zauważyłem, ale czy gdzieś w tekście wspomniane jest coś o denitryfikacji w warunkach tlenowych? Czy też sugerujesz się rysunkiem, który moim zdaniem, jest "z kosmosu"? :D

Żebyśmy się zrozumieli - ja nie piszę że pelety nie działają - ja kwestionuję sposób ich działania podany przez producenta.

pozdrawiam

Przemek

Przeniesione za oceanu

Hello everybody,

I'm the person that developed the biopellets and to answer some questions:

-The pellets don't dissolve in water in the absence of bacteria

-they do not stimulate bacterial or algae growth in your tank and specially for the algae growth, this appears to be reduced and similar observations have been done for cyano bacteria when compaired to using soluble carbon sources such as wodka or sugar. big advantage is no more bacteria growth on your corals and unlimited carbon source to reduce nitrate and phosphate. My own tank consists of gorgonia combined with lps and sps corals. this requires feedings of 10x a day (with reefpearls ;-)) and I can keep nitrate between 0-5ppm and phosphate around 0-0.03 without the addition of wodka and phosphatekiller. this was for not possible before I started to use the biopellets.

-they are heavier than water and can be used in fluidized filter systems. we recommend this actually because this way you will always have high water flow and thus more aerobic conditions for your bacteria, which in principle is much safer than anaerobic conditions. On this point we have to say that some anaerobic bacteria will excist on the pellets, but this layer is so thin that is not harmfull and has a rather positive effect on your pH (aerobic-> H+; anaerobic -> OH-)

- the pellets are not on the market yet and will be released soon in the netherlands and belgium and other countries will hopefully soon folow. until that time you can contact me for questions at info@reefinterests.nl (I hope this allowed by admin, otherwise I apologize and please remove just this last sentence then).

-in contrast to what was mentioned, the pellets do not need to be replaced after 6 months. they are consumed by the bacteria and will slowly disappear, which means that you have to add extra pellets every 6-12 months. In one of our test conditions it took 3 years to completely digest the pellets. this is also the reason that you have to use at least 1 or 2 liters of these pellets (around 120 euro's) but it will last at least 1 year.

Wodka can still be combined with the pellets and will rapidly be consumed by the bacteria which live on the pellets, however, it is not necessary to do so, but when you need to finish the bottle of wodka, this is one way of doing it ;-)

Don't hesitate to ask any questions when things are not clear.

ciao,

jean paul

Przetlumaczone www.google.com

Witam wszystkich,

Jestem osobą, która opracowała biopellets i odpowiedzieć na kilka pytań:

, Granulki, nie rozpuszcza się w wodzie w przypadku braku bakterii

Nie są one stymulować wzrost bakterii i glonów w zbiorniku i specjalnie dla glonów, wydaje się być ograniczone i podobne obserwacje zostały wykonane dla bakterii cyjano gdy compaired użyciem rozpuszczalnych źródeł węgla, takich jak wódki i cukru. Dużą zaletą jest nie więcej bakterii na wzrost korali i nieograniczone źródło węgla w celu zmniejszenia azotanów i fosforanów. Własny zbiornik składa się z gorgonia połączeniu z koralowców LPS i SPS. wymaga karmienia z 10x na dobę (z reefpearls ;-)) i mogę zapewnić między 0-azotanów i fosforanów 5p/min około 0-0.03 bez dodatku wódki i phosphatekiller. to było nie możliwe do zanim zacząłem używać biopellets.

-Są cięższe od wody i może być używany w złożu systemy filtrów. Polecamy ten faktycznie bo ten sposób zawsze masz duży przepływ wody i tym samym bardziej warunkach tlenowych dla bakterii, które w zasadzie jest o wiele bezpieczniejsze niż warunkach beztlenowych. W tej kwestii musimy powiedzieć, że niektóre bakterie beztlenowe będzie excist na pelety, ale ta warstwa jest tak cienka, że nie ma szkodliwych i ma raczej pozytywny wpływ na pH (aerobic-> H +; beztlenowych -> OH-)

- Granulki nie są jeszcze na rynku i ukaże się wkrótce w Holandii i Belgii i innych krajach, miejmy nadzieję, wkrótce folow. do tego czasu może się ze mną skontaktować na pytania info@reefinterests.nl (mam nadzieję, przyznany przez administratora, w przeciwnym razie przepraszam i proszę usunąć właśnie to ostatnie zdanie).

-W przeciwieństwie do tego, co już wspomniano, granulki, nie muszą być zastąpione po 6 miesiącach. są wykorzystywane przez bakterie i powoli zanikają, co oznacza, że trzeba dodać kolejne granulek co 6-12 miesięcy. W jednym z naszych warunków badania zajęło 3 lata, aby całkowicie strawić granulki. jest to również powód, dla którego trzeba użyć co najmniej 1 lub 2 litry tych granulek (około 120 euro), ale to będzie trwało co najmniej 1 rok.

Wódka może być nadal w połączeniu z granulek i będą szybko wykorzystywane przez bakterie, które żyją na brykiety z biomasy, jednak nie jest konieczne do tego, ale kiedy trzeba zakończyć butelkę wódki, jest to jeden ze sposobów to ;-)

Nie wahaj się pytać, gdy rzeczy nie są jasne.

ciao,

jean paul


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j@cekWro i darekB30 moim zdaniem to stanowczo za duży przepływ macie na paletkach on maja się ruszać powoli a u was mają urwanie głowy


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@Foo lszklo

wiem że trochę za szybko się kręcą,

widziałem inne Biopelletki w akcji, (Twoje chyba też)

swoje też tak już doregulowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki powiedzcie szczerze jak wam chodza odpieniacze przy polimerze bo mi powoli cierpliwosc zaczyna sie konczyc:cursin


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po japońsku czyli Jako Tako :D

Raz pieni raz nie, przeważnie jak jakiś pokarm wrzucę do wody to dopieniacz przypomina sobie co powinien robić.

Od wczoraj założyłem zawór regulujący poziom wody z komorze na moją KZ-skę no i chyba coś lepiej się zapowiada.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251434 rafal19 :

wylot z peletek ustaw po odpieniaczu

A co to znaczy ? Napisz jakoś bardziej po polskiemu :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię wam peletki są SUPER!! woda w moim akwarium jeszcze nigdy nie była tak przejrzysta! po4 0,00 no3 0 karmię co drugi dzień 8-10 kostek, MEGA!! TO JEST TO!

edit: Wylot z peletek w kolejnej komorze po odpieniaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy peletkach z pewnością zaoszczędzimy na absorberach po4 czy no3 - to jest NAJTAŃSZA metoda!!! ale zdecydowanie więcej bedziemy musieli wydawac na mrożonki do miksowania koralom!

edit: postaram sie nakręcic filmik jak u mnie się kręcą pelety i pokażę wam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo nie na kombinuje. W watku "Cechy cichego odpieniacza" sa fotki zwezki Mezei lub raczej podrobki jaka TMC chcialo zrobic w odpieniaczu ktory posiadam. Chyba im sie udalo bo odpieniacz pienil. Postanowilem troche poeksperymentowac. Wyjalem ja i dalem poziomo zaraz za pompa tuz przy powierzchnia wody co by zasysalo wiecej powietrza. Automatycznie po tej modyfukacji zwiekszylo sie cisnienie wody bo wypadlo jedno kolanko. Wszystko chodzi pelna para. Zrobilo mleko efekt normalnie jak na igle tyle ze cisza. No ale po podlaczenio polimerow znowu kiszka. Po karmieniu tak ale po godzinie, dwoch wogole nie formuje sie piana. NIC! Wszystko peka przy powierzchni, nic sie nie kleji. Moge spetrzyc poziom wody ale to nic nie daje. Wylaczylem filtr na noc i wszytsko elegancko wrocilo do normy rano wlaczylem ponownie i d*pa. Zmniejszylem przeplyw, efekt zobacze po pracy.

Kulki mam od 4 marca czyli ponad 5 tygodni wiec jchyba caly broblem z napieciem powierzchniowym powinien ustapic.

Zamowilem normalny filtr. Juz bez eksperymentow z butelkami PET czy kubelkami, nowe akwarium wszystko ma byc nowe i ladne:baby ale i tak mam wrazenie ze to nic nie da.

cyt Rafal19 edit: Wylot z peletek w kolejnej komorze po odpieniaczu

.....tak zrobie zrobie! Wylot po odpieniaczu na wykladzine juz chyba bo ja nie mam zadnych komor:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, u mnie to samo było, zmniejsz ilosc zasysanego powietrza to bedzie piekna piana sie formować! wstaw zaworek na rurce od powietrza i wyreguluj

Przestań offtopować! ( mówię o postach ze zwierzętami!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie jest dobrze jak jest za duzo powietrza?:D

Ja myslelem ze im wiecej babelkow tym lepiej


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znów mi sie na konto kumple dorwali i żarty robią :D

grzegorz a co Ty odpieniacz trzymasz w komorze z pompa obiegową? wylot z peletek poprowadź sobie rurą do komory z pompą i tyle

duzo powietrza jest ok ale jak sam zauwazyłes piana sie nie formuje, miałem to samo, przykręciłem powietrze i jest super pieni pierwsza liga a po karmieniu to juz w ogóle szaleje musze albo kubek z odpieniacza zdejmowac albo wyłączyc odpieniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251451 rafal19 :

znów mi sie na konto kumple dorwali i żarty robią :D

Terefere :D

Powiedz mi, jak dałeś wylot z kulek komorę dalej.... to jakie masz teraz PH i jego ewentualne wahnięcia ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Mam pytanie do osób używajacych Biopelletek od dłuzszego czasu

Czy prędkość z jaką sa poruszane pelletki w filtrze ma wpływ na ich pracę?

Pytam bo tak się zastanawiam, że skoro powinny być dokładnie natleniane to chyba byłoby dobrze gdyby były w ciągłym

ruchu, chyba że się mylę i w tym przypadku predkosc przepływu to raczej wada niż zaleta bo np bakterie pospadaja he he :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, peletki najlepiej aby były w ciągłym ruchu tak jak węgiel aktywowany. Musza sie mieszać ale nie za szybko żeby nie spidowały do góry pod wylot z filterka i go nie zapychały! Bakterie nie pospadają hehe, peletki dostarczają pokarm dla bakterii a te mnoża się w całym baniaku w mega ilości a nie tylko na peletach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

W moim filterku nie spiduja do gory,

wrecz przeciwnie sa caly czas sypkie i ladnie si? przelewaja mi?dzy soba

jak zmniejszam przeplyw maja tendencje do slejania si? ?e soba

i wtedy zaczyna podrywac je do gory w kierunku wylotu wody.

W filtrze jest 0,5 l pelletek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie spidują do góry, sie nie sklejają, ładnie sie poruszaja w filtrze to jest tak jak ma byc idealnie!

na dniach nakręcę filmik z moimi peletkami i pokazę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na akwa 112l potrzebuje ok 100ml pelletek, w czym umieszczacie takie małe ilości ? kupno filtra fluityzacyjnego o pojemności 1,5l to bez sens.. tak samo pompka ok 300l/h moim zdaniem powinna wystarczyć?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup tubę przepływową aqua medica ona jest nieduża delikatnie ją zmodyfikuj przy pomocy pudełka po kliszy zeby woda sie odbijała i od samego dołu podrywała peletki i będzie super ja mam tak węgiel aktywowany zrobiony http://www.sklep.aquamedic.pl/index.php/product/show/id/5582

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.