Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pieknie, kolorowo, tylko nie rozumiem dlaczego to metoda dla niefoto only?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze na organic carbon i biomase powstajacej przy tej metodzie najbardziej korzystaja gabki, przydacznie i innni filtratorzy jak i wszytsklie niefoto pompujace sie.

A przy sps-ach to nie wiem ;)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jak widzę link do mojej strony podał już Jacek. Są tam podstawowe info o biopeletkach i odnośniki do wątku na reef central i filmików. Zapraszam do dyskusji.

Krzysiek Tryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof czy u Ciebie w akwarium zloze juz dziala, jezeli tak to jak dlugo i co zaobserwowales.

Jak z dozowaniem bakteri i innych specyfikow?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo moze nie rozumiem z jak ten cudowny preparat bedzie usuwal PO4 z tego co wiem o bakterie denitryfikacyjne raczej sa skuteczne tylko w przypadku NO3.

Prosze o wyjasnienie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeszcze nie. Długo szukałem czegoś, czym mógłbym zastąpić zeo. Gdy natrafiłem na informacje o tym produkcie, zacząłem sprawdzać wszystko, co jest na necie na ten temat. Rozmawiałem też z Jean Paulem z Holandii, który to wymyślił. Wszystko to na tyle mnie przekonało, że zdecydowałem się wdrożyć, ułatwić życie sobie i innym. Biopelety można łączyć z dodawaniem bakterii, ale nie jest to wymagane. Każdy system ma wystarczającą ilość bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240640 Ra :

Panowie bo moze nie rozumiem z jak ten cudowny preparat bedzie usuwal PO4 z tego co wiem o bakterie denitryfikacyjne raczej sa skuteczne tylko w przypadku NO3.

Prosze o wyjasnienie

Pozdrawiam

Może to wystarczy?:The bacteria will use up the carbon from the BioPellets, whilst nitrogen and phosphorus are taken from the water as nitrate and (ortho)phosphate. This conversion of organic BioPellets (together with inorganic nitrogen and phosphorus) into microbial biomass is called immobilization.

Jeszcze raz to samo, nie wiem czy w lepszej wersji ;)

Bakterie będą zużywać węgiel z biopelet, podczas gdy azot i fosfor pobierane są z wody jako azotany i (orto)fosforany. Ta konwersja organicznych biopelet (razem z nieorganicznym azotem i fosforem) w mikroorganiczną biomasę nazywana jest immobilizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof przepraszam jezeli sie narzucam ;) czy stosujesz juz u siebie to zloze? Jezeli tak to jak dlugo i jakie wnoski?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240653 Grzegorz Dyzma :

Krzysztow przepraszam jezeli sie narzucam ;) czy stosujesz juz u siebie to zloze? Jezeli tak to jak dlugo i jakie wnoski?

Nie, jeszcze nie używam biopelet. Najpierw chciałem zebrać jak najwięcej informacji i opinii na ich temat. Jestem dość ostrożny, szkoda by mi było zaprzepaścić to, co już mam. Ale opinie są na tyle pozytywne, że jestem na 100% zdecydowany. W najbliższy piątek mam mieć pierwszą dostawę i natychmiast zacznę je testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zaczynam sie powoli nad tym zastanawiac filtr przepływowy ze złozem podłaczony bezposrednio pod odpieniacz.

pompa 1200 l/h -> filtr przeplywowy -> APF600

złoza wg zaleceń musiał dac 0,4 - 0,5 ml.

...

tylko ciekawe co przez ten miesiac robic nim zacznie to działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby zainteresowane kupnem produktu, proszę o kontakt mailowy: krzysztof.tryc@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubelek Fuvala:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240670 Grzegorz Dyzma :

Kubelek Fuvala:D

No właśnie też przyszedł mi on na myśl ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240661 Natan :

tylko ciekawe co przez ten miesiac robic nim zacznie to działać.

Przez ten miesiąc możesz stosować dotychczasową filtrację


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240667 andrniew :

Przepływ musi być spory , te kuleczki maja byc w ruchu , kazdy przepływowy filterk sie nada.

Dlatego pierwsza mysl jaka mi przyszla to zalegajacy fluval. Kupno specjalnego filtra o dopowiedniej wielkosci na zloze zapewniajacy odpowiedni przeplyw + pompa sprawi ze testowanie polimeru wyjdzie sttrasznie drogo, a kubelek ma 3 komorowy blok w popnie do ktorego wsypie substrat wegiel tez sie zmiesci i heja.

Poki co wodke tez mozna lac zanim zloze sie rozkreci.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem o czyms takim:

AM_phosphatfilter.jpg

lub

GroTech_filter.jpg

one maja pojemnosc niecalego litra wiec w sam raz na moje badz Grzegorzowe akwarium.

podlaczyc pod to pompe ok 1200 l/h, filtr przeplywowy powinien troche ograniczyc przepływ i odrazu podlaczyc to pod wlew wody do odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne , że kubełek można wykorzystać , ważny jest przepływ a kubełek to zapewnia wiec musi pracowac.

#240731 Natan :

ja myslalem o czyms takim:

AM_phosphatfilter.jpg

lub

GroTech_filter.jpg

one maja pojemnosc niecalego litra wiec w sam raz na moje badz Grzegorzowe akwarium.

podlaczyc pod to pompe ok 1200 l/h, filtr przeplywowy powinien troche ograniczyc przepływ i odrazu podlaczyc to pod wlew wody do odpieniacza.

Taki filterk przepływowy również jest dobry o ile jest na tyle duży ,że pomieści potrzebna ilośc złoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.