Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

#243387 Smyku :

Witam

jaki powinien być przepływ i ile zastosować (w jakim filtrze czy Deltec FR 509 wystarczy) tego produktu na zbiornik 1200 L

Smyku, producent pisze że na 500l trzeba od 500ml do 1000ml kulek. Czyli w Twoim przypadku pewnie te 1000ml trzeba minimum.

Pojemność Delteca FR 509 to coś między 1 a 1,2 litra . Dla Ciebie więc będzie za mały bo trzeba zostawić w filtrze troszkę wolnego miejsca żeby kulki miały gdzie "latać"

A pompka, najlepsza jest taka z możliwością regulacji przepływu, polecam coś z zakresu 1500 - 2500 l/h


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek trafił z odpowiedzią w 10, nie zdążyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno ,czy można stosować rowe i węgiel przy tej metodzie no i co z ballingiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243390 inmar :

Czyli Biodigest też trzeba będzie odstawić ?

Silne bakterie, jeśli stosujemy to bardzo umiarkowanie. Parametry pomogą w ocenie sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki filtr byście polecili w moim przypadku

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243395 Smyku :

a jeszcze jedno ,czy można stosować rowe i węgiel przy tej metodzie no i co z ballingiem ?

Wszystko ok, ale rowa tylko przy bardzo obfitym karmieniu i gdy nie możemy poradzić sobie z fosforanami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kryc za te dobre porady.Kraze na wielu forums.Jak na razie caly ten temat jest bardzo rospisywany na prawie calym swiecie.

Jak na razie bardzo malo negatywnych uwag sie pojawia.Mysle ze po jakims czsie wiele producetow chemi bedom zmuszeni do zaczecia

produkcji chemi dostosowanej do biopelek.Mam zalozony tenk glonowy i chuba bedzie trzeba go troche zmordenizowac.

Zycze wszystkim powodzenia.Jeszcze dwa tygodnie i sam bedem walczyl z biopelekami.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wczoraj odpaliłem BioPelletes odpieniacz siadł na maxa wiec czekamy i zobaczymy jak to będzie z MAGICZNYMI KULKAMI 3043-p090310_07.16.jpg3043-p090310_07.17.jpg3043-p090310_07.17[01].jpg


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie na zdjeciu tego nie widac pompa jest 3000


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak tylko zastanawiam czy aby nie posadzimy zbiornikow na zeo przy tak gwaltownej zmianie w filtracji.

NP biopellets potrzebuja troche czasu zanim zaczna dzialac i nagle calkowite odciecie systemu od zloza.....nie weim ja bym mial cykora.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz może nagranego filmiku z magicznymi kulkami w roli głównej? Bo to pierwszy polski filtr jaki widziałem :). Też czekam na paletki i zastanawiam się jak to się w wodzie zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbiornik jest stabilny i pracuje dłuższy czas na zeo , to po zabraniu kamyków nic się nie stanie .

Taka sytuacja pojawia się przecież przy wymianie złoża , nowe kamyki potrzebuja czasu az bakterie odbuduja w nich poprzednia populację. Taka sama sytuacja jest w przypadku peletek , powoli się rozkręcają i nie sądzę aby PO4 czy NO3 poszybowało do góry. U siebie nie zauwazyłem żadnego skoku tych parametrów. Odpieniacz jeszcze sie nie podniósł , ale to dopiero 4 dni . Czytałem na RC że odpieniacz u niektórych wrócił do poprzedniej pracy dopiero po 14 dniach , wiec proszę nie regulować odpieniaczy aby nie było rano niespodzinki na podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad odpaleniem filtra na początku w obiegu zamkniętym i zalanie go sporą ilością cycle. Powinno to przyśpieszyć jego dojrzewanie. Co myślicie o takim pomyśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez odpieniacz siadl szosty dzien i nic. Odpienia cos tylko po karmieniu wiec ograniczylem troche ilosc jedzenia poniewaz nie chce zrobic w akwarium zupy.

Wczoraj zajrzalem do kubelka ziarenka lekko napecznialy i poprzyklejaly sie do siebie. Dzis zrobie jakis kontrony test bo przestalem lac wodke. Rowniez okaze sie jak bio peletki poradza sobie z cyjano ktore mam od jakiegos czasu. Nie jest to ilosc jak przy pladze, ale pojawia sie na skalce, szczegolnie w jednym miejscu. Na razie co zauwazylem to euphilia jakas nie wyrazna. Nie pompuje sie wczesniej. Nie wiem czy to skutek dodania polimeru czy zbyt szybkich zmian jakich ostatnio dokonuje. Na razie zbyt wczesnie by cokolwiek powiedziec na temat tej naszej "nowej magicznej rewolucji"


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście może jakieś informacje odnośnie stosowania polimerów i ich wpływie na ukwiały?

Wódka raczej żle wpływała na ukwiały (w każdym razie u mnie Quadricolowy żle to znosiły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jeste czy bakterie bedom sie rozwijaly

lepiej w calkowitej ciemni czy lepiej dac mocne

swiatlo.Ca pisali bardzo mocno tlen jest przez

bakterie pochlaniany to chyba po dodaniu pompki

z powietrzem powinno troche pomodz?

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy polimery wpływają jakoś na krystaliczność wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co nie zauwazylem roznicy czy to w jedna czy w druga strone. Moze w miare uplywu czasu cos sie zmieni


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W początkowej fazie może dojść do zmętnienia wody (efekt jak po dawce reefboostera) poźniej będzie kryształ.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jki filtr byście polecili na polimery do baniaka 1200L

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smyku, masz do wyboru albo zewnętrzny albo wewnętrzny - w zależności od ilości miejsca w sumpie.

Pojemność filtra - polecam Ci jakiś miedzy 2 a 3 litry

Pompa - tak jak pisałem najlepsza z regulacją przepływu - coś między 2000 a 4000 l/h

A reszta - w zależności od portfela. KZ, Grotech, AM, Thcskiba itp.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243696 magu :

Zastanawiałem się nad odpaleniem filtra na początku w obiegu zamkniętym i zalanie go sporą ilością cycle. Powinno to przyśpieszyć jego dojrzewanie. Co myślicie o takim pomyśle?

"Zalanie" Cyclem nie jest dobrym pomysłem, możesz spowodować zakwit bakterii w wodzie. Dodanie umiarkowanej ilości dla przyspieszenia procesu dojrzewania brzmi rozsądnie. Nie zawsze więcej znaczy lepiej, a pośpiech jest złym doradcą.

#243729 jjablonski :

Widzieliście może jakieś informacje odnośnie stosowania polimerów i ich wpływie na ukwiały?

Wódka raczej żle wpływała na ukwiały (w każdym razie u mnie Quadricolowy żle to znosiły)

Mam dorodnego quadricolor i nie widzę żadnej negatywnej reakcji. Poza tym, te polimery nie wydzielają niczego sztucznego. W trakcie rozpuszczania się uwalniany jest tylko dwutlenek węgla, woda i trochę węglanu wapnia (użytego do nadania właściwego ciężaru), czyli wszystkie związki, które naturalnie są obecne w wodzie morskiej.To, co nie szkodzi wielu innym delikatniejszym zwierzętom, nie może zaszkodzić ukwiałom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.