Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Na to czekalem:) Ogladalem ostatnio program o biopolimerach, zrobili juz nawet "syntetyczna wode" do gaszenia pozarow.

Czekam z niecierpliwoscia na pierwsze testy:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kubelek to jaki przeplyw powinien miec? ile litrow na godzine


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240819 orindaben :

jesli chodzi o kubelek to jaki przeplyw powinien miec? ile litrow na godzine

Nie ma konkretnych wytyczeń na temat przepływu , poprostu czym większy tym lepiej.

Czyli jak dasz pompę i kulki beda w ruchu nawet dosyć mocnym to nie ma potrzeby ograniczać pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za proste pytanie ale wtedy zeby kulki byly w ruchu to trzeba by wyjac wszystkie koszyki na prawie wszystkie jeden zostawic w celu ograniczenia wydostania sie kulek w obieg.a a te bio kulki wsypacw miejsce bylych koszykow aby woda wplywajaca do kubelka je krecila.


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie nad tym zastanawiam poniewaz chce uruchomic zbiornik 50l a to by bylo dla mnie korzystne aby utrzymac zwiazki na niskim poziomie.nie bede mial sumpa wiec taki kubelek jest dla mnie wygodnym rozwiazaniem.tylko kwestia o jakim przeplywie kupic.ale poczekam na rozwoj sytuacji bo pewnie nie ja sam jestem w takiej sytuacji.


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na koniec aby nie zasmiecac i nie robic off topic to przy akwa 50l jaki byscie proponowali kubelek -znaczy o jakim min przeplywie


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem wylot z filtra z kulkami powinien znajdować się w okolicach odpieniacza. Czy w związku z tym należy zmienić układ w sumpie i wprowadzić następującą kolejność: komora spływu z tym filtrem, następne komora z odpieniaczem, komora z pompą?


540 l + 190l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez podlaczyc kubelek lub filtr przeplywowy pod zbyt mocna pompe obiegowa jak to niektorzy maja i wykorzystac jej moc w pelni zamiast dlawic ja zaworem

Orinabden w twoim przypadku przy akwarium 50 litrowym najmniejszy model fluvala np 105 lub jaki stary model eheima spokojnie podejdzie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, metoda zdaje się upraszczać zdecydowanie obsługę zbiornika w stosunku do Zeovitu. Napewno zastanawiałeś się jak przejść w miarę płynnie aby nie zachwiać środowiska z Zeo na polimery. Czy przez okres tych 4 tygodni rozruchowych nadal będziesz użytkował złoże Zeo czy je automatycznie odłączysz?. Wiadomym jest, że nie trzeba będzie już dozować Zeobacku, Zeostartu oraz Zeofood (który i tak już w dojrzełym zbiorniku na Zeo chodzącym się nie używa), co z weglem i pozostałymi preperatami typu Xtra, AAHC, SP, Coral Vitalizer, Coral Snow+B-balance, ZeoZym, Jod-Complex, Iron i K balance.

Moze dać krótki wywód na ten temat.

Pozdrawiam

Karol


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ktryc - ja dopiero za jakiś czas będę startował z nowym baniakiem i zastanawiam się czy biopelletki można stosować od samego początku?

Jeśli tak to czy wspomagać się jakimiś preparatami typu Cycle czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć na samym początku, filtr będzie dojrzewał razem ze zbiornikiem. Startując baniaczek zawsze powinno się dodać na rozruch trochę bakterii, niekoniecznie Cycle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rpp z tego co czytałem na reefcentral to możesz to stosować od samego początku... czy wspomagać dojrzewanie bakteriami? oczywiscie że tak = proces ten znacznie szybciej przebiegnie a potem ilość bakterii sama się juz wyreguluje ;)

ja już jestem zdecydowany ze tak wystartuje ;)

ktryc był pierwszy


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240837 BIGBLUE :

Andrzeju, metoda zdaje się upraszczać zdecydowanie obsługę zbiornika w stosunku do Zeovitu. Napewno zastanawiałeś się jak przejść w miarę płynnie aby nie zachwiać środowiska z Zeo na polimery. Czy przez okres tych 4 tygodni rozruchowych nadal będziesz użytkował złoże Zeo czy je automatycznie odłączysz?. Wiadomym jest, że nie trzeba będzie już dozować Zeobacku, Zeostartu oraz Zeofood (który i tak już w dojrzełym zbiorniku na Zeo chodzącym się nie używa), co z weglem i pozostałymi preperatami typu Xtra, AAHC, SP, Coral Vitalizer, Coral Snow+B-balance, ZeoZym, Jod-Complex, Iron i K balance.

Moze dać krótki wywód na ten temat.

Pozdrawiam

Karol

Tak , ta filtracja zdecydowanie upraszcza obsługę zbiornika. Na początku może pracować równolegle z zeo , jednak stopniowo musisz regukowac kamyki a w ciagu 6 tyg po starcie BP mozesz całokowicie usuną kamyki zeo.

Pozostałe preparaty na kolorjakie dozujesz oczywiscie pozostają nic nie zmieniasz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda bardzo obiecująco, czekam nie pierwsze testy i daje to u siebie także ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, testy będą ze zdjęciami ;) i to już niedługo.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale, trzymam za słowo.... Bo jak na pierwszy rzut oka ma to być równie skuteczna jak zeo (o ile nie bardziej) i łatwiejsze niż bakterie+rowa a na dodatek korale nie będą głodować (zeo :)i lps bardziej) i będzie wszystko porównywalne cenowo o ile nie tańsze to ja sobie mocno i solidnie zęby ostrze.... mam tylko nadzieję że nie będzie to tylko kolejna niewiele warta "nowinka" do naciągnięcia naszych keiszeni.... No ale skora Andrzej jak i K.Tryc się tym zainteresowali na poważnie to daje to gwarancję uczciwego podejścia do sprawy ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie podniecam i chcialbym zeby ta nowinka byla jak pisza, ale nie bede mial do nikogo pretencnsji jak okaze sie to wielka klapa. Ze np polimer dziala ale podczas rozpuszczania oddaje jakis syf. Jak kazdy nowy produkt moze miec niedociagniecia, felerna partia itd. Za jakis czas moze pojawic sie inny polimer i bedzie znowu co innego.

Cokolwiek zlego sie stanie zale bede mogl miec tylko do siebie i producenta. Andrzej i Krzysztof maja takies samo podejscie do tego produktu jak wiekszosc z nas- nadzieja. Powodzenie lub nie tej metody nie ma nic wsponego z ich uczciwoscia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu chodziło mi o uczciwą ocenę produktu tylko i wyłącznie. Że znów się popastwie.... Żeby nie było jak z ceramiką Balona że on bardzo chciał, ale tylko chciał, a nie było to w żaden sposób uczciwie zweryfikowane...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zapewne krok milowy w przód . Ja moge tylko dodać , ze mam nitratreductor i mierzylem kilkakrotnie PO4 na wyjściu z niego. Różnica za każdym razem była taka sama 0,03 , o tyle PO4 bylo niższe niż w zbiorniku. Pomiar robiłem hanna , czyli wynik stosunkowo wiarygodny.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać długi wątek na Canreef Aquatics http://216.187.96.54/vbulletin/showthread.php?t=59332

Ci, którzy już stosują biopellets, dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Można sporo dowiedzieć się o tym, które filtry sprawdzają się, jakiej mocy pompki, itp, wiele praktycznych wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się tylko na jednym ,bo skoro nie można tego przedawkować to jak tym korygować parametry żeby nie zejść do całkowitych zer ,czy siłę absorpcji ustawiamy za pomocą przepływu czy jak bo naprawdę tego jakoś nie mogę sobie wyobrazić :)

P.S. Ja dzięki uprzejmości Rafała też mam zamówione 1,5litra

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.