Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

#272408 Grzegorz Dyzma :

:)

Czy ma z Was ktos kulki z kolejnych serii. Podobno Nowsza wersja jest ulepszona, ale ksztaltem i kolorem nie przypomina pierworodnychn. Mile widziane zdjecia lub jakis szerszy opis

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=271939#271939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem bo wczoraj otrzymalem w ramach przeprosin po marcowej wtopie nowa wersje i jakos im nie ufam. Wygladem przypominjaa wlasnie drobno polamany makaron nitki i sa jasno brazowe, bezowe. Ale co w nich lepszego to sie okarze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272507 Grzegorz Dyzma :

Pytalem bo wczoraj otrzymalem w ramach przeprosin po marcowej wtopie nowa wersje i jakos im nie ufam. Wygladem przypominjaa wlasnie drobno polamany makaron nitki i sa jasno brazowe, bezowe. Ale co w nich lepszego to sie okarze.

Grzegorz śmiało je wrzucaj. Też dostałem te nowe w ramach reklamacji i pięknie śmigają, odpienek ładnie pieni.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe peletki są najlepsze, lepsze niż poprzednie czy z innych firm. Pozbawione są jakichkolwiek dodatków, czysty w 100% aktywny materiał polimerowy. Inne firmy dodają min. wypełniaczy , typu kukurydza i polimery nie są tak czyste, mogą zawierać składniki toksyczne dla akwa. Wygląd może nienajciekawszy, ale przecież nie o wygląd chodzi, lecz o działanie. Można je mieszać ze starszą wersją. Nie mają wpływu na pracę odpieniacza. Ja dosypałem je do poprzednich. Jedyne , na co trzeba uważać, to ich wielkość, są mniejsze i na początku zanim się nie namoczą, mogą mieć tendencje do wypływania z reaktora. Potem wszystko się normuje.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uruchomilem filtracji bio pallets nowa formula i woda po dwoch dniach w akwarium zrobila sie mleczna natomiast w sumpie gdzie sa paletki czysta... Pierwsze co zrobilem to sprawdzilem czy jakis zwierzaczek sie nie przekrecil no ale sa wszystkie. Jestem pelen podziwu dla tej nowej filtracji.. chcialem isc za nowoscia a uzyskalem duzo zarcia dla korali i larw ryb ..apogon i ocellaris co mialy niedawno tarla... najgorsze jest to ze ogranicza ilosc swiatla..

mieliscie cos takiego po uruchomieniu palletek? czy moze to cos u mnie nagle sie stalo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zmętnienie ustąpiło po 3-4 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim akwarium wielkich zmian po zainstalowaniu paletek nie widze , może mam je jeszcze za któtko ale czy korale wyglądaja lepiej hmm ? co widze to spadek PO4 z 0,08 do aktualnie 0,00 po paletkach .Karmie sporo wiec coś zawsze tego PO4 jest w zborniku, raczej nie bedzie go całkowicie brakowało.Jeśli chodzi o zmetnienie wody to miałem je ponad 1,5 tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mozecie napisac dokladnie na czym polegala wtopa na paletkach czym to sie objawialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie odnisnie sposobu karmienia. Czy teraz przy karmieniu wylaczacie odpieniacz? Dawniej wiekszosc z nas robila to na kilka godzin w nocy gdzie Ph i tak zawsze minimalnie leci.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie:

Dalej urzywan orginalnych kulek

Mam zamiar zmienic je na te nowe

(mniejsze I bardziej ciemne)

Jakie macie Panowie o nich uwagi?

Dzieki za info.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wroce do karmienia bo troche mam pod goreke. Gdybym wylaczyl odpieniacz na czas karmienia 1-2 godziny to niefoto nie zdaza sie najesc. Dla nich jest dobra kilku godzinna zupa lub caly czas. Na wlaczonym odpieniaczu karmienie w moim przypadku nie ma sensu wszystko wyladuje w kubku. Na razie karmie na wylaczonym obiegu co wygdne nie jest.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280696 inmar :

Mam pomieszane oba rodzaje i jeszcze dużo jest tych białych.

Ida do gory tak samo I opadaja rowno ?

Dzieki za pomoc

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Inmar za info.Dobra wiadomosc

Wyglada ze wejdzie 3.5 litra do

mojego filtra.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek te nowe są wiele drobniejsze i mogą uciekać przez otwory w sitku, przygotowanym pod "stare" kulki.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280758 Niejeden z nas :

Sławek te nowe są wiele drobniejsze i mogą uciekać przez otwory w sitku, przygotowanym pod "stare" kulki.

Dzieki serdecznie.U mnie chodzi maly dziwolong(bez sitka)

IMG_0279.JPG


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za dzielo? Slawek - lece z tymi kuleczkami - poprawa jest, ale cyano sie pojawilo w 1-2 miejsach. co bys poradzil?

#280769 Slawekkrzyzanowski :

Dzieki serdecznie.U mnie chodzi maly dziwolong(bez sitka)

IMG_0279.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie sie rozbrykaly,woda czysciejsza.Tak samo jak za wiele wody wymienisz.Nastaw wieksze dmuchanie wody kolo tego miejsca

i moze bedzie lepiej.Jak nie to jaka chemia pod smarowac.Kulki czsami moga troche zmienic ilosc bakteri w tenku(innch odmian)

Ja dalem 8m galonow morskiej wody(sa u nas w sprzedazy) i wyglada ze te micro zwiezadka zaczely sie rozwijac we wodzie.

Filtr na zdjeciu jest opisany na DIY na tym forum.Testuje go na roznych wariantach.Bedzie proba jak kulki z zeovit kamykami

bedom sie zachowywaly.Jak narazie dalem je z chemia do PO4.Spadl poziom do 0.1 .Bakrterie wcinaja kulki o wiele szybciej niz w filtrze

wiezowym.Dalej jest tz piersa wersja kulek.Co ciekawe w tem ukladzie przeplyw i szybkosc krecenia jest zupelnnie inny.Woda jest jak krysztal

z Irlandi.Powodzenie z tym malym problemem.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano patrzac na swoje akwarium pomyslalem sobie ze chyba odstawie polimer na bok. Minelo 7 miesiecy odkad wsadzilem kulki do filtra fluizacyjnego. Owszem dzialaja, nawet bylem w szoku jak dobrze. Przy akwarium z niefoto zejscie z NO3 do poziomu ledwo wykrywalnego to naprawde osiagniecie. Z Po4 jak juz wielu zauwazylo kulki radza sobie kiepsko. Przy niskim poziomie pomagaj go na takim utrzymac, ale o zbijaniu mozna zapomniec. Miomo ze dzialaja korale nie maja sie jak wczesniej. Wszystko na pol gwizdka. Myslalem ze to moze kwestia ktoregos z parametorow. Kh 6,4 niskie ale stabilne. Reszta parametrow w normie. Najbardziej dumam nad sprawa ze skoro kulki sa zrodlem wegla organicznego ktore jest glownym pozywieniem dla gabek to dlaczego na wodce rosly w oczach a teraz po prostu wegetuja. Czesc sie rozpadla. Poczekam jeszcze troche bo moze przyczyna obecnej sytuacji tkwi w braku stabilnosci. Skaly malo bo tylko 20Kg na 260L.

Docelowo bedzie ponad 60kg tylko musze to jakos do sumpa upchac alr jak nic sie nie zmini bye bye peletki


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ja nie mierzyłem PO4 u siebie od początku, w tej chwili według świeżo kupionego testu JBLa mam PO4-0, NO3 również spadło od zalania miałem dziesięć później pięć i po trzech tygodniach do zera. Nie wierzę że cały czas miałem PO4-0, tak więc jak dla mnie paletki mogą zbić PO4, ale jednak jak widać po innych przypadkach niekoniecznie.

Nie używam żadnych absorberów ani węgla.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj od Przemka te najnowsze kulki.Te pierwsze od Tryca musiały być felerne bo po pierwsze nie działały a po drugie......do dziś się kulają.Druga ich wersja,ta ciemna już prawie się kończy w filterku i to ona pewnie spowodowała spadek u mnie PO4 do 0,05 i NO3 do 0,2.

Poprawiłem PO5 na bliższe prawdy PO4 :clapping

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.