Skocz do zawartości
Kris_77

pięćset z białegostoku :)

Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie było, ze tylko sprzęt dobry :) na pewno można tym uzyskać super fotki bez obrabiania - niestety ja nie potrafię :) i sporo czasu muszę poprawiać kolory i inne rzeczy w photoshopie - ale mam jakieś takie zboczenie zawodowe, ze fotka musi być ładna, opracowana, ma być jakby dziełem sztuki (nie wiem czy nie przesadziłem, ale coś w tym jest) - i może ktoś zarzucać nienaturalność czy coś - ale ja wole to niż fotki reporterskie z ukrycia zrobione komórka :)

też tak macie? czy tylko ja? pisze o tym bo już kilka razy zarzucono mi, że zdjęcia obrabiane i nie do końca kumam czy to zarzut czy pochwała :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko obrabianiu zdjęć, jeśli w efekcie dostajemy foty jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Kręcenie fot tak, by na zdjęciach fotografowane obiekty były ładniejsze niż irl, mija się jak dla mnie z ideą tego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RA345 - nie żebym miał coś do komórek :)

@Ewaise - oczywiście, że jestem przeciwnikiem obrabiania acry zielonej na czerwoną - zawsze staram się podciągnąć kolory do takich jak widzę na żywo - ale uwierz mi pracuje na 3ch kompach każdy wyświetla inaczej :) więc nie wiem czy jest to idealne odwzorowanie - dlatego tym razem wziąłem na warsztat ryby i bezkęgowce bo tam trudno coś oszukać - każdy wie jak wygląda żółtek czy mandaryn - one takie po prostu są

ale np w akwarium mam latające pyłki - pewnie jak większość - i zawsze na fotce kilka takich się wplącze i tu właśnie widzę pole dla mnie do popisu - po co mam z tym dać fotkę? (jak one mnie strasznie na zdjęciu irytują) podobnie np wyjdzie nie do końca ostre zdjęcie - wtedy staram się je wyostrzyć ale czasem tło w takim przypadku zrobi się już za mocno ziarniste - to do akcji wkracza lekkie zblurowanie ... ta obróbka ma na celu pokazać piękno zwierzaka niczym nie przeszkadzające :) a przysłowiowy żółtek dalej pozostanie sobą - może przekraczam już granice, wg mnie nie...

obróbka w celu polepszenia jakości zdjęcia (odbioru wizualnego) a nie w celu np wyleczenia ryby z ospy :)

za jakiś miesiąc mam zamiar nakręcić filmik - wtedy pójdzie bez obróbki :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że ktoś tu pomylił fora,myśle że retuszowanie fotek i pokazywanie tu to oszustwo bo nie odzwierciedlają tego co mamy w akwa,zreszto większość fotek jest podkręcanych jeśli ktoś chce się pochwalić, a potem och i ach a gołym okiem widać że fotki ostro obrabiane.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255502 rafal19 :

robi, według Ciebie fotka zrobiona telefonem komórkowym odzwierciedla to co mamy w akwa? wolisz oglądać marnej jakości foty czy ładne?

Widze że mnie nie zrozumiałeś.Lubie oglądać fotki naturalne a nie obrobione na max w "photoshopie" z przesyconymi i nie naturalnymi kolorami.Lepsza fotka z komórki niż przedobrzona graficznie z lustrzanki.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi, co rozumiesz za nienaturalne? że zółtek za żółty ? masz tą rybę? u Ciebie jest inna? bo trochę nie kumam - ja np nie umiem zrobić dobrej fotki acropory brązowej z mega błękitnymi tipami - wychodzi mi szara i tu i tu ... chesz taką fotkę? tylko po co ? wyczyszczenie brudów (tych malutkich białych syfków pływających) to źle? co ja żółtkowi talie poprawiam? nie kumam co rozumiesz za naturalne fotki? byłeś kiedyś w galerii fotografi? myślisz, że która kolwiek z fotek nie została obrobiona programem graficznym?

ale masz rację, być może to nie te forum :) i nie mówie tego złośliwie

szkoda, zastanwaiłem się nad zorganizowaniem jakiejś super galerii (wystawy) właśnie zdjęć życia z akwarii..

ps

na dole oryginalna fotka - to jest jakiś tam najprostrzy przykład obróbki fotoszopowej - może oryginal bardziej naturalny bo fakt szyby mam na dole lekko brudne - ale fotka ladniejsza? taką pokazać? pewnie że można - ale ja robie fotki żeby spodobały się również innym ludziom nie tylko akwarystom ... i chciałbym takie właśnie rezeczy poprawiąć - myślę, że tym nikogo nie oszukuje jak to napisałeś :)

kris_006a.jpg

ps2

oryginalna fotka wspomnianej wyżej acropory - tipy ma mega intensywnie habrowe - szczepka brana od kolegi Rafała19 - widać u niego na fotkach jakw wygląda w naturze - ale mi głupio takie wstawiać :)

kris_100.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że ktoś nie zrozumiał moich trzech krótkich zdań.Szkoda.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superanckie fotki ;] gratuluje taka obróbka jest wyśmienita, jak dla mnie nie przekłamuje, kris_77 mógłbyś mi napisać czy sam się uczyłeś korzystać z photoshopu czy może możesz polecić jakaś książkę do nauki ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, to pisałam ogólnie o fotkach. Mi podobają się takie obrobione w ten sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Jeśli u Ciebie wszystko naprawdę aż tak kolorowe to super. :) Masz niesamowitą tą różową acrę (bo to acropora, tak?). Cukiereczek. To na zeovicie? Magicznych kulkach? Czy jeszcze inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na youtubie widzialem, jak fotoshopem grafik przerabia zdjecie starej babci bez zebow na portret pieknej panny. czy to jest forum grafikow? z tym wyostrzeniem to juz przegiecie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki świetne! zazdroszę umiejętnego posługiwania się programami do obróki zdjęć. wtedy faktycznie można oddać piękno, urok zbiornika pomimo złych ustawień w aparacie.

Akwarium już wygląda świetnie, mieszkańcy zadowoleni :) I chociaż ja byłam fanką Twojego poprzedniego akwarium, to temu również gorąco kibicuję.

brawo.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na prawde sliczny i najwazniejsze ze korale i ryby są w super dobrej kondycji:clapping a co do zdjeć to nawet najlepszy aparat nie odda piekna zycia w zbiorniku.

Dobrym aparatem mozna nauczyc robic się dobre lub bardzo dobre zdjecia i mysle ze minimalna obróbka ich w jakim programie nie jest czymś złym.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe słowa - akwarium jest dość młode więc narazie węgiel na wstrzymanie i czekam - dojrzewanie i przeprowadzka przebiegła wzorowo - parametry idealne - nowe oświetlenie T5 - to wszystko spowodowało, że kolory są jakie są - jak dla mnie to nawet zbyt tzw. zeovitowe - zacząłem więcej karmić i powolutku dodawać x-tra , cv i aahc

od początku tylko dobra żywa skała, małe ilości bakterii, dużo rowy i węgla - mała obsada rybna - teraz dorzuciłem równolegle bio pelletki - i jak narazie wszystko idzie do przodu :)

różowy koral to amarantowa seriatopora callendrum (pewnie Robert nie pamiętasz ale to Ty mi ja wybrałeś i podrzuciłeś do Andrzeja skąd odebrałem :)) mam ją gdzieś z 3 lata - urosła napewno z 3-4 krotnie - kolorek na żywo bije po oczach :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mineły 3 miesiące i wkońcu postanowiłem zaryzykować z kolejna próbą wpuszczenia pokolca - znowu wybór padłna japonicusa - ale tym razem daje 99?% szans, ze sie uda:)

napiszę dlaczego - ale juz same zdjęcia pod spodem by wystarczyły - ryba w doskonałej kondycji - super wybarwiona - je wszystkie pokarmy - ma siłe odpierać ataki żółtka i hepatusa - wręcz po jednej nocy to już tylko im sie wydajem że go ganiają :googleye niesamowity widok jak żółtek pływa 30 cm za nim krok w krok i niby go przegania - ale to tylko tak wyglada - bo japonicus się odwraca i jak przepywa koło żółtka to ten tylko delikatnie się nastroszy, przeczeka i dalej za nim płynie;) widac już kto w dzień rządzi - jeszcze tylko nocą ma problem ze znalezieniem sobie miejsca

z tego co obserwuje w moich obu przypadkach to zabieg w postaci luster przestawiania skał i dostawiania rur dla dezorientacji kompletnie nie ma znaczenia - kondycja ryby to rzecz decydująca

poniżej zdjęcia dla porównania:

stary:

5.jpg

nowy:

japonicus2.jpg

przy okazji do akwa trafił też wargatek:

wargatek2.jpg

a wkrótce dojda jakieś korale i inne ryby - wtedy wrzuce ftsa - chwilowo akwa jest nieco zaniedbane - walcze z miesiecznym synkiem który zabiera cały mój czas:)

pozdr

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wysypany... uwazaj na niego, masz jakis czyscicieli w zbiorniku? To trudna ryba, dobrze ją karm i staraj sie, aby miala jak najmniej stresów.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269377 Kris_77 :

mineły 3 miesiące i wkońcu postanowiłem zaryzykować z kolejna próbą wpuszczenia pokolca - znowu wybór padłna japonicusa - ale tym razem daje 99?% szans, ze sie uda:)

...

będę trzymać więc kciuki aby tym razem się udało !

#269377 Kris_77 :

... chwilowo akwa jest nieco zaniedbane - walcze z miesiecznym synkiem który zabiera cały mój czas:)

...

nie zrzuaj nic na synka :strutin a swoją drogą gratulacje :googleye


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269383 AquaManiac :

Troche wysypany... uwazaj na niego, masz jakis czyscicieli w zbiorniku? To trudna ryba, dobrze ją karm i staraj sie, aby miala jak najmniej stresów.

tak mam 7 krewetek czyszczących i wargatka sanitarnika - po za tym odpowiednio zmieniłem aranżację skalną - poprzestawiałem nieco i dodałem skałe z sumpa tworząc nowe filarki - dołożyłem rury pcv żeby jeszcze zamieszać - lustro z boku akwa - ryba dobrze zaaklimatyzowana - wpuszczona po ciemku - karmie mrożonkami (solowiec, lasonogi, jaja), spiruliną, nori w klipsie - ryba w doskonałej kondycji - także jedyną mądrzejsza rzeczą, którą mogłem zrobić to go nie zakupić - i to najbardziej nie podoba mi się w naszym hobby :strutin ale postanowiłem jeszcze raz spróbować - na pewno jeśli ten osobnik pomimo tego, ze jest trudną rybą nie przetrwa - koniec prób z pokolcami

@nika - nic na syna nie zwalam:) po prostu jest spokojny inaczej i zajmuje cały mój wolny czas :googleye dobrze, że w pracy mogę posiedzieć na kompie :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjj.jpg

fotki z wczoraj - większość kropek zeszła - kondycja wydaje się być doskonała :strutin żółtek narazie nie odpuszcza - próbuje dominować - ale chyba już nie długo :googleye


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.