Skocz do zawartości
Kris_77

pięćset z białegostoku :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kris_77 Super. Powiedz czy masz teraz tylko jedna cyrkulacyjną tunze? Jak tak to jaki model?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ale Krzysiek jest specem od programów graficznych także czy te jego fotki są prawdziwe ? :)

Kris_77 wielki szacuneczek - baniak extra!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po koszulkach widziales jego mozliwosci te se akwarium w photoshopie wykleil :)


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim :D

co do umiejętności graficznych.. nie widać, że to reefmax??? przesadziłem ? :)

@wojtos

parametry taie jak ogólnie przyjete za dobre :) sól IO, balling, zasolenie trzymam 33ppt wg wskazań hanki

@Robert K

zapraszam przy okazji :)

@Stani

troszkę daleko :D ale wierzę, że postawisz nie gorszą konstrukcję w nowym akwa - wymiary to 122x72x57 h

@Nikel

na codzień mam 2 x Tunze 6105 - ale jedna mi padła - i w rogu wysoko jest malutka 6025 :D tak, zeby tafle pomarszczyc :D

to już druga 6105 która mi padła - niegdyś stary wartburg mego ojca psuł sie rzadziej :D

dziś mamy od rana w białymstoku piękne słońce więc skorzystałem z okazji i mam poranna sesję - z FTS-em powalczę jak się ściemni bo znów słabiutko...

5000_01.jpg

5000_02.jpg

5000_03.jpg

5000_04.jpg

5000_05.jpg

5000_06.jpg

5000_07.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77 jak tam naso


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne fotki:

FTS 1 - jednak na żywo ładniej wygląda - na zdjęciu brak głębi - nie mogę dobrać dobrego kadru...

fts2.jpg

większe zdjęcie

FTS 2 - dużo fajniej wygląda z oddali...

fts7.jpg

większe zdjęcie

anampsesik

anampses.jpg

i striatusik

@Robert K - ryba przyszła przypadkiem - na stockach sklepu i w moim zamówieniu był strogosus

striatus.jpg

na żywo jak wypłynie na światło wiele zyskuje :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ryba śliczna tylko napisałeś że to A.Striatus i jakoś mi nie pasowało to do tego co na zdjęciu bo to raczej jest coś z gatunku Ctenochaetusów .

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra - ostatnie fotki i już Was nie męczę :)

tym razem podwodne...

podwodne_00.jpg

podwodne_01.jpg

podwodne_02.jpg

podwodne_03.jpg

podwodne_04.jpg

podwodne_05.jpg

podwodne_06.jpg

kolejne fotki znów za jakiś miesiąc lub dwa

dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#292978 Kris_77 :

Robert - nie Rafał tylko Krzysiek :)

tak jak mówisz wg mnie to http://liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+43+2993&pcatid=2993

Ctenochaetus cf. striatus

Przepraszam za imienną pomyłke.

A zdjecia dawaj bo są rewelacyjne choć to w wiekszej mierze zasługa korali bo wypaśnie ładne.

Jak robisz fotki od góry???? Widziałem patent z wkładaniem obiektywu przez jakiś (nie wiem jak to nazwać)pojemnik czy cóś takiego.

Nie boisz się trzymać Tridacni na piasku??? one w naturze to raczej na skałach się osadzają i rosną, są ślimaki co potrafią takie na piasku w jedna nocke opierdzielić.

ps. piekna acra na drugim zdjeciu


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki podwodne robię jakimś kompaktem olympusa - żona kopiła jak lecieliśmy snoorkowac - ogólnie zdjęcia robi słabe ale podwodne w basenie czy w wodzie całkiem fajnie - max zanurzenia do 4 metrów

co do tridacny - słyszałem o takich akcjach ze ślimakami - odpukać moja stoi na piachu od ponad 2 lat i jak narazie rośnie - pewnie temu trzymam tak bo wyglądają o niebo lepiej jak mają jako tło biały piasek - a jak się patrzy z góry to żaden koral tego nie przebije (przynajmniej te co mam :))


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek... uciekaj z tym swoim akwarium do lasu :) oczy mi już bolą od kolorów :)

...a naso jak by troche lepiej z tego co widzę, może będzie jeszcze z niego ryba :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dobre wieści:

- z naso zeszły wszystkie plamy - jeszcze może nie wygląda jak ideał ale wszystko idzie w dobrym kierunku :strutin

- dziki c.striatus w końcu zaczyna się interesować mrożonkami - nieśmiało wyłapuje solowca i powoli interesuje się spiruliną :(

i 2 słabe:

- z niewiadomych przyczyn zszedł 3 letni błazenek

- podobnie 2 letnia babka


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim aparatem fotograficznym robisz te zdjęcia, jaki obiektyw ?


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie. Strasznie mi się podoba ułożenie skały, które daje poczucie głębi, powiększa baniak i nadaje klimat:). Taki mały morski aqua-scaping.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek uczy się całe życie...

jednak nie mam ani strigosusa ani striatusa a ryba wkońcu została poprawnie rozpoznana (dzięki Łukasz)

to Ctenochaetus binotatus

striatus.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem :)

czas na małą aktualizację - testowałem kręcenie filmów komórką - ale słabo na razie to wychodzi...

w akwarium nic się nie dzieje - jakiś taki nudny okres - ale i czasu zbytnio nie miałem - niedługo znowu urlop - ale widzę, że nie będzie tak źle i za jakiś czas czeka mnie przesadzanie korali lub mała przycinka....

ps . ktoś wie czemu nie widać playerków? w podglądzie są po zaakceptowaniu nie ma - tylko kod...

PS: Lookam


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen wypas:clapping Filmiki faktycznie nie za dobrej jakości ale to chyba mało ważne, widac jak wszystko ma się zdrowo i kolorowo.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Krzysiek Brawo, oby tak dalej. A jeżeli chodzi o przycinke to daj znać, wpadne wkońcu i coś zabiorę. :):)


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długi zimowy urlop już za mną - więc dziś był czas na doczyszczenie akwarium - wywalenie jednego trupka (acropora deep water - zbielała od połowy w górę?? )

no i żeby nie było nudno postanowiłem nieco poprzestawiać korale - w zasadzie główną zmianą miało być pozbycie się ze środka czerwonej talerzówki

woda jeszcze mętnawa - ryby pochowane (ze 20 apogonków)

i niestety nie mam chwilowo dostępu do aparatu więc tylko telefonem - wgrywam też na YT filmik ale trochę to potrwa...

500_nowe2.jpg

a) zmiana na lepsze?

:waving gorsze?

c) za mała zmiana - bez znaczenia :googleye ?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.