Skocz do zawartości
Kris_77

pięćset z białegostoku :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest moc:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać! Człowiek ma pojęcie co robi i każda zmiana w jego akwarium przynosi super efekty, ryby piękne, korale zadbane, aranżacja sprawia poczucie spójności!

Gratki! :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak dla mnie to wzór do naśladowania jak powinno wyglądać akwarium morskie Ja pomału kompletuje sprzęt i czytam dużooooo żeby jak najmniej błędów popełnić pozdrawiam


Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Piknie....:kapelusz

Czy możesz opisać, co aktualnie dozujesz do baniaka?....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kriss piekniebto wyglada i w koncu fotki nie telefonem.

Czym tam swiecisz ze tak piknie. Zdradz troche jak prowadzisz baniak oprocz powsciagliwosci w grzebaniu. Mam tu na mysli zabiegi pielegnacyjne, sol, ppdmoanki. Czym, jak karmisz korale, co podajesz z KZ-ta.

Jeszcze kilka miesiecy i slij fotki na reef cantral:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, złotą zasadę jaką przekazał mi Krzysiek to: rób regularne podmianki, mniejsze większe ale regularne :clowning

A z soli to IO.

Niech o reszcie powie sam właściciel...

Ale co to kolorów to się nie dziwę bo duży wpływ ma oświetlenie przy tulu rurkach to preferencyjnie można dobrać kolorki i szczerze to sam poważnie się zastanawiam nad wymianą HQI na same t5.

Było by pięknie gdyby nie ta długość zbiornika (80cm) 24W za mało mi doświetli a 39 będzie za długie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz

full opcja !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reefcentralu mam swój wątek prawie od początku :D

co do prowadzenia baniaka nie ma co zdradzać - w zasadzie wszystko już napisałem

1) sól IO bo tania a różnicy nie zauważyłem

2) podmianki staram się regularnie co 2 tyg

3) balling kh i ca dozującymi - testy robię bardzo rzadko ze względu na ich krótkotrwałość a co za tym idzie wiarygodność - jak pożyczę od kogoś to zrobię i lekko skoryguję pompy (Ca: 380, kh: 6,7 - to ostatnie wyniki

4) kulki się kręcą - 2 razy dosypałem nie wiem w sumie ile się kręci - z 700-900ml ?

5) węgiel w woreczku - co miesiąc nie za duże ilości

6) 54 W świetlówki wymieniane co pół roku - wiszą dość nisko - 4 ati blu, 2 ati aquablue, 2 kz fiji

7) korali nie karmię

8) ale ryby dość obficie

9) nic z KZ-ta nie dozuję

10) żadnej innej chemii nigdy nie użyłem

12) raz na jakiś czas coś dokupię - coś zmienię - coś przestawię - dosypię odrobinę piasku :clowning

także wg mnie najważniejszą rzeczą w baniaku jest dobre światło i regularne podmiany.... no i cierpliwość


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrym przywitaniu przez Binotatusa - po tygodniowej izolatce - następnie tygodniowej zamianie miejsc z bandytą - i w końcu po wspólnych 3ch dniach Centropyga nie dała rady... :clowning drugiej próby nie będzie choć nie miałem ładniejszej (bardziej wybarwionej, kolorowej) ryby w baniaku :D kiedyś myślałem, że moja Cynarina jest mocno czerwona - jak przepłynęła obok niej Centropyga to nagle zbladła.... szkoda...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no nic tylko chyle czoło :kapelusz:clapping kolorki pierwsza klasa.Mam pytanie do ciebie odnośnie tego różowego korala po prawej stronie podobnego do hystrixa czy to też seriatopora? bardzo wpadł w oko mojej żonie i muszę się rozglądnąc za takim na wyspach.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę to trwało ale się udało - od jakiegoś czas ktoś/coś podjadał mi korale - dziś udało mi się wyłapać delikwenta - sprawcą okazała się krewetka - jeszcze nie namierzyłem co to za gatunek - może pomożecie...

krew.jpg

oraz film - polecam obejrzeć w 720p na full screenie

dodam, ze ma 1 cm wielkości i jej ulubione jedzenie to acroporki :)

edit: mam ją w pojemniku po rowie obok siebie - i właśnie usłyszałem strzały - więc raczej to jakaś pistoletówa - ale żeby jeść korale???? znalazłem ją dziś w acroporze - dokładnie na środku gdzie były wyjedzone tylko 2 odnogi przez jakieś 2 noce - w koło biało... to nie mógł być przypadek...

@stancor - to seriatopora callendrum - kolor amarantowy


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mega surrealistycznie :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lapki ma jak Papay po zjedzeniu szpinaku:clowning


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem z ciekawosci w "World atlas of marine fauna". Chyba znalazlem na stronie 105.

Coralliocaris graminea - Machine gun shrimp :)

Wydaje sie, ze moze byc symbiotyczny z Acropora i nawet ja bronic przed szkodnikami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas - dokładnie to ta!

tylko jak wytłumaczyć fakt, że siedziała w środku acropory 10 cm - dokładanie tam gdzie są wygryzione gałązki i w koło biało...

przegoniła kraba dzikusa i zajęła jego miejscówkę? :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie wymadrzal bo zaden ekspert ze mnie :) ale poszukalem jeszcze troche info o tych kreweciach i nigdzie ani jednego zlego slowa...

The shrimps probably use their snapping pincers to protect their home from animals that might damage the coral. They are not believed to eat their host and simply use the coral as shelter.

-----

Branching corals are homes to many different animals, among them the very cute Machine gun shrimps (Coralliocaris graminea). This healthy branching Montipora coral had at least three of them!

-----

Moze w jakims szczepkarium albo sumpie warto poogladac jak sie zachowuje ze szczepka acry? W sumie to raczej rzadki zwierzak w naszych baniakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w polskim kinie... nuda.. nic się nie dzieję

poza tym, że kompletnie nie mam w domu czasu na akwa - a i rzadko bywam w domu - wszystko jest ok - powoli rosną korale - ryby nieco szybciej :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.