Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

To nie moja:waving

ale ty umiesz na wieczór ciśnienie podnieść, jak w morde strzelił cuda się u Ciebie dzieją.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuźwa :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Kurde, REWELACYJNE koralowce i akwa. I te kolory... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,

nic nie mowiles, ze az tak :)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale pięknie kolorowe.

Zazdraszczam i chylę czoła.

Ja niestety po letnich-wyjazdowych-upałowych-zawieruchach wywaliłem dwa wiaderka szkieletów i zaczynam od początku.

No ale cóż - cierpliwość kluczem do sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo chłopaki:waving Kosek, moje akwarium w taki sposób zakończyło wakacje w zeszłym roku:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) pochodzenie różnie w sumie, większość od ludzi, jak mi się jakaś podobała na fotkach czyjegoś baniaka to żebrałem o szczepkę:) w sumie to już ze trzy lata zbieram, część kupiona w sklepie, różnie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu są tylko wycinki zdjęc a nigdzie nie widać całego zbiornika? ciekawy jestem jak wygląda calość z wysokoscią 30cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb już wiele razy pisał ze to szczepkowy i nie ma czego pokazywać :) Ja tam myślę, że on te foty robi przy dostawie koralowców w pracy, a później się chwali że to jego:D


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Piotr, to szczepkowy i nie ma tam żadnej aranżacji czy czegoś, tam ma ROSNĄĆ a nie tworzyć kompozycję. A tak po drugie, to nie jestem w stanie zrobić zdjęcia całości stałką 50mm, a tylko takie szkło posiadam:D Za blisko po prostu mam od ściany, a właściwie sufitu/skosu do baniaka.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda całość - niestety, z tej odległości przy dziesiątkach małych szczepek przestaje być wyraźnie widać. No i aparat, który wziąłem ze sobą, raczej nie jest najwyższych lotów - najbliżej mu do najniższych :)

4177-100_2022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...hmm;Seb,fajnie to rozplanowales i ogolnie fajne te Twoje miejsce odosobnienia...ogladajac Twoja szafke pod zbiornik ,natchnelo mnie...niby takie proste a nie wpadlbym na to...moglbys powiedziec na co zwracac uwage przy takiej konstrukcji (u mnie na zbiornik 75X70X45),chcialbym tez aby na przedniej scianie nie bylo belki by miec dostep do suma,no i czy wave box tego nie rozkolysze...Ja to wszystko wymaluje zywica epoxydowa i chcialbym by przod i jeden bok byly otwierane...belek bym uzyl takich samych bo sa wszedzie...Patrzac na ten zbiornik,dziwi mnie dlaczego sie nazywa szczepkowy...mysle ze 10cm wiecej i bylo by akwarium marzenie...gustuje w plytkich zbiornikach,nauczony doswiadczeniem.Widzialem takie,zaaranzowane i jezeli sa one na odpowiedniej wysokosci to glebia powala,przyklejajac nos do szyby naprawde czulem sie jakbym patrzyl do oceanu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304535 mrozikulus :radzę odożyć siatkę z ziemniakami bo jak widać cieżka była :)

Inaczej się nie dało, robiłem zdjęcie z wnęki okiennej w skosie dachowym - zresztą, gdzie jest napisane, że zdjęcia mają być prosto? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304557 Radek Ch :
#304535 mrozikulus :radzę odożyć siatkę z ziemniakami bo jak widać cieżka była :)

Inaczej się nie dało, robiłem zdjęcie z wnęki okiennej w skosie dachowym - zresztą, gdzie jest napisane, że zdjęcia mają być prosto? :)

...zdjecie artystyczne,nie przejmuj sie...ach tak malo osob docenia artyzm w tych strasznych czasach...odchylilem ekran tak by zdjecie bylo prosto i...porazka...nie ma tego efektu fali i zycia...te kartony z prawej tez sie swietnie komponuja...pewnie chodzilo Ci o taki przekaz "walka natury z niszczycielska sila czlowieka"...hhehe...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304550 Iceberg :

...hmm;Seb,fajnie to rozplanowales i ogolnie fajne te Twoje miejsce odosobnienia...ogladajac Twoja szafke pod zbiornik ,natchnelo mnie...niby takie proste a nie wpadlbym na to...moglbys powiedziec na co zwracac uwage przy takiej konstrukcji (u mnie na zbiornik 75X70X45),chcialbym tez aby na przedniej scianie nie bylo belki by miec dostep do suma,no i czy wave box tego nie rozkolysze...Ja to wszystko wymaluje zywica epoxydowa i chcialbym by przod i jeden bok byly otwierane...belek bym uzyl takich samych bo sa wszedzie...Patrzac na ten zbiornik,dziwi mnie dlaczego sie nazywa szczepkowy...mysle ze 10cm wiecej i bylo by akwarium marzenie...gustuje w plytkich zbiornikach,nauczony doswiadczeniem.Widzialem takie,zaaranzowane i jezeli sa one na odpowiedniej wysokosci to glebia powala,przyklejajac nos do szyby naprawde czulem sie jakbym patrzyl do oceanu...Pozdrawiam...

Na co zwracać uwagę? Moim zdaniem przede wszystkim na materiał, czyli belki, wybierając je w markecie bierz tylko idealnie proste, jest ich niewiele tak naprawdę, do tego jak najmniej sęków itp. Potem równo dociąć i do roboty:) dodatkowo w każdym narożniku daj wzmocnienia, zapobiegnie to kołysaniu. Łączysz na zwykłe łączniki do drewna, malujesz na samym końcu. Co do tego czy wavebox nie powali konstrukcji to jak widzisz u mnie wszystko stoi, a wavebox działa od samego początku:). Co do płaskich zbiorników to też je lubię, takie laguny prawdziwe, tyle że baniak typowo sps-owy musi mieć mocną cyrkulację, a to wyklucza piasek na dnie, a bez piasku nie wyobrażam sobie baniaka, poza tym minusem płaski niski baniak ma same plusy.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dzieki Seb,wlasnie raz sie przymierzalem do tych belek i rzeczywiscie niewiele bylo prostych i bez sekow...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagno ma się dobrze, kolekcja cukiereczków rośnie i czeka na baniaczek docelowy:)

img0298eb.jpg

img0306m.jpg

Stani, to ta acra o której Ci pisałem :clowning niezłe ciacho się z niej robi, a taki był bury badyl.

img0312ps.jpg

img0316z.jpg

A tu taki bury krzaczor, nawet nie wim skąd go mam, przez pól roku leżal w cieniu w rogu, wygrzebałem go pod swiatełko, zobaczymy co z niego wyrośnie:)

img0324qy.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb brawo niezłe kolorki :D wrzuć też foto całości :clowning


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328521 seb :

Bagno ma się dobrze, kolekcja cukiereczków rośnie i czeka na baniaczek docelowy:)

Pozdrawiam

seb

fajowe te korale - mam nadzieję, choć nie wiem czy doczekam :clowning że postawisz ten docelowy!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folię już nawet kupiłem na tył, a jakoś zebrać się nie mogę :clowning ale już będe musiał, bo się ciasno robi.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.