Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Na poprzedniej stronie są, niewiele się zmeniło :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

całości a nie pojedyńczych sztuk :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę stron wcześniej jest :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, teraz już oficjalnie, Ci którzy byli na zlocie wiedzą, reszta nie... W czwartek około północy bagno przestało istnieć, pompa JVP zrobiła zwarcie, czy przebicie, nie wiem, nie jestem elektrykiem, w każdym razie zablokowały się elektrozawory od dolewki i dolewała, dolewała, dolewała... O 23.20 zadzwonił do mnie szwagier, bagno jest nad nim, ze kapie mu na głowę, jak dobiegłem to na podłodze bylo kilkadziesiąt litrów, sumpe się przelewał, do tego poszedł do systemu kubek odpieniacza. W każdym razie dziś wyrzuciłem 60 litrowy kubeł trupów sps-ów... Ale nic to, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, w końcu odpalę normalny zbiornik, dziś kupiłem farbę zeby pomalować tylną szybę, więc do przodu :) Później może ktoś życzliwy poratuje jakimiś maluchami, ktoś kogo ja kiedyś poratowałem, wierzę że tak, bo ja ogólnie wierze w ludzi! :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :(


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie! W każdym razie jest nauka na przyszłość, nigdy więcej dolewki bezopośrednio z RO, choć byłem takim jej orędownikiem.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz ns śląsku ,to daj znać jest co łamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku.......a ja to bym się chyba pobeczał taki baniak ja..... :(


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Życie! W każdym razie jest nauka na przyszłość, nigdy więcej dolewki bezopośrednio z RO, choć byłem takim jej orędownikiem.

To jest wzorowa postawa! Podstawowa sprawa - nigdy się nie łamać i z każdej porażki wyciągać wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno juz pisalem ze te pompy JVP to szmelc zagrazajacy zyciu, bo ma kiepskie przewody.

Współczuje bo wiem jak sie człowiek przywiązuje do tego hobby i ile kasy trzeba włozyc żeby miec fajne korale.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb ja Ciebie poratuję ale maluchów nie mam tylko duże. To kiedy przyjeżdżasz z wiadrem?

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebuś dasz hasło to Ci posle boksa korali, głowa do góry.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Wiedziałem! Was dwóch byłem pewien!!! L( Dzięki chłopaki :thumbsup:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też znajdziesz kika Twoich wychowanków :)

To nie wina dolewki tylko JVP,

Chociaż muszę się przyznać że na wszelki wypadek ja mam podwójny elektrozawór a system dolewki ma dodatkową kontrolę poziomu na AT Control który ją włącza na 3 godz dziennie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( U mnie kilku wychowankow tez rosnie. W razie czego dorzuce szczepki do boxa od Roberta. Nawet nie chce sobie wyobrazic jakie to musi byc uczucie... trzymam kciuki za jeszcze wiekszy comeback! Edytowane przez Kubaaas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo przykro się stało :crybaby:

Szczepkami nie poratuję mieszkam nie w tej strefie, ale w celu odbudowy bagienka jakieś środki znajdziemy.

Dużo czerpaliśmy z bagienka bo zawsze jak Możesz to Dzielisz się wiedzą zdobytą przy pielęgnacji bagienka.

Jak jest potrzeba to na priva Daj znać poratujemy.

Głowa do góry :rambo:


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Hehe :) Wiedziałem! Was dwóch byłem pewien!!! L( Dzięki chłopaki :thumbsup:

Dzwon smialo jak sie juz " ogarniesz"

zorganizujemy sie i poslemy Ci boxa lub dwa na swieta.

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Seba ja niestety nie mam SPS, lecz mogę chętnie podzielić się tym, co mam a mam po podziale ukwiał Entacmaea quadricolor.

POZDRAWIAM Maciek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Wariaty! Kuba, to prawda, to mega słabe uczucie kiedy pakujesz do kubła korale które znasz od trzech lat :( Ale nic to, ważne że uczucie jakiego teraz dzięki Wam doświadczam jest dużo silniejsze od tamtego smutku, aż mi klucha w gardle urosła a oczy się spociły, żona się głupio patrzy :blushing: i jak nie wierzyć w przysłowie że "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie..."

Bardzo, bardzo Wam dziękuję :respect::unworthy: :unworthy: :unworthy:

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, szkoda. Wyrazy współczucia. Ale, jak sam pisałeś, będzie lepiej - stanie baniak dekoracyjny. A czego się nauczyłeś - będzie procentować.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, u mnie SPSy małe i mało (całe dwa, hehe), a LPSów nie hodujesz (a mam do podziału swoją euphyllię paradivisę), ale do nowego baniaka mogę Ci dać 15kg fajnej, płaskiej skały, bez plag i syfu (1 mała aiptasia gdzieś się zawieruszyła). Moczy się w solance z cyrkulacją, ale zanim ja wreszcie zrobię zbiornik, minie wiele czasu, a Tobie się przyda... No i chętnie pomogę w budowie nowego baniaka - masz mnie blisko przecież ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.