Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, bardzo, bardzo Wam dziękuję:mooning To że akwarium robi się przede wszystkim "dla siebie" to tylko po części prawda, do kolorów dąży się też po to żeby kiedyś ktoś kto się na tym zna, docenił, pochwalił... Niby kobiety są próżne, a fececi to co? Kobiety nam do pięt nie dorastają :p A co do "sekretu", to go nie ma, nie istnieje, każdy ma swój wzór, swojego "Świętego Gralla" i do niego dąży. Moim do tej pory było osiągnięcie takich własnie kolorków, osiągnąłem to, teraz wyznaczyłem sobie inny cel i będę do niego dążył :whip Myślę że kluczem do sukcesu jest konsekwencja i chęć uczenia się, nie tylko czytania i powielania czyichś rozwiązań, ale dostosowywania tych najlepszych do swojego zbiornika i umiejętność "widzenia" swoich korali, juz to gdzieś kiedyś pisalem że one same mówią czego chcą i co jest dla nich najlepsze, trzeba tylko chcieć nauczyć się ich słuchać. Ważne jest wszystko - woda, światło, suplementacja, cyrkulacja, ale przede wszystkim konsekwencja i cierpliwość, trzeba dać sobie, a właściwie koralom duuuużo czasu, nie cisnąć ich, nie lubia jak się je pogania :p nie lubią gwałtownych zmian, nawet tych na lepsze, czasem na reakcję w którąkolwiek stronę trzeba czekać tygodniami, a nawet miesiącami, ale często warto czekać :p. Podobne efekty można uzyskać dzięki chemii, ja do takich kolorów, braku brązów dochodziłem bez mała trzy lata, a wystarczy polać Zeospuru, wybic zooksantelle i efekty będą od razu, tylko co dalej? Jak długo takie korale pociągną? Jakie będa tego konsekwencje? Nie chciałem próbować, Wam też nie polecam, ja się uparłem, obrałem sobie cel i do niego dążyłem, więc każdy może:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory rzeczywiscie ciesza oko. Co ciekawe, to ze korale u Seba wygladaja naprawde na zdrowe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne kolorki!

widać, że wiesz co robisz - tak powinien postępować każdy - bez paniki - cierpliwie - konsekwentnie do przodu...

jak miałbym po za Twoja osobą znaleźć klucz do sukcesu to postawiłbym na światełko :mooning

ale żeby tak nie słodzić... jakie brzydkie zaglonione podstawki - fuj :whip


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, ale może jednak byś podpowiedział co dodajesz do wody , czy karmisz korale , jeśli tak to czym i w jakich ilościach , takie zwykłe wskazówki , które Ciebie doprowadziły na szczyt , bo nie oszukujmy się kolory są mega.

Więc liczę , że jednak temat troszkę rozwiniesz.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Kris, wiedziałem że się podstawek czepisz :mooning wiem że zaglonione, wiem że kulki rosną, resztki już co prawda bo borsuk zaczyna robić swoje, tyle że w tym baniaku nie chodziło mi o to żeby mieć idealne podstawki, tylko o korale :p Fal co do Twojego pytania, to żaden problem, nigdy nie ukrywałem tego co dozuję, żadna to tajemnica, unikam tylko podawania dawkowania bo stara prawda mówi że każdy baniak jest inny i w każdym dawkowanie będzie inne, raz się sparzyłem bo podałem gotowy przepis ile czego ja bym dawał w danym zbiorniku, a potem za jakiś czas dostałem maila z pretensjami że TO NIE DZIAŁA. A więc, z tego co dozuję to ZS2, ABC, CV, AAHC, JC, BB, oprócz tego co tydzień podmiana wody, nigdy tego nie zaniedbuję, od jakiegoś czasu mam refugium, ale takie naturalne, samo zaczęło rosnąć, więc zacząłem je oświetlać. No i gwóźdź programu, czyli sump. Tylko dwie komory, w jednej pompa obiegowa i filtr na węgiel, w drugiej kupa skały od roku leżąca w rogu, nie ruszana od roku, na niej właśnie te gloniska rosną, a pod nią tona detrytusu, to taka moja wylęgarnia życia :whip no i najważniejsze moim zdaniem w każdym baniaku, czyli odpieniacz, u mnie pieni Schuran, niech sobie każdy myśli co chce, ale właśnie kolorków i ilości drobnego życia takiej jak teraz nie maiłem nigdy wcześniej, używając odpieniacza na wirniku igiełkowym czy na meshu. Karmię po zgaszeniu światła miksem mrożonek co kilka dni.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rybek masz pewnie mało?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z. scopas, Z. desjardini, S. vulpinus, P. hepatus, 8 chromisów, 3 apogony, czy mało to nie wiem, standardowo raczej.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, dziękuję za info , jeśli możesz to zdradź mi co to jest JC , no i może jeszcze jak dozujesz w swoim zbiorniku , bardzo , ale to bardzo mnie to interesuje.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, JKC miało być, literkę wcięło, dokładnie to http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=876&products_id=7104 co do dawkowania to naprawdę, nie chcę podawać, nie dlatego że chronie jakiej urojone tajemnice, ale jak podam to chcąc niechcąć ktoś się tym zasugeruje, a potem będą żale. Generalnie już preparaty KZ uważam za najlepsze w tej chwili na rynku, tyle że dawkowanie można spokojnie dzielić przez 2 a nawet 4. A przede wszystkim obserwować baniak, jak coś będzie nie tak to będzie to wyraźnie widać:mooning. Co do tego jak osiągnąć swoje wymarzone efekty, ważne jest też mieć swojego dobrego ducha, takiego "Wujka Dobra Rada", kogoś kto niekoniecznie poda gotową receptę, ale potrafi naprowadzić na dobre tory, kogoś kto podtrzyma na duchu w chwilach kiedy ręce opadają, kogoś kto poda rękę, a czasem da kopa w d.pę... Dla mnie takim kimś jest Andrzej, jak dla mnie ideał mentora i wzór akwarystyczny. Nie daje gotowych recept, ale nawet samym swoim podejściem do akwarystyki i efektami pokazuje że "się da" i ze warto. Stare przysłowie mówi "Nie sztuka dać rybę głodnemu, sztuka dać mu wędkę..."

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zadałeś zagadkę, mam na myśli te skróty nazw preparatów :mooning

Czy dobrze rozszyfrowałam CV (Coral Vitalizer?) i BB (czy to B-Balance?), bo mi się będą te literki po nocach śnić.


700 litrów wody - a ile zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaciekawił ten odpieniacz.

Co to za model Schurana ?

He he, teraz ci nie damy spokoju :mooning


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Seb mistrzostwo.... Jakbym kiedyś Cie nie podpadł to niemalże byłbym skłonny się wprosić na odwiedziny :mooning

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czapka z głowy - też kiedyś mi się marzy taki poziom wiedzy jak ma Seb


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zasypaliście :p Po kolei. Agata, zgadza się :p. Bastek tak dokładnie to ten http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=23_1073&products_id=7587 , model 150. Jacek, Ty mi podpadłeś? Czym niby i kiedy, zresztą nieważne, nie pamiętam :mooning. Maxymalny, z tym poziomem wiedzy to bez przesady, są tacy którym nie jestem godzien kurzu z butów zdmuchiwać :whip Dzięki wszystkim raz jeszcze:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba to w takim razie kiedy i jakie plany na akwarium?

...a glodnemu nie wedke tylko wodke:clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany już dawno sprecyzowane, akwarium będzie stało na "bagnie", a nie w domu, zbiornik 130x50x50, to mój stary zbiornik który musiał przy okazji przeprowadzki zostać osuszony. Juz jest wylizany do czysta, stare tlo odklejone, sump gotowy, lampa jest, teraz tylko kasiorka na budowę odpieniacza, skałę i wio, myśle że do końca miesiąca odpalę :mooning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegnacko! Seb a jakie światło planujesz na to akwa i filtracje na czym głównie opierasz? Pozdro,


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieciła będzie ATI Sunpower 5x54, w poprzednim setupie dawała radę więc zostanie, a filtracja tradycyjnie, skała i ZS2:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, obieram tą samą drogę w nowym akwa dzięki za info. i czekam z niecierpliwością na fotki nowego szkiełka :mooning


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,8W/l mniej, wolniej, ale bardziej kolorowo:reading


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście za pianę będzie odpowiedzialny Schuran, a do szczepkowego trafi DIY, ale równiez na dyszy, nie na igle :mooning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, wolniej i kolorowiej bedzie na końcu, na początku będzie ogieeeńńńń!!! :mooning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba ale obiecaj ze sie wysilisz troszke na aquascapingu. Zadnych plackow, symetrycznych dwoch wysp:nono

Teraz to juz latwiej rzezbic rafke jak juz znasz swoje korale i wiesz co gdzie ktory lubi.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.