Skocz do zawartości
tomiooo

włacz TVN24

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego właśnie jesteśmy zadupiem świata... Smutne to, że flagą za którą walczyli i ginęli nasi dziadkowie, dziś niektórzy "Polacy" sobie d..ę wycierają...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251821 lukoliczan :

pokaz mi co takiego wspaniałego zrobiła ta "elita" dla polski. i nie myl III RP jako państwa z Polską jako krajem.

Szkoda Mi Ciebie ........


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba w ogóle bić tu pianę? To jest tragedia i własne preferencje czy animozje nie mają najmniejszego znaczenia. Zginęła kupa mniej i bardziej ważnych, mniej i bardziej pożytecznych dla polityki, obronności, Kościołów, ludzi i osobiście pomilczałbym nad Ich trumną... Może zamknąć temat, jeśli ma być miejscem wypowiedzi w stylu lukoliczana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukoliczan, wybacz, ale ze względu na Twoje patriotyczne poglądy, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy.

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251829 lukoliczan :

tak, prezes ZUSu, prezes NBP, jakies postaci z reklamowek politycznych.... liste juz widzialem, szkoda wojskowych i ludzi zwiazanych z ruchem AK oraz rodzinami katynskimi.

Podkreślam jeszcze raz, nie jest to tragedia dla państwa, zupełnie inaczej wygląda sprawa w sferze prywatnej. Tutaj pozostaje tylko złożyć rodzinom ofiar kondolencje i wyrazy współczucia.

Chłopaku nie wiem ile masz lat, co robisz itd. ale pierdzielisz głupoty!! tyle Ci powiem, a te swoje uwagi to zatrzymaj lepiej dla siebie

Nie pozdrawiam

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukoliczan sprawiasz wrazenie osoby z zaburzeniami emocjonalnymi :-)

88 (lub 96 bo brak konkretow nadal) osob martwych w ciagu sekundy to tragedia dla panstwa !!! A czy to wypadek samolu z prezydentem, czy pozar osrodka dla bezdomnych - to bez znaczenia.

O anarchie nie mamy co sie martwic, bo panowie w garniturach szybko przesiada sie na 'wolne' stolki jak to mialo miesce do tej pory. Tu chodzi wlasnie o tragedie ludzi! Ludzi jako ludzi ! prezez zusu czy nbp to oprocz 'chama' takze zapewne ojciec i maz. I tak nalezy rozpatrywac te tragedie.

dla mnie - masakra. Masakra i wstyd. Szkoccy koledzy juz do mnie dzwonili pytac jak to mozliwe ze najwazniejsi ludzie w panstwie lataja samolotami starszymi niz wieszkosc pilotow :/

szok, wstyd i przygneniebie :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek i Polak czuję wielki smutek. Widziałem dzisiaj autentyczne łzy w oczach szanowanych przeze mnie i nie tylko ludzi, widziałem też autentyczną radość w oczach zwykłych szuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodze dzis eh......musialbym uzyc wulgarnych slow jak sie czuje.

Wspolczucia dla wszystkich, ale dlaczego my Polacy nie wyciagamy wnisokow czasami z tego co sie dzieje tylko musi dochodzic do takich tragedii. Nawet na wlasnych bledach sie nie uczymy.

Narzekanie na polityke i wogole to nasza cecha narodowa. ALE Na politykow narzeka sie w kazdym jednym kraju i ludzie tez pokazuje swoje niezadowolenie. Najlatwej zwalic wine ma rzadzacych ktorych sami wybieramy.

Takie mamy rzad jakies jakie

spoleczenstwo. Szkoda mi wszystkich tak samo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukoliczan, stuknij się czasem w czerep nim coś chlapniesz, zwłaszcza w takim dniu jak dzisiaj i z takim słownictwem.

Snucie teorii na też chyba się mija z celem, zwłaszcza że na obecną chwilę wiadomo bardzo niewiele, szczególnie na temat wyposażenia nawigacyjnego lotniska i jego stanu. Przy brakach w tym temacie nie ma znaczenia, czy siada nowy Boeing czy 20-letni Tupolew. Bardzo nie chciałbym, żeby sprawdziły się domysły Sławka.

(Chodi, spytaj szkockich kolegów w którym państwie większość pilotów to nastolatki).

W nieco mniej onetowym stylu o katastrofie można przeczytać np. tutaj.

R.I.P.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukoliczan proszę żebyś już ni więcej nie pisał w tym wątku!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy nie denerwuj sie. BBC podalo, ze prezydent lecial rzadowym samolotem radzieckiej konstrukcji z lat 60'tych. Stad wsrod brytyjczykow taka opinia sie pojawila.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi, nie bierz tego bynajmniej do siebie. Niestety obiegowe opinie i medialni pseudoeksperci są w stanie wypaczyć każdy temat, taka "uroda" goniącego za sensacją, medialnego świata.

Swoją drogą chciałbym widzieć minę tych kolegów, gdyby znali czas powstawania i wiek obecnie latających Marine One VH-3D, wożących przywódcę ich Wielkiego Brata.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykry dzien jest dla nas wszystkich.

Przykro nam za to co sie stalo.

Przyszedl dzien kiedy odeszli

I tylko czas wyleczy Ich rodzin

tak wiele bolesci.

RIP

Nawet Jak Ojczyzna jest tak daleko

Nasze serca sa zawsze z wami.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za to ze lecieli w te miejsce i pochylam glowe.Także nie za każdym przepadam ale jednak ta kara byla okrutna.

Zmartwilo mnie tylko ze na sile chcieli po tulu probach lądować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zal i rozpacz :D

Osobiście często oglądałem debaty z udziałem tych ludzi. Np. w "Kawa na ławę" w TVN: Szmajdziński, Putra czy inni. Szczególnie p. Jarugę Nowacką, taka laska z klasą, sympatyczna. Ostatnio oglądałem ją w "Warto rozmawiać"...

Nie przepadam z Pis, nie głosowałem na Lecha, ale mi go strasznie żal i jego małżonki. Prywatnie byli niezwykle życzliwi i ludzcy. Praktycznie każdy z polityków, który się wypowiadał o nich wyrażał się podobnie.

Co do samej katastrofy, mogło zdarzyć się wiele. Owszem błąd pilota też, ale pomimo sugestii żeby lądowali gdzie indziej mogło np. być tak, że nie mogli dolecieć i musieli lądować. Mogła nastąpić awaria silników czy coś w tym stylu. Samolot mógł utracić sterowność np. z powodu awarii pneumatyki, której sterowanie znajduje się za zwyczaj w ogonie samolotu. A samolot najpierw zawadził tyłem o drzewo. Mogło więc dojść do uszkodzeń i w konsekwencji do serii dalszych wypadków kończących się katastrofą.

Oglądałem sporo programów z cyklu "Katastrofy w przestworzach" na National Geographic HD i przyczyny podobnych wypadków przy lądowaniu bywały naprawdę zdumiewające. Najbardziej zdumiała mnie kiedyś przyczyna katastrofy wywołanej brakiem smaru na ślimakowym drążku sterującym sterem wysokości. Albo inna przyczyna, gdzie okazało się, że w samolocie z silnikami śmigłowymi przyczyną katastrofy była kropla wody która dostała się do spoiwa w śmigle silnika, które w wyniku powstałej korozji po paru latach rozpadło się podczas lądowania i odłamki spowodowały zniszczenia i katastrofę...

Nie mówiąc już o np. wlatujących ptakach do silników. Tu mogło też potencjalnie cś takiego się zdarzyć, w efekcie czego maszyna zgodnie z informacjami leciała przechylona, jakby jeden z silników nie pracował.

Rozgadałem się.

Ale ostatecznie jestem daleki od osądów co do samych decyzji pilotów. Coś mi się zdaje, że nastąpiła jakaś awaria, która zmusiła ich do lądowania. Jutro będą czarne skrzynki rozszyfrowane.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nas nie zabije to nas wzmocni.

szacunek dla prezydenta i innych ofiar katastrofy

tomko :D


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nikt sie nie potrudzi o czarna wstążkę wiem ze to duzo kosztuje na tym forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co czarna wstążka? Bo tak wypada? Jak dla mnie oddanie hołdu ofiarom poprzez zmiany opraw graficznych stron www jest nie na miejscu. Ale do mnie w ogóle nie przemawiają takie "żałoby narodowe" na pokaz.

Chory to kraj, gdzie żyjące autorytety depcze się codziennie i przechodzi to bez echa, ale później ich śmierć jest opłakiwana publicznie. Oczywiście najlepiej w widoczny sposób (np przypięta czarna wstążeczka), żeby nikt nie miał wątpliwości z jak wrażliwym i obytym człowiekiem przestaje.

Dziś wydarzyła się wielka tragedia, ale żadna zmiana layoutu, znicz czy tygodniowy program w TV nie wróci tym ludziom życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dyskusje na temat PR czy szukanie winnych nie ma sensu. Jeszcze nigdy w historii nie zginęło tyle osób, z takim doświadczeniem życiowym, pary prezydenckiej, tylu generałów, ministrów, posłów i tej rangi księży. Przychodzi na myśl refleksja że wszyscy jedziemy na tym samym wózku, prezydent, minister, poseł, biskup każdemu może przytrafić się tragedia bez względu na pozycję, stołek, kasę, tym ludziom należy się szacunek i współczucie najbliższym. Banalna wstążka może dać dużo do myślenia ....


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przemawiaja do ciebie żaloby narodowe nie musisz tu wchodzić i sprzedawac tego co lubisz lub co nie.To twoje zdanie.

.Takie jest zycie i nie tylko w tej polsce.Pojedz do rumuni lub kirgistanu wtedy zobaczysz naprawde chory kraj.Jeśli chcesz proste zycie jedz do szwecji czy do grecji nikt na sile w polsce nie trzyma.

To chyba jedyny polityk/prezydent ktoremu nie można nic zazucic w stylu lapowek,zlodziejstwa i wykorzystywania dobr ktore przystają mu w formie wygodnego zycia.

Szanuje go też za inne rzeczy.W stosunku do poprzednikow uważam ze wiele dobrego zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie muszę robić. O ile wiem to jest otwarte forum i każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Moje jest jak najbardziej na temat, więc nie łamie regulaminu. Wtrętu o Rumunii zupełnie nie rozumiem, nie należę do tego typu ludzi, którzy cieszą się że gdzieś jest gorzej.

Dość odważne wnioski wysuwasz, już wiesz że mi się w Polsce nie podoba i że poluję na łatwe życie, a wszystko to po przeczytaniu jednego mojego posta. Odpal proszę jeszcze raz swoją szklaną kulę, może zobaczysz najbliższe wyniki totka, zawsze mi się wieeelkie morskie akwarium marzyło. :D

Życzę dobrej nocy i więcej szacunku dla ludzi o odmiennych poglądach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie ich biednych pochowac.

Narod sklucony to narod biedny I slaby.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251946 Ewaise :

Życzę dobrej nocy i więcej szacunku dla ludzi o odmiennych poglądach.

Dołączam się do zyczen.

Mnie takze wkurza ze jeszcze wczoraj TVN wysmiewala kaczynskiego a dzisiaj po nim placza. Bardzo przykre, ze jeszcze dwa tygodnie temu niejaki sikorski krzyczal "byly prezydent lech kaczynski" ku uciesze gawiedzi...

Kaczynski byl porzadnym czlowiekiem, i nawet jesli ktos go nie lubil musi przyznac, ze w przeciwienstwie do poprzednika nie upijal sie na grobach pomordowanych polakow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.