Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Nie wylewaj wody do kibla!!:D

Rekomendowane odpowiedzi

To oferta dla osób którzy nie mają kolegów :). Widocznie tacy również są. Jestem Ciekaw ile taka woda po przelaniu do pojemnika może być przechowywana ?


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW smutne to, że bogata osoba (bo jednak 3000l solniczki to duży wydatek) chce zarabiać w taki sposób. Mi by było wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łba nie dam ale ten Pan zdaje się kilka lat temu handlował żywą skałą.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to bardziej reklama niż chęć sprzedania wody, bo chyba tylko naiwniak by to kupił :).


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy te 50 zl to za 3000 litrow? Bo jakos nie znalazlem informacji o jaka ilosc chodzi


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

nie bede komentować swojego głupiego postu :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdu orze jak moze, ale akwarium naprawde ladne


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wydaje się ,że człowiek jest zaradny . czy to taka hańba sprzedawać wodę z podmian z porządnego ,dobrze działającego zbiornika .Taka woda kosztuje (sól ,filtr,)czystym marnotrastwem faktycznie jest wylewanie jej do kibla . Myślę,że dzięki takim komentarzom ,ten "kolega z forum" już jakiś czas nie jest naszym "kolegą z forum" i to dotyczy wielu ciekawych osób ,które się juz tu od dawna nie udzielają ;( Jeśli znajdzie się klient ,to czemu was to dziwi , że gość sprzedaje .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i ja bym taka wode kupil,jezeli byla by w poblizu,50zl to nie majatek tym bardziej ze nie ma nic pod nosem ,czemu nie...Ostatnio kupilem garsc glonow do sumpa,dalem 35 euro plus 8 przesylka,taak,tutaj we Francji,gdzie wystarczy pojechac nam morze srodziemne i nazbierac ich sobie...Coz za paradoxs...w Polsce akwarysci morscy pewnie rzucaja sie takimi glonami na podlewanych imprezach i nikomu by nie przyszlo do glowy ze to jest towar do sprzedania...fakt,jezeli mieszkamy w miejscu gdzie mamy znajomych akwarystow,sytuacja sie zmienia i raczej sie wymieniamy niz sprzedajemy ale jezeli wokol mnie nie ma takich mozliwosci,wiec nie widze nic zlego w kupowaniu wody...inna rzecz ze ja bym takiej wody nie sprzedal...ani glonow...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajna sprawa tak zalozyc sobie np 500 i Ryska [poprosic zeby zadarmo kobznol wody, wsumie poco kupowac 20 kilo soli jak on ma zadarmo,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł nie jest zły. Widziałem to akwarium na żywo i jest niesamowite (od tego Pana kupiłem swój baniak 960l). Gdybym znowu zakładał akwarium wolałbym kupić wodę z takiego zbiornika, niż rozrabiać świeżą solankę, bo proces dojrzewania mocno by się skrócił i przebiegał łagodniej. Do tego odgazowana skała, żywy piach, bakterie i w zasadzie w ogóle nie ma wtedy żadnych plag :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego się coś sprzedaje jeżeli równie dobrze może trafić do kibla?? A nie lepiej napisać że oddam za bro i poznac nowego kolegę morszczaka??

Panowie plis plis....

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lekkie przegięcie, lepiej chyba oddać za browar. Zwłaszcza, że całość i tak idzie w kanał, czego tu żałować?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony co kto sprzedaje i za ile to tylko JEGO sprawa,ale jeśli to takie dobre to po co wylał z baniaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Wszystkie wasze uwagi są trafne znam osobiście Rysia byłem kilka razy u niego i widziałem na własne oczy to akwarium sam kupowałem od niego fajny sprzęt zajmuje się on używanym sprzętem z Niemiec. tam

kupuje u nas sprzedaje to człowiek takiej mentalności na wszystkim chce zarobić. Ja cieszę się że ktoś

weźmie ode mnie wodę z akwarium i nie muszę wylewać do kibla bo mi szkoda ale ten człowiek żyje z akwarystyki morskiej i może dlatego taki pomysł że jakiś naiwniak się znajdzie. Smutne ale prawdziwe. Natomiast co do jego akwarium na żywo to bajka ma to fajnie rozwiązane przedziela salon od sypia;ni siedzisz przed TV widzisz akwa

leżysz w sypia;ni widzisz akwa ale żeby tak to zrobić trzeba dom budować pod akwarium.

Sam osobiście tego nie chwalę bo to już przegięcie ale jako akwaryście muszę oddać cześć.

Nie udziela sie na forum bo zawsze mówi że to strata czasu może ma rację ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252361 darekkuku :

A mi wydaje się ,że człowiek jest zaradny . czy to taka hańba sprzedawać wodę z podmian z porządnego ,dobrze działającego zbiornika .Taka woda kosztuje (sól ,filtr,)czystym marnotrastwem faktycznie jest wylewanie jej do kibla . Myślę,że dzięki takim komentarzom ,ten "kolega z forum" już jakiś czas nie jest naszym "kolegą z forum" i to dotyczy wielu ciekawych osób ,które się juz tu od dawna nie udzielają ;( Jeśli znajdzie się klient ,to czemu was to dziwi , że gość sprzedaje .

Widzisz... jedni ludzie na tyle kochają swoje hobby, że dzielą się swoją wiedzą, pomagają nowicjuszom w starcie akwarium za free a drudzy we wszystkim widzą tylko swój zysk. Oczywiście gość ma prawo sprzedawać wodę, zawsze mogło być gorzej - mógł np sprzedawać martwe korale. Dla mnie to żaden argument, że "znajdzie się klient". Niektórym uczciwość i zasady moralne nie pozwalają naciągać innych.

A co do tego "kolegi z forum". Przejrzałam jego posty i same handlarskie. Ot gość zrobił sobie z nano-reefu rynek zbytu dla młodych i naiwnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252431 Ewaise :

A co do tego "kolegi z forum". Przejrzałam jego posty i same handlarskie. Ot gość zrobił sobie z nano-reefu rynek zbytu dla młodych i naiwnych.

Naiwnych ? Wybaczcie ale nie rozumiem. A co takiego jest nie w porzadku w tym 'sprzedawaniu' ? Czy ktos jest naciagany lub oszukiwany ? Malo jest oglosze na targowisku 'kupie wode' ?

Mnie osobiscie bardziej draznia wlasnie Ci 'mlodzi i naiwni', ktorzy startujac z 250l akwarium szukaja 250 litrow wody z podmian. Prawie zawsze chodzi o oszczednosc kasy na soli a nie 'super wode', bo wezma co popadnie.

Nie przsadzajcie panowie. Do poki sa klienci - beda sprzedajacy.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie namawia do kupna. Mnie się osobiście wydaję iż jak ktoś chce to kupi :) Taka mądrość ludowa. I może zakończmy ten temat. Bo jak ktoś chce to znajdzie dostęp do wody za piwo :), a jak ktoś nie chce to se kupi.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładając akwarium wolałem sprawdzoną wodę z działającego baniaka, żeby dojrzewanie szybciej poszło, a woda, sól, filtry RO DIY i bakterie kosztują.. Zresztą świeżej wody sam nie robię, tylko również kupuję, bardziej mi się opłaca kupić gotową świeżą wodę niż samemu robić 10l co tydzień. Przy okazji wyprawy po wodę (mam 3min samochodem do erybki:) ) zawsze pogadam i dowiem się czegoś nowego.

Pewnie da się z człowiekiem dogadać i kupując u niego sprzęt dostać wodę:) chce pieniądze bo jak już było wyżej to jego praca, piekarz może oddać chleb a może sprzedać, oddać jednej osobie a dawać wszystkim?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252439 kgb :

Nikt nikogo nie namawia do kupna. Mnie się osobiście wydaję iż jak ktoś chce to kupi :) Taka mądrość ludowa. I może zakończmy ten temat. Bo jak ktoś chce to znajdzie dostęp do wody za piwo :), a jak ktoś nie chce to se kupi.

Też tak myślę. Ja oddam za darmo a jak ktoś chce sprzedać niech to robi


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sklep, miałem tam kupować żywą skałę :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.