Skocz do zawartości
robi

Bio pelets PODRÓBKI

Rekomendowane odpowiedzi

Grzechu ty jak moja żona. "Kochanie widziałam super samochód, pytam jaki ? Ona - czerwony :) "

Pytam się o markę odpieniacza a nie na ile litrów masz :)

Ale faktycznie, jak wyjmiesz te walcowate, to bez przestawiania odpieniacza powinno już pienić.

Bo mój pieni i z tymi walcowatymi, ale musiałm go lekko podregulować.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal jezeli marka ma znaczenie to mam V2skim 800 firmy TMC. Wiem ze nie jest to odpieniacz z gornej polki, firma w tym momencie nie ma znaczenia skoro pienil dobrze, po przerobce znakomicie. Ide do domu wybierac ziarna.:).

Moze u Ciebie pieni bo nie masz az tylu bubli co ja


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie kiedy mozna sie spodziewać wymiany peletek z feralnej partii?

http://www.dvh-import.com/Site2/english/NP.html

u mnie kulki wyglądają tak

peletkiiiii.jpg

więc pochodzą z trefnej partii, odpieniacz pracuje przewaznie po karmieniu nastepnie strajkuje albo ma rózne dziwne fazy raz pieni a to przestaje i tak na zmianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z wątpliwościami co do autentyczności NP Reducing BioPellets, Jean Paul zamieścił następujące wyjaśnienie w wątku na RC. To jest moje tłumaczenie, a do oryginalnego tekstu w języku angielskim odsyłam: http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1694529&page=42

Krzysztof

Problemy z NP Reducing BioPellets

Szanowni Klienci,

Dostaliśmy informacje od użytkowników, którzy stosują nasze NP Reducing BioPellets. Chodzi o to, że odpieniacz zatrzymuje odpienianie, kiedy ludzie dodają NP Reducing BioPellets. Sprawdziliśmy kontrolną partię, która pochdzi z każdej nadchodzącej dostawy, w naszym magazynie, i zauważyliśmy różne kształy BioPellets w 300 kg tej partii.

Te BioPellets o różnych kształtach (zobacz zdjęcie) to NP Reducing BioPellet, lecz wyszły one z innej maszyny u naszego producenta. One naprawdę działają, ale potrzeba więcej czasu zanim zaczną działać. Ponadto, zawierają więcej tłuszczu niż normalnie. Dlatego też odpieniacz przestaje działać. W zależności od ilości użytych BioPellets, większość odpieniaczy zaczyna ponownie pracować po upływie 2-3 dni. W niektórych przypadkach zabiera to (dużo) więcej czasu. Te BioPellets o innym kształcie nie są szkodliwe dla Waszych zwierząt.

Po lewej stronie widać NP Reducing BioPellets o standardowym kształcie. Po prawej inny kształt NP Reducing BioPellets.

Zdjęcie tych 2 kształtów NP Reducing BioPellets w opakowaniu:

Co zrobić:

Jeśli odpieniacz przestanie działać kiedy dodasz NP Reducing BioPellets i masz NP Reducing BioPellets o 2 kształtach, skontaktuj się ze sklepem, gdzie je zakupiłeś, aby uzyskać więcej informacji odnośnie tego, jak rozwiązać ten problem. Co tymczasem można zrobić? 1) Wyjmij NP Reducing BioPellets aż do momentu, kiedy skontaktujesz się ze sklepem, który pomoże ci rozwiązać problem lub 2) Rozdziel NP Reducing BioPellets o tych różnych kształtach i włóż do systemu tylko te o ksztalcie owalnym, nie te kwadratowe. Bardzo proszę skontaktuj się ze sklepem, w którym kupiłeś NP Reducing BioPellets.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy Klienci byli ponownie zadowoleni z NP Reducing BioPellets.

Chcemy podkreślić, że na rynku nie ma żadnych podrabianych NP Reducing BioPellets, tak jak niektórzy sugerowali. Wszystkie nasze ostatnio wysłane NP Reducing BioPellets są termicznie zamknięte.

Z poważaniem,

Dennis van Houten

Director D. van Houten (Import - Export - Euro*Depot/Distribution) exporter NP Reducing BioPellets

J.P. ten Klooster

reefinterests

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Fotki można zobaczyć tu:http://www.dvh-import.com/Site2/english/NP.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Krzysztofie!

Czy można prosić aby ustosunkował się pan do naszych wątpliwości co do konsekwancji zaniku prądu przy biopellets?

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=252965#252965

ewentualnie zasięgnął informacji u producenta?

pozdrawiam

Marcin


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji bardzo proszę niech Pan zaciągnie informacji czy w najbliższym czasie planują uruchomić sprzedaż pelletek w mniejszych ilościach np 250 ml?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się rozdzielić pelletki, tych kanciastych z większa zawartościa tłuszczu było około 150ml

badpellets.jpg

te 'dobre' oczywiście kręcą sie w filterku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jakos tak wyszlo. Z tego co mi zostalo w opakowaniu wyszlo mi 100ml odpadow i 500ml dobrych. Z filtra juz nie miezylem ALE co nawazniejsze juz po chwili odpieniacz zaczal pienic:bow w koncu moge zaczac karmic moje glodomory:strutin

2683-p1010322.jpg

Przysla peletki i o sprawie mozna juz zapomniec ale nerwow stracilem wiele


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś żona woła do mnie "Kopciuszek" i to nie dlatego że palę fajki :)

Prawie 3h oddzielałem "dobre kształty" od "złych". Wyszło prawie 140 ml.

Po ponownym odpaleniu odpieniacz musiałem przykręcić bo zaczął pienić jak szalony. Teraz działa na starych ustawieniach. :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tymi wybrakowanymi kulkami zrobicie? do reklamacji?? :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę moje zaufanie ta feralna partia zachwiała

Jak to jest że pelletki testowane podobno od dawna z powodzeniem w oceanariach, trafiają w feralnej partii na rynek detaliczny ?

albo to rzeczywiście wypadek przy pracy, albo .. rzeczywiście nowość :)

peace :)

ja z odpaleniem swoich jeszcze czekam, szczęśliwie te które mi się dostały są w 100% dobre :) / uff


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252989 Onironauti1 :

Witam Panie Krzysztofie!

Czy można prosić aby ustosunkował się pan do naszych wątpliwości co do konsekwancji zaniku prądu przy biopellets?

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=252965#252965

ewentualnie zasięgnął informacji u producenta?

pozdrawiam

Marcin

Biopeletki traktuję jako filtr biologiczny, podobnie jak żywą skałę, piasek, DSB, etc. Konsekwencje braku prądu będą więc takie same przy biopeletach jak przy każdym filtrze biologicznym. W zbiorniku zawsze są ogromne ilości bakterii i niezależnie od metody, przy braku dopływu prądu, pojawią się problemy Każdy system zareaguje inaczej. W niektórych trzy godziny bez prądu powodują pojawienie się nalotu na piasku (skutek obumierania bakterii), w innych ten problem pojawi się po dłuższym czasie- zależy to głównie od zagęszczenia obsady, ilości bakterii. Co zrobić w takiej sytuacji, czy uruchomić ponownie filtr, czy peletki będą się nadawały do dalszego użytku? Moim zdaniem w tej sytuacji należy wymienić wodę w filtrze i przepłukać peletki w wodzie z tanku. Ale wcale nie jest potrzebna wymiana peletek. Same peletki nie rozpuszczają się w wodzie bez udziału bakterii. Jeśli zakładamy, że bakterie padną, to same z siebie, przepłukane peletki nie będą niczego oddawać do wody.

Oczywiście jest to tylko moja opinia, gdy dowiem się czegoś więcej, napiszę.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253000 Nikel :

I przy okazji bardzo proszę niech Pan zaciągnie informacji czy w najbliższym czasie planują uruchomić sprzedaż pelletek w mniejszych ilościach np 250 ml?

Tak, będą peletki w mniejszych opakowaniach, właśnie 250 ml. Na razie konkretny termin pojawienia się ich na rynku nie został jeszcze sprecyzowany. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253085 tomiooo :

i co z tymi wybrakowanymi kulkami zrobicie? do reklamacji?? :)

PozdrT

Wszyscy, którzy kupili produkt z pierwszej dostawy, mogą wymienić biopeletki u mnie przy okazji kolejnej dostawy (za ok. 2 tygodnie). Proszę o zgłoszenia na mail: krzysztof.tryc@gmail.com.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu dla rozrywki zdjęcia z prac kopciuszka, sponsorem prac był grecki napój bogów :)

Kuleczki.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zrobiłem inaczej, przy włączonym filtrze wiadomo te 'złe' peletki były w więksszosci na dole w filtrze, natomiast te dobre ponad 80% unosiły sie nad nimi, więc poprostu odessałem rurą dobre pelety górne 80% do oddzielnego wiadra, zas pozostałe 20% z dołu gdzie juz była większośc 'złych' kulek do innego pojemnika. Wtedy odrazu te 80% dobrych peletek powedrowało prosto do filtra i juz po chwili ponownie sie kręciły. Pozostałe 20% przebrałem w 45minut. Cała operacja trwała około godziny i wszytskie kulki non stop znajdowały się w wodzie z akwarium więc żadna peletka nie wyschła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253094 spirou :

trochę moje zaufanie ta feralna partia zachwiała

Jak to jest że pelletki testowane podobno od dawna z powodzeniem w oceanariach, trafiają w feralnej partii na rynek detaliczny ?

albo to rzeczywiście wypadek przy pracy, albo .. rzeczywiście nowość :)

peace :)

ja z odpaleniem swoich jeszcze czekam, szczęśliwie te które mi się dostały są w 100% dobre :) / uff

Nie sądzę, żeby sformułowanie "feralna partia" było odpowiednie i precyzyjne. Jest to wcześniejsza wersja biopeletek, z większą ilością tłuszczów, a nie jakaś wadliwa partia. Produkt ten został potem udoskonalony, żeby nie powodował zakłóceń w pracy odpieniaczy. Zamieściłem bardzo dokładne tłumaczenie tego, co napisał Jean Paul na RC, niczego nie zmieniając. Można porównać z tekstem oryginalnym, do którego link podałem. Trzymajmy się więc faktów.

Natomiast peletki, których używa się w oceanariach, nie są dokładnie tymi samymi "lentilkami", jakie przeznaczone są do użytku w domowych akwariach rafowych. Tam potrzebne są olbrzymie ich ilości i przy dość wysokiej cenie byłby to produkt nieosiągalny dla wielu oceanariów. Są one jakby w bardziej surowym stanie.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy teraz jest możliwe kupienie dobrej partii ?? czy kupować złą i oddzielać a wymieniać za 2 tygodnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253172 MiQ :

czy teraz jest możliwe kupienie dobrej partii ?? czy kupować złą i oddzielać a wymieniać za 2 tygodnie ?

Peletki w pierwszej swojej wersji pojawiły się tylko w pierwszej dostawie, a była ona bardzo niewielka, próbna. Druga dostawa zawierała już jedynie te ulepszone. Z całą pewnością więc sklepy mają tylko i wyłącznie produkt ulepszony.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj włożyłem peletki ale te niby dobre ,tych niby złych było ok 10% Towar dotarł dzisiaj z pewnego sklepu w holandii.Odpieniacz jak pienił tak pieni.

ps. a może tak dosypać te 10 % innych kulek ???

A bakterie dodać do peletek ? mogą być od zeovitu czy może biodigest ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert nie wsypuj. Jezeli to pelety jak ze zdjec powyzej odpieniacz siadzie napewno. Stracisz nie tylko nerwy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , nie wsypuje , a co z bakteriami ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.