Skocz do zawartości
Gość morszczak-masakra

ŻYCIE NA SPRZEDAŻ 4 LETNIE AKWARIUM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość morszczak-masakra

znalazłem na allegro licytacje całego życia w 500 litrowym akwarium

http://allegro.pl/item997668338_ryby_korale_sklala_cayly_zestaw_od_zlotoki.html

aukcja od 1 zł ale cena minimalna 12 000 zł , widziałem ten zbiornik - można go zobaczyć w sklepie zoologicznym w płocku . zbiornik ma już 4 lata , jest w pełni dojrzały , 150 kg dojrzałej skały porośniętej wszystkim co się da, jest tam tyle wszystkiego że nie ma gdzie palca włożyć , wszystko wielkie i zdrowe. Zakładam już 2 zbiornik, tym razem w biurze i zastanawiam się nad tą licytacją . Cena minimalna jest naprawdę warta tego co jest w środku, przynajmniej jedna dziesiąta tego co bym zapłacił w sklepie akwarystycznym jak nie lepiej, Pytanie tylko jak przebiegnie licytacja? czy osiągnie cene minimalną czy też ją sporo przekroczy? Chętnie bym się złożył z kimś na to życie i razem wygrał aukcje, podział po połowie . Co wogole myślicie o zbiorniku i o cenie ??

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już zależy co się komu podoba, ja na przykład nie chciałbym mieć takiego zbiornika i w zyciu bym za niego tyle nie zapłacił. Nie sądzę aby licytacja osiągnęła 12.000. wątpię żeby przekroczyła 5.000. poza tym że widać chińskie pompki to nie wiadomo jaki tam jest sprzęt poza tym życie bez rewelacji, troche dużych miękasów, ale to juz zależy i może znajdzie sie chętny.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sprzecior byl naprawde porzadny to gosc by napisał.

Myśle ze akwarium z miekasami czy to bedzie 200 czy 600litrow jeden grzyb a sumy powyzej 10 tys to kosmos to nie lata 90.

Nie wiem kto co lubi ale majac 5 tys zalozylbym sam akwarium od podstaw z miekasami i mysle ze wiecej frajdy bym z tego mial.Przy dobrym oswietleniu miekasy rosna w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale Targowisko umieszczamy oferty , [k], [o], a nie robimy komuś reklamę.

Dlatego temat wylądował w dziale reklam :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to aukcja z samym życiem o sprzęcie tam nie ma ani słowa

AUKCJA DOTYCZY ŻYCIA AKWARIUM MORSKIEGO, WSZYSTKO CO JEST W ŚRODKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst z aukcji:

AUKCJA DOTYCZY ŻYCIA AKWARIUM MORSKIEGO, WSZYSTKO CO JEST W ŚRODKU: - ŻYWA SKAŁA 4 LETNIA 150 KG - KORALE MIĘKKIE, TWARDE, GRZYBY, UKWIAŁY, SKORUPIAKI, RYBY, WSZELKIE INFORMACJE POD NUMEREM TEL : 509-730-679 (CHĘTNIE ODPOWIEM NA WSZYSTKIE PYTANIA) AKWARIUM MOŻNA ZOBACZYĆ W SKLEPIE AKWARYSTYCZNYM "MAKUMBA" W PŁOCKU RYNKOWA WARTOŚĆ ŻYCIA W AKWARIUM TO OK 30 TYŚ ZŁ , AUKCJA OD 1 ZŁ , CENA MINIMALNA 12 000 ZŁ POLECAM!!!

Buahahahhaha :) Patrząc po zdjęciach to....... chyba ktoś inny zbiornik opisywał :)

I coś mi się wydaje że Pan morszczak-masakra jest autorem aukcji.\

Jeśli się mylę to przepraszam :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby akwarystyka morska była tak kosztowna jak liczy sobie ten pan na aukcji to ja dziękuje i wysiadam na najbliższym przystanku.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno :)

Po cholerę robić taki numer: AUKCJA OD 1 ZŁ , CENA MINIMALNA 12 000 ZŁ POLECAM

Albo się daje BCM albo z ceną min. A nie aukcja od 1 zł ale 12 kółek min.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253548 SkoczekPL :

Jeszcze jedno :)

Po cholerę robić taki numer: AUKCJA OD 1 ZŁ , CENA MINIMALNA 12 000 ZŁ POLECAM

Albo się daje BCM albo z ceną min. A nie aukcja od 1 zł ale 12 kółek min.

Może kolo bada rynek? Może ma już kupca za niższą cenę i sprawdza, czy ktoś da więcej?


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena minimalna jest naprawdę warta tego co jest w środku, przynajmniej jedna dziesiąta tego co bym zapłacił w sklepie akwarystycznym jak nie lepiej

połowę korali z tego zbiornika dostaniesz za friko w sklepie akwarystycznym albo tu na forum od ludzi którzy się pozbywają 'chwastów' a nie chcą ich wyrzucać do śmieci.

jedyne fajne korale w tym zbiorniku to 'czteroletnie' szczepki caulastreii i ricordea.

12k powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość morszczak-masakra

nie jestem autorem aukcji, jestem klientem sklepu , ale nie ważne, kupcie mi za te 5 tyś tyle życia !!! chętnie zapłacę! oprócz mięczaków są tam też twarde, idź do sklepu i kup 10 mięczaków o takich rozmiarach - ile zapłacisz ?? no chyba że kupisz umierające gówno, skała w tym akwarium też nie jest z Wisły. Jasne można kupić młode i czekać x lat aż urosną i lać litry preparatów?

skała 150 kg 4500 zł = licze 30 zł za kg ale wątpie żeby ktoś kupił taniej taką skałę , która jest 4 lata w akwarium a nie przywieziona nie wiadomo z jakiego źródła w kolorze gówna , śmierdząca itp itd..

40 miękich

15 twardych

ukwiały

ryby

Właściciel sklepu sprzedając wszystko na sztuki w cenie detalicznej wziąłby za to o wiele więcej,

Życie warto kupić jak ktoś ma duży baniak 600 700 litrów, a nie 50 czy 100 l.

Posiadam zbiornik 450 litrów i szczerze mówiąc żeby go trochę na sam początek zapełnić wydałem ok 7 tyś zł w jednym z warszawskich sklepów, w akwarium było po prostu pusto, sama skała i trochę przyczepionych na klej miękkich, i może ze 4 ryby, rosło 3 lata i wtym czasie wydałem drugie tyle na preparaty, światło itd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega morszczak - masakra myślał chyba że znajdzie frajera na tym forum ...masakra


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morszczak-masakra no faktycznie masz rację.

Każdy akwarysta z pewnym doświadczeniem, wolałby zdecydowanie kupić w sklepie zoologicznym 4 letnią skałę ( gdzie ktoś lał litry płynów) i zapłacić za nią 30 zł------- niż kupić świeżą,pełną życia itp :) , śmierdzącą prosto z frachtu za 36 zł ( gdzie większość znanych mi sklepów przy większym zakupie daje zniżkę )

Pamiętaj, wielkie miękasy to chwast, dlatego ludzie je oddają do akwariów wystawowych - tak samo jak wielkie ryby.

Dziwne że w/g Ciebie wielkie akwarium to 600-700 l :) bo w/g mnie to coś powyżej 1500l.

Jeżeli właściciel faktycznie wierzy że to jest tyle warte, to niech to sprzeda pojedynczo. Ale pisanie że to jest warte 30k to lekkie przegięcie bo wątpię czy za 12k znajdzie jelenia.

I tak jak pisałem. Jeśli nie jesteś autorem aukcji to przepraszam.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czteroletnia skała to raczej minus jak plus.Dużo było pisane o starzeniu się skały.Koledzy mają rację,nie opłaca się.Proponuję nawet poczytać tematy o przenoszeniu wszystkiego do nowego baniaka jakie nieraz są straty a inaczej się nie obejdzie przy zmianie lokalizacji zbiornika.

Nie denerwuj się Pan koledzy chcą pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość morszczak-masakra

może i macie racje, wielkie miękasy to ja bym z tego akwarium wyrzucił , chodzi mi bardziej o skałę, ram można kupić tak jak kolega mówi "śmierdzącą prosto z frachtu" ale nie zawsze przynajmniej w warszawie,

Ale nie musicie mi tłumaczyć co to jest duże akwarium i jakie korale są dobre a jakie nie, Siedzę w tym od ponad 20 lat :)

morszczak KELMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253614 morszczak-masakra :

Ale nie musicie mi tłumaczyć co to jest duże akwarium i jakie korale są dobre a jakie nie, Siedzę w tym od ponad 20 lat :)

morszczak KELMAN

Łomatko, to ile Ty masz lat :)

Witaj na forum i my naprawdę zawsze staramy się pomóc z nie zniechęcić. Ale w tym przypadku nie pozwalamy ci kupić nic z tego baniaka :) :)

A na poważnie to pomyśl o tej skale. W Wwce są też uczciwe sklepy gdzie skała jest pierwszej klasy.

A co do korali.

Większość trzyma albo miekkie albo SPSy. Bo wyobraź sobie Sarco XXL co po rozłożeniu ma 40cm :) SPSy będą padać bo po pierwsze taki flak jak się kurczy to syfiastą wodę z siebie wywala CI do zbiornika, a po drugie będzie zabierał im światło.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość morszczak-masakra

no stary już jestem

nie ma dostępu do taniego życia mimo iż jestem kierownikiem działu akwarystyka w płockim zoo , dlatego też z czystą przyjemnością bawię się z morszczyzną w domu , może przepłacając w sklepach , ale nadal twierdze ze opłaca się wsiąść parę rzeczy z tego baniaka może nie za 12 tys ale warto, oczywiście jest to moja opinia, niestety nie jestem zwolennikiem forum internetowego bo większośc nie mówie że wszyscy ale duża część społeczności forum to osoby podające się za wielkich znawców , autorytetów itd a tak naprawde się gówno znają i wykorzystują magię internetu do kreowania swojego wizerunku , są wielcy bo nie są widziani.

Słowo mówione jest ulotne, ale słowo pisane pozostaje - verba volant, scripta manent.

to tyle ode mnie , przepraszam za zajęcie czasu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w morszczyźnie, co pewnie wiesz nikt nie jest znawcą. Ja np: bawię się morskim środowiskiem prawie 2 lata i w/g mnie jestem w czarnej d*pie z ogromem wiedzy jaki trzeba przyswoić.

A co do kreowania, to popieram Cię - ale w większości są to osoby którym się wydaje że są mądre, zadzierają nosa a nawet swojego zbiornika nie pokazały.

Ale całe szczęście u nas takich nie ma :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253629 morszczak-masakra :

no stary już jestem

nie ma dostępu do taniego życia mimo iż jestem kierownikiem działu akwarystyka w płockim zoo , dlatego też z czystą przyjemnością bawię się z morszczyzną w domu , może przepłacając w sklepach , ale nadal twierdze ze opłaca się wsiąść parę rzeczy z tego baniaka może nie za 12 tys ale warto, oczywiście jest to moja opinia, niestety nie jestem zwolennikiem forum internetowego bo większośc nie mówie że wszyscy ale duża część społeczności forum to osoby podające się za wielkich znawców , autorytetów itd a tak naprawde się gówno znają i wykorzystują magię internetu do kreowania swojego wizerunku , są wielcy bo nie są widziani.

Słowo mówione jest ulotne, ale słowo pisane pozostaje - verba volant, scripta manent.

to tyle ode mnie , przepraszam za zajęcie czasu

pozdrawiam

Płock ma Zoo z akwariami morskimi ? Chylę czoło :) Ale to muszą być akwaria szkoda że nić nie słyszałem


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, kolega napisał że jest kierownikiem działu akwarystyka, a nie akwarystyka morska :). Morskim bawi się w domu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale czemu tu macie takie.....hmmm, fekalne porównania? :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253637 SkoczekPL :

Sławek, kolega napisał że jest kierownikiem działu akwarystyka, a nie akwarystyka morska :). Morskim bawi się w domu.

Faktycznie masz rację :) morszczak-masakra mam wolne jutro mogę podjechać do Płocka zerknąć na te 20 latnie doświadczenia ? Z Gdańska mam nie daleko a pewnie Krzysiek czy Piotrek z Płocka znają Cię, chętnie pogadamy, przy takim doświadczeniu pewnie Włodek się też przyłączy może być ciekawe spotkanie.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253629 morszczak-masakra :

...niestety nie jestem zwolennikiem forum internetowego bo większośc nie mówie że wszyscy ale duża część społeczności forum to osoby podające się za wielkich znawców , autorytetów itd a tak naprawde się gówno znają i wykorzystują magię internetu do kreowania swojego wizerunku , są wielcy bo nie są widziani.

Słowo mówione jest ulotne, ale słowo pisane pozostaje - verba volant, scripta manent.

to tyle ode mnie , przepraszam za zajęcie czasu

pozdrawiam

W takim układzie dlaczego mimo wszystko próbujesz sięgać zdania na tym forum, możesz trafić na takich "znawców" nie wiedząc o tym z całym szacunkiem dla tych osób.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morszczak-Masakra to Ty jesteś Krzysztof Kelman z Zoo ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację :) morszczak-masakra mam wolne jutro mogę podjechać do Płocka zerknąć na te 20 latnie doświadczenia ? Z Gdańska mam nie daleko a pewnie Krzysiek czy Piotrek z Płocka znają Cię, chętnie pogadamy, przy takim doświadczeniu pewnie Włodek się też przyłączy może być ciekawe spotkanie.

pozdrawiam

Sławek nie pamietasz jak na spotkaniu w Łodzi rozmawialiśmy o Płockim Ogrodzie Zoologicznym?

Przwijał sie rowniez wątek osoby Pana Kelmana jako miłośnika ryb żyworodnych słodkowodnych i morskich.

Osoby , która od wielu lat rozmnaża i odchowuje koniki morskie i płaszczki słodkowodne

Niesty poniedzy mną, Pitrkiem czy Włodkiem a Panem Krzysztofem jest różniaca całego pokolenia i raczej nie dochodzi do spotkań i wymiany doświadczeń.

Poza tym raczej wątpię zeby morszczak-masakra był Panem Kelmenem bo on z tego co wiem nie posiada prywatnego zbiornika morskiego ,a w naszym Zoo jest w tej chwili remont :-( i niewiadomo jak się wszystko wogóle skończy bo nasz kochany Prezyden miasta wymyslił molo nad Wisłą kosztem pawilonów z akwarystyką a zego co pamiętam miało być 40.000 litrów pod akwarystykę morską i 60.000 litrów pod słodką

pzdr


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.