Skocz do zawartości
fal

Wracam do HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze wyjaśniłem jak jest ta lampa podłączona. O tym, że była pod komputer sterujący to pisałem. Lampa posiada 5 przewodów. Niebieski jest wspólny dla trzech źródeł światła - HQI, T8 i księżycowego. Żółty to uziemienie, a biały czerwony i brązowy to odpowiednio do źródeł światła. Nie wiem czy zmiana przewodów jednego ze źródeł, tzn. np. HQI jak zamienię niebieski z białym ale od wtyczki to czy nie będzie problemów - spięcia? Efendi mi pisał, że zamienił po prostu przewody w wtyczce, ale ja mam nierozbieralne wtyczki. Czy jak zamienię te przewody na kostce to nic nie będzie?? Pytam bo jeden przewód jest wspólny dla wszystkich obwodów.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko jeden zamienisz to będzie spięcie....podłącz tylko HQI i zobacz jak działaja z zegarem po obróceniu wtyczek....może tędy droga....

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bo nie mam już siły :strutin. Nie mogę nadal sterować ta lampą za pomocą zegarów. Elektroniczny jak podłączam to lampa świeci cały czas, nie wyłącza ani nie włącza, po prostu lampa cały czas świeci. To samo jest z mechanicznym, normalnie nie wierzyłem, podłączam wtyczkę od HQI lub T8 do listwy, a drugą od w/w (albo T8 do listwy bez zegara, albo HQI do listwy bez zegara, a druga wtyczka w zegar) i .......lampa cały czas świeci, zegar nie spełnia swojej funkcji nawet MECHANICZNY. Druga sprawa na obudowie lampy mam prąd, nie wiem jaki bo nie mam miernika, ale dioda probówki świeci. Zamieniałem juz przewody w gniazdku do którego podłączam listwę - nic, odłączyłem uziemienie - nic. Skończyły mi sie pomysły...... co zrobić aby było dobrze?????

Grzegorz

ps. jeszcze jedno, jak podłącze samo HQI lub T8 po zegar to wszystko jest oki, ale jak podłączę drugą wtyczkę (np. gdy HQI jest na zegarze a ja podłącze wtyczkę od T8) to wtedy jest d...a, wszystko cały czas świeci.........


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o blv 14k - jak oceniacie jego "jasność" ? przesiadłem się z 4x 24 T5 (2x 10kK, 2x 20kK) na 150W hqi +2x 24W aktynika i ... o zgrozo wydaje mi się że samo hqi swieci ciemniej niż poprzednia konfirguracja - 4x24W... Żarnik był używany (ponad 5 miesięcy nie wiem dokładnie ile), tak że moje pytanie- czy jest już wypalony czy może to być kwestia podzespołów? pomiar prymitywnym luksometrem (z telefonu ale jednak) pokazuje 500 przy rogu akwarium dla samego HQI i 800 przy HQI +włączonej 48W aktynice.


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że wiele osób ma bądz miało różne żarniki 150 watowe,ale widzisz ciężko się od nich uzyskuje informacje

jakos chyba im się nie chce,też ostatnio pytałem o żarniki 140w i du :clapping


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.