Skocz do zawartości
fal

Wracam do HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki chciałbym sie was poradzić , po półrocznej zabawie w oswietlenie LED , zastanawiam sie MOCNO nad powrotem do lamp HQI , mam lampę 2x250+T5 2x54 , chcialbym uzyskać ładna barwę korali więc liczę na Waszą pomoc. W tej chwili w lampie są żarniki AM 10K + actynika , światło takie mi nie odpowiada jest za żółto , a kolory korali są kiepskie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Reefluxy plus dwie reefblue AM.Z takiego pałączenia byłem najbardziej zadowolony.Tez coraz częściej myślę o powrocie do HQI :strutin


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jesli moge wiedziec dlaczego zastanawiasz sie mocno nad powrotem do hqi??

I jesli mozesz napisz jakimi LED-ami sie bawiles te pół roku??

Sorry za off top

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nad swoim baniaczkiem również mam reefluxy 12k, całkiem sympatycznie świecą... dodatkowo mam 2 niebieskie blaua, 1 białą 17k i fiji purple... efekt całkiem znośny.... Pamiętaj też że każdy żarnik świeci inaczej na różnych balastach.

Jacek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

ja robie takie zestawienie 2x250 reeflux 12kk 2xaquablu spezjal,1xfiji,1xbuleplus i swiatelko mi sie podoba nie jet za niebiesko ani za zolto przynajmniej jak dla mnie

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261961 panczew :

Witam

A jesli moge wiedziec dlaczego zastanawiasz sie mocno nad powrotem do hqi??

I jesli mozesz napisz jakimi LED-ami sie bawiles te pół roku??

Sorry za off top

Pozdro

Kolega ma rację jakie oświetlenie LED stosowałeś ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

fal, polecam również Reeflux 12k, świecę samym żarnikiem i narazie jestem zadowolony (akwa po 4 mesiącach dojrzewania)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy to chińszczyzna lampy modułowe , nie żebym był z nich nie zadowolony , jednak miałem drobną awarię i na ten czas zawiesiłem moją starą lampę HQI , no i :clapping refleksy mnie powaliły , tak jakbym na nowo odkrywał moje akwarium , ech... super.

Dlatego mocno się zastanawiam nad powrotem do HQI troszkę czytałem o połączeniu żarników 20K z swietlówkami np AM 15K , ale wszyscy namawiacie na reeflux 12k , to pewnie pojdę w tym kierunku.

Co do moich modułów LED to w zasadzie z nich pozostała obudowa i same ledy , a zasilacze zostaly wymienione i co ciekawe dwie lampy 120W pobierają u mnie UWAGA 70W , dodatkowo cały system jest oparty na sterowniku z mozliwoscią ściemniania i takimi tam bajerami , ale co z tego skoro nie mają refleksów. Jednak oszczedność w prądzie jest gigantyczna w stosunku do lampy HQI


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wrocilem do hqi ale z t5. Uzywam reeflux 12k w polaczeniu z aktynika i jestem zadowolony. Pamietaj ze w hqi bardzo wazny jest dobry odblysnik, do mnie juz leci lumenbright.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal tak jak piszesz mozna oszcedzic sporo na energi ale z drugiej strony ledy nie sa wcale takie tanie i przeliczajac to na lata za jakie mialby sie wrocic to raczej dlugo zejdzie pomijajac fakt ze to tego czasu szlag ich nie trafi,a przy HQI te refleksy to bajka i nic ich nie przebije

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio widziałem jak świeci lampa na ledach Cree i refleksy jak pod HQI....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na cree nie widzialem zdnych refeksow no moze znikome i nie ma porownania co do HQI ale kazdy zrobi jak uwaza dla siebie jak najkorzystniej ja w kazdym razie nie bede inwestowal po 6-8 tys za lampe jeszcze na glowe nie upadlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....zapomniałem dopisać że na ledach nałożono soczewki.....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie brak blików, u mnie wręcz przeciwnie nasiliły się przy zmianie z HQI na LED

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze tak przewrotnie a czy naprawde w tym wszystkim chodzi o refleksy?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt zakupu ledów na pewno kosmiczny,ale oszczędzam na prądzie,wkur...świetlówkach zasłaniających dostęp do baniaka i ich wymiany co chwilę,wymianie żarników i zastanawiania się jakie kupić teraz 12K,16K a może 20K ?,wiszącą lampką oświetlenia nocnego.Teraz mam wszystko w jednym.Podliczając wszystko jednak aby się zwróciło potrzeba co najmniej trzech lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lionfish gdzie zamawiałeś te odbłyśniki?? Też myślę o czymś podobnym.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262095 slawomirdyl :

Dziwi mnie brak blików, u mnie wręcz przeciwnie nasiliły się przy zmianie z HQI na LED

pozdrawiam

U mnie różnica w blikach jest GIGANTYCZNA , z tego co pamietam lampe masz DYI i być może u Ciebie są bliki , ale u mnie ich nie ma , nie chcę nikogo przekonywać do wyzszości led czy hqi , mam to szczęście , że mogę porównywać sobie światło jedno i drugie :clapping , jedyne co mnie w hqi na dzień dzisiejszy wkurza to kolor , żarniki AM 10k nie wpadają w mój gust , do modułów led mam jeszcze dołożone 4 świetlowki fuji , dwie aktynika i jedna 15K AM , barwa jest super , gdybym taką barwę otrzymał na hqi , chyba nie zastanawiałbym się długo.

Jednak chcę być też obiektywny , ledy przekonały mnie do siebie przede wszystkim oszczędnością , gdyby nie to , to pewnie do dzisiaj lampka HQI by świeciła nad zbiornikiem :).

Wiem też , że jeśli się nie zdecyduję na zmainę w tej chwili , to na 100% zrobię to zimą , bo wówczas rachunki za prąd się wyrównają :).

Jeszcze mam pytanie , czy ktoś z was używał żarników AM 20K w połączeniu ze świetlówkami ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262119 fal :
#262095 slawomirdyl :

Dziwi mnie brak blików, u mnie wręcz przeciwnie nasiliły się przy zmianie z HQI na LED

pozdrawiam

U mnie różnica w blikach jest GIGANTYCZNA , z tego co pamietam lampe masz DYI i być może u Ciebie są bliki , ale u mnie ich nie ma , nie chcę nikogo przekonywać do wyzszości led czy hqi...

może nie do końca na temat, za co przepraszam, ale lampa Sławka "poświeciła" chwilkę nad moją KROPELKĄ. i o ile na technicznych kwestiach za bardzo się nie wyznaję, to jak zobaczyłam bliki... od razu wróciła tęsknota za HQI i blikami własnie!

Sławkowe ledy "blikowały" mocno, porównywalnie a może i lepiej od mojego HQI, ale ja miałam 2x150 W + T5.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem HQI. Widziałem ledy na żywo nie raz w różnych wersjach i po prostu mnie nie przekonały. Nie dziwię się, że niektórym to źródło światła po prostu nie przypadło do gustu.

Co do pytania o żarniki 20kK, to muszę przyznać, że AM mi się nie podobał. Polecam BLV 20kK, bo ich realna t.barw. w wersji 2-trzonkowej i z balastem magnetycznym ma ponad 18kK. Polecam stronę manhattan reefs, gdzie mozna sprawdzić jaka jest realna t.barw. poszczególnych żarników. Wielu producentów straszliwie przekłamuje. http://www.manhattanreefs.com/lighting

Reefluxów niestety nie polecam. Może i ładne, ale PAR mają relatywnie niski. AM 10kK ma bardzo wyskoi PAR, ale mało niebieska barwę (biały z akcentem różowo-fioletowego). Osobiście używam BLV 20kK. Są ciemne, ale pięknie wyciągają kolory SPS'ów nawet bez aktyniki. Przyrosty na 250W są w miare dobre jak na taka barwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262122 lionfish :

Bigwalker, wyslalem na priv.

Lionfish - mee to please :clapping


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok "ledowcy" :clapping sami prosiliście się o to - Reeflux 12k w akcji:

608-akwa luty 2010.jpg

608-hqi.jpg

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również poproszę o info odnośnie odbłyśnika

Roman masz tam jakieś t5 czy jest somo hqi? - bajka


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.