Skocz do zawartości
fal

Wracam do HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz dam dwa mini po 250W

i...

Na razie dam żarniki RF 12000 - bez świetlówek, a potem zobaczę


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sienki, nie wiem czy są 18 W, ale 15 W T8 TL03 są na stronie.....hm, nie wiem czy post nie zostanie usunięty, choć to nie reklama :waving: aqva-light. Ja tam kupiłem swoje TL03 30 W.

@SkoczekPL a jakie żarniki włożysz no i jakie świetlówki, chyba ze bez świetlówek :)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267151 brzydzi :

nie wiem czy są 18 W, ale 15 W T8 TL03 są na stronie.....

Dziwny wymiar mają te 15W.. Osram 67 podobno były 18W klasyczne tylko gdzie takie są... :waving

czekam na fotki Twojego baniaka pod HQI razem z TL03


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem :banghead. Już drugi raz wywaliło mi korki jak załącza się HQI. Co morze być tego przyczyną. Od razu mówię, że przyłącze jest zrobione oki. Zabezpieczenie mam na linii 10A, ale przy 20 A tez wywaliło :banghead.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzydzi, jeżeli masz bezpiecznik eS to zamień ten co masz na B10 lub C10 ewentualnie B16. Potrzebne jest większe opóźnienie zadziałania. Chyba, że masz spięcie w lampie albo przebicie na masę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Włodzimierz bezpiecznik jaki mam to B10. Ciekawostka, jak mi wywaliło bezpiecznik to poszedł również bezpiecznik w skalarze. Do skalara mam podłączone T8 2 x 30 W, natomiast bezpośrednio do listwy HQi bo skalar, który posiadam nie "obsługuje" takiej mocy na jednym wyjściu (500 W). Zarówno skalar jak i żarniki podłączone są do listwy przepięciowej z automatycznym bezpiecznikiem (dość dobra listwa komputerowa, nie jakaś za 10 zł w netto :waving) i bezpiecznik na tej listwie nie wywalił??

Grzegorz

ps. a jak sprawdzić czy mam przebicie w lampie??


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się po co wracać do technologi XX wieku jak mamy XXI w cały ten wątek polega na wyższości świąt Wielkanocnych nad świętami ........... itd. Nie wiem czy Ktoś zwrócił uwagę na początku wątku co za ledy

zastosował kolega ?. Może ktoś pamięta ale stosowałem to rozwiązanie zanim Przemek zaczoł sprzedawać. Pytanie raczej jakie Ledy ? A to że komuś nie rośnie wcale nie musi być spowodowane oświetleniem. Zrobiłem już kilka lamp i jak do dzisiaj nikt nie nażeka wręcz przeciwnie dlatego myślę że jeżeli lampa jest dobra to tyko sprawa

akwarysty jak prowadzi akwarium. Masz HQI albo T-5 i nic nie rośnie .......... to napewno wina oświetlenia ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek nie koniecznie.

Ja mam ledy i mi rośnie :waving (wszystko), wcześniej miałem T5 i też mi rosło a teraz przeskakuję na HQI dla......... efektu - blików i nie tylko.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno radzić na odległość tym bardziej, że nie mam takiej lampy. Ja bym zmienił eS-ke na B16, bo 10 to są raczej do owietlenia a Ty na tym bezpieczniku masz razem z lampą pewnie z 700 Watt podpięte. Do pomiarów potrzeba multimetru i sprawdzasz czy między bolcami wtyczki a obudową nie ma przejścia. Najlepiej znajdź kogoś kto ma pojęcie o tym. Jeżeli wywala 20 A to według mnie jest problem w lampie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem chyba w czym rzecz. Jeszcze nie doszedł do mnie sterownik do tej lampy, znaczy sterownik :waving zegar. I jak teraz sprawdziłem to jest git, ale przy odłączaniu wtyczki lekko zaiskrzyło i tu morze być pies pogrzebany, bo ciężko wciska się wtyczkę, listwa jest już taka i może było iskrzenie i wywalało. Zobaczymy, jak wtyczka będzie na stałe w zegarze, który będzie uruchamiał żarniki.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób inaczej. Wyłącz es-ke, włóż wtyczkę do gniazdka i włącz bezpiecznik. Jeżeli jest wszystko w porządku to nie wywali.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku sprawdzone i wszystko w porządku. Zapaliło się bez problemu, nic nie wywaliło :waving.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267271 SkoczekPL :

Sławek nie koniecznie.

Ja mam ledy i mi rośnie :waving (wszystko), wcześniej miałem T5 i też mi rosło a teraz przeskakuję na HQI dla......... efektu - blików i nie tylko.

Bo masz do d...... ledy ja mam bliki i nie tylko .....


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi, sznowny kolego Grzegorzu, raczysz w końcu wstawić fotki, czy będziesz tak podnosił napięcie aż do zwarcia?:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, Seb normalnie osmarkałem się, a jeszcze do tego sączę sobie bronka :waving. Zdjęcia jutro. Chciałem zrobić, ale lampa jeszcze nie jest na tym poziomie co ma być docelowo :). Będą na pewno, myślę, że zwarcie już opanowałem. Jutro przyjadą świetlówki Philipsa TL03 więc wszystko będzie na swoim miejscu. Fotki również :). Tak w sekrecie Wam powiem, że moje dziecko przez to oświetlenie, bliki jakby odkrywało akwa na nowo :).

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooooooo tooooooooooo zdrówkooooooooooooooo:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267298 seb :

Nooooooooo tooooooooooo zdrówkooooooooooooooo:strutin

Pozdrawiam

seb

No nie, ten się znowu alkoholizuje na bagnie :waving

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły T8 TL03. I mam problem. Zamontowałem je i światło wydaje mi się lekko fioletowe, ale jak włączę HQI jest oki, tylko same wyglądają wg mnie mniej ciekawie niż Marine Glo, które były z lampą. Zobaczę wieczorem jak to wygląda i dam znać, na razie tak na gorąco. Ale i tak jest ładniejsze światełko niż T5 :waving

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz same TL03 ? czy jeszcze jakieś aktyniczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2 x 30 T8 TL03 i 2 x 250 HQI reefluxy 12 KK.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te TL-ki masz jakoś na środku ?

Jak wysoko masz je ustawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267432 brzydzi :

Dziś doszły T8 TL03. I mam problem. Zamontowałem je i światło wydaje mi się lekko fioletowe, ale jak włączę HQI jest oki, tylko same wyglądają wg mnie mniej ciekawie niż Marine Glo, które były z lampą. Zobaczę wieczorem jak to wygląda i dam znać, na razie tak na gorąco. Ale i tak jest ładniejsze światełko niż T5 :waving

Grzegorz

Wygląd światła to rzecz subiektywna ale wielokrotnie pisałem że mnie T-8 bardziej odpowiadają :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli chodzi o te TL03 to sa świetne. Nie napisałem, że są złe :waving. Zaj...ście fosforyzują pod tymi świetlówkami korale. Nawet wszystko co jest w pokoju fosforyzuje - ale na razie bo lampa wisi jeszcze nad akwa (nad koroną). TL03 sa naprawdę super aktyniczne, marine glo są znowu niebieściutkie i akwa wygląda jak pod....hm, niebieską laguna :). T5 nie miało tak bardzo wyeksponowanych wg mnie kolorów. Jestem strasznie zdziwiony i zaskoczony T8. Świetlówki T8 mam razem z lampą i na razie świecą na wysokości około 20 kilku cm. Docelowo 15, tak aby lampa schowała się w koronie. Jeśli chodzi o życie w akwa, to powiem, że ryby są bardziej nasycone kolorem no i korale, mniam :). Następna sprawa to grzanie wody, kurcze na świetlówkach musiałem chłodzić wiatrakiem, a na HQI mam 25 stopni :/. Ale jest to wynik tego, że lampę T5 miałem kilka cm nad woda i praktycznie zakrywała całą powierzchnię co powodowało "kiszenie" się ciepła. Reasumując jestem zadowolony :).

Grzegorz

ps. wybaczcie, ale dopiero wróciłem do domu i foty będą jutro :)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.